MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kobieta wypadła z autobusu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 września 2008, 14:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Fatalnie skończyła się we wtorek jazda miejskim autobusem dla starszej pani poruszającej się o kulach: przy wysiadaniu na przystanku przy ul. Ogińskiego straciła równowagę i wypadła z pojazdu.

Ponieważ pasażerka nie mogła się podnieść, wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Do zdarzenia nie doszło jednak z winy kierowcy, który nie wykonywał żadnych gwałtownych manewrów.

Upadek niepełnosprawnej mógł wynikać z faktu, że wciąż tylko nieliczne autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego są dostosowane do potrzeb ludzi poruszających się o kulach. Wysokie podwozie większości pojazdów stanowi barierę trudną do pokonania dla inwalidów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Wszyscy za strajkiem

Kończy się referendum strajkowe

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~otóż to!!!! 16-09-2008 15:55
Nie raz pomagałam starszej osobie kiedy miała olbrzymie kłopoty z wejściem do Ikarusa, który to rzęch niestety jeszcze jeździ po naszych drogach
~aristo 16-09-2008 17:13
Czy to znaczy, że kierowca wykonywał jednak jakieś manewry? Enigmatyczna ta informacja.
~Taki tam 16-09-2008 19:02
I bardzo dobrze że jeździ w innych miastach też jeżdżą i to jest ich więcej przynajmniej nie ma tłoku w autobusie a starszym osobą zawsze można pomóc
~hmmm.... 16-09-2008 20:15
Z tego co wiem to owa starsza pani wsiadała do autobusu linii nr 12 na tzw rondzie, inną sprawą są stare i "wysokie" autobusy a inną stawanie w dość sporej odległości od krawężnika - w końcu to kolejny wypadek z udziałem jeleniogórskiego MZK...
~Sabath 16-09-2008 20:40
nie są dostosowane dla ludzi niepełnosprawnych,zanieczyszczają środowisko......i dużo wad mają a zero zalet moim zdaniem jeśli chodzi o warunki ciężkie życie dla osób niepełnosprawnych i uciążliwe dla ludzi pełnosprawnych
~Sarna 16-09-2008 20:48
Podróż autobusem MZK dla osób starszych czy inwalidów jest bardzo utrudniona. Jedną z przyczyn jest brak autobusów niskopodłogowych, ale również, a może przede wszystkim nie precyzyjne podjeżdzanie kierowców do krawężnika. Kiedy autobus podjeżdza pasażerowie muszą zejść z chodnika żeby wsiąść niego. Super by było, gdyby autobus podjechał tak blisko, aby pasażerowie wsiadali z chodnika na przystanku.
~Narutho 123 16-09-2008 20:56
A co na to Piipi?
~m.... 16-09-2008 22:14
A Policjia do czego była wzywana ? Żeby pomóc podnieśc się tej kobiecie ? Ktos chyba powinien beknac za wezwanie Policji !
piipi 17-09-2008 0:27
..do - [~Narutho..]..~MEZCZYZNA jest tutaj winny,bo ON-okrutnik ten strasznie niepraktyczny autobus "wymyslil" !.
HankaOdRumcajsa 17-09-2008 8:35
...ciekawe czy jak wymyślał ten autobus to był pod wpływem kobiety.... hmmm.
~ 17-09-2008 9:32
Trzeba zaznaczyć iż wszystkie autobusy na głównych liniach MZK jest wyposazona w platformy dla niepełnosprawnych, lecz do tej pory nigdy nie widziałem aby była ona użyta. W innych miastach, większych, widziałem ze inwalida naciska guzik przy środkowych drzwiach. Nastepnie resztą steruje komputer - obniża zawieszenie pojazdu do maksymalnego minium otwiera drzwi i wysuwa platforme! I mamy człowieka na pokładzie... Czy to takie trudne aby z instalacji korzystać częściej w Jeleniej Górze??? Wystarczy nacisnąć guzik obok znaku inwalidzctwa a także aby kierowca nie ingnorował tego że mu mruga kontrolka i potraktował sprawę serio umozliwił włączenie procedury wysyuwania platformy. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studenci dzieciom

Zmiany na Ptasiej?  

Wiosenne wietrzenie szaf w „Muflonie”

Udana zbiórka zachełmian

Łóżka w prezencie

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
475
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%