MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Kłopoty z parkometrowym kwitkiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 17:05
Aktualizacja: 17:05
Autor: RED
Fot. TEJO
Nasza Czytelniczka (prosi o anonimowość) przysłała do nas e–mail, w którym zwraca uwagę na niedoskonałości wynikające z wprowadzenia systemu automatów do pobierania opłat parkingowych.

Czytelniczka przyjechała autem do Jeleniej Góry i zostawiła je na dłuższy czas. Kiedy wróciła, zastała kwitek z wyznaczoną karą za zbyt długi postój. Okazało się, że wcale nie tak łatwo tę karę zapłacić….

Do Jeleniej Góry przyjechałam z pobliskiej miejscowości, żeby autobusem pojechać do lekarza we Wrocławiu. Wieczorem jak wróciłam to było już za późno, żeby z kwitkiem zza wycieraczki lecieć do biura. Jestem ciężko chora, a dodatkowo zaskoczona gwałtownym nadejściem zimy, o wyprawie do innego miasta mogłam zapomnieć.

Z braku jakichkolwiek informacji w Internecie (rzekłby kto, że żyjemy w czasach postępu i komputeryzacji), braku kontaktowego numeru telefonicznego, NUMERU KONTA BANKOWEGO, przesłałam przekaz pocztowy, który dziś do mnie wrócił bo szanowne Biuro Strefy Płatnego Parkowania w takiej technologii też jeszcze się nie odnajduje! Zatem dopisujemy kolejne 10 zł do rachunku (opłata za przekaz - tam i z powrotem), który teraz już wynosi 60zł, bo dodatkowo nieprzyjęte zostały argumenty o próbie dokonania wpłaty w terminie tygodnia za pośrednictwem owego przekazu.

Przy znanych, znacznej części obywateli tego kraju, żebraczych stawkach emerytalnych, teraz pozostaje mi się zastanawiać czy, w konsekwencji minusa w budżecie, lepiej przygłodzić, oszczędzić na lekarstwach, czy zakręcić kurki w kranach i kaloryferach. Rozmowa telefoniczna z panią z Biura Strefy Płatnego Parkowania, również nie okazała się zbytnio pomocna.

Jelenia Góra promuje się jako miasto turystyczne?? To właśnie zrobiło sobie doskonałą antyreklamę. Mam dla miasta dobrą radę, kiedy określacie się swoim traktowaniem wobec mieszkańców i przyjezdnych, to miejcie na uwadze, że nie wszystkie Wasze ofiary są bezradne i "mało mogące". Bo są właśnie tacy, co już zakasują rękawy i postarają się, aby sprawiedliwy kwitek został wypisany na koszt promocji miasta Jelenia Góra!

