MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Klisza pamięci” wróci na scenę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 9:05
Aktualizacja: 20:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Owacją na stojąco zakończył się wczoraj drugi pokaz „Kliszy pamięci”, sztuki przygotowanej przez uczestników warsztatów „Lato w teatrze”. Tym samym dobiegła końca tegoroczna edycja scenicznej przygody, w której wzięło udział w sumie ponad 100 jeleniogórzan.

Najpierw Jeleniogórskie Centrum Kultury z „Histeryją”, później Zdrojowy Teatr Animacji z „Pluskaniem, chlapaniem, Cieplic odwiedzaniem”, a na koniec Teatr Norwida – beneficjent i koordynator projektu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie – z „Kliszą pamięci”. Warsztaty trwały od 6 lipca przez sześć tygodni.

– Pozwoliły młodym ludziom na poznanie tajników teatru oraz dały im chwilę, w której mogli poczuć się jak adepci tej trudnej sztuki – powiedział Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Norwida i koordynator „Lata w teatrze”.
Tegoroczne hasło projektu „Pamięć, tożsamość, tradycja” pozwoliło jego organizatorom na ugruntowanie wśród młodzieży lokalnej tożsamości. JCK i Teatr im. Norwida – w różny sposób – zainspirowały się dziejami osadnictwa polskiego w Jeleniej Górze. Zdrojowy Teatr Animacji sięgnął po cieplickie bogactwo – wodę termalną. Tu lekcja historii została połączona została z praktycznym poznawaniem Cieplic i jego walorów.

Te wakacje w teatrze pozostaną niezapomniane dla młodzieży i prowadzących zajęcia. Ich koniec nie oznacza rozstania się ze sceną. – Działalność edukacyjna teatru będzie w nadchodzącym sezonie jednym z priorytetów wśród zadań placówki – zapowiadają Bogdan Koca, dyrektor TN i Tadeusz Wnuk. Już teraz wiadomo, że „Klisza pamięci” wróci na deski w październiku. Jeszcze nie wiadomo przy jakiej okazji, ale przedstawienie zostanie wystawione jeszcze raz.

Wczoraj Grażyna Tabor, Jacek Paruszyński i Tadeusz Wnuk podziękowali młodzieży i innym uczestnikom projektu za wkład wniesiony do przygotowania „Kliszy pamięci”. Każdy złożył autograf na teatralnych afiszach a całość zwieńczyła pamiątkowa fotografia. W projekcie wzięli udział: Sylwia Gałuszka. Klaudia Kawarska, Paulina Zielińska, Bartosz Czarnecki, Marta Banach, Helena Markowska, Wojciech Polak, Dominika Winiarz, Natalia Lipka, Przemysław Piskozub, Anna Paruszyńska, Patrycja Wiśniewska, Dominika Świerad, Aleksandra Woźniak, Dominik Górski, Łukasz Kwiliński, Weronika Kołodziejska, Dagmara Niemiec, Joanna Kowalska, Martyna Rudnicka, Marzena Malitowicz, Mateusz Brodowski, Agnieszka Mirek, Tomasz Bojęć i Natasza Sołtanowicz. Opiekę pedagogiczną sprawowały Barbara Paruszyńska oraz Jolanta Meres.

Nam pozostaje podziękować Państwu za śledzenie przebiegu trzech turnusów warsztatów „Lato w teatrze”, których patronem medialnym był portal i tygodnik „Jelonka.com”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Seniorzy świętowali

Złoty Krokus dla...

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Wielbicielka 17-08-2009 17:07
Byłam na tym przedstawieniu i uważam, że młodzi ludzie dali z siebie wiele, jedni grali wyśmienicie inni słabiej, ale dla każdego z nich poczucie nadzwyczajnej atmosfery jaka panuje na scenie podczas występu zostanie na zawsze zapamietana. W końcu wielu z nich miało swój debiut, więc może na naszych oczach wschodzi jakaś gwiazda ?? :) Pozdrawiam i gartuluje wszystkim, którzy mieli wkład w to przedstawienie
teessi 17-08-2009 18:58
Niektórzy (nie wszyscy) na zdjęciu 4. mogliby darować sobie wywalanie języków. Niestety, tym okazanym brakiem szacunku do potencjalnych czytelników portalu, oglądających te zdjęcia, zostawiacie po sobie niemiłe wrażenie. Po co to było? Nie pochlebiajcie sobie zanadto, aż tacy wspaniali jeszcze nie jesteście. Ponadto bardzo wiele tutaj komuś zawdzięczacie (nie tylko instruktorom. Należałoby docenić (i uszanować) Tego, kto was ludziom pokazał (nawet lepszymi niż naprawdę jesteście) i zachęcił do tego, aby przyszli was obejrzeć.
~`r 17-08-2009 21:00
teessi daruj już sobie nudny/na jesteś.
~Widz 17-08-2009 23:22
Tessi,te języki to wybuch młodzieńczej radości,zgrywa,żart.Taki gest nie stanowi o braku szacunku do czytelników. Świadczy o tym zdjęcie nr 3.
teessi 17-08-2009 23:33
do ~`r - sam(a) napisz coś ciekawszego, chętnie przeczytamy
teessi 18-08-2009 18:08
Ciekawe, co wczoraj działo się w teatrze ok. godziny 22:00? Drzwi były otwarte na oścież, a przed teatrem (i w środku) pełno młodzieży. Czyżby wciąż "próbowali"?
~do tessi 18-08-2009 19:25
Ten komentarz jest żałosny. Koniecznie chce Pani(Pan) udowodnić młodzieży, że jest beznadziejna bo pozwoliła sobie na zrobienie kilku głupich min.? Nie sądź bo będziesz sądzona(y) a jeszcze ten tekst o wczorajszym dniu! Przecież tam jest Old Pub, i uczęszczają tam różni ludzie,dorośli też. Ale dorośli zawsze zachowują się dojrzale i kulturalnie, prawda? Pani( pan ) była w środku knajpy i zanotowała, że tam była młodzież na próbie. cóż za spostrzegawczość.
teessi 18-08-2009 21:25
do nie podpisanego: tym razem chodziło o co innego, nie napiszę, o co, bo już nie ma po co. Pod innym artykułem jest moja ocena tego, co było na scenie, np. o tym, że dało się zauważyć kilka utalentowanych osób i że przedstawienie podobało się publiczności. Mnie w sumie także. Wiele osób pisało o nim zupełnie co innego niż ja, odpisuj tamtym osobom, bo widzę, że lubisz zwalczać wszelką krytykę. Zauważ również, że jeśli młodzież ma prawo do wszelkich swobód, to inni posiadają prawo do swobodnej oceny ich zachowania, a zatem mnie wolno napisać, co o tym sądzę.
_Dag 19-08-2009 21:01
Tessi - nie byłaś na miejscu, nie wiesz, skąd te miny - także zamilcz proszę :)
teessi 19-08-2009 22:12
Dag - to wyjaśnij i będzie po sprawie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spór o edukację seksualną

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Celadon? Ćwiczenia z obcości w BWA

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%