MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Klimatyczny zespół w klimatycznym miejscu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 marca 2019, 8:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotni wieczór (30.03) w Otwartej Papierni odbył się koncert zespołu Siostry Łotry. Zarówno publiczność, jak i artyści chwalą sobie klimat miejsca, w którym się spotkali, a repertuar grupy doskonale wkomponował się w przestrzeń nowego miejsca na kulturalnej mapie Jeleniej Góry.

Podczas występu w Jeleniej Górze siostry Kępisty chwaliły miejsce, w którym przyszło im zagrać. Otwartą Papiernię nazwały miejscem inspirującym, a pobyt w stolicy Karkonoszy chcą zwieńczyć wyprawą w góry... być może nawet na Śnieżkę. Publiczność w nieskrępowany sposób oddawała się klimatowi muzycznego spotkania, a doskonały kontakt z artystkami skutkował bisem. Po koncercie chętni mogli pozostać i porozmawiać z muzykami. Maciej Pierzchała - gospodarz Otwartej Papierni opowiadał m.in. o tym jak poznał siostry Kępisty podczas jednego z projektów w Szczecinie i udało mu się ściągnąć artystki do naszego miasta.

Siostry Łotry zagrały m.in. na festiwalach: „Flugery” we Lwowie, „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „TU” w Tucznie. Z ważniejszych osiągnięć wymieniają: nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przyznaną z rąk Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (2017), a także wyróżnienie i tytuł laureata na Festiwalu „Fama” w Świnoujściu, III miejsce na Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie.

Zapytani dlaczego to, co tworzą określili mianem „piosenki humanistycznej” odpowiedzieli, że to takie od człowieka dla człowieka. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć. Ich instrumentarium wzbudza wiele emocji. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę - opisuje organizator koncertu.

Zespół Siostry Łotry tworzą:
Julia Kępisty – wokal, wiolonczela
Maria Kępisty – wibrafon, mikrokorg, wokal
Karol Gadzało – kontrabas, bas, moog
Marcina Wippicha – perkusja.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa fotografii “Karkonosze 2019” w ODK

Wieczór z Trybalskim

Draexlmaier wstrzymuje produkcję i wspiera szpital

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wer 31-03-2019 10:56
"siostry łotry", "łotrzyce" w norwidzie... Coś sporo tego łotrostwa ostatnio w jeleniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Filharmonia w... domach  

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Zrobili przyłbice dla pogotowia ratunkowego

Koronawirus – stan na 1 kwietnia 2020

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1382
Tak
17%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
43%
Nie wiem
3%