MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Klown dla uśmiechu nie tylko od święta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 października 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
Fot. Bajkoland
Został zauważony podczas festynu w Parku Norweskim, a radość dzieci na jego widok była tak ogromna, że jeden z obserwatorów postanowił ją przenieść do przedszkoli by wywołać uśmiech w jak największej grupie najmłodszych.

Mowa o klownie Rufi - Rafi, który w minionym tygodniu odwiedził dwa z jeleniogórskich przedszkoli, a tym tygodniu trafi do kolejnych placówek. Rafał Biesiada z Jeleniej Góry, który wciela się w postać klowna, był już w przedszkolu Bajkoland przy ul. Wincentego Pola oraz Kacperek na Zabobrzu.

W najbliższy piątek trafi natomiast do Domu Dziecka Słoneczko przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. W planach ma również wyjazd do jednego z przedszkoli w Cieplicach. Każda taka wizyta trwa około godziny, podczas której Rufi – Rafi żongluję różnymi przedmiotami, kręci talerzami na patyku czy formuje balony w różne kształty, czym rozbawia dzieci do łez.

Pieniądze na opłacenie klowna pochodzą od sponsorów i w części z przedszkoli. Pomysłodawcą zaproszenia klowna do jest Mariusz Synówka, jeleniogórski społecznik, prezes Fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”.

– Kiedy zobaczyłem klowna podczas festynu w parku i ogromną radość dzieci z zabawy z nim, pomyślałem, dlaczego nie przenieść tej radości do przedszkoli, by jak najwięcej dzieci mogło się uśmiechać. Wiem, że nie wszystkie dzieci mają szczęśliwe rodziny czy wymarzone dzieciństwo, a takie spotkania mogą im chociaż na chwilę umilić życie. Zorganizowanie takiego spotkania od nas dorosłych nie wymaga zbytniego poświęcenia, dlatego myślę, że warto takich akcji robić jak najwięcej – mówi Mariusz Synówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Niezwykły projekt

