MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kłótnia o widokówki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 4 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:23
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Urszula Jonkisz skarży się, że z powodu - jak twierdzi - skąpstwa władz miasta nie może organizować wydarzeń kulturalnych. Zamierza przenieść się do Jeleniej Góry, gdzie na kulturę są pieniądze.

Samorządowcy z Karpacza twierdzą, że imprezy proponowane przez Urszulę Jonkisz mają za mało odbiorców. Z tego powodu w tym roku po raz pierwszy od lat nie odbyła się "Piafomonia". Podczas tej imprezy były prezentowane utwory francuskiej piosenkarki Edith Piaf.

- Dla mnie pieniędzy nie ma, ale zastępca burmistrza znalazł sposób, aby pokazać w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu swoją kolekcję widokówek. Pomogło mu w tym stanowisko - twierdzi karpaczanka.
- Jestem w szoku, bo pani Jonkisz na wernisażu złożyła mi życzenia - odpiera zarzuty Ryszard Rzepczyński. - Kiedyś organizowałem "Tragaria", zawody dla tragarzy lektyk. Zainteresowanie malało, to przestałem zajmować się tą imprezą. Nie miałem do nikogo pretensji - mówi.
Dwa lata temu zaproponował dyrekcji muzeum organizację wystawy "Wysłane Karkonosze". Wtedy nie był jeszcze urzędnikiem, ale historykiem. Stanowisko zastępcy burmistrza objął w styczniu 2005.

- Otwarcie wystawy było możliwe dopiero w tym roku. Kolekcja pocztówek pana Rzepczyńskiego jest imponująca. Warto ją pokazać - tłumaczy Zbigniew Kulik, dyrektor karpackiego muzeum.
Wystawa kosztowała około 2 tys. zł. Pieniądze na działalność Muzeum Sportu i Turystyki daje samorząd województwa. Jeden z banków sfinansował wydrukowanie folderu. Autor - poza satysfakcją - nie ma z niej żadnych korzyści.

Te argumenty nie przekonują Urszuli Jonkisz. - Zastępca burmistrza kupuje pocztówki na internetowych aukcjach, kiedy siedzi w pracy - mówi karpaczanka.
Rzepczyński nie chce komentować tego zarzutu. Podkreśla, że jego kolekcja ma promować nie posiadacza zbiorów, ale Karpacz, Karkonosze oraz ich historię.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Uczniowie prezentują prace dyplomowe

Piknik ze zwierzakami w sobotę

Kolarski „Góral” już w sobotę!

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Rajd zdewastował las?

Rodzinnie w "Muflonie"

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
72
Tak
32%
Nie
65%
Nie mam zdania
3%