List pozostawiamy bez komentarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~ander 8-12-2010 17:45
ona ma chyba nie pokolei w głowie
~lolox 8-12-2010 17:53
I słusznie!! Burdel w JG jak zwykle.
rymcycymcy 8-12-2010 17:56
Do wypisania "sprawiedliwego kwitka" trzeba zakasać rękawy !!! ...to brzmi groźnie, strzeżcie się Jelonkogórzanie ! :)
~adek113322 8-12-2010 18:03
niepełnosprytna widać
~swercru 8-12-2010 18:22
Dla mnie te parkometry to jedna wielka lipa lepiej było jak stał facet i zbierał te opłaty .... Nie dosyć że ludzie mieli pracę to jeszcze wygodnej było dla ludzi najwidoczniej nie tych co za to pieniądze biorą bo za mało im wychodziło miesięcznie bo trzeba było pracownikowi zapłacić ..
~wierny jemu 8-12-2010 18:27
Już niedługo - p. Zawiła przekształci to miasto w metropolię i bedzie SKM !
~ala 8-12-2010 18:44
no tak, zwyczajna prowincja zniechecająca do odwiedzin - w normalnej cywilizacji / np. Wrocław / auta na obcych blachach są uprzejmie informowane, że we wro się płaci, ostrzegają o ewentualnych konsekwencjach i zapraszają ponownie - niby niewiele, ale nie rzucają się głąby strażnicy i inne zakały na każdego przyjezdnego. polecam do stosowania - jednorazowa turystka
~HiMen 8-12-2010 19:50
A ja pier***lę!!! Kwitka nie zostawię w aucie nigdy, bo nigdzie się z czymś takim nie spotkałem. Dla mnie, to jest obraza, ponieważ władze z góry zakładają, że jestem złodziejem, tylko, że jak ja piszę, że oni są złodziejami, to jakiś... (domyślcie się sami) usuwa moje posty, a nawet mnie straszy konsekwencjami. Więc mam głęboko gdzieś władze miasta, mogę im plunąć w twarz, bez mrugnięcia okiem.
~Turysta 8-12-2010 20:27
A ja sobie siedze w innym kraju i sobie czytam i sie smieje :)) co pozostalo za mna...
~biz 8-12-2010 20:35
Nie rozumiem tego szumu wokół SPP w Jeleniej Górze. Ja zanim zacząłem korzystać z tej strefy na nowych zasadach, założyłem konto na moBilet i płacę za postój za pomocą telefonu kom. NIe muszę szukać parkomatu, bo nie jest mi do niczego potrzebny. A co najciekawsze, płacę TYLKO za rzeczywisty czas postoju. Gdy parkuję przez np. 1godz7min, to nie płacę za 2godz, TYLKO właśnie za 1godz7min. Założenie konta trwa ok. 10 minut. Bez wychodzenia z domu. Tylko ja i komputer z internetem i komórka. PROSTE!!!
~Tolek 8-12-2010 20:51
Nie ma to jak postawić parkomaty ludziom pod domami. Musimy parkować w podwórku, bo jak postawimy auto po godzinach płatnych i rano zdarzy nam się zaspać, to zaraz mandacik będzie czekał. Jak widzę przez okno te mendy chodzące i zaglądające przez szybę w poszukiwaniu biletu, to coś mnie trafia. No ale pewnie, na podwórku wcale nie jest ciemno i jest to istny raj dla samochodu - przecież większe prawdopodobieństwo, że okradną go na ulicy!!
~az 8-12-2010 21:02
A gdzie mój list do Jelonki w sprawie parkometrów? Czy Jelonka w ramach prawa prasowego coś się dowiedziała w ratuszu?? Poczytajcie sobie: http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artykul/681804,jelenia-gora-parkomaty-sa-niesprawne,id,t.html#dodaj-komentarz
~rammstein 8-12-2010 22:07
Ma kobieta rację. Dzisiaj miałem to samo po 20 min. parkowania. OK, mój pośpiech i gamoniostwo, że nie pomyślałem o parkomacie, więc trzeba zapłacić. Nieważne, że pierwszy raz w tym miejscu. Ale co czytamy na kwitku ? Otóż, kwitek sygnowany przez "Miasto Jelenia Góra" opisuje nową konkurencję sportową pn. "Bieg na czas do Biura Strefy Płatnego Parkowania" (dla niewtajemniczonych - ul. Piłsudskiego 6, I piętro). Jeśli zdążę w ciągu godziny, to zabulę dychę. Jeśli noga mi się omsknie w nieuprzątanym bagnie pośniegowym i dotrę po godzinie + 3 minuty, to wyskoczę już z 25 złociszy. A nie daj Bóg nie zdążyć tego samego dnia. Pielgrzymka następnego kosztuje już 30 (opcja dla przedłużających czas lub 35 i 40 dla zapominalskich). Zero nr telefonu i zero nr konta, którymi chyba powinny dysponować wszystkie instytucje uprawnione do pobierania jakichkolwiek opłat od obywateli. Za to wytłuszczonym drukiem wprowadzające w błąd info o obowiązku wniesienia opłaty w kasie biura SPP. Temat reguluje
~obywatel jg 8-12-2010 22:35
Czuję się jak krętacz i złodziej, który chce wyłudzić pieniądze miasta. Miejsca parkingowe, za które musimy płacić niczym ich nie przypominają. Zalegają na nich hałdy zlodowaciałego śniegu i z ledwością można podjechać na miejsce. Karkołomne często manewry, zasłonięte parkometry przez duże busy powodują, że niepłacimy nie dlatego, że nie chcemy ale dlatego, że ich po prostu nie widać a trzeba dodać , że wcześniej ich tam nie było. Mogę płacić ale za faktyczną możliwość prawdziwego parkowania a nie karkołomnych manewrów w bruzdach dużego śniegu. Może dla tych, którzy chcą parkować i im się to bez stresu uda należy się jakaś premia od miasta a nie kara????
