MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KNP: „Nie pozwolimy ZUS–owi okradać ludzi!

Wiadomości: Jelenia Góra /region
Sobota, 21 kwietnia 2012, 7:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 7:32
Autor: Angela
Fot. Angela
„Panie Tusk znieś Pan ZUS”, „chcemy normalności dla przedsiębiorczości”, „Zakład Utylizacji Składek”, „Wolność, własność, sprawiedliwość” – z takimi hasłami pikietowali wczoraj pod jeleniogórskim ZUS–em członkowie Kongresu Nowej Prawicy. – Chcemy w ten sposób pokazać ludziom, że ZUS w biały dzień „grabi” ich pieniądze i łamie podstawowe prawa – mówili pikietujący.

Członkowie Kongresu Nowej Prawicy sprzeciwiali się obowiązkowemu płaceniu składek ZUS już od dłuższego czasu. Punktem zapalnym do ich kolejnego wyjścia na ulice jest próba przeprowadzenia przez rząd reformy podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

- Protestujemy przeciwko tej nieludzkiej instytucji, która łamie fundamentalne prawa łacińskiej cywilizacji, ponieważ „chcącemu nie dzieje się krzywda”. To jest zasada, na której wyrosła nasza cywilizacja– mówił Kacper Kozłowski, prezes oddziału jeleniogórsko – legnickiego Kongresu Nowej Prawicy. ZUS natomiast zmusza ludzi do płacenia składek, których nigdy w 100 procentach nie odzyskają. Emerytury, które otrzymają za wiele lat pracy nie odzwierciedlą sumy, którą wpłacili przez te wszystkie lata. Obliczenia mówią same za siebie. Więcej udałoby się zgromadzić pieniędzy odkładając je nawet do przysłowiowej skarpety, niż wpłacając do ZUS-u. Każdy człowiek ma prawo sam decydować o tym, czy chce te pieniądze odkładać, czy nie. ZUS łamie też umowy zawarte z ludźmi. Jeśli ktoś zaczynając pracować umówił się z państwem, że po określonych latach otrzyma daną emeryturę, to powinien ją dostać. Teraz rząd podnosi wiek emerytalny do 67 lat. Może się więc okazać, że za kilka lat wymyśli 70 czy 80 lat! ZUS to instytucja, która grabi nasze pieniądze w biały dzień bez słowa „przepraszam”– grzmiał prezes Kozłowski.

Wśród pikietujących i zbierających podpisy były osoby, które na własnej skórze odczuły skutki działania ZUS-u.

- Przez 15 lat prowadziłem działalność gospodarczą – firmę handlową. Przez tak wysokie składki ZUS musiałem zamknąć interes. W podobnej sytuacji jest wielu moich znajomych. To, co płacimy do ZUS-u to zwykły haracz. Składki to dobrowolnie uiszczane pieniądze, a ZUS nie ma nic wspólnego z dobrowolnością. Ludzie nie mają wyboru, muszą płacić. Z końcem lat 90-tych składka wynosiła około 200 zł, teraz jest to tysiąc złotych. Dla drobnych przedsiębiorców to zabójcze sumy. Stopa zwrotu natomiast w formie emerytur wynosi 30 procent. Kongres Nowej Prawicy jest jedyną partią, która sprzeciwia się tej instytucji i jej działaniu. Do tej pory nie znaleźliśmy żadnej partii po „prawej stronie”, która chciałaby się do nas przyłączyć - Tomasz Elbl.

Kongres Nowej Prawicy ma świadomość, że same pikiety niczego nie zmienią. Wierzą jednak w to, że swoimi akcjami pobudzą ludzi do myślenia.

- Chcemy by ludzie się przebudzili, chcemy pokazać, że z Polską jest coraz gorzej. Mamy coraz więcej urzędników i trudnych przepisów, których nikt nie rozumie. Chcemy pokazać ZUS-owi i rządowi, że sprzeciwiamy się temu. Nie pozwolimy na to, by w biały dzień okradano obywateli. Zbieramy podpisy pod wnioskami o: zniesienie przymusu emerytalnego, finansowaniu z publicznych pieniędzy partii politycznych i zadłużania Rzeczypospolitej. Wszystkie zebrane podpisy złożymy w Sejmie i zobaczymy co będzie dalej – mówił.

Jakie rozwiązania widzą członkowie Kongresu Nowej Prawicy w odniesieniu do ZUS-u?

- Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest zamkniecie ZUS- u, który i tak za jakiś czas zbankrutuje. Do 2025 roku ZUS-owi zabraknie na wypłatę emerytur 1 biliona 250 miliardów złotych, które trzeba będzie dołożyć z budżetu państwa. Emerytury powinny być wypłacane przez budżet państwa. Fundusz emerytalny powinny natomiast zasilić pieniądze z licytacji majątku publicznego, który powinien zostać sprzedany na uczciwych licytacjach – mówił Tomasz Elbl, członek Kongresu Nowej Prawicy.

Kongres Nowej Prawicy jako połączenie Unii Polityki Realnej oraz Wolności i Praworządności w Polsce działa od 25 marca 2011 roku. Jest to partia konserwatywno –liberalna związana z Januszem Korwinem-Mikke, która głosi powrót do starych fundamentalnych zasad praworządności rzymskiej i zasad etyki chrześcijańskiej. W regionie jeleniogórsko- legnickim KMP działa od trzech miesięcy, a prawnie od minionego weekendu. Obecnie zrzesza 13 członków i siedmiu sympatyków.

Osoby, które chciałyby się włączyć do Kongresu Nowej Prawicy znajdą wszystkie informacje na ten temat na stronie internetowej nowaprawica.wrocaław.pl. Mogą również przyjść na cotygodniowe spotkania w każdą środę o godz. 18.00 (restauracja Bosman, ul. Pocztowa w Jeleniej Górze).

