MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Kłopot z zastępcą prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Wspólne Miasto musi zlikwidować część swoich materiałów wyborczych i sprostować ich treść w prasie.

To wynik rozstrzygnięcia protestu wyborczego kandydata na prezydenta Eugeniusza Piotrowskiego. Dopatrzył się on, że w części ulotek kandydata Wspólnego Miasta Miłosza Sajnoga pada nazwisko Roberta Prystroma w kontekście zatrudnienia go na stanowisku zastępcy prezydenta, w razie wygranej Sajnoga.

Zdaniem sądu taka reklama wprowadza w błąd wyborców i stwarza sugestię, że głosując na Miłosza Sajnoga, wyborca również oddaje głos na Roberta Prystroma. Ten zaś nie może ani kandydować, ani sprawować tej funkcji. W innej sprawie sąd wydał wyrok o warunkowym umorzeniu postępowania. Zgodnie ze znowelizowaną ordynacją wyborczą takie osoby przez określony czas pozbawione są biernego prawa wyborczego.

Sąd nakazał także Komitetowi Wyborczemu Wyborców „Wspólne Miasto” publikację komunikatu w prasie prostującego informację zawartą na ulotkach.

Tymczasem WM nie zgadza się z postanowieniem sądu. Jak mówi Robert Prystrom, na ulotce nie napisano, kiedy zostanie on zastępcą prezydenta. Lider Wspólnego Miasta deklaruje, że obejmie tę funkcję, jeżeli w wyborach wygra M. Sajnog. Stanie się to dopiero po upływie terminu warunkowego umorzenia postępowania.
Wspólne Miasto zapowiada odwołanie od postanowienia sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ulica Krakowska gotowa

Kupiono fotopułapki

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~Wyborca 3-11-2006 9:57
Panom ze Wspólnego Miasta już dziękujemy !
~raczek 3-11-2006 10:04
To wszystko skandal!!! Słuchałem rano wypowiedzi Prystroma, któy stwierdził "przecież nie wskazałem terminu.. moggę nim być np za 10 lat" - i tacy ludzie chcą władać naszym - powtarzam naszym miastem. Domyslam się że w tym przypadku nazwa stowarzyszenia Wspólne Miasto odnosi się do Roberta P i paru innych osób w tym (co raz bardziej w moim odczuciu) niesamodzielnej osoby jaką jest P. Sajnog. Teraz wiele osób zniechęci się do jakichkolwiek wyborów . Głosujcie na ludzi, których znacie, którzy nie są oszołomami - i których ewentualnie za pracę w Radzie będziecie mogli rozliczyć.
~Holy 3-11-2006 10:29
oj ten swiętszy od najświętszych Robert P. - dalby juz sobie spokoj i nie pajacowal.....
~Biskit 3-11-2006 10:30
Jakos zastanawiajaco sporo problemow z prawem i ze sprawiedliwoscia maja aktywisci WspolneMiasto. Jakos ciezko im sie z kimkolwiek dogadac, czy to z lewa czy to z prawa, a tak nas przekonuja o swej kompetencji i niezawodnosci, jakos ciagle cos wychodzi nie tak... ... ja sam jakos nie ufam. raczej negatywne wrazenie zrobil tez na mnie pan Sajnog koledujac od domu do domu. Postanowilem poswiecic bidakowi 10 minut i uwazam ze dobbrze zroblem, przekonalem sie o jego walorach. Jakos nie zauwazylem tej przebojowosci, entuzjazmu, elokwencji, o ktorej tak przekonuja jego bojowki. Owszem mily i grzeczny... wrecz taki co zrobi wszystko co mu pryncypal nakazac postanowi!
~Do " raczka" 3-11-2006 11:19
A kogo Ty znasz z kandydatów do Rady na kogo mozna by oddać swój głos ?
~qba 3-11-2006 11:21
Denerwuje mnie ta cała szopka tworzona wokół Sajnoga i Wspólnego Miasta. Mam nadzieje że obróci się to przeciwko nim, bo co za dużo to nie zdrowo!
