MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

KNP przetrwał odejście Korwin–Mikkego

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 marca 2015, 8:45
Aktualizacja: 8:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W regionie jeleniogórskim odejście z Kongresu Nowej Prawicy jej założyciela, Janusza Korwin–Mikkego nie pociągnęło za sobą wielkich zmian. Lokalni działacze postanowili w większości pozostać w partii i rozpoczynają zbiórkę podpisów poparcia dla kandydata na Prezydenta RP – Jacka Wilka.

Po rozstaniu na szczeblu ogólnokrajowym wielu działaczu postanowiło pozostać w Kongresie Nowej Prawicy, a w terenie doszło do reorganizacji. Decyzją władz wojewódzkich oddzielono region jeleniogórski od legnickiego i w minioną sobotę doszło do konwentu założycielskiego, gdzie wybrano nowe władze jeleniogórskiego KNP.

Prezesem lokalnych władz został Marcin Krzyżowski, który wkrótce (zgodnie ze statutem) wybierze sekretarza i skarbnika, a na szefa komisji rewizyjnej wybrano Tomasza Elbla.

Dotychczasowy prezes Kacper Kozłowski nie przeszedł ani do partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN), ani do UPR-u. Jeden z dotychczasowych członków utworzył w Jeleniej Górze Unię Polityki Realnej. - Ona ma pewną autonomię, są bliźniaczą partią jeśli chodzi o postulaty ekonomiczne, ustrój prawny w Polsce, natomiast są w ramach większego Ruchu Narodowego – tłumaczy Tomasz Elbl.

Dlaczego działacze, których do polityki przyciągnął Janusz Korwin-Mikke nie zdecydowali się pójść za nim? - My nadal podzielamy jego poglądy, jesteśmy „korwinistami” w tym sensie, że Janusz Korwin-Mikke był prekursorem myśli konserwatywno-liberalnej, wolnościowej. Natomiast tutaj poszło o kwestie personalne. Źle się stało, że nastąpił ten podział akurat w roku wyborczym, ale są pewne siły w Polsce, które dążą do tego, żeby ugrupowania wolnościowe zostały rozdrobnione właśnie w roku wyborczym – wyznał Tomasz Elbl.

Kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na Prezydenta RP jest adwokat Jacek Wilk. Pochodzi z Warszawy, obecnie jest III wiceprezesem KNP. Działacze w całej Polsce zbierają wymagane podpisy pod listami poparcia, w Jeleniej Górze koordynatorem zbiórki jest Marcin Krzyżowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poseł Robert Obaz o stanie gminy

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 3-03-2015 10:12
Tylko Palikot, tylko Platforma Obywatelska!!!
~ 3-03-2015 10:21
logo troche kolorowe, czyżby dżender już zagościło w prawym skrzydle
~Wiedzący 3-03-2015 12:08
No widzę dużo tych działaczy. Dwóch trzyma flagę trzeci robi zdjęcie :) Żenua
~ 3-03-2015 15:39
Dziełacze z jeleniej góry wyglądają zupełnie jak korwin-mikke; inteligentni troszke inaczej - bardzo inteligentni.
~lord smiec 3-03-2015 17:05
Tomasz to cie korwin bez mydelka zrobil a zapowiadal takie rewolucje w brukseli mial ja od srodka rozwalic i co i nic klamstewka klamstewka kazdy przy korycie staje sie taki sam
~Bezdomny 3-03-2015 18:03
Odradza się faszyzm i nacjonalizm w Polsce.
~ 3-03-2015 19:29
skąd się bierze tylu takich, co nie mają się czym zająć? A można robić tyle pożytecznych rzeczy!
~UPR 3-03-2015 23:43
UPR UPR UPR!
~@ 4-03-2015 8:15
To ostatni dzwonek dla partii wolnościowych, bo niedługo będzie tylu urzędników (wzmocnione sądy, skarbówka, zusy), że rząd będzie się sam wybierał i wybory to będzie tylko pokazówka.
~~ 4-03-2015 19:38
O, dobrze słyszeć, że UPR jednak żyje w naszej czerwonej dolinie. W sumie UPR jest dobrym łącznikiem teraz pomiędzy KNP, które już nie ma skrajnie skrajnego korwina i a ruchem narodowym. Tak jak napisał kolega/koleżanka wyżej - ostatni dzwonek dla partii wolnościowych. Niestety ludzie chcą głosować na partie, które obiecują rozdawnictwo i narzekają na wysokie podatki. Rozdwojenie jakieś...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Przewaga Dudy w Złotoryi

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1284
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%