Ogłoszenia

Czytaj również

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Vouchery od starosty

KOD czeka na prezydenta Dudę

Komentarze (95) Dodaj komentarz

~platnik_zus 21-04-2012 8:30
Popieram obiema rękami i nogami. KMP może liczyć na mój głos w wyborach.
~mp51 21-04-2012 8:31
popieram pikietujących al artykuł wyjątkowo niechlujny-jak to zwykle bywa na tym jelonkowym portalu: choćby KMP, czy KNP, Nowej czy Młodej Prawicy?
~Gery 21-04-2012 8:42
Prawda nas wyzwoli !Pikietujący mają 100% racji ! Gdybym wiedział o pikiecie sam bym do niej dołączył
~Platnik 21-04-2012 8:48
Zgadzam się i popieram, następnym razem też weźmiemy udział w pikiecie.
~tr456fge54 21-04-2012 8:49
Gery ty napinaczu, trzeba było iść i protestować, ale zabrakło odwagi, by wyjść sprzed kompa, podejść do tych ludzi? Były zapowiedzi w mediach, choćby na tym portalu. Ale lepiej siedzieć i pisać "gdybym wiedział".
~błąd 21-04-2012 8:52
Na transparencie jest .....Panie Tusk znies Pan ZUS a nie jak napisane w tresci art,......„Panie Tusk znieś nam ZUS”, Oj gapy:)
~ 21-04-2012 8:53
ZLIKWIDOWAĆ ZUS !!! i BANDE ZŁODZIEI !!!
~ 21-04-2012 9:23
Masakra ... żal bierze na tą pikietę i ten facet od chińskich skarpet z napisem "zaklad utulizacji skladek..." żenada i siara jak sto pięćdziesiąt!
~Error 21-04-2012 9:23
Nie macie o czym pisać? Naliczyłem 7 protestujących osób i 10 transparentów, więc niektórzy trzymali po dwa transparenty...
rymcycymcy 21-04-2012 9:39
Gdyby tak ZUS umiał się kulać ze śmiechu ...to by się długo nie podniósł po takiej akcji :)
~cymcyrymcy 21-04-2012 9:48
Się ten śmieje prawdziwie, kto ostatni się śmieje. Pożyjem, popatrzym, zobaczym... Albo pierwiej niż ZUS skończym:-)
~bang 21-04-2012 10:03
ludzie!!! wystarczy głosować na KNP aby zmienić nasza rzeczywistość....co wam szkodzi?...dalej wierzycie w te brednie bandy czworga?
~zustoja 21-04-2012 10:09
Cała ta pikieta była żenująca. Naliczyłam z okien ok 8 osób!!! Super transparenty zrobione kredkami. Waw. Rozbiła wrażenie :-))) Powinno się spóścić na tą pikietę zasłonę milczenia :-#
~ 21-04-2012 10:11
Następni pchają się do koryta
~Snobi 21-04-2012 10:34
Sądząc po większości komentarzy, ludzie są za tą naszą małą pikietą! :) Pomijam nieudaczników, którzy potrafią sączyć tylko jad wobec każdej inicjatywy! :) Takich trolli zawsze jest full na forach i tego nikt nie zmieni. Dziwi mnie po prostu jak ktoś może naśmiewać się z czyjegoś zawodu :) Co z tego, że facet sprzedaje skarpetki? Hańbi cie taka praca lewaku? Prawdopodobnie jesteś aparatczykiem ZUSu, wiec oczywscie bedziesz szczekał jak ci wygodniej! Ale w ten sposob sprzedajesz wlasna moralnosc :) Coz, jeszcze trochę wysiłku i wspólnie z ludźmi usuniemy ten cały pasożytniczy aparat! A i do tych co próbują się doliczyć ilu nas było... NIE WAŻNE! Was nie stać na jakikolwiek ruch i dlatego w Polsce jest jak jest :] Do bani! Pozdro dla pozytywnych komentatorów!
~ 21-04-2012 10:37
Jakie poparcie KNP taka pikieta. Więcej było reporterów, SM i policji. Te nieczytelne transparenty lepiej by dzieci w gimnazjum zrobiły z skrzeczącego megafonik nie można było zrozumieć ani słowa. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Prawda jest taka że KNP nigdy nie wejdzie do sejmu a co dopiero wygra wybory.
~do zustoja 21-04-2012 10:39
Pytanie: ile można zrobić błędów przy krytykowaniu innych? Może dla tych ludzi wszystkie inne artykuły piśmiennicze były za drogie? A poza tym oni walczyli o MOJĄ emeryturę. Przy następnych wyborach CI co startują z okręgu jeleniogórskiego niech pamiętają, że ich obecne decyzje będą im zapamiętane. I niezależnie ile już sobie uzbierali w Warszawce, to już do koryta się nie dopchną.
~ 21-04-2012 10:40
KNP nie ma zamiaru pchać się do koryta chce je zlikwidować. Chodzi o to żeby w kraju zapanowała WOLNOŚĆ WŁASNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ , kiedy z polityki nie będzie można robić biznesu okradając obywateli też nie będzie świń które będą chciały się nażreć . Dlatego Kongres Nowej Prawicy to jedyna opcja normalności , szkoda tylko że wszyscy jak barany mimo iż wiedzą to doskonale nie głosują ponieważ mówią ze JKM i KNP nie ma szans . Możemy to zmienić .
~dd 21-04-2012 10:47
hehe - wszyscy na jelonce popierają pomysy KNP a co do czego przychodzi w wyborach to wiadomo kogo wybierają :)
~... 21-04-2012 11:01