Wypadek przy sądzie

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Marcin73 19-10-2011 10:16
Brawo Mariusz, brawo Rafał. Każda tego typu inicjatywa podtrzymuje we mnie wiarę w Jeleniogórzan, oraz w potencjał miasta w którym żyjemy. Pozdrawiam, Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~adi 19-10-2011 11:16
świetny pomysł a dla dzieciaków ubaw po pachy
~ 19-10-2011 11:53
Swietnie! a moze jeszcze by tak do szpitala na oddzial dzieciecy? one by sie na pewno ucieszyly i choc na chwile zapomnialy o cierpieniu. Pozdrowienia dla sympatycznego Pana Clowna. Sliczny!
~ktoś~~ 19-10-2011 17:14
Pieniądze na opłacenie klowna pochodzą od sponsorów i w części z przedszkoli. Pomysłodawcą zaproszenia klowna do jest Mariusz Synówka, jeleniogórski społecznik, prezes Fundacji „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”. ŚWIETNY POMYSŁ, ŚWIAT OSZALAŁ ZA ZABAWE Z KLOWNEM, PŁACIĆ... A NIE MOŻNA ZROBIĆ TEGO CHARYTATYWNIE pytanie do Pana Społecznika z Fundacji??? a pieniążki przeznaczyć na owoce dla dzieci? nie ma co się chwalić, organizacje w innych miastach mają wolonariuszy do tego typu zabaw. tylko tu płaci się za szczęście, uznanie dla Klowna
~ 19-10-2011 19:48
Biuro poselskie Pani Zosi
~klk 19-10-2011 19:58
zabawa super, fajna atrakcja dla dzieci, pomysł ok
stańczyk 19-10-2011 20:30
powiedz "ktosiu" co, dla kogo i za czyje pieniądze w swoim niezwykle wartościowym życiu zorganizowałeś, że ośmielasz się krytykować organizatora świetnej zabawy dla maluchów? Za panem Kaflikiem - brawo Mariusz Synówka, brawo Rafał Biesiada. Staromiejska gratuluje pomysłu.
jankes 19-10-2011 21:16
Spotkaliśmy się już kilka razy i widzę jak się gościu rozwijasz.Nie zwracaj uwagi na jakiegoś,,ktosia" Ciekawe jak on dysponuje swoim wolnym od pracy czasem.czy zrobił coś dla innych? Trzeba z czegoś żyć ,a znając ciebie to te moniaki i tak wydasz na jakieś baloniki ,podarunki przy okazji imprez harytatywnychTak trzymać !! Pozdrawiam i nie łam sie, a ktosiom daj obejżec fotkę tego uchachanego siwka w Parku Norweskim http://www.milosnicy.cieplic.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=309:piknik-i-festyn-w-parku-norweskim&catid=20:cieplice&Itemid=5
~MSynówka 19-10-2011 21:29
Do 17:14 - oczywiście, że można charytatywnie! Proszę poświęcić kilka miesięcy na: opracowanie programu, ćwiczenia, przygotowanie sztuczek, skeczy a potem ... to już świat należy do Pani/Pana!!! Proszę charytatywnie przygotować sobie strój, rekwizyty, zakupić z własnych środków balony, jako wolontariusz poświęcić wolny czas (lub bezpłatny urlop) na występy - i podesłać jakiś namiar, żebym mógł Panią/Pana charytatywnie zaangażować na 4-5 dni przy następnej akcji. Jeśli tak się nie da, to proszę chociaż o kontakt do tych organizacji w innych miastach - może Oni się zlitują i pomogą (z pewnością skorzystam nie tylko ja). Do 11:53 - szpital jest w planie. Pozdrawiam.
~Stanleyowsky 19-10-2011 22:03
Imponują mi tacy ludzie... To co potrafią zrobić dla tych dzieci. Chciałbym tak umieć. A ta wizyta w szpitalu to bardzo trafiony pomysl. Tam dopiero jest dzieciom smutno.
~Matylda 19-10-2011 22:04
Do ,,ktosia z 17.14". - wywnioskowałam z twojego wpisu, że dla ciebie liczy się tylko pełny brzuch i nic więcej.Jabłko zjesz bez emocji i za chwilę będziesz szukał coś na ząb, bo jedzenie jest najważniejsze dla ciebie. O radości duchowej to pewnie nie masz zielonego pojęcia. Szkoda mi ciebie, że tak mało korzystasz z wszelakich dóbr na tym świecie.Widać, że smutne miałeś dzieciństwo i to teraz ujawniasz.Wylałeś ,,ktosiu" całą swoją złość za to,że w zyciu się tobie nie powiodło. Mile pozdrawiam.
~elizka 19-10-2011 22:37
Podziw dla Rafiego Klowna - za pomysł i zaangażowanie !!! Warto brać przykład .... i dać czasem coś od Siebie dla Innych !!!!!!!!
~piotref 20-10-2011 7:18
Wielkie dzięki dla Mariusza i p. Rafała. Szkoda, że malkontent KTOŚ nie mógł obejrzeć reakcji dzieci na występy clowna a sam zrobił z siebie pajaca. Co do owoców, o które tak się dopomina ten gość, to powinien wiedzieć, że są one obecne w codziennym menu -każdego chyba- przedszkola. I to by było na tyle - prawo do krytyki powinien mieć wyłącznie KTOŚ kto ma pojęcie o temacie, w który występuje.
~ 20-10-2011 13:57
Pomysl ze szpitalem nie jest moj. Mieszkam w Niemczech. W mojej miejscowosci jest duza klinika dziecieca (z onkologia...jakie to smutne). Kierownictwo tego szpitala zatrudnia czesto takiego clowna. On jest prawie taki ladny, jak ten polski:-). Czytalam w gazecie wypowiedz jednego z lekarzy- proces rekonwalescencji jest o wiele szybszy po wizytach wesolego clowna. Dzieci zapominaja o bolu, o lysinie po chemii, o cierpieniu. A ktos malkotent- ZROB TO SAM. Kup sobie (za wlasne pieniadze) stroj, naucz sie zonglowac, spiewac, skakac i muzykowac. Do roboty!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Była gala z nagrodami

O bezpieczeństwie w DODN

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%