~Smak_osz 3-11-2006 11:29
A co niektórzy mysleli, że Sajnog (Sajgon) - to nowa otientalna restauracja w Jeleniej Górze powszechnie reklamowana na pojazdach. Ja jestem za prawymi i sprawiedliwymi - jak robią IV RP to niech zrobią nową JG. Tylko niech zrobią to do końca!!!!
~luis 3-11-2006 11:41
jak ten PRYSTROM będzie takim prezydentem jak jest prawnikiem to my już mu dziękujemy
~glosik 3-11-2006 12:18
Puste komentarze komuchów!!.Chcecie Moskwę z Jelonki zrobić? WARA!!!
~tess 3-11-2006 12:34
Z ostatniej chwili: Sąd Apelacyjny skasował wyrok Sadu Okręgowego. Wspólne Miastio nie musi kasowac zadnych materiałów ponieważ w ocenie sądu nie zawierają informacji nieprawdziwych. Otóż w uzasadnieniu czytamy, że Robert Prystrom może zostac prezydentem ponieważ nie jest skazanym za przestępstwo umyślne. Co oznacza, że osoby tego typu słów uzywające musza sie liczyc z sankcjami karnymi:). Sąd Apelacyjny stwierdził, że Robert Prystrom nie jest skazanym! Pozdrawiam zwolenników Sajnoga:)
~adam 3-11-2006 13:16
co to za szopki !jest moze czy nie i nie moze?bo informacja z ostatniego postu faktycznie nic nie wyjaśnia.Niech sie wypowie komitet wyborczy WM
~Wyborca 3-11-2006 13:17
Rozprawa we Wrocławiu jutro !!!
~Do do "raczka" 3-11-2006 13:24
Np. Wojtek Hryniewicz - pracownik Filharmonii. Co prawda kandyduje z listy PiSu (..no cóż..), ale za to jest osobą kompetentną i odpowiedzialną za sowje działania. Jeżeli do spraw samorzadowych będzie podchodził tak samo to jestem za. Ludzie operatywni i otwarci na sprawy innych są potrzebni. Poza tym to ławnik i związkowiec, a więc sprawy pracowników oraz rynku pracy nie są mu obce.
~ktoś 3-11-2006 13:36
do TESS - co ty za bzdety piszesz???
~florentino ariza 3-11-2006 13:40
to jest akurat oczywiste bo warunkowe umorzenie malo ma wspólnego ze skazaniem (lub warunkowym zawieszeniem wykonania kary).osoba taka nie figuruje w rejestzre skazanych, ma tylko półroczny okres próby po upływie którego (jeżeli nie popełni przestępstwa albo w inny sposób nie narusza prawa) jest "czysta".być może to błąd ustawodawcy że takie osoby nie mogą kandydować, ale przynajminiej ujawniło prystroma jako miernego polityka(pewnie zaraz się popłacze ze politykiem nie jest etc.), który lansuje rządzenie z tylnego siedzenia, co jak wiadomo się nie sprawdziło i nie sprawdzi, a kamuflowanie tego (lub otwarte manifestowanie-popatrzcie na plakaty-kto jest na pierwszym planie z rączką wystawioną w stronę utrapionych obywateli he he ), to w mojej ocenie chwyty wyborczo dyskwalifikujące. sorry wspólne miasto, ja do tej wspólnoty nie ręki nie przyłoże. ps. a jak w ogóle Sajgon , o sorry Sajnog może mieć zwolenników??????
~koooopa 3-11-2006 13:41
tess, nie psuj ludziom weekendu! Wyssałeś sobie z palca takie informacje i straszysz ponurą wizją prystromizmu powszechnego!
~apokalipsa 3-11-2006 14:46
Ufałem panu P. Ufałem może za dużo powiedziane ale na pewno przyznawałem jemu w wielu przypadkach racje. Szkoda ,że muszę mówic ( pisać ) w czasie przeszłym.
~Re :raczek 3-11-2006 14:55
Czy ten gościu to zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność ? Jeżeli tak to jest świetnym kandydatem !
~Wiki 3-11-2006 15:58
WM - Wspolna Mafia a nie Wspólne Miasto. Ja na nich nie głosuję i innym odradzam. Postępująca lepperyzacja !!!
