MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Kłopoty z sygnalizacją w centrum

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 marca 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czwartek może dać się we znaki zmotoryzowanym, którzy będą przejeżdżali przez centrum Jeleniej Góry. Z powodu prac energetyków, mogą nie działać światła.

Problemy mogą pojawić się od Podwala do ulicy Bankowej, czyli na najbardziej obleganym trakcie w śródmieściu Jeleniej Góry. W czwartek rano nie działała tam sygnalizacja świetlna. Nie włączone były nawet światła pulsacyjne.

Wszystko z powodu robót ekip energetycznych, które pozbawią prądu niektóre miejsca w centrum Jeleniej Góry. Sygnalizacja, choć jest nowoczesna i wyposażona w wideodetekcję, nie ma niezależnego systemu zasilania. Dlatego część czwartku zmotoryzowani spędzą w korkach, które pojawiają się nawet wówczas, kiedy światła działają normalnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lwówczanin w ITTF

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~E 6-03-2008 10:06
Zapraszamy policjantów do kierowania ruchem, skoro nie strajkują jak twierdzi komendant Jeleniogórski.
KochaS835 6-03-2008 10:43
Teraz widać, że Ci, co montowali nową sygnalizację świetlną nawet nie raczyli pomyśleć o awaryjnym zasileniu? Boże co za kraj z tej Polski...
~zed 6-03-2008 10:49
nowa sygnalizacja = niepotrzebny wydatek = niegospodarność władz miasta? dotyczy szczególnie skrzyżowania na Pl. Niepodległości. Po zainstalowaniu nowej sygnalizacji zmieniono organizację ruchu, m.in. poprzez równoległe światło zielone dla jadących od ul. Bankowej w stronę ul. Wyszyńskiego i odwrotnie. Szybko powrócono jednak to systemu sprzed wymiany całej sygnalizacji. Krótko mówiąc bubel za kilka milionów złotych zupełnie póki co nie sprawdza się. Komentowałem kiedyś - w zasadzie jest tylko 1 skrzyżowanie, które wymaga naprawdę sprawnej i "inteligentnej sygnalizacji" - Al. J.P. II z Grunwaldzką.
~ 6-03-2008 11:49
Kłopoty rozpoczęły się po modernizacji tej sygnalizacji.Wcześniej odbywał się tam ruch, w tej chwili jest tylko oczekiwanie na zmianę świateł. Najlepiej widać to jadąc autem w sobotę i niedzielę.
~Kierowca 6-03-2008 12:40
Przed chwilą jechałem przez centrum i jakoś korków nie widać, a o tej godzinie przeważnie się tworzą. A może te światła w ogóle nikomu nie potrzebne są ?
~_rymcycymcy____ 6-03-2008 13:31
Bez świateł ruch jest znacznie sprawniejszy, bo wtedy działa inteligencja kierowców ;)
~pieszy 6-03-2008 17:21
Proponuje wprowadzić małą poprawkę w oprogramowanie sterujące światłami na przejściach dla pieszych w okolicy Flory i ul. Długiej. Zamontowano tam przyciski dla pieszych chcących przejść na drugą stronę ulicy. Jednak gdy nikt nie nadusi owego, to mamy sytuację że całe skrzyżowanie w momencie gdy powinno być zielone dla pieszych przez parę sekund stoi głucho na czerwonych światłach - zarówno samochody jak i piesi. Proponuje zdemontować to "zielone na żądanie"
~driver 6-03-2008 19:00
zgadzam sie z rymcymcy :) i w ogole ze wszytkimi co podzielaja moje zdanie... ta sygnalizacja to lipa... przeciez np po zlozeniu pozal sie boze inteligentnych swiatel nie da rady czesto wyjechac na wojska polksiego z bocznych ulic bo tak szybko potrafia one przeskakiwac... pozdro :D
~mieszkaniec 6-03-2008 22:40
mysle ze pracownicy energipro szybko usuną awarie i wszystko wroci do normy!
piipi 6-03-2008 22:46
...inteligencja KIEROWCOW - czesto jest przerazajaca i zawsze pozostanie ,to pytanie...czy kierowca ma tz.znikome IQ...a moze jego szkoleniowiec nie potrafil ....temu kierowcy wiedzy przekazac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
767
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%