Niestety władza, to zawsze było, jest i ... będzie koryto. Tylko fajnie by było gdyby politycy pamiętali dlaczego pchali się do władzy, co obiecywali i po czyich plecach wdrapali się na szczyt. I należy mówić także o tym co naprawdę się zamierza, bo to co zrobił obecny rząd jest nieetyczne.
~chomiczek 21-04-2012 11:01
Oj zaluje ze wczesniej o tym nie wiedzialem i mnie tam nie bylo, padl bym ze smiechu. Nastepnym razem z kumplami zrobimy 10 razy wieksza manife pod jakims lumpeksem z haslem przewodnim - \"nie bede finansowal leczenia psychiatrycznego fantasow z knp\"
KrisB 21-04-2012 11:12
Całą pikietę rzeczywiście przygotowaliśmy w kilka osób. Włożyliśmy w to wiele wysiłku i opłaciło się. Mieszkańcy Jeleniej Góry złożyli mnóstwo podpisów pod naszymi petycjami dotyczącymi min. zniesienia przymusowych ubezpieczeń. Ogólnie wyrażali się bardzo pozytywnie do naszej akcji i zaciekawieni naszą dalszą działalnością, zadeklarowali chęć uczestnictwa w spotkaniach KNP. Ponadto poziom dyskusji z ludźmi którzy nas zaczepiali na ulicy był o niebo lepszy niż tutaj :P I to właśnie ONI na nas zagłosują. Gorące pozdrowienia dla naszej kochanej Jeleniej Góry!
~~ 21-04-2012 11:17
Manifestację to należałoby chyba zrobić obecnie pod urzędem pracy i starostwem, bo to co ostatnio w PUP zrobili przechodzi już ludzkie pojęcie.
~ 21-04-2012 11:17
KNP - Kolejni Nowi Popaprańcy
~K_asia1 21-04-2012 11:26
Tak, tak, znieść ZUS. A potem kolejeczka do MOPS-u, i z podatków garstki frajerów zasiłeczki. Tak?
~Obywatel 21-04-2012 11:33
Gdyby nie było wymuszonych ubezpieczeń to 99% obywateli by się nie ubezpieczyło ze względu na to że mogli by zarabiać 1400zł lub więcej zamiast 1200zł miesięcznie. Bycie posłem nie jest takie łatwe jak się wydaje szczególnie gdy zarabia się 20 lub więcej tys. zł. miesięcznie za nic nie robienie a niestety mało ludzi jest takich jak Janusz Palikot którzy chcą zmieniać Polskę na lepszą mimo że jedynie robi to z dobroci dla milionów polaków a nie dla swojego rozgłosu i podtrzymania władzy.
~ 21-04-2012 11:34
PEŁNA PROFESKA....!
~ 21-04-2012 11:35
Kubek , szczotka i woda , tak sie zaczyna wielka przygoda....
~sqandal4 21-04-2012 11:36
... ZUS jest jedyną w tym państwie na ktorą można jeszcze liczyć i Ci krzykacze z tej nowej prawicy to poprostu jakies nieokrzesani napaleńcy. Zapytajcie emerytów i rencistów czy choć raz nie dostali świadczeń w terminie . ,,,i glupi Ci wszyscy którzy tych oszołomów popierają ... a tak , a pikiety takie powino zię zabraniać i rozganiac te towarzystwo bo tylko szkodzą NAM , no
~kiela 21-04-2012 11:47
Ale poracha !!! Trzeba było żuli chociaż zawołać dla poprawy frekwencji , hehehehhehehehehehe , poracha!!!
~fg 21-04-2012 11:51
Panie, przestań pan ściemniać że zebraliście mnóstwo podpisów. Obserwowałem Waszą pikietkę z samochodu i zaledwie garstka osób z Wami porozmawiała i coś tam Wam podpisała. Przez 2h większość Was omijała i obojętnie przechodziła, niektórzy śmiali się, inni pukali w czoło. Mieliście taki poklask jaki macie % poparcia w społeczeństwie, i żadne brednie na jelonce tego nie zmienią. Istniejecie tylko dzięki mediom, które wolą pokazać tanią sensację i kabaret zamiast czegoś rzetelniejszego. I tyle w temacie.
~ 21-04-2012 12:05
podatek katastralny w 2014 r i co dalej , nie będzie emerytury nie bedzie gdzie mieszkac bo kazdy podatek jakby go nie nazwac zabiera Polakom pieniadze poczytajcie o katastalnym podatku a zobaczycie co dalej bedzie z nami, bedziemy walczyc o miejsce pod mostem
~ 21-04-2012 12:08
no coz zblizaja sie nastepne wybory i ci na zdjeciach chca sie juz dzis nam przedstawic- ten w czarnej koszuli z kucykiem to jakis nastepny cwaniaczek do korytka
~iiiiii 21-04-2012 12:11
na na nich gadacie a sami nie potraficie nic zrobic ci ludzie sie staraja a wy tylko narzekacie chyba ze lepiej wam zyc w takiej polsce i podoba wam sie ze jestescie okradani
KrisB 21-04-2012 12:15
Do ~fg: Nie ściemniam. Zapraszam na spotkanie. Podpisane listy to nasza chluba! I z miłą chęcią udowodnię każdemu, że JEST duże społeczne poparcie dla KNP i inicjatyw przez nas podejmowanych. Poza tym od razu widać, że część z was na forum na siłę szuka argumentów przeciw KNP, bo najwidoczniej macie w tym jakiś interes i dlatego bezpodstawne ataki nie są i nie będą nigdy wiarygodne dla ludzi myślących. Na szczęście anonimowość chroni was na każdym kroku i tak na prawdę większość z tych agresywnych komentarzy może być równie dobrze pisana przez zaledwie 1-2 osoby. Na ulicach miasta mamy poparcie wśród ludzi i to się liczy! :)
