MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Klub Rodzica–Ciuciubabka o raku i integracji

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 listopada 2014, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Klub dla Rodzica – Ciuciubabka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 28 października br., działa on razem z Fundacją Wspierania Rodziny im. Jana Pawła II, a teraz zaprasza do siebie również rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi. Pierwsze spotkanie integracyjne, odbędzie się 9 grudnia o 17.30 w Czekoladziarni przy ul. Sobieskiego 2 w Jeleniej Górze. Najbliższe spotkanie z psychoonkologiem Renatą Bury zaplanowano natomiast w tym samym miejscu, w najbliższy poniedziałek (24 listopada) o godz. 17.00.

- Przede wszystkim chodzi nam o integrację dzieci zdrowych i dzieci z różną niepełnosprawnością: ruchową i intelektualną – powiedziała mama niepełnosprawnej Julki, która za pośrednictwem jednej z klubowych mam spotkała się z Anitą Radwan - inicjatorką Klubu dla Rodzica - Ciuciubabka. - Chcemy stworzyć coś, czego jeszcze nie było, ale potrzebujemy do tego rodziców chętnych i otwartych na taką inicjatywę. Wszystkie zajęcia będą odbywały się nieodpłatnie. W planach są zajęcia z artterapii, logorytmiki, w przyszłości będzie też rehabilitacja poprzez rożne wspólne zabawy wszystkich klubowych dzieci. W programie znajdą się także spotkania tematyczne dla rodziców np. z neurologopedą, psychologiem, pedagogiem, lekarzem medycyny naturalnej, fizjoterapeutą – dodaje.

- Spodobał mi się ten pomysł – mówi Anita Radwan. - Jestem bardzo zadowolona, że nasz klub będzie klubem integracyjnym, zrzeszającym rodziców dzieci zdrowych, i tych którym trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi – dodała.

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do wspólnych rozmów o planach, propozycjach i oczekiwaniach wobec Klubu. - Bardzo zależy nam na współpracy rodziców, a mnie jako mamie dziecka niepełnosprawnego, aby inni rodzice z dziećmi z problemami otworzyli się na współpracę oraz wspólne działanie - powiedziała Renata Wojtkiewicz.

Natomiast na spotkaniu z Renatą Bury „My kobiety kontra rak.” będzie można porozmawiać o profilaktyce i badaniach. Pytania dotyczące działania klubu i zapisy na spotkania można wysyłać na adres: klubdlarodzica@poczta.onet.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyróżnienie dla samorządowców

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Rodzinna wystawa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 24-11-2014 15:49
Taa
~Odbiorca 6-02-2019 11:58
R.B. to osoba niegodna zaufania. Tyle w tym temacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Identyfikacja wizualna

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Lwówczanin w ITTF

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
814
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%