MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Klienci JSM nie zapłacą za likwidację kas

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 kwietnia 2016, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 2 kwietnia 2016, 8:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od dzisiaj (1.04) nie ma już kas Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Teraz opłaty za mieszkanie ma pobierać jakiś bank, więc trzeba będzie ponieść dodatkową opłatę – martwi się mieszkanka z ulicy Sygietyńskiego. Z taką informacją zadzwoniło do nas również kilka innych osób. Wiceprezes JSM wyjaśnia, że obsługę okienek kasowych przejął Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, który od lokatorów JSM nie będzie pobierał żadnych opłat.

Jak wyjaśnia wiceprezes JSM Marian Szczęśniak, likwidacja kas to wyjście naprzeciw oczekiwaniom coraz starszych mieszkańców obsługiwanych przez spółdzielnię.

- Od piątku zacznie funkcjonować Biuro Obsługi Mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do którego przeniesione zostały działy: członkowsko-mieszkaniowy i czynszów. W pomieszczeniu usytuowanym obok z odrębnym wejściem, będzie funkcjonowało Biuro Obsługi Kasowej, a w nim dwa okienka – wyjaśnia Marian Szczęśniak. – Obsługę okienek kasowych przejął natomiast Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, gdzie lokatorzy zapłacą za mieszkanie bez prowizji okazując jedynie książeczkę członkowską JSM. Ponadto wszyscy członkowie JSM będą mogli w tych kasach opłacić media: gaz, prąd, wodę czy telefon z zastosowaniem przez bank preferencyjnej prowizji. Wprowadziliśmy te zmiany po to, by coraz starsi klienci JSM, którzy często mają problem z poruszaniem się, nie musieli już wchodzić na pierwsze piętro po krętych schodach – dodaje wiceszef JSM.

W Biurze Obsługi Mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma na stałe dyżurować pracownik upoważniony do udzielania podstawowych informacji, o które najczęściej pytają członkowie JSM (na przykład na temat wysokości opłat, ogólnego stanu salda za lokal).

- Pracownik BOM-u poinformuje interesanta, gdzie może załatwić swoją sprawę, w miarę potrzeby kontaktując lokatora z odpowiednim działem lub z konkretnym pracownikiem spółdzielni – zapewnia M. Szczęśniak. - Przyjmie też korespondencję oraz wyda pismo lub zaświadczenie, przygotowane przez właściwą komórkę na wcześniej złożone zapotrzebowanie. Udzieli także pomocy przy zredagowaniu prostego pisma, wypełnieniu wniosku, itp. Będzie tu można pobrać obowiązujące w spółdzielni druki lub okolicznościowe ulotki informacyjne – wymienia wiceprezes.

W BOM-ie utworzone zostało też dodatkowe stanowisko obsługi lokatorów, przy którym w określone dni będzie dyżurował pracownik innej instytucji.

- Pierwszy, jako że mamy okres rozliczania podatków za ubiegły rok, przy tym biurku usiądzie pracownik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze, dyżurując we wszystkie poniedziałki kwietnia – informują pracownicy JSM.

BOM jest czynny przy ul. Różyckiego 19 w godz. od 7.00 do 17.00 ( w poniedziałki) i do 15.00 w pozostałe dni tygodnia, natomiast kasy pracują od poniedziałku do piątku od 8.15 do 15.30.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Była radość i wzruszenia!