~LibertariaJG 21-04-2012 12:16
Wiecie w ogóle co to jest ideologia ?
~Władek44 21-04-2012 12:22
Dla upamietnienia tej pikiety,można postawić koło zus-u biedronke ?!
~ludek_m 21-04-2012 12:24
jakie miasto taka pikieta !
~(123) 21-04-2012 13:12
Dziękuję organizatorom i uczestnikom za to, że chciało im się chcieć. Także w moim imieniu i w tej małej Jeleniej Górze. Zwracam uwagę, że jesteśmy brak jest zachowania przez rząd konstytucyjnej równości społecznej. Mundurowi będą mieli liczoną emeryturę z ostatnich 10 lat a my z 40 nawet jak nie ma potwierdzenia zapłaconych składek. DLACZEGO O TYM NIE MÓWI SIĘ GŁOŚNO I DAJEMY RZĄDOWI ZGODĘ NA ŁAMANIE KONSTYTUCJI.
~drupi 21-04-2012 13:17
NOWA BANDA OSZOŁOMÓW KTÓRYCH W POLSCE NIE BRAKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~..piotr 21-04-2012 13:18
co wy chcecie od ZUS-u to ZUS przejada nasze pieniądze idźcie pod ratusz zobaczcie idzie doradców ma prezydent idźcie pod szpital zobaczcie ile stołków potworzył dyrektor dla swoich kolesi ,w Polsce jest 500 tysięcy urzędasów to same tylko etaty do tego ludzie na umowach o dzieło ,stażach zlecanie prywatnym firmom obowiązków wynikających z ustaw przykład Warszawy 190 radców prawnych na etatach a miasto zleca porady prawne kancelariom za 800 zł na godzinę tu jest problem im chodzi właśnie o to aby dla nich było jeszcze więcej bo ZUS jest dla ludzi nie jest idealnie są patologie ale bez jaj płacąc kilkaset zł składki chcecie kilka tysięcy emerytury Ja płacę 980 zł 5 lat temu zniżkowy 270 wzrost trzykrotny moja emerytura wyniesie ok 760zł narzekam nie ROBIĘ SWOJE
~fg 21-04-2012 13:20
Jakie macie poparcie wśród ludzi to widać to w sondażach i wyborach. Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego ....
goscniedzielny 21-04-2012 13:47
Emerytury wypłacane z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży majątku publicznego?! co wy macie we łbach?? siano?? kto będzie ten majątek kupował po "uczciwych" cenach?? Polacy?? ile tego majątku jeszcze pozostało?? trochę?? Dziwi mnie to, że tak absurdalne pomysły trafiają na poklask gawiedzi... sam nienawidzę oddawać pieniędzy na zus, ale przynajmniej nie gadam takich idiotyzmów o planach pozyskiwania środków na emerytury i renty w ten sposób.
~Doktor 21-04-2012 14:03
Przestańcie chrzanić o sondażach, o tym, że mało osób było na pikiecie itd.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To już staje się NUDNE! Nie ma większych oszołomów niż ci którzy teraz zasiadają w sejmie i ci którzy na nich głosują!!!!!!!!!!! A krytykujący KNP zachowują się jak banda chamów i nic więcej!!!!!! Sami nie macie nic do powiedzenia, to plujecie na młodych, którzy chcieli zrobić coś dobrego dla Jeleniej Góry!!! Ja sie za was wstydze i popieram KNP całym sercem!
~API 21-04-2012 14:16
To o czym mowa w tym artykule, to tylko fragment problemu. Proponuje poszukać tematu praca nakładcza i zmiana orzecznictwa. Jak wielu ludzi już popełniło samobójstwo, tylko dlatego że ZUS szukając dodatkowej kasy wyszedł z założenia że można pracujących nakładczo można dodatkowo obciążyć. W ten właśnie sposób sporo sklepikarze, mali przedsiębiorcy i wiele innych ma dziesiątki tysięcy zł do zapłacenia na rzecz ZUS. Temat jest tak bulwersujący że nawet nie potrafię się powstrzymać przed stosownymi epitetami.
~pissoff 21-04-2012 14:22
Kononowicz group-zlikwidować wszystko i precz z preczem.
~Doktor 21-04-2012 14:24
Prawda jest też taka, że 99% opluwaczy nawet nie czytało artykułu.
~LibertariaJG 21-04-2012 14:35
nasza ideologia nie jest fantazją to wynik głupoty polaków i tego że Polak " lubi" być okradany popatrzcie na Australię NZ czy rozwój Liberalizmu w USA czy GB ( no tam już socjaliści tez pchają łapy) ale jakoś w innych krajach liberalizm gospodarczy prosperuje i jest namacalny u nas to fantazja ... dlaczego ? zmieńmy to nie idźmy jak barany za złodziejami
~LibertariaJG 21-04-2012 14:49
nasza ideologia nie jest fantazją to wynik głupoty polaków i tego że Polak " lubi" być okradany popatrzcie na Australię NZ czy rozwój Liberalizmu w USA czy GB ( no tam już socjaliści tez pchają łapy) ale jakoś w innych krajach liberalizm gospodarczy prosperuje i jest namacalny u nas to fantazja ... dlaczego ? zmieńmy to nie idźmy jak barany za złodziejami
