MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koalicjanci w związku nieformalnym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 września 2010, 15:14
Aktualizacja: Sobota, 2 października 2010, 13:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś przed obradami rady miasta z dziennikarzami spotkali się radni klubów Platformy Obywatelskiej oraz Jeleniej Góry XXI. Nie w komplecie: nie było, między innymi, radnej Bożeny Wachowicz–Makieły. – Nikt mi nie zaproponował zmiany ugrupowania – mówi rajczyni.

Radni, którzy połączyli siły jako wyraz protestu przeciwko startowi w wyborach Marka Obrębalskiego z poparciem Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, dali dziś do zrozumienia, że nie stanowią formalnego związku. – Działamy razem dla dobra Jeleniej Góry. Mamy 11 głosów, do większości absolutnej brakuje nam jednego. Ale i tak z tą siłą mamy nadzieję jeszcze trochę dobrego dla miasta zrobić, choć jest już prawie koniec kadencji – mówił Hubert Papaj, przewodniczący rady miasta.

W szeregach radnych zabrakło Krzysztofa Czerkasowa (nieobecność usprawiedliwiona: obowiązki zawodowe) oraz radnej Bożeny Wachowicz-Makieły, dotychczasowej koleżanki klubowej Anny Ragiel, Ewy Duziak i Janusza Lindnera (był w ratuszu, ale nie dotarł na konferencję). Hubert Papaj nie chciał powiedzieć wprost, czy radnej Wachowicz-Makiele PO zaproponowała przyłączenie się do grupy. Sama zainteresowana podkreśla, że o niczym nie wie i nikt jej niczego nie proponował.

Papaj tylko jednym zdaniem odniósł się do wczorajszej konferencji prezydenta Marka Obrębalskiego, który ogłosił powstanie Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Jeleniej Góry”. – Wśród nazwisk podanych wczoraj jest mąż jednej z radnych oraz partner córki prezydenta, dlatego możemy mówić raczej o klubie „Razem z rodziną dla Jeleniej Góry” – ironizował Papaj. W Komitecie Wyborczym Wyborców „Razem dla Jeleniej Góry” są, między innymi, Jakub Pawlak, Mariusz Opała (pełnomocnicy wyborczy i finansowi). – Jest tam pan Lech Makieła i pan Grzegorz Winogrodzki – powiedział wczoraj Miłosz Sajnog.

On sam, zanim został zastępcą prezydenta, był liderem klubu Jelenia Góra XXI, a wcześniej klubu Wspólnego Miasta, z którego piątka radnych odeszła. W "nieformalnym" związku PO&JGXXI jest też radna Anna Ragiel, dla której jest już trzecia zmiana politycznych barw: zaczynała jako radna SLD, cztery lata temu weszła do rady z listy Wspólnego Miasta, które - wraz z kolegami opuściła na rzecz JG XXI. Obecnie popiera PO, choć - jak się wyraziła dziś - zachowuje "niezależność".

Hubert Papaj dodał też, że wszyscy radni "połączonych sił" będą startowali w listopadowych wyborach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~wwehk 28-09-2010 17:53
Radna Ragiel udowodniła, że nie jest krową (...bo tylko krowa nie zmienia poglądów) ... SLD - WM - XXI - PO... i nadal wolna - nieazleżna! Bierzcie z niej przykład zatwardziałe, stałopoglądowe krowy / byki partyjne. Naprawdę imponująca niezależność, istny Banderas w spódnicy... jeszcze tylko PiS został i można zaczynać od początku karuzelę, radno Ragiel!.... A radny Papaj znów tryska humorem i rodzinnym dowcipem... zapomniał biedak, że to broń obosieczna i ktoś może w końcu opublikować zestaw rodzinnych powiązań PO - taki np. Who is Who pn.: 'Rodzina na swoim'.
~Wiedzacy 28-09-2010 19:07
Papaj smieje sie ten kto sie ostatni smieje.A Twoja beszczelnosc nie zna granic.Zeby Tobie nie wyciagnol Twoja przeszlosc polityczna.Bo robisz kariere nie leprza od Raglowej.Samoobrona i tak dalej....... !!!Mamy czas !!!!
~ 28-09-2010 20:44
Porażające są metody działania Ragiel czy Papaja !!! Aż straszne, że tacy ludzie chcą decydować o wspólnych sprawach. Mam nadzieję, że to ich ostatnie "występy".
~Lee 28-09-2010 22:49
Jasne ostatnie! I porażające skutecznością! Wstręciuchy! znowu są dwa kroki przed Wami!
~Maria. 29-09-2010 7:39
Pani Ania i tak jest dla mnie wzorem pracowitości, dobroci,skromności i co byście wszyscy nie pisali, to ja w to nie wierzę.Czuła i szlachetna, wystarczy z nią choć przez chwilę porozmawiać. Pomogła mi i mojej rodzinie w trudnym czasie i tylko to się liczy.Nie dorastacie jej do pięt.
~Znajoma 29-09-2010 9:18
Oczywiscie prywatny interes to sie liczy, Wtedy jest sie cacy.Bo tylko to potrafi pani Ragiel dbac o wlasna D......!!! a miasto i jej mieszkancy ???!!!! .Niech ktos powie co zrobil Papaj dla zwyklego Kowalskiego i pobozna pani Ragiel !!!!!Chocby jedna rzecz za ktora miasto by ich chwalilo ???!!!!! Liczy sie wlasny interes a to pokazala Raglowa nawet z diablem byle przy darmowym korycie !!!! Tak wzorem pilnowania wlasnych interesow to tak jest WZOROWA !!!
~JAJO 29-09-2010 18:22
Wiem ,że nim jestem i nie próbujcie mnie w nie zrobić.A może wróćcie do swoich dawnych zajęć lub choćby przekonań.Kim wy w końcu jesteście?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za oszustwa

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%