~sainz 3-11-2006 16:14
Sajnog spoko koleś normalny a nie jakis typowy polityk, mozna z nim porozmawiac jak człowiek z człowiekiem!
~Prawda 3-11-2006 16:44
tess - od kiedy to Sad Apelacyjny stanowi o kasacji wyroku??? Bzdury piszesz co tylko dowodzi jak pokretne jest WM i ze rzeczywiscie cos jest na rzeczy! Dla tych ktorych tess zdezorientowal tozprawa w SA jeszcze sie nie odbyla ;-)
~efka 3-11-2006 17:35
Obserwując przygotowywania Wspólnego Miasta do tego, by objąć rządy w jeleniogórskim ratuszu, odnoszę wrażenie, że wobec prawa istnieją jednostki równe i równiejsze oraz, że jeśli ktoś posiada przekonanie o własnej wyższości czy też nieskazitelności pod względem prawnym czy mo...lnym, to może wcisnąć ludziom każdy populistyczny kit, a oni pójdą za nim niczym za wodzem obiecującym złote góry i pałace. Tymczasem nasz wódz obudzony z letargu, z ręką w nocniku wierci się i kręci, kombinując jakby tu wprowadzić do wielkiej, choć śmiesznej, regionalnej polityki swego Namiestnika. Cała kampania, choć przemyślana i zrobiona z dużym rozmachem, niestety nie będzie satysfakcjonująca dla tych, którzy liczyli ze strony Pana Prystroma na moment skruchy, przyznania się do błędu, pożałowania za niewywiązanie się z obowiązków podatkowych, choć temat lekko niewygodny toć przecież wymagałaby tego zwykła kultura osobista... A tymczasem na oficjalnej stronie stowarzyszenia znaleźć można kilka jadowitych felietonów, nudnych strasznie, bo ciągle na ten sam temat (Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, banda aparatczyków, czy też czerwonych jak kto woli, nepotycznych "kolesi" z SLD) oprócz tego wskazówki jak "poprawnie" podejść do głosowania czyli gdzie postawić krzyżyk, aby wygrał Pan Miłosz, oraz link do piosenki promującej Nowego Lepszego Kandydata. Na stronie nie pojawiło się nawet krótkie wyjaśnienie co do nagłej zmiany osoby ubiegającej się o fotel Prezydenta Miasta, jakby nic ważnego, czy też godnego poinformowania się nie wydarzyło. Oczywiście łatwiej jest pokazywać błędy innych, nie widząc przy tym błędów własnych, podobnie jak proste jest formułowanie nieuzasadnionych niczym pomówień względem osób publicznych od dawna znanych i pracujących w jeleniogórskich urzędach czy instytucjach, tyle tylko, że mnie i wielu innym świadomym wyborcom to nie odpowiada, ponieważ prawdziwa dyskusja polityczna nie na tym winna się skupiać. Chciałabym zaznaczyć, że nigdy nie kwestionowałam zasług Wspólnego Miasta jeśli chodzi o inicjatywy społeczne, wiem, że Stowarzyszenie zrzesza wielu młodych i aktywnych działaczy-społeczników,ludzi szczerze oddanych sprawom miasta. Choć życzę Panu Miłoszowi powodzenia to jednak sama wstrzymam się od oceniania Go ponieważ tak naprawdę nic o nim nie wiem. Taki Człowiek Znikąd, marionetka zrobiona na specjalne zamówienia Grającego Pierwsze Skrzypce jakoś mnie nie przekonuje. Kampania jednak potrafi zdziałać cuda, pewne jest, że Jeleniogórzanie będą widzami wielkiego spektaklu politycznego, który rozstrzygnie kto przez najbliższe 4 lata obejmie urząd prezydenta, oby wyszło to nam, Jeleniogórzanom, na dobre. ...
~kol 3-11-2006 18:26
Prezydentem powinien być polityk... który zna się na rzeczy.
