MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Klucz do miasta w rękach seniorów!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 września 2017, 14:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 października 2017, 6:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotnie przedpołudnie (30.09) kolorowy, rozśpiewany, pełen radości korowód przemaszerował deptakiem miejskim do centrum Jeleniej Góry, aby odebrać z rąk prezydenta klucz do miasta. Wszystko za sprawą Senioraliów, które rozpoczęły się dzisiaj. Ich zwieńczeniem będzie Bal Seniora.

W korowodzie wzięli udział seniorzy z Jeleniej Góry, powiatu jeleniogórskiego oraz z wielu innych miejscowości w Polsce, a także goście z zagranicy, w tym liczna grupa z czeskiego Lanova oraz dwie osoby z partnerskiego miasta Erfstadt. - Jesteśmy pierwszy raz na tej imprezie i bardzo nam się podoba. Seniorzy górą - powiedziała pani Barbara z Karpacza. - Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni na tę piękną imprezę, aż się rozpłaczę ze wzruszenia - wyznała Greta Sabouskova z Klubu Seniorów Lanov. Czesi przyjechali do Jeleniej Góry na dwa dni. - U nas dni seniora są organizowane w mieście wojewódzkim (Hradec Kralove). To pierwsze z wielu przedsięwzięć jakie planujemy - dodała Greta Sabouskova, deklarując początek wielkiej przyjaźni i współpracy z seniorami z naszego regionu.

Uczestnicy imprezy po raz kolejny udowodnili, że drzemie w nich wiele pozytywnej energii i potrafią się świetnie bawić. - Bardzo często mówi się o seniorach w kategorii problemów miasta, natomiast tu widać, że są fantastycznym kapitałem miasta. Gdyby podłączyć do nich generator, który przełoży energię na prąd elektryczny, to byśmy na pół roku oświetlili miasta. Niech pokażą młodym co tak naprawdę potrafią - powiedział Marcin Zawiła po tym, jak wręczył Stanisławowi Dziedzicowi klucz do miasta.

Inicjator VI edycji Senioraliów podkreślił, że miasto nie jest zagrożone. - Myślę, że oddamy Jelenią Górę nienaruszoną, uporządkowaną i wprowadzimy wśród mieszkańców bardzo dużo miłości, dobre samopoczucie i umocnimy więzi międzyludzkie - deklaruje Stanisław Dziedzic, który zaznacza, że osoby starsze muszą znaleźć siłę, aby wyjść do ludzi i bycia aktywnym.

Harmonogram Senioraliów:
Sobota, 30.09:
Sala JCK ul. Bankowa:
Godz 13:00 - Przesłuchania zespołów w ramach VI Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów
Niedziela, 1.10:
Godz 11:00 – 14:00 - Występy zespołów na pl. Ratuszowym
Godz 15:00 – 16:30 - Koncert „Nie liczę godzin i lat zespołu Five Up
Godz 13:00 - Sala JCK - przesłuchania zespołów w ramach VI Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów - 30 min po występie ostatniego zespołu - ogłoszenie wyników Przeglądu
Sobota, 7.10:
Sala Filharmonii Dolnośląskiej:
Godz 14:00 - Akademia z okazji „Międzynarodowego Dnia Seniora” - w programie występy laureatów
Sobota, 14.10:
godz 17:00 - Bal Seniora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~oxa 30-09-2017 20:29
Piękni, młodzi duchem, pełni optymizmu. Pozdrowienia dla wszystkich seniorów
~ 1-10-2017 8:39
super !!!!wielki szacunek!!!
~gluś 1-10-2017 8:55
jak zwykle perfekcyjna organizacja, morze pozytywnej energii :)
~Gigaset 1-10-2017 9:12
Dzisiaj wiek ponad 90 lat to nic nadzwyczajnego. Ale PiS funduje nam krótszą pracę i dłuższe życie na emeryturze na koszt społeczeństwa. Dlatego wycofujemy się z Unii Europejskiej, bo wszystkie wypracowane pieniądze pójdą nie na rozwój, drogi, edukację czy zdrowie tylko na emerytury dla 60 latków. Ale dla Ukrainy, Rosji i Białorusi jesteśmy bardzo rozwiniętym krajem.
~jnijnjinini 1-10-2017 9:23
Uwaga na Lichocką, na spotkanie z którą zaprasza Mróz. To jest propagandzistka jakiej nie znaliśmy od 27 lat. Ma bardzo swobodny stosunek do prawdy. W PiSie daleko zajdzie.
~ 1-10-2017 11:48
Uwaga na Schetynę, na spotkanie z którym zaprasza Czernow. To jest " puczysta" jakiego nie znaliśmy od czasów Giennadija Janajewa. Ma bardzo swobodny stosunek do prawdy. W UE daleko zajdzie.
~ 1-10-2017 11:57
do : Gigaset. 90 - letni kierowca karetki, z 90 - letnimi sanitariuszami zawiezie cię do szpitala, gdzie przyjmie cię 95 - letni lekarz i 92 - letnia pielęgniarka ??? Na koszt społeczeństwa ? Ty, jak już w wieku 90 lat przejdziesz na emeryturę , to i tak będziesz do 130 - tego roku życia pobierał emeryturę na KOSZT SPOŁECZEŃSTWA !!! Płacisz składki emerytalne ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Klasyki zjechały do Kowar

Odpust na Śnieżce

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%