MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kłopoty ze wschodu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Zabytkowy motocykl oraz oszuści z Ukrainy i Polski na przejściach granicznych.

Pojazd o cechach zabytkowych, niemal 40-letni motocykl marki Ural, ujawnili pogranicznicy na przejściu w Jędrzychowicach. Jego posiadaczem okazał się mieszkaniec Sosnowca, który chciał przewieźć motor do Niemiec.

– Na przewóz pojazdu nie miał stosownego zezwolenia wydanego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków – wyjaśnia por. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej. Motor, wyprodukowany jeszcze w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, zabezpieczono w placówce SG w Zgorzelcu.

To nie koniec wieści dotyczących, tym razem bezpośrednio, naszych wschodnich sąsiadów. Na drogowym przejściu granicznym w Zawidowie podczas kontroli zatrzymano Ukraińca, który usiłował dostać się do Polski na podstawie polskiego dowodu osobistego, należącego do innej osoby.
Pogranicznicy zatrzymali także Polkę, mieszkankę Zgorzelca, która cudzoziemcowi pomagała w próbie przedostania się do naszego kraju.

Kobieta była poszukiwaną przez dwa oddziały Straży Granicznej: Łużycki i Sudecki. Czyn, którego dopuścił się Ukrainiec – posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby – jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Magistrat do remontu

Oddawali krew pamięci Kresowian

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~DZ 23-02-2007 16:37
Skoro facet jest właścicielem motoru, to co komu do tego, co z nim zrobi?? Prawo jest popie... To jak będę chciała sprzedać 50-letnią snopowiązałkę na Ukraine, to też bede oskarżona o przemyt zabytków?? Heh
~crimesnipper 23-02-2007 19:00
.... no niestety, niby jestes wlascicielem jakiegos przedmiotu, ale tak naprawde to nie wolno Ci go wywiezc z Polski...... Chore jak caly ten bajzel....
~Darek 24-02-2007 13:42
skoro państwo tak troszczy się o zabytki w naszym kraju to niech konserwator zabytków odkupi je od każdego kto chce sprzedać takie przedmioty. Oczywiście za taką cenę jaką by właściciel dostał na wolnym rynku. Utrzymanie zabytkowego pojazdu w należytym stanie trochę kosztuje. Jeśli mnie na to nie stać to on tak czy inaczej zardzewieje i się rozpadnie. Miałem kiedyś stary samochód prawie trzydziestoletni. Nie miałem kasy aby go odnowić więc poszedł na złom. Gdzie był wtedy konserwator zabytków?
~Szuwarynka do <DZ> 25-02-2007 9:59
(gzecznie) aha to pomysl sobie ze wywozisz wlasnie z kraju spuscizne kulturowa... i wyobraz sobie.. gdybys mial no np. sztandar polskich wojsk z 1410r. (pominmy to jak stales sie jego posiadaczem.. moze 'z ojca na syna') i brakuje Ci kasy wiec co robisz??? jedziesz do niemiec i pchasz go jakiemus bardzo zamoznemu niemiaszkowi za powiedzmy.. 800,000Euro.... to badz pewny ze ten sztandar nigdy przenigdy nie wroci do polski. i co zrobiles?? sprzedales polska dume... za marne 800000 Euro;) cos za co krew przelewala sie strumieniami...
~Do"szuwarynka" 26-02-2007 20:00
Co ma wartosc w twoim kraju,moze okazac sie bezwartosciowe w innym - po co Niemcom nasze sztandary?Nie przesadzaj,patriotyzm tez ma swoje granice.P.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Cieplickie place

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
604
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%