~thx1138 21-04-2012 15:06
lepiej by zrobili jakby zaopatrzyli się w karabiny i do Warszawy pojechali
~e.t. 21-04-2012 15:51
A ciekawe czy ktoś z tych co to tak popierają JKM pofatygowali się i poczytali jego dzieła, zwłaszcza o rodzinie. Gdzie w niesamowicie ujmujący sposób przedstawiona jest rola kobity w życiu... No, ale głosujcie na Korwina. To będzie jak w Afganistanie gdzie kobiet to szkół nie wpuszczają.... A poza tym, jest takie przysłowie o Salomonie i nalewaniu.. tak, zlikwidujcie ZUS i poproście obecnych emerytów żeby na ochotnika umarli z głodu i chorób. NA PEWNO się zgodzą....
~ 21-04-2012 16:07
jakos nikt z przeciwnikow Kongresu Nowej Prawicy nie zajaknie sie,by przyznac bezstronnie,ze ZUS upadnie.Nie bede sie rozpisywal tutaj dlaczego tak sie stanie.Jesli ktokolwiek przeciwny nam zechce dowiedzec sie wiecej,zapraszam na cotygodniowe spotkania w kazda srode o godz.18-tej w restauracji Bossman przy ul.Pocztowej.
~ 21-04-2012 16:25
Ja czytalem"Vademecum Ojca JKM.Niczego tam nie znalazlem,co mogloby wsazywac,ze czeka nas taliban.Trzeba miec duza doze zlej woli,by tak pisac.Poza tym prywatne poglady JKM na temat stosunkow rodzinnych nie sa ani czesia programu gospodarczego KNP ani nie maja nic wspolnego ze sposobem wyjscia z obecnej zapasci finansow publicznych panstwa.Faktem jest,iz jesli pozwolimy,by dalej ten system dzialal,to w niedlugim juz czasie ta"najbardziej wiarygona"instytucja oglosi niewyplacalnosc.Nie sa to tylko moje slowa,lecz osoby,ktora zna problem niejako od wewnatrz.Osoba ta to Robert Gwiazdowski,ktory pelnil funkcje przewodniczacego rady nadzorczej ZUS.On juz 6 lat temu ostrzegal,ze w perspektywie kilkunastu lat ZUS oglosi niewyplacalnosc.
~luis 21-04-2012 16:42
zlikwidować ZUS a panie orzeczniczki z Wałbrzycha i Jeleniej góry na bezrobocie niech zobaczą co to znaczy skomleć i płaszczyć się o rencinę
KrisB 21-04-2012 16:47
10:0 dla KNP jak dotąd :) Poza tym przewaga leży po naszej stronie, bo wy (przeciwnicy KNP = zwolennicy rządu) nie możecie przecież manifestować swojego zadowolenia z obecnego systemu, bo to by było nielogiczne :P Chyba, że chcecie to wyjdźcie z przykładową pikietą pt. "Żądamy podniesienia wieku emerytalnego do 76 lat! 67 to za mało!" Ludzie na ulicy pewnie by was rozszarpali...
~blablabla 21-04-2012 17:06
Demagogia. Tak zlikwidować ZUS, a z czego będą żyli starzy ludzie? Bo na to, że wszyscy oszczędzą na starość chyba nikt nie wierzy? A możne jak USA, ci bez ubezpieczenia umierać na ulicy?
~do knp 21-04-2012 17:10
ktoś w komentarzach na nj24.pl napisał że mało było to rozgłośnione zgadzam się z tym mało było o tym
~LibertariaJG 21-04-2012 17:10
Każdy przeciwnik KNP przytacza dyskryminacje kobiet ... ja się pytam co ?? jaka dyskryminacja ??? Owszem jesteśmy przeciwnikami feminizmu ale jak każdy doskonale wie wrogiem kobiety jest feministka:) my natomiast jesteśmy za równouprawnieniem i tradycjami :) to że kobieta rodząca dzieci i siedząca w domu jest kultywatorką tradycji nałożonej na kobiety to raz a to że twierdzimy iż każdy człowiek jest wolny i powinien sam decydować za siebie to dwa:) więc nikt naprawdę nikt od nas nie zmusza kobiet do siedzenia w domu to są bzdury !!!! Posłuchajcie feministek które są "faszystkami" parytety to jest metoda faszystowska nie mylcie równouprawnienia z feminizmem . A tak jak wyżej wspomniano JKM ma swoje zdanie ale jak byście nie wiedzieli to jego żona ustala P. Korwinowi terminy ona jest szyją
~ 21-04-2012 17:16
Prawdziwy problem to przymus placenia ZUS,ktory w ten oto sposob pelni role"swietej krowy"systemu.Stad ta ich praktyka ciaglego podwyzszania haraczu(nie nazwe tego skladka,bo istnieje przymus}ZUS jest MONOPOLISTA,stad ta patologia!!!Coraz wiecej ludzi bedzie popelniac samobojstwa,bo bedzie coraz gorzej.Zreszta wprowadza eutanazje,gdzie ci politycy,ktorzy zaglosuja na TAK,dostana lapowke od instytucji,ktora zbiera od nas pieniadze!!!Teoretycznie tak moze byc.Placic ZUSowi,a on czastke tych pieniedzy poswiieci na przekupienie odpowiedniej wiekszosci parlamentarnej,by przeglosowala ustawe o eutanazji."Inwestycja"ta ZUSowi sie oplaci-wydluzy mu agonie o rok lub dwa lata!!!
~ 21-04-2012 17:28