~wyborca 3-11-2006 18:59
pan Sajnog sprawia wrazenie figuranta pana Prystroma nie oddam na kogos takiego glosu byc moze za pare lat kiedy okaze sie politykiem samodzielnym i pzrekonujacym ale nie teraz ale swoja droga nie widze wiarygodnych kandydatow oprocz pana Kusiaka
~trojan 3-11-2006 19:03
"jak nie wiecie co mozna jeszcze spartolic w Jelonce wybierzcie Sajnoga"a wlaściwie Prystroma
~Radek 3-11-2006 19:09
jaka niezależna sie "Jelonka" stała. Tak naprawde wybory wygra ten,kto ma najlepszą reklame i jak najmniej można na niego znaleźć. Wszyscy kandydaci,to albo twarze znane mi od dziecka,albo ludzie kompletnie nowi. A ja chcę tylko przeczytać,nie to co oni "chcą" zrobić,ale co zrobią za co i kiedy-konkretnie-data czynność,z kąd kasa i do roboty. Jakoś nikt sie nie deklaruje. Wszyscy mówia Aquapark,chodniki,przejścia ,autobusy,plan zagospodarowania -ale nikt nie powiedział,czy miasto na to stać i kiedy to ma nastąpić. Dla mnie to wszystko to mżonki i jedna wielka obietnica-takie "pierwszorandkowe" deklaracje,które w rzeczywistości nie maja racji bytu. Moja propozycja-nieważny głos-jeden wielki "X" i parę słów manifestu ;-]
~do ciemnogrodu 3-11-2006 19:50
Wybierzcie obecnego Prezydenta - ciemnotą się lepiej rządzi. Ludzie czy wy nie widzicie /prawdziwy ciemnogórd/ w tej jelonce nic nie ma, oprócz "czewronych" . Zastanówcie sie w końcu , trzeba coś zrobić żeby w naszym mieście zyło sie lepiej.
~Woter 3-11-2006 20:43
Szkoda że Sajnog dał sie wpuścić w maliny przez takiego kombinatora i naciągacza jak Prystrom. Żenada, ale bedzie pan zadowolony, jak w kabarecie Mo...lnego Niepokoju.
~elef 3-11-2006 20:47
ja glosuje na Zofie Czernow.Polecam!!!! doswiadczenie i kultura...
~do Wiki 3-11-2006 21:44
Głupi jestes i tyle !! Gdyby nie Prystrom nie miał bys pacanie szpitala. Jak sie nie znasz to nie zabieraj głosu, Ty podszyty ratuszowo kusiakowy cżłowieku
~Maj 3-11-2006 22:19
okreg wyborczy nr2. lista nr6, pozycja nr7:) pytaliscie.Człowiek, ktory dla sportu w naszym miescie zrobiłby wszystko, ludziska, ktorzy chodzą na mecze:polecam!i naprawde spoko z honorem ziom.
~tess 3-11-2006 22:23
Kasacja wyroku Sądu Okregowego przez Sąd apelacyjny. To fakt. Panowie ze sztabu Piotrowskiego przespali fakt apelacji i nawet nie wiadomo czemu. Również Piotrowski przegrał bo sąd uznał, że był kolesiem Kusiaka i był w Pisie. Takie sa fakty:) W poniedzialek zobaczycie reszte:) PIOTROWSKI DO MEBLI. KUSIAQ NA EMERYTURE. SAJNOG NA PREZYDENTA. :)
~jeleń 3-11-2006 23:02
Uważam, że Wspólne Miasto dobrze rozegrało sprawę kandydata na prezydenta. Do granic możliwości Prystrom ściągał na siebie uwagę, mając u boku Sajnoga, który mógł spokojnie przygotowywać się do roli jaką jemu powierzono. Ta taktyka jest ryzykowna w sytuacji kiedy w organizacji są animozje między jej członkami, brak powściągliwości i chęci pracy dla dobra ogółu. Widziałem wcześniej kilku innych ewentualnych kandydatów. To, że został nim Sajnog zaskoczyło mnie nieco, ale nie zniechęciło do pozytywnego patrzenia na to środowisko obywatelskie jakie funkcjonuje wokół Wspólnego Miasta. Mam przekonanie, że kierownictwo WM jest zespołem autorskim, w którym jest możliwość bezbolesnej zmiany pełnionych ról. Jak wyglądają pozostałe grupy obywatelskie skupione wokół innych kandydatów na prezydentów nie będę opisywał, bo wszystkich nie znam. Za wyjątkiem SLD-wskiej pozostałe powstały doraźnie, nawet te gdzie trzonem są organizacje partyjne. Cechą stabilnych organizacji jest istnienie w nich szerokiego zaplecza kadrowego i procedur kreowania odpowiednich kandydatów na funkcje. Wyobrażam sobie co by się działo w wielu