MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kłótnia o widokówki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 4 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:23
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Urszula Jonkisz skarży się, że z powodu - jak twierdzi - skąpstwa władz miasta nie może organizować wydarzeń kulturalnych. Zamierza przenieść się do Jeleniej Góry, gdzie na kulturę są pieniądze.

Samorządowcy z Karpacza twierdzą, że imprezy proponowane przez Urszulę Jonkisz mają za mało odbiorców. Z tego powodu w tym roku po raz pierwszy od lat nie odbyła się "Piafomonia". Podczas tej imprezy były prezentowane utwory francuskiej piosenkarki Edith Piaf.

- Dla mnie pieniędzy nie ma, ale zastępca burmistrza znalazł sposób, aby pokazać w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu swoją kolekcję widokówek. Pomogło mu w tym stanowisko - twierdzi karpaczanka.
- Jestem w szoku, bo pani Jonkisz na wernisażu złożyła mi życzenia - odpiera zarzuty Ryszard Rzepczyński. - Kiedyś organizowałem "Tragaria", zawody dla tragarzy lektyk. Zainteresowanie malało, to przestałem zajmować się tą imprezą. Nie miałem do nikogo pretensji - mówi.
Dwa lata temu zaproponował dyrekcji muzeum organizację wystawy "Wysłane Karkonosze". Wtedy nie był jeszcze urzędnikiem, ale historykiem. Stanowisko zastępcy burmistrza objął w styczniu 2005.

- Otwarcie wystawy było możliwe dopiero w tym roku. Kolekcja pocztówek pana Rzepczyńskiego jest imponująca. Warto ją pokazać - tłumaczy Zbigniew Kulik, dyrektor karpackiego muzeum.
Wystawa kosztowała około 2 tys. zł. Pieniądze na działalność Muzeum Sportu i Turystyki daje samorząd województwa. Jeden z banków sfinansował wydrukowanie folderu. Autor - poza satysfakcją - nie ma z niej żadnych korzyści.

Te argumenty nie przekonują Urszuli Jonkisz. - Zastępca burmistrza kupuje pocztówki na internetowych aukcjach, kiedy siedzi w pracy - mówi karpaczanka.
Rzepczyński nie chce komentować tego zarzutu. Podkreśla, że jego kolekcja ma promować nie posiadacza zbiorów, ale Karpacz, Karkonosze oraz ich historię.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami jeleniogórskiej wyprawy na Annapurnę

Moc kwiatów na miejskie skwery

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Podróż przez dzieje

Muzeum w pałacu

Ekodopłaty pod Szrenicą

Głosy za strajkiem?

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
889
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%