To nie jest demagogia!Nikt nie mowi,ze wraz z likwidacja ZUS emeryci nie dostana swoich emerytur.Emerytury musi wyplacac budzet panstwa.Natomiast od tzw.godziny"zero"kazdy bedzie swobodnie dysponowal calosia pieniedzy,ktore do tej pory bezczelnie byly"uskladkowione".Rzadu nie powinno interesowac na co ludzie wydaja swoje pieniadze!!!Tego chyba nie musze nikomu tlumaczyc,bo to oczywiste.
~ 21-04-2012 17:36
Nikt ze zwolennikow oddawania ZUSowi pieniedzy,dziwnym trafem nie wspomina o tym ile ludzi nie dozywa swojej pierwszej emerytury!Placenie tzw.'SKLADEK'to przeciez gra w rosyjska ruletke,czyz nie?
~Tolek 21-04-2012 18:35
NIECH KTOS SPROBUJE WYTLUMACZYC MLN. POLAKOW ZA CO I NA CO ODDAJA SWOJE CIEZKO ZAROBIONE PIENIADZE. JESLI JEST CHOC JEDNA OSOBA, POTRAFIACA TO WYKAZAC CZARNO NA BIALYM TO JESTEM GOTOW UWIERZYC, ZE POLSKA WYGRA EURO 2012 I BEDZIE TO NAJLEPIEJ ZORGANIZIOWANE EURO W HISTORII. ODPOWIEDZ KAZDY ZNA... EURO ZA 2 MIESIACE, A MY W WIEKSZOSCI DO 67 ROKU ZYCIA JESZCZE SPORO... CO WTEDY!? STRACH SIE BAC! TRZEBA TO ZMIENIC I TO JAK NAJSZYBCIEJ! JESTEM ZA LIKWIDACJA
arturek 21-04-2012 19:23
Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem! - Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem ! PARANOJA, co sie narobiło w tym kraju!
~pola 21-04-2012 19:48
czy jelonka zna taki termin jak WOLNOŚĆ Słowa? bo wątpie, skoro komentarze są kasowane ... to że popieracie PO to wie chyba każdy
~pronto 21-04-2012 20:08
Panie Kozłowski ,matematyki uczył sie pan chyba u Kaczyńskiego .Wciskanie kitu o strasznej składce na ZUS ,ale w niej jest ;ok.250 zł.kładki zdrowotnej /nie chodzi pan do lekarza/ ,część na ubezpieczenie wypadkowe i ttp.i ok.350 zł.na ubezpieczenie emerytalne,po 15 latach zgromadził pan ok.60 000 zł.Na ile to panu wystarczy ,przy emeraturze 1000 zł.,chyba tylko na 5 lat.Ja nie mam zamiaru do pana się dokładać , bo pracuję wtedy jak pan się ośmiesza tymi protestami .Weż się nierobie do roboty.
~do luis 21-04-2012 20:38
...o tak, tak, jest taka jedna "lala" w Wałbrzychu, nie zapomnę jej do końca życia, jak ledwo stałam, wyniki na łeb na szyję, a ona ORZEKŁA, że jestem zdrowa, odwołałam się, i we Wrocławiu za głowę się trzech lekarzy złapało, przeczytawszy opinię pan i"orzeczniczki" z Wałbrzycha. Brrrr - wstrętne, niemiłe babsko!
~z ukosa 21-04-2012 20:53
Rzeczywiście, ci protestujący musieli się w życiu napracować i odprowadzić setki tysięcy złotych na ZUS
~do Tolek 21-04-2012 21:05
Jeśli chcesz się dowiedzieć co dzieje się z naszymi pieniędzmi, jesteś na tyle cierpliwy i kumaty to przeczytaj ze zrozumieniem Dz.U. 2012 Nr 0 poz. 273. Tak na wszelki wypadek informuję że w Polsce niewiele jest osób, które wiedzą "co w trawie piszczy". Nasi wybrańcy widzieli tę "biblię" nawet ją akceptowali ale wątpię aby mieli świadomość co rzeczywiście zawiera, oprócz utartych sloganów .
~ 21-04-2012 21:28
Jesli Pan chce bawic sie w "rosyjska ruletke",to baw sie Pan sam na wlasna odpowiedzialnosc,a nie zmuszaj Pan do tej chorej gry innych!!!Przeciez wiadomo,ze "nie spadnie wiecej deszczu niz wyparuje wody!!!"Jesli wie Pan o czym pisze,to znaczy,ze z Pana inteligencja nie jest jeszcze najgorzej.Jesli jednak Pan tej sentencji mimo jej oczywistosci nie pojmuje,to wytlumacze to Panu w sposob lopatologiczny:ZUS nie obraca naszymi,zabranymi pod przymusem pieniedzmi.Skad zatem w czarodziejski sposob mialby wyplacac chocby tyle samo pieniedzy komus,kto je wplacil w 100 proc.?Zatem przeciez wiadomo,iz stopa zwrotu wynosi raptem 30 proc,mimo ze ok.33 proc.ludzi nie dozywa swej pierwszej emerytury!Zastanow sie wiec Pan czy jednak Pana wywody nie sa przypadkie mocno naciagane.
~karolek 21-04-2012 21:40
bez sensu z tym zusem :( otworzyłem firme pare dni temu...jeszcze nic nie zarobilem i od razu musze zus zaplacic:( ..nie wiem kiedy dostane jakies pierwsze pieniądze...ale co tam..ZUS TRZEBA PLACIC A PANSTWA TO NIE INTERESI Z CZEGO. szkoda tylko że Państwo sie nie dorzuciło do moich drogich studiów..a teraz żeruje .
~ 21-04-2012 22:05