grupowaniach jeleniogórskich, gdyby nagle zabrakło w nich ich "lidera". Powracając do Wspólnego Miasta. Wyraźnie jest widać jak przeciwnicy polityczni są intelektualnie mizerni, a ich sztaby wyborcze nieprzygotowane wobec kandydata takiego jak Sajnog. Moja uwaga od dawna skupiała się na Eugeniuszu Piotrowskim, ale kiedy dokonałem bilansu jego działalności jako przewodniczącego Komisji Rozwoju Miasta doszedłem do wniosku, że jest jednak kandydatem niepewnym. Miał wiele okazji, kiedy bywał wyprowadzany w pole przez prezydenta Kusiaka protestować wobec takiego traktowania Rady Miasta. Tam gdzie być konsensusu nie może, tam musi być dymisja, czyli honorowe rozwiązanie sytuacji. Gdyby tak było dziś miałbym dylemat.
~kol 4-11-2006 8:35
Jak wygra Sajnog lub Kusiak proponuję wyprowadzić się z Jeleniej, bo nic się nie zmieni, a jak już to na gorsze!
~Stiv 4-11-2006 9:12
Prystrom to krzykacz i naciągacz. Ja mu nie wierzę.
~luis 4-11-2006 10:20
cha cha ale wy jesteście pocieszni z ty waszym sajnogiem vel prystromem
~M_ek 4-11-2006 11:17
LUDZIE głosujcie na mnie - ja niczego nie obiecuję, nie kandyduje) w zwiazku z tym dotrzymam obietnic przedwyborczych - bo ich nie składam :)
~Do 4-11-2006 11:24
Panie Hryniewicz skoro startuje pan z listy PiS to tą partię pan reprezentuje i niech już pan przestanie pisać na temat swojej osoby bo to jest żenujace.
~ufo 4-11-2006 11:53
jeleń, straszna wazelinka!
~DoRo 4-11-2006 12:03
Uważam że czas zakończyć FOLWARK KUSIAKA ( czyt. art. Pana Grzegorza Niedzwieckiego ). Wszycy wyżej ustawieni urzednicy UM na zieloną trawkę. Zatrudnić nowych, młodych i wykszałconych ludzi na ich miejsce. Popieram kandydaturę Wspólnego Miasta. Może wreszcie się coś zmieni w naszym mieście.
~Edek 4-11-2006 12:47
Szanowni Państwo czasem czytam artykuły w jelonka.com a właściwie komentarze, które obrazują społeczeństwo naszego miasta. Czymś przedziwnym jest fakt, że jeszcze całkiem niedawno aż wrzało jakim to wspaniałym kandydatem jest Pan Robert, dziś czytam, że jest oszustem, lawirantem itd. Piszą Państwo aby wybrać sprawdzonych, brak słów przecież obecny prezydent reklamujący się w kampanii, że za jego sprawą wybudowano drogi itd to jest chyba jakaś kpina. Mnie oburzyły same tabliczki informacyjne przy tych inwestycjach "projekt sfinansowany ze środków UE" to my nie mamy własnego budżetu, aby wyremontować kilku ulic na zabobrzu? To wstyd. Przypominam sobie reakcję publiczności na koncercie radia rmf fm gdy prowadzący zwrócił się do publiki "to właśnie dzięki temu człowiekowi odbył się ten koncert, podziękujcie mu" gdy wyszedł na scenę obecny prezydent miast rozległ się gwizd, nad którym prowadzący nie mógł zapanować. Więc jak jest w naszym mieście? Czy może nasza społeczność to taki bezmyślny motłoch, jest koncert to przyjdę na niego, nie ważne czy podoba mi się ta muzyka czy nie , inni gwiżdżą to ja też. Czy powinniśmy wybierać opcję polityczną czy osobę potrafiącą zarządzać bez bezpośrednich koneksji politycznych? w Jeleniej Górze potrzeba zarządcy, który będzie dbał o dobro miasta i to nie w rozumieniu promocji miasta, marnotrawienia publicznych środków na wyjazdy do miast partnerskich itd Miasto musi być zarządzane jak przedsiębiorstwo, a inwestycje i wspomaganie rozwoju przedsiębiorczości to tylko nieliczne instrumenty, które mogą mu pomóc, a co najważniejsze miasto potrzebuje dobrej i realnej strategii rozwoju. Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta wybiorą dobrze, najważniejsze jest aby to był nasz wspólny wybór, ponieważ jak wiadomo lewica jak zawsze jest wierna i oddana, a jeśli frekwencja będzie niska ponownie zwyciężą.