Wkrótce święto kolorów

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~ccc 1-04-2016 8:00
Nie rozumiem. Nie można było kasy przenieść na parter? Rozumiem że bank jest na parterze. A gdzie jest to biuro? Na piętrze? Może chodziło o znajomości na lini prezes bank? Tłumaczenie nie logicznie.
~nn 1-04-2016 8:22
więcej miejsca potrzebuje sp-nia żeby mogli się ganiać dlatego wysiudali kasy na parter
~Ja 1-04-2016 8:30
Od dawna mówi się na JSM - PENTAGOON. Wszyscy się tam pętają. A tak na marginesie: w każdej klatce schodowej tej 30-to tysięcznej Spółdzielni wywieszono informację, o Biurze Obsługi Mieszkańców oraz o tym, że opłaty nie będą pobierano. Ale, po co czytać; najlepiej zadzwonić do mediów. A nuż przywalą prezesowi ?!
~lokator 1-04-2016 8:40
Zeby tak jeszcze zmienili kadre bo emerytki za biurkiem nie" maja pojecia po co tam siedza. jedna na druga nadaje... niczego sie nie mozna dowiedzie... lata sie od pokoju do pokoju..a sekretariat dziala najwolniej podanie z sekretariatu do pokoju obok " szlo" ponad miesiac" trzeba przypominac jed nym slowem bajzel, brak wiedzy, olewactwo.
~trutturu 1-04-2016 8:42
czytanie ze zrozumieniem widać kuleje
~ 1-04-2016 9:21
taak to prawda urzednicy JSM nie bardzo sa kumaci- odsylaja od annasza do kajfasza - brak uprzejmosci tylko wr wr i zbywanie- czasami mam wrazenie ze praca im przeszkadza zyc i kawke pic , i nawet nie ma sie gdzie poskarzyc bo to sami swoi od lat
~leo 1-04-2016 9:37
Kiedyś to chociaż do partii można było iść popłakać, a teraz została tylko Jelonka.com ;-)
~prima aprilis 1-04-2016 9:39
Zobaczcie jaki mamy dzien to najprawdopodobniej jest fejk Pozdrawiam
~Xxc 1-04-2016 9:58
Może niech zrobią najpierw jakieś logiczne godziny otwarcia np do 18. żeby ludzie którzy pracują mogli cokolwiek załatwić.
~Kos 1-04-2016 10:08
Byłem dzisiaj rano w Spółdzielni. Efekt piorunujący w porównaniu do tego co było. Brawo, Brawo Brawo Spółdzielnia. Gratuluje pomysłu i wykonania.
~prawnik 1-04-2016 10:13
Kiedy do świadomości społecznej dotrze, że żaden bank nigdy nie robi nic za darmo? Radzę dokładnie sprawdzić nowe naliczenia kosztów, które członkowie JSM dostali ostatnio, na 100 % jest tam ukryta opłata bankowa za to wszystko.
~nbgtr 1-04-2016 10:25
NWO działa tak się pozbawia Polski przepływu w gotówce - banksterzy chcą żeby wszystkie pieniądze przechodziły przez ich ręce - za każdą transakcje z karty bank pobiera opłatę od gościa u którego stoi terminal
~appik 1-04-2016 10:49
Byłem, widziałem, zapłaciłem, zostałem szybko obsłuzony, bardzo mi się podobało. Wreszcie XXI wiek - ładnie, miło, szybki i wygodnie. Brawo JSM!
~appik 1-04-2016 10:56
Byłem, widziałem, zapłaciłem, zostałem szybko obsłuzony, bardzo mi się podobało. Wreszcie XXI wiek - ładnie, miło, szybki i wygodnie. Brawo JSM!
~spółdzielca 1-04-2016 11:40
Z najwyższym zdumieniem czytam niektóre wpisy. Oto udogodniono obsługę mieszkańcom, usprawniono obieg informacji, zredukowano krążenie po biurach i pietrach, a tu odezwali się malkontenci i to skrajni malkontenci, tacy co to dyskutują po cholerę Pan Bóg istnieje...
~zxzxzx 1-04-2016 13:29
Od dzisiaj nie ma już JSM została sprzedana na Allegro. Nabywcą jest Mojsze Goldstein a opłaty pobierać będzie firma Kruk.
~Riko 1-04-2016 13:39
Szczerze Panu współczuje Panie Prezesie . Choćby Pan każdemu dał złotą klamkę to i tak będą niezadowoleni Proszę robić swoje bo prawdziwi spółdzielcy są dumni ze zmian które ostatnio zachodzą w JSM . Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
~sie pytam 1-04-2016 14:08
A kto jeszcze w kasach cokolwiek płaci????
~Przemek 1-04-2016 14:46
Kurcze nawet fajnie to wyglada i to biuro tez jest na parterze dla starych ludzi fajnie
~Gość 1-04-2016 14:55
Prezesowi JSM to chyba na mózg coś już padło ,bo to że wyremontował ten relikt komunizmu to ok ale ze tylko swoje okna wymienili i zrobili biuro informacji niby czego to porażka ,parkingi jak dotad tylko w mazeniach Straż miejską nasyłaja co minuta za parkowanie na chodniku przy Rozyckiego 25/27 a gdzie mieszkanicy maja parkowac ja pytam tego Prezesa klatki remontuja na 27 ale grzejniki juz w na początku marca zdemontowali a remont od 31 marca no super myslenie .