Racjonalną rzecza jest aby odkładac pieniadze na starość bo w młodosci niewielu nam pomoże a kiedy bedziemy starzy i wstretni z wygladu nikt oprócz rodziny , która kocha swojego starca żadna istota tymbardziej w obecnym systemie gdzie wszystko zwala sie w mentalnosci na państwo nie wyciagnie reki. Tymczasem rzadne z nas obecnie młodych nie jest w stanie oszczedzać pieniedzy i ubogacać sie aby chocby rodzine przyciagnać . Nie mamy mozliwosci oszczedzac jak uwazamy za stosowne . Pieniadze płacone do ZUS moglibysmy równie dobrze płacic lub inwestowac w inne fundusze przynoszace zysk . ZUS faktycznie łamie wszelkie normy prawne gdyz nazywa to co robi umowa tymczasem nikt nic nie podpisuje . Ostatnio będac w Zusie slyszałam rozmowe mezczyzny , który pracował za granica a w Polsce w zeszłych
~korozja 21-04-2012 22:17
czasach pracował w Polsce jako strażak nic mu sie nie należy . 10 - siec lat w strazy pożarnej i nic . Dzieci nasze nowo narodzone sa zobligowane jako obywatele do płacenia skladek a czy emeryt lub niedoszły emeryt może zostawic cos w spadku NIE NIE DZIEDZICZY SIE NIE WYKORZYSTANYCH SKŁADEK EMERYTALNYCH ! lUDZIE NIE MAJA SWOICH KONT PRYWATNYCH ! Czemu to ma słuzyć? Wszyscy musza udowadniać lata pracy gdzie wiadomo ,ze w zawierusze przemianowania systemów wiele archiwów i akt zagineło ! Ilu jest pokrzywdzonych? czy ktos cos zrobił? Wybudowano nowe siedziby za co ? Zakupino systemy komputerowe a chory ze złamana noga musi isc do zusu po to aby udowodnic ,ze ma zapłacona składke za dany miesiac , płacił 20 lat nagle zachorował i nie ma opieki zdrowotnej to jest normalne?
~TrochęRacji 21-04-2012 23:17
Nie popieram KNP ale z tym się zgadzam. Wolałbym wpłacać pieniądze na prywatny fundusz nawet bez żadnych odsetek niż utylizować własne pieniądze w ZUSie. Bo właściwie to nie wiadomo co się dzieje z tamtymi pieniędzmi, bo większość z nas nawet w połowie ich nie odzyska, tym bardziej po podniesieniu wieku emerytalnego. A tak miałbym gwarancje że ja lub moja rodzina odzyskają odłożone pieniądze a bank też byłby zadowolony bo zarobiłby na obrocie tymi pieniędzmi. Ale jak ludzie zgodnie nie wyjdą na ulicę to nic się nie zmieni i jeszcze bardziej nas oskubią...
~ 21-04-2012 23:29
czy zna Pan inna partie, ktora wystepuje przeciwko przymuswi placenia ZUS oprocz KNP?
~rodo 22-04-2012 8:36
ZUS to tylko "robotnik" wykonujący zadanie dajcie spokój. Dopóki ni zrozumiecie że sedno sprawy nie leży w tym kto zbiera i rozdysponowuje składki tylko w systemie finansowania całości działań Państwa, szkoda czasu na jałowe dyskusje. Pewnie, że bardzo boli niesprawiedliwość, która wynika z natury POllaków, którzy tylko kombinują jak ominąć prawo, a skutek jest taki, że tylko można ściągać haracz z tych co uczciwie pracują,bo wszyscy inni żerują- szara strefa, nieprzystosowani społecznie,patologia, czy nawet ci co dorabiają zagranicą - ich podatki budują inne gospodarki a u nas jest jak jest. Wszyscy udają, że pracują i płacą podatki ( ulga taka i siaka!) a chciałoby się żyć jak w państwie opiekuńczym dbającym o nas i otoczenie bez żadnych uwarunkowań
~ 22-04-2012 8:44
Zus to zlodzieje proponuje bojkot niech nikt nie placi skladek a jak nie to rewolucja Przyszedl czas wyjsc na ulice.
~prywataa 22-04-2012 10:21
pierwsze co zrobic to zwolnic opryskliwe panie ktore siedza i gadaja caly dzien przez telefon z mezem i ciocia itp. a jak ma czlowiekowi cos doradzic to warczy jak wsciekly pies!!!za taka obsluge skladka ZUS powinna byc 99zl!!!!!
~zusowiec 22-04-2012 11:07
Hej KNP-aniaczki ;) Szkoda że nie widziałem Waszej wielkiej manifestacji – ale akurat Donald wypłacił mi 16 pensję z 8 już nagrodą i musiałem skoczyć na zakupy i do banku założyć kolejną lokatę, a że nie było strzeżonego parkingu przed bankiem, musiałem swoje Subaru zaparkować kawałek od Bankowej. Potem jak już wróciłem to tradycyjnie rozmawiałem przez telefon z żoną i ciocią, piłem kawusię a na koniec pływałem w podziemnym basenie w pałacu na Sygietyńskiego. W ogóle fajnie musiało być – te lanserskie pozy, brody i te białe okulary – jak coś to kupię je od Was za tysiaka. Widzę że macie grube pojęcie o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce i na świecie a Wasze argumenty kładą na łopatki wszytki noblistów z ekonomii. Z racji tej wiedzy nadajecie się na naczelników do mojej pracy - gdyb
~Prawda 22-04-2012 11:08
ZUS -Zakład Utylizacji Starców/ Zabrane Urzędowo Schedy/Znowu Ukradli Siano/Zniszczyli Układy Społeczne/Zdzierają Umarłym Skurę.............................................................................................................................................................! itd
~zusowiec 22-04-2012 11:10
