MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Klub pływacki Just Swim Jelenia Góra rośnie w siłę

Wiadomości: Nowa Ruda
Czwartek, 1 grudnia 2011, 1:36
Aktualizacja: 1:36
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Reprezentanci Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Just Swim Jelenia Góra z powodzeniem rywalizowali podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego rozgrywanych w miniony weekend w Nowej Rudzie.

W trakcie zawodów wielokrotnie można było obserwować naprawdę „zażartą” walkę o jak najlepsze czasy i miejsca. Wśród dolnośląskiej młodzieży znajdują się członkowie kadry narodowej, którzy bronić będą barw naszego kraju na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Europy w Szczecinie. Już za 2 tygodnie po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pływacka impreza tak wysokiej, międzynarodowej rangi.

W rywalizacji z najlepszymi pływakami kraju dzielnie stawali do bojów zawodnicy Just Swim. Ekipa 13 osób poprawiała swoje najlepsze życiowe osiągnięcia zdobywając łącznie 6 medali oraz 2 miejsca w ścisłym finale w różnych kategoriach wiekowych. Mistrzem Okręgu Młodzików został Szymon Wawryca na dystansie 200m stylem klasycznym. Ponadto, obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, wychowanek jeleniogórskiego klubu, nadal w barwach Just Swim, stawał dwukrotnie na podium odbierając brązowe krążki za wyścigi na 100m stylem klasycznym oraz zmiennym.

Popularna żabka staje się wizytówką Just Swim. Na 100m Joanna Drozd uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii open, a tuż za nią jej koleżanka klubowa Anna Urbańska. Po wyścigu na dwa razy dłuższym dystansie na szyi Asi znalazł się brązowy medal.

Dynamiczny rozwój oraz coraz lepsze wyniki zawodników Just Swim zapowiadają, że rozpoczynający się sezon będzie pełen medalowych sukcesów. Każdego dnia, kiedy miasto jeszcze śpi, spotykają się na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 z uśmiechami na twarzach bo, jak mówią „Pływam bo lubię!”

Ogłoszenia

Czytaj również

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Binasiewicz 1-12-2011 9:33
Wielkie Podziękowania również należą się rodzicom,którzy pomagali w przygotowaniach do zawodów jak również w podróży na zawody i mocny doping podczas zawodów!!!
~KJ 1-12-2011 10:21
Gratulacje dla wszystkich!!!
~Tomek w 2-12-2011 9:59
Gratulacje
~wujek walduś 2-12-2011 13:09
Aniu gratulacje, ale dlaczego nie wygrałaś. Musisz jeszcze potrenować!!!
~dagu11 2-12-2011 17:00
Gratulacje Aniu:) Powoli na coraz wyższe sopnie podium:)
~PEULIN 4-12-2011 8:55
Gratulacje :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
615
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%