~~~niewiedzący~~ 1-04-2016 15:00
jeżeli to prima a prylis to bardzo nie smaczny żart..... !!!!!!!!!!
~Riko 1-04-2016 15:03
Szczerze Panu współczuje Panie Prezesie . Choćby Pan każdemu dał złotą klamkę to i tak będą niezadowoleni Proszę robić swoje bo prawdziwi spółdzielcy są dumni ze zmian które ostatnio zachodzą w JSM . Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
~alf 1-04-2016 15:39
Szkoda że spółdzielnia dość dziwnie przeprowadziła remont...na zdjęciach słabo widac 3 pozostałe sklepy,które teraz wyglądają naprawdę obskurnie...brawo dla JSM...
~Marek 1 1-04-2016 15:46
Myślałem że spółdzielnia mieszkaniowa jest dla nas a nie my dla spóldzielni to w banku będzie bez opłat jak długo jakie będą kolejki kolejne udogodnienie jak spółdzielnia wyrolowała ludzi z piecykami gazowymi
~zdumiony 1-04-2016 16:06
Pytam, dlaczego ci wszyscy którzy powyżej mają jakieś pretensje nie byli i nie bywają na Walnym Zgromadzeniu? Tam mieliby okazję sprzeciwić się tym mieszkańcom. którzy żądali unowocześnienia stylu obsługi interesanta i prowadzenia tej obsługi w sympatyczniejszych warunkach. Ale szansę mają oni nadal. Mogą wnieść zażalenie do Rady Nadzorczej na zbyt estetyczne warunki i zbyt sprawną obsługę...
~podsuma 1-04-2016 16:08
Panie Prezesie, najlepiej nic nie robić! Nikt wtedy nie ma powodu do ataku.
~Boss 1-04-2016 16:49
Spółdzielnie mieszkaniowe to jeden z przykładów na to że komuna w Polsce nigdy nie upadła to państwo w pastwie prawo spółdzielcze zawiera zapisy pochodzące jeszcze z czasów Stalinowskich w ciągu ostatnich 8 lat kilka razy próbowano przepchać ustawę o likwidacji tych reliktów komuny ostatni raz ustawa wylądowała w T.K.w2015 oczywiście została odrzucona bo dawała ludziom zbyt duże prawo do własnej własności tak wygląda demokracja i wolność w Polsce kończy się tam gdzie zaczynają się interesy i strefy wpływów kacyków partyjnych od starych komuchów po demokratów z mentalnością pierwszych sekretarzy
~ 1-04-2016 16:50
Zaorać was Towarzysze i zalac szklanną wodą jako czerwoną dolinę.
~zxzxzx 1-04-2016 17:07
Żydzi chcą od nas 65 mld dolarów. Myślę, że można im oddać te kamienice na Zabobrzu. To pokryje jakieś 3% ich roszczeń. Za rok będę startował na prezesa JSM. Proszę na mnie głosować.
~RavenHackGroup 1-04-2016 18:17
Do @spółdzielcy i @zdumiony, bo to ten sam: kolego szanowny, babciunie i dziadunie przez dwadzieścia ileśtam lat wdrapywali się na piętro i wystawali w kolejkach, to tego, oczywiście, nie zauważaliście. Raptem zrobiliście dwa okienka na opłaty i to okienka bankowe, i to jest ten sukces? Chcesz tak bardzo się wychwalać i tak się bulwersujesz opiniami, a my dojdziemy, co kryje się za przeniesieniem opłat do banku. Prędzej, czy później, będzie wiadomo, na jakich zasadach się stało i dla kogo korzystna jest ta operacja. Nie miej pretensji do ludzi, bo nauczyli się urzędasom nie ufać, i to wina właśnie urzędasów.
~mieszkanka 1-04-2016 20:11
Brawo za możliwość kompleksowej obsługi mieszkańca w super estetycznych warunkach i z super kompetentną kadrą. Gratuluję przedsięwzięcia - JSM dba o swoich mieszkańców. Panie Prezesie, na Pana ręce składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania BOM-u.
~Trzeba zmian 1-04-2016 20:28
My w Rożyckiego 12 placimy za winde od osoby 21 zł a obok w takim samym wieżowcu jest wspólnota i oni płacą 9.5 zł od osoby. Jak to możliwe ze jsm tak zarządza ??????
~"związkowiec" 1-04-2016 21:15
Przerażają mnie niektóre powyższe wpisy. Macie teraz przyzwoitą obsługę mieszkańca...O co Wam chodzi? Ja mam tylko konto do zapłaty.Nie mam "okienka"do wpłat - dla mnie wygoda dla starszych osób to już może być problem. Tu duży zgrzyt - zgodzę się z 01-04-2016 09:58 | ~Xxc . Kto jest dla kogo? To standard w polskich instytucjach. Czy jeden poniedziałek do 17 to wszystko co można zaoferować? Jakim problemem jest praca zmianowa przy obsłudze klienta? Np co dwa dni do min godz 18. Pół miasta może pracować na 3 zmiany :Zorka/Draexlmaier/PMP... Ok.Te osoby znajdą czas.A co z drugą połową miasta pracującą również za biurkiem do 15.30?(jeden poniedziałek do 17 to mało) Powtórzę:Kto jest dla kogo?Kto komu płaci...?