...yście chcieli pracować tak fajnie jak ja, to zgłoście się do mnie na casting – pomogę Wam.
~ 22-04-2012 11:55
JAK RZĄD WPROWADZI PODATEK KATASTRALNY, TO LUD WYJDZIE NA ULICE I WYKASTRUJE TUSKA, WTEDY TUSK ZMIENI ZDANIE CO DO PODATKU HE
~K_asia1 22-04-2012 12:01
Wielka manifestacja na rzecz równie wielkiej idei. Koń by się uśmiał!
~paradise 22-04-2012 12:30
Pełen szacunek i podziw dla pikietujących! Tuskokomuchy na tym żerują, ze ludzie boją się protestować i akceptują wszytkie szachrajstwa, jak stado idace na rzeź!
~Beatrix 22-04-2012 13:21
ZUS nie jest dla Was to Wy jestescie dla ZUS-u , placic i plakac !
~Riccardo 22-04-2012 13:28
Popieram zlikwidować to dziadostwo i oszukiwanie ludzi.
~bang 22-04-2012 14:47
K asia1 - koń to z Ciebie by się uśmiał tęmpolu, nie chodzi o to aby było 100 000 tysięcy osób na manifestacji chodzi o to aby 100 000 osób przekonać do KNP
~SEBA 22-04-2012 15:30
PANIE TOMKU JAK PAN ZLIKWIDOWAŁ DZIAŁANOŚĆ GOSPODARCZĄ TO CO PAN SPRZEDAJE CODZIENNIE NA ULICY DŁUGIEJ?????
~ 22-04-2012 16:14
nikt nie głosuje na Korwina Mikke z prostej przyczyny...myśli w ten sposób... jeśli ja będę się pchał do koryta, to nie będę się pozbawiał tego wszystkiego co mi ono przyniesie...i dlatego zawsze będzie źle...to jest jedyna Partia która byłaby w stanie zmienić coś w Polsce....najniższa krajowa dla parlamentarzystów i zobaczymy komu tak zależy na interesach Polski...i czy znajdą się tacy którzy będą chcieli RZĄDZIĆ...
~123 22-04-2012 18:25
dac tym wszystkim pisowcom,powcomi całej reszcie debili z warszawy tego drugiego tupolewa do polatania
~ 22-04-2012 20:51
Co do tego glupkowatego postu,ktory zostal napisany stylistyka ucznia klasy czwartej szkoly podstawowej,odpisze mimo wszystko.Po pierwsze:jesli nie mam na dzis innej mozliwosci zarobkowania,gdyz w kazdej dzalalnosci gospodarczej musze"wybulic"ok.1000 zl.miesiecznie,to mysli Pan/Pani,ze przy tak iej barierze popytu,jaka jest dzis wyjde "na swoje"?Trzeba byc skrajnie naiwnym,by tak sadzic!!!Sprzedawalem skarpety i bulilem,poki to jeszcze sie kalkulowalo.Jednakze w pewnym momencie przestalo.Czy Pan/Pani jest pewna,ze dozyje 65 lat???Jesli nie,to dlaczego ktos mnie zmusza mnie do tejn swoistej gry w hazard???Czy to jednak moja wina,ze wladza nam narzuca system,ktory jest niemoralny?Dzis juz wiem,ze gdyby nawet ta pseudo skladka byla nizsza,to i tak jest ona niemoralna!Bog dal nam wolna wole,wn
~ 22-04-2012 20:57
wiec zaden czlowiek nie moze sie stawiac ponad Pana Boga i decydowac o moim zyciu!To chyba oczywiste!Jesli ktos uwaza inaczej,to znaczy,ze wyznaje inna religie,tzn."KULT PANSTWA",a to nazywa sie FASZYZM!!!!
~miś 22-04-2012 21:13
Zus to głęboka patologia, podobnie jak i US. Tak było jest i niestety będzie. Kapitalizm i demokracja nie dla Polaków. Dla nas (was) najważniejsza jest bozia na ścianie i zasiłek i pan radny od wszystkiego i niczego, więc nie piszczie głupot wyborcy PO/PIS.
KrisB 23-04-2012 15:01
Do wszystkich opluwaczy, poczytajcie pewien artykuł i dopiero zabierajcie głos. Oto link: http://www.nj24.pl/article/nieudana-walka-o-emerytur%C4%99-0#comment-53117 I z góry przepraszam Jelonkę za "reklamowanie" konkurencyjnych portali ;)
~kisumianpugo 29-04-2012 16:11
Rządy tuskokomuchów to POwtórka z PRLu i jeszcze gorsza wersja, bo niszczą polski przemysł!
~Nowa Prawica 18-05-2012 9:58
28-29 maja JKM na Dolnym Śląsku zapraszamy 28 maja - Jelenia Góra i Kamienna Góra godz.1100 – wykład na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki filii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Nowowiejska 3, godz.1400– konferencja prasowa w restauracji Bosman, ul. Pocztowa 6 godz.1700– Spotkanie z mieszkańcami w Centrum Kultury w Kamiennej Górze ul. Kościuszki 4, godz.2000 – Spotkanie z mieszkańcami w restauracji Relaks ul. 1 maja 60, Jelenia Góra 29 maja 2012 Legnica i Lubin godz.1100 – wykład na Politechnice w Legnicy (szczegóły później) godz.1600– spotkanie z mieszkańcami w Lubinie - Centrum Kultury „Wzgórze Zamkowe”, ul. Mikołaja Pruzi 7 godz.1900– spotkanie z mieszkańcami Legnicy w Hotelu „29Książęcy” ul. Dworcowa 9

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Jakie inwestycje w Gminie Jeżów Sudecki?

Ponad 100 tysięcy złotych dla seniorów

Awaria wodociągu na Paderewskiego

Nadleśnictwo remontuje szlaki

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
405
Tak
57%
Nie
39%
Nie wiem
5%