~rammstein 8-12-2010 22:41
Znaków zabrakło ... Temat reguluje (kiepsko jak widać) Uchwała nr 555/LXVI/2010 Rady Miejskiej w Jeleniej Górze z dn. 30 marca 2010. Zgodnie z nią opłaty można wnosić także na rachunek bankowy Urzędu Miasta (załącznik 3 do Uchwały, &17, pkt. 3). Oczywiście nr rachunku należy sobie znaleźć samodzielnie w necie ... Dobranoc.
~do biz 8-12-2010 22:57
płacisz też za połączenie z netem przez komórkę, więc powodzenia
~Grzegorz 1 8-12-2010 23:12
Czy ktoś jest zorientowany, jak obliczyć dokładnie czas postoju i odpowiednią doń opłatę? Czy, określając czas postoju i uiszczając stosowną opłatę -zakładając sytuacje nieprzewidywalne, należy opłaty stosować odpowiednio powiększone, aby nie zostać ukaranym za nieopłacone parkowanie? Skoro jednak nic się nie zdarzy i wrócimy na czas, to jak odzyskać nadpłatę? W rezultacie: czy nie jesteśmy zmanipulowani, zastraszani, okładani opłatami karnymi za niedostosowanie możliwości dopłat do przekroczonego czasu parkowania, uniemożliwienie opłaty parkingowej za faktyczny czas postoju? Czy w wspominanej uchwale, innych regulacjach są odniesienia to wskazanych okoliczności?
~jam 8-12-2010 23:15
Tak tylko dlaczego teraz mam placic za postoj w sniegu a nie w miejscu do parkowania. Place moze i grosze za ten postoj ale dlaczego mam stac w miejscu ktore jest nieodsniezone. to sa jakies jaja.
~Zdzich 8-12-2010 23:37
Oj moi drodzy... Wy sami jesteście jak te Parkometry. Obecne urządzenia pobierające opłaty za parkowanie to Parkomaty. Parkometry pobierały opłatę na podstawie wyliczonego czasu postoju. Parkometrem prędzej można nazwać to coś to jest na Pijarskiej, natomiast w mieście są Parkomaty, które są badziewne i idiotyczne, a wszystko dlatego, że Jelenia Góra chciała stać się bardziej nowoczesna bardzo niskim kosztem dlatego też kupiła (czy wydzierżawiła czy co tam jeszcze) największe dziadostwo, które nie przyjmuje ani banknotów, ani nie wydaje reszty. Dodatkowo obsługa SPP to prawdziwy dramat, w biurze wielka łaska, a strażnicy, którzy chodzą i tylko zdjęcia robią patrzą na każdego jak na złodzieja albo kolejnego f...ra, czego raz sam doświadczyłem.
~jan3 9-12-2010 8:20
a kto ustalał stawki? Dzierżoniów na odsnieżonych!!! miejscach parkingowych naliczanie opłat zaczyna od 0,60 zł a np. za 180 minut pobiera tylko 2,60 zł, a u nas- czy może opłacimy większą taksę klimatyczną???? pozdrawiam nowych radnych i polecam tę sprawę jako godną ponownej a...lizy.
~JG2 9-12-2010 9:28
Płatne miejsca parkingowe powinny być przygotowane jesli taiie nie sa to nie powinno się za nie pobierać opąłty!!!!!!!!!!!!!!!!!
~rararak 9-12-2010 9:51
a ja mam te park gdzieś przeca nie bede płacił jak zarabiam 3.50 na g. w firmie na K przewozowej zresztą
~@seemija 9-12-2010 12:35
parkomat na rogu za PKO jest zepsuty a nikt mnie nie zmusi do biegu na czas w celu poszukiwania sprawnego i jeszcze szybciej by wlozyc bilecik w miejscu widocznym dla kontrolera durny kraj durne obyczaje
~Obywatel 9-12-2010 14:56
Do tego właśnie doprowadził M.Obrębalski i boje się do czego będzie zdolny M.Zawiła.
~kizior 9-12-2010 16:41
Płacić za parking trzeba!!! Ok rozumiem ale nie potrafię zrozumieć dlaczego ponad 53% opłaty za postój trafia do jakiejś śmiesznej firmy a tylko 46% do kasy miasta????? To jakiś d...lizm!!!!!!!! Kto z władz miasta doprowadził do takiej dziwnej sytuacji ??
~jugo 9-12-2010 17:10
przecież obsługiwać zieleń miejska a nie tworzycółkę i oddawać nasze pieniadze. Aż się boję swoich myśli aby było jednak inaczej
~koper4 9-12-2010 20:41
Patryk R. naprawi wszystkie parkometry , spokojnie . PATRYKODYNOMEN NADCHODZI ! JELENIA GÓRA GÓRĄ !
~Dymo 9-12-2010 20:43
No niech naprawi a nie koty otrówa i wywala się na chodniku i parkingów nie odśnieża to może niech na prawi te parkometry!!!!!
~do kizior 9-12-2010 21:02
...a gdzie trafia pozostały 1%?????????
~xxl 11-12-2010 0:08
jak zacznie sie sezon letni i pojawia sie pierwsci z pozagranic Polski, to zrobi sie wielki cyrk.Bo w kazdym panstwie gdzie sa parkomaty,kazda z tych parkomatow wydaje reszte.Nie biora banknotow!!!.Napewno turysci Ci zrobia awanture w swoich panstwach i cala ta sprawa trafi do trybonalu europejskiego.Nastepna sprawa to jak Ci ludzie beda mogli dogadac sie z tymi ludzmi z SPP,napewno zacznie sie korupcja.Zeby turysta mogl zrozumiec o co chodzi z tymi oplatami musza byc wszedzie informacje w jaki sposob obslugiwac te wspaniale wynalazki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rusza JBO 2021  

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1366
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%