~mietek z JSM 1-04-2016 21:28
Tylko ta wspolnota ma pieniadze z nadajnikow gsm na dachu i reklamy z boku budynku znam tego zarzadce mowia na niego aniol jak z alternatywy 4 a na jsm rozyckiego 12 mieszka ciemna masa i promieniowania sie bala a reklama niszczy ocieplenie dlatego nadajnikow nie ma reklamy nie ma i nie maja dodatkowych pieniazkow woedz plac i nie narzekaj a jak ne to sie do czteropietrowca przeprowadz.
~Zorro 1-04-2016 21:29
A kto z tak krytykujących na tym forum był i widział oddane pomieszczenia. W stosunku do tego co było to zmiana jak przystało na obecne czasy. Pełna kultura ,miło i przyjemnie. Oby tak dalej. A to,że zawsze będą malkontenci to już jest wkalkulowane w naszą polską rzeczywistość.Ogólnie wysoko oceniam zmiany które w ostatnich latach zachodzą w naszej spółdzielni.
~ 1-04-2016 22:00
kultyura pelna ale profesjonalizmu w JSM brak - co z tego ze zlozysz sprawe w BOM jak i tak odpowiedzi sie nie doczekasz- odwalanie pracy w pracy to tylko w JSM - terminu na odpowiedz nie trzymają trzeba sie nalazic by cos sie dowiedziec i wprost zmusic pracownika do zadzialania- ot JSM tylko gazetke pt Za Bobrem pieknie wydająa w niej mamo chwalą nas ! - kto ? ty mnie a ja was.
~Do Mietek z jsm 1-04-2016 22:02
Moze i maja dodatkowa kase ale u nich koszty za wszystko co dotyczy windy - prad, udt, naprawy, konserwacje i przeglady dzielac przez liczbe mieszkancow daje ta kwote. Mamy przeciez taki sam blok , windy , koszty jak oni a cena pinad dwa razy taka. Skad taka rożnica sie pytam ?????
~wiosenka 1-04-2016 22:20
JSM to najlepsza pod Słońcem spółdzielnia mieszkaniowa!!! A kto się z tym nie zgadza ten nie żyje pod Słońcem tylko pod Kryptonem :)
~Byłem tam 1-04-2016 22:38
Taki BOM powinien juz dawno powstać, to chyba normalne, wiec po co tyle złośliwości, goryczy i kłamstw. Jak wam dogodzić? Zrobili coś fajnego i już
~ 2-04-2016 7:57
Na Kiepury 56 to pani przedstawiciel budynku ogrodziła budynek i teraz sprawdza kto i kiedy wraca do domu
~PUSIA 4-04-2016 16:19
Jeszcze nikt wszystkim nie dogodził. !!!!!!!!!! a ci ludzie wiecznie są niezadowoleni , nic im nie pasuje , najlepiej latać na skargi , dobrze ,że do Brukseli nie donoszą tak jak politycy z PO .. A najlepiej płacić elektronicznie , bo mamy 21 wiek a nie stać przy okienkach i tylko jątrzyć !!!!!!!!!!!! Brawo Panie Prezesie tak trzymać, bardzo dobra decyzja....
~ccccccccc 4-04-2016 16:23
Ludzie jest 21 wiek --------------korzystajcie z internetu , i zapłacicie o której wam będzie pasować , tylko na co będziecie pluć, narzekać , na kogo????????????????
~KLARA 6-04-2016 8:15
JSM DBA O MIESZKAŃCÓW osiedle jest coraz piękniejsze -----ale tym moherowym beretom nigdy się nie dogodzi , na przeciw jsm są 2 banki i poczta niech tam płacą i nie narzekają ............... Wiecznie nic im nie pasuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo PANIE PREZESIE brawo pracownicy JSM..................
~KLARA 7-04-2016 10:15
Jak się komuś wszystko nie podoba , co by nie zrobić dobrego. lepszego to wszystko źle!!!!!!!!!!!!!!!! , niech się wyprowadzi , niech sobie wybuduje wille, hacjendę , belweder zobaczy ile utrzymanie kosztuje, trzeba wszystko zrobić , zadbać to się przekona taki jeden z drugim burak ... W końcu przestanie narzekać na wszystko i wszystkich ( najlepiej nic nie robić ) ..Nikt nikogo do Spółdzielni na łańcuchu nie przywiązał.. A może tak od czasu do czasu podziękować Prezesowi , pracownikom za sumienną i dobrą pracę , bo efekty widać gołym okiem tylko trzeba być normalnym człowiekiem a nie BURAKIEM,.,.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wizyta profesora

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
643
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%