~lolo 4-11-2006 13:22
Wspólne Miasto to nie tylko Prystrom, to są ludzie którym leży na sercu dobro Jelonki
~trojan 4-11-2006 14:36
dobro jelonki ale w czyjej kieszeni PRYSTROMA KUSIAKA czy innej dowiemy sie po wyborach w moim przekonaniu NIE MA kandydata na PRAWDZIWEGO prezydenta który zajol by się problemami mieszkańców a tak na marginesie kto finansował impreze w CHACIE ZA WSIą z okazji zakupu nowych zepsutych i zupełnie nie funkcjonalnych autobusów dla MZK ? MY czy oni i czy zakup tych "pojazdów" oraz przedwyborczy remont dróg w jelonce nie jest po prostu "kiełbasą"???
~dobra rada 4-11-2006 16:27
lolo - to pozbadzcie sie RP z waszego stowarzyszenia to moze ludzie wam uwierza, na razie jestescie Samoobrona na skale Jelonki z Lepperem na skale Jelonki
~Edek 4-11-2006 16:36
Przy każdych wyborach większość Polaków mówi" Nie ma dobrego kandydata". Ja myślę, że zawsze jest trzeba zwyczajnie samemu podjąć decyzję odrzucając to co proponują nam media, ponieważ w większości przypadków to one kreują wizerunek ludzi. Do "tojan". Prezydent nie ma się zajmować problemami mieszkańców, każdy powinien sam dbać o swoje życie, prezydent ma zajmować się zarządzaniem miastem co pośrednio wpłynie na dobro mieszkańców. Myślę, że zawsze są ludzie którym można zaufać, ale proszę nie sugerować się wymysłami pismaków, którzy zbyt często używają stwierdzeń "prawdopodobnie, niepotwierdzona informacji etc."
~Pawe(L) 4-11-2006 18:11
Niech już będzie po wyborach! Niech wygra Wspólne Miasto! Niech ma większość w Radzie! Niech Prezydentem Jeleniej Góry będzie Miłosz Sajnog! Niech wiceprezydentem zostanie Robert Prystrom!!! DAJMY SZANSĘ NASZEMU MIASTU!!! Zastanówcie się państwo, dlaczego tylko Stowarzyszenie Wspólne Miasto wzbudza kontrowersje? Dlaczego wszyscy na tym forum kłócą się czy Robert Prystrom może objąć funkcję zastępcy włodarza miasta czy też nie może? No właśnie dlaczego nie toczy sie dyskusja na temat czy Józef Kusiak będzie prezydentem miasta kolejny raz czy nie? Dlaczego wspólnie nie zastanawiamy się czy warto oddać głos na Pana Piotrowskiego? Odpowiedź jest prosta! Tylko i wyłącznie Wspólne Miasto robi coś na rzecz Jeleniej Góry i jeleniogórzan. Tylko temu stowarzyszeniu zależy na dobru naszego miasta. Czy państwo tego nie widzicie!? Co dla Jeleniej Góry zrobił Eugeniusz Piotrowski, co Marek Obrębalski, co Ryszard Gronowski - nic nie zrobili!!! I państwo dobrze o tym wiecie. Milczeniem pominę osobę Józefa Kusiaka, bo ten człowiek nie jest wart jakiegokolwiek komentarza. Szkoda słów, szkoda mojego i państwa czasu, dlatego nie będę już o nim wspominał, bo nie ma sensu pisać o kimś, kto przez osiem długich lat udowodnił nam wszystkim, że... ciśnie się na usta kilka mocnych słów, ale jak już mówiłem nie ma po co się denerwować. Mam nadzieję, że po 12 listopada coś w tej Jeleniej Górze się zmieni, a zmianę na lepsze może zapewnić tylko Miłosz Sajnog i Wspólne Miasto! 12 listopada wybierzcie mądrze. Co znaczy mądry wybór? MĄDRY WYBÓR TO GŁOS ODDANY NA STOWARZYSZENIE WSPÓLNE MIASTO!!!
