MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Klezmerski huragan w JCK. Po koncercie KLEZMAFOUR

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 13 maja 2012, 8:23
Aktualizacja: 9:02
Autor: Petr
Fot. Filip Wieczorek
Szalony koncert zespołu KLEZMAFOUR z innowacją podchodzącego do muzyki klezmerskiej odbył się wczoraj w Sali Widowiskowej JCK przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze. – To było coś naprawdę wyjątkowego. Niegdyś związana z obrzędami religijnymi za sprawą tej kapeli muzyka klezmerska nabiera zupełnie innego, świeżego charakteru – mówi Tomasz Korgul, jeden z uczestników.

Podobnego zdania byli również inni obecni na wczorajszym koncercie KLEZMAFOUR w JCK. A może raczej wydarzeniu z pogranicza mistyki i muzyki, łączącym w jedną spójną całość stare z nowym; tradycyjne klezmerskie brzmienia z funkiem, rockiem, a nawet elektroniką i muzyką rap i hip-hop. Niezwykle bogaty repertuar inspirowany pieśniami zaczerpniętymi z religijnych obrzędów żydowskich; klasyczne instrumentarium: akordeon, perkusja, kontrabas, skrzypce i klarnet lecz jakby przestrojone o jakieś nieznane dotąd tony, żonglerka gatunkami i stylami – oto co pokazał KLEZMAFOUR jeleniogórskiej publice.

– Mieliśmy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym. Z zupełnie innym obliczem muzyki klezmerskiej, okraszonej rockową energią i czymś na kształt hip-hopowych bitów. Wprost nie mogę dojść do siebie po tym, co usłyszałem. Chciałbym, żeby w Jeleniej Górze odbywało się więcej takich imprez. Folkowych, w klimacie bałkańskim czy irlandzkim, z muzyką żydowską itp. – mówi Tomasz Korgul, uczestnik koncertu.

Zespół KLEZMAFOUR jest laureatem dwóch nagród prestiżowego JEWISH MUSIC FESTIWAL w Amsterdamie. Muzycy pochodzą z Lublina, Białegostoku i Warszawy. Na swoim koncie mają występy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i większości krajów Europy. Dodatkowe info na stronie internetowej: www.klezmafour.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Samotnie na Mount Everest

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~klezmaforrr 13-05-2012 20:11
DOSTALI DZIKĄ KARTE W MUST BE THE MUSIC - NALEŻAŁO SIĘ : )
~e tam 13-05-2012 21:01
nudne, powodujące ziewanie już po 4 utworze.. już przestałam po pewnym czasie odróżniać kolejne utwory, trochę łupanka pod publiczkę podświetlona disco światłami.
~ 13-05-2012 21:02
Jak widac. sila ludzi przyszla ich posluchac! Prawie 2 pełne rzedy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na lekcje sztuki

Kto strzelał do konia?

PiS zaprezentował kandydatów

PiS ujawnił listy kandydatów

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%