~GETI 4-11-2006 19:18
do wszystkich!!! 26 wrzesnia br. Rada Miasta zatwierdziła zmiany budżetu miasta na 2006 rok. Na koniec roku 2006 przewiduje się zadłużenie dla Jeleniej Góry w wysokości 91,6 mln zł (napisane dobrze), przy dochodach własnych 122 mln zł. Teraz proszę zastanówcie się - ile i kto te straty wyrówna?? No właśnie - MY - jeleniogórzanie. A pan Kusiak wraz z przewodniczącym Rady wydają bzdurne mapki, z których tak śię uśmialiście. Potrzebne zmiany!!! choć jeszcze sama nie wubrałam kandydata!!!!pozdrowienia
~jeleń 4-11-2006 19:54
UFO! Z zaświatów przybyłeś to pewnie jesteś tylko mózgiem. Pomóż więc zrozumieć jeleniogórską scenę polityczną. Ja piszę o tym, co się mi podoba we Wspólnym Mieście, Ty UFO możesz pisać o swoich obiektach kosmicznych. A może one blasku nie mają, bo to czarne dziury?
~brsnicki 4-11-2006 20:00
JESTEM ZA KOLESIEM KTÓRY PODSUMOWAŁ NIECH KAŻDY ROBI TO CO POTRAFI tzn.KUSIAK na emeryturę(bo nic nie potrafi) - i na ławeczkę przy ulicy Bankowej pogrywa w szachy (tylko ta gra wymaga myślenia). PIOTROWSKI EUgeniusz jak jest taki geniusz niech sobie zrobi drewniany młotek (bo rzeżbić w drewienku ponoć potrafi) i niech sobie wybije prezydenturę z głowy bo "chorągiewek" nie potrzebujemy raz z PIS-em raz z Józkiem. Głosujmy na ludzi którzy coś dla miasta zrobili.
~lolo 4-11-2006 20:16
Panie Kusiak gdzie te 91,6 mln-y, bo na mieście ich nie widać. A te mapki to chyba mają papier ze złotą nitką bo za tą cenę to można nie 20 tyś egz. wydrukować tylko ok. 80tyś mninimum
~rewir 4-11-2006 20:45
Tomasz rola!!
~Mądry 4-11-2006 20:48
sajnog sepleni!prezydent z wda wymowy?/ bez przesady, nie robmy sobie wstydu
~Edek 4-11-2006 22:36
Aby coś robić musi być jakiś plan, mieć chęci i coś robić, a CI którzy dopuścili się takiego zadłużenia powinni ponieść konsekwencje karne.
~??? 4-11-2006 23:15
Do Pawe(L) - a co zrobil Milosz Sajnog? Nie WM, a Milosz Sajnog? Jakie inicjatywy sam podjal? Ci ktorzy sa przy WM znaja odpowiedz i wiedza dlaczeo pytam, ale moze ty uswiadomisz tych spoza WM?
~zakrętka 4-11-2006 23:26
Pan Sajnog nie będzie samodzielnym prezydentem. To raczej figurant. Oby nie żałował tego że dał sie wmanewrować panu R.P. R.P. to zadymiarz, populista. Nie walczy o dobro miasta i jego mieszkańców tylko o to aby mógł sam robić to co robiła do tej pory obecna ekipa. Nie wiem na kogo głosować.
~prezes 5-11-2006 10:35
W życiu nie zagłosuję na ludzi Prystroma lub jego samego,bo na własnej skórze odczułem jego rzekomą,nieprofesjonalną "pomoc".Tylko krzykacz i populista.Wybierając Sajnoga będziemy mieli w JG sytuację jak niedawno w IV Rzeczpospolitej /premier Marcinkiewicz-marionetka J.Kaczyńskiego/Sajnog-marionetka R.Prystroma .I co z tego dobrego wyjdzie ? Chaos,kłótnie,niemoc,sądy itp.- normalna wiocha.A kto popiera ten układ ?- idźcie na mecz kopanej którejś tam ligi,w której grają Karkonosze,a dowiecie się dla kogo będą szły pieniądze podatników z JG.A propos "działacz" tego klubu p.Jankowski jeszcze niedawno udeptywał ścieżki do prezydenta Kusiaka a teraz głośno krzyczy "Sajnog na prezydenta"- co za przewrotność ! A prezydent Kusiak, jeżeli znów ktoś na niego zagłosuje, to niech się bierze do roboty od razu a nie dopiero przed następnymi wyborami, bo już niedługo z JG wyjadą wszyscy młodzi ludzie w poszukiwaniu pracy i sensu życia. Wszystkim , którzy to przeczytają dodam że jestem młodym człowiekiem,jeleniogórzaninem i wcale nie popieram komuny, ani nie jestem żadnym lizusem któregoś z kandydatów. Jeleniogórzanie nie dajmy opętać się głupocie !
~glosujacy>>> 5-11-2006 11:34
proponuje zeby pana prystrom zatrudnic tez w PCK u mamusi sajnoga!tam niech sobie radza i pomagaja ludziom!a do wladzy niech ida ludzie odpowiedzialni i z czystymi papierami!a tych co kandyduja ze WM trzeba zatrudnic na bazarku zabobrze!
~Mk.2 5-11-2006 16:11
Przepraszam a te napisy na samochodach to Sajgon czy Sajnog bo już sam nie wiem.
~:) 5-11-2006 16:16
Ja głosuje w wyborach na radnego z okręgu 2, na Trzcińskiego<lista 6, pozycja6>. Zdecydowanie nejlepszy kandytat z mojego kręgu.
~waldek_a 5-11-2006 19:56
Pawe(L)- a może tobie też coś obiecali.Brawo komitet Piotrowskiego. Tylko czy nie obbawiacie się zaliczenia do "układu"?
~exibit 5-11-2006 20:07
B-boye ziomale głosują na swojego człowieka z dzielnicy, byłego sk8ta co latał z Pedim, Grochem, Ufo, Gorylem i innymi wreszcie będzie ktoś kto się nami zainteresuje, tyle lat nam obiecywali skateparki lokal i inne rzeczy. My z powstańców głosujemy na "LECHA", Wojtka Leszczyka. Tzrymaj się ziom będzie tłusto!
~z-k 5-11-2006 20:27
popieram prezesa
~ania 6-11-2006 11:25
Najlepszym kandydatem na prezydenta Jeleniaj Góry jest MAREK OBRĘBALSKI!!!Miastem powinien rządzić ekonomista, który zna się na rzeczy!!!a do tego rodowity jeleniogórzanin!!! 12 listopada wybierzmy racjonalnie!!!wybierzmy doświadczenie i wiedze!!!
~Mieszkaniec J.G. 7-11-2006 12:55
Najlepszym kandydatem na Prezydenta Piotr Lizak. Nasz guru i jedyny prezes kochanej "jelonki". On potrafił sprowadzić dwóch murzynków z Afryki,on obiecuje awans do IV ligi. Jeżeli wspierać go będzie Pułkownik Jankowski to napewno w Jeleniej Górze zobaczymy kilku Brazylijczyków, Araba i może Hindusa. Będzie na pewno bardziej wesoło !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znaleziono niewybuch

Odkrycia w kościele

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Plac "Tęcza" gotowy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
36
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%