MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Klemm nie chce lokalnych asów sceny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 kwietnia 2008, 15:39
Aktualizacja: Środa, 9 kwietnia 2008, 7:40
Autor: ROB
T. Wnuk i J. Grondowy to znani i lubiani aktorzy jeleniogórskiej sceny.
Fot. Archiwum Teatru Jeleniogórskiego
Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk, aktorzy ikony Teatru Jeleniogórskiego, wkrótce mogą pożegnać się z pracą w placówce. Dyrektor artystyczny Wojtek Klemm nie chce z nimi pracować w przyszłym sezonie. Czy to zemsta za to, że aktorzy nie popierali poczynań swojego przełożonego?

Informację o rezygnacji z usług aktorów dyrektor Klemm przekazał szefowi teatru Bogdanowi Nauce. Nieoficjalnie mówi się, że jest to zwykły odwet za brak posłuszeństwa. Wyżej wymienieni aktorzy jako jedni z nielicznych nie stanęli murem za dyrektorem Klemmem w toczącym się od miesięcy konflikcie w teatrze.

– Decyzje kadrowe są wewnętrzną sprawą zakładu pracy i nie widzę powodu, żeby komentować je w mediach – powiedział nam dyrektor Klemm. Zapewnił jedynie, że nie ma to nic wspólnego z sytuacją panującą w placówce. – To efekt przyjętej linii programowej na przyszły sezon. Decyzję podjąłem po rozmowach m.in. z reżyserami, którzy z nami współpracują – uciął.

Oszczędny w słowach był także Tadeusz Wnuk. – Jak każdy aktor przez cały czas byłem gotowy do pracy, ale pomijano mnie przy obsadach. Z nowych propozycji zagrałem tylko w premierowym przedstawieniu dyrektora Klemma: Karierze Artura Ui. Później zapadła cisza, a dyrektor proponował mi jedynie udział w próbach czytanych, a nie pełnowymiarowych przedstawieniach. W styczniu napisałem nawet pismo do dyrekcji z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Nie otrzymałem odpowiedzi.

Nie chciał zdradzić szczegółów rozmowy z dyrektorem Klemmem ani powiedzieć, co zrobi w przypadku zwolnienia go z pracy. – Czeka mnie rozmowa z dyrektorem naczelnym teatru – tłumaczył Wnuk.

Tadeusz Wnuk i Jacek Grondowy to bardzo znani aktorzy teatru jeleniogórskiego. Obaj grali m.in. w okrzykniętym mianem spektaklu roku poprzedniego sezonu „Trans Atlantyku wg Witolda Gombrowicza”. Grondowy błyszczał także w bijącym rekordy popularności „Testosteronie”. Inna rzecz, że spektakle te – choć oficjalnie nie są zdjęte z repertuaru – są w tym sezonie grane bardzo rzadko.

Ostateczną decyzję w sprawie rozwiązania umów z aktorami podejmie wkrótce Bogdan Nauka. Co będzie, jeśli odmówi spełnienia woli dyrektora Klemma? – To byłoby oznaką nieufności ze strony dyrektora wobec mnie – powiedział Wojtek Klemm. - Do tej pory takie sytuacje się nie zdarzały.
Bogdan Nauka był dla nas dzisiaj nieuchwytny.

– Chcemy kontynuować linię programową, przyjętą w tym sezonie – mówi Wojtek Klemm zapytany o plany na przyszłość. Dał tym samym do zrozumienia, że będzie sporo premier. - Będziemy współpracować ze znanymi reżyserami. Prowadzimy rozmowy z Łukaszem Kosem, na pewno będzie Natalia Korczakowska, pojawią się też nowe nazwiska – zapowiada.

Słychać jednak głosy, że teatr nie ma pieniędzy i z zapowiedzianych na ten sezon 10 premier wyjdą nici. – Siedem premier już za nami, na pewno będą jeszcze dwie – zapewnia Wojtek Klemm. – Co to tej dziesiątej – nie chodzi o pieniądze, tylko o czas. Po prostu nie wiem, czy się wyrobimy – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Złoty Krokus dla...

Komentarze (162) Dodaj komentarz

~widz 8-04-2008 15:51
ale bedzie afera...
~he 8-04-2008 15:59
jakie miasto- takie asy ;))))))))))))
~widz 8-04-2008 16:14
Szkoda, że rezygnujemy z naprawdę wartościowych aktorów na rzecz miernot o słabej dykcji i emisji głosu. Głupotą jest nie wykorzystywanie zdolności wokalnych absolwenta wydziału muzycznego AM. Teatr ma nie tylko szokować. Dla mnie jest miejscem krzewienia piękna SŁOWA. A wspomniani aktorzy moim zdaniem robią w sposób wyśmienity.
~elizium 8-04-2008 16:15
o dziwne jeszcze nie rozpętała się burza komentarzy? :)
~ale, ale 8-04-2008 16:31
przecież nie sprzedały się nawet dwa spektakle "Trans Atlantyku" i była z tego afera, to jakiż to fantastyczny spektakl?
~Student 8-04-2008 16:32
Ah, Transatlantyk Gombrowicza na zdjęciu, świetna inscenizacja... A Gonzalo, Gonzalo - Rewelacja
~Anna 8-04-2008 16:33
Recenzje ogólnopolskie teatr jeleniogórski zbiera dopiero w tym sezonie i to w większości bardzo dobre, obiektywnie więc rzecz biorąc nie wiadomo czy to takie asy...
~widz 8-04-2008 16:41
ja dopiero co przeprowadziłem się do Karpacza, do teatru w J chodzę od niedawna i do animacji i do dramatycznego, powiem tylko- jeśli ten pan Wnuk zawsze tak myli się jak podczas widzianego przeze mnie spektaklu "Ui" (to było straszne) to ja się nie dziwię że dyrektor go nie chce, ja też bym nie chciał, bo strasznie mi to przeszkadzało- dukał coś bardzo szybko, przejęzyczał się i mylił się tak, że nie można było zrozumieć sensu scen w których grał
~lu.ka 8-04-2008 16:52
Jestem zbulwersowana tym, co dzieje się w naszym teatrze!!Chodzę, a właściwie chodziłam do teatru bardzo często, bardzo podobał mi się repertuar, gra aktorów. Od kiedy nastał pan Klemm wszystko się zmieniło, repertuar niby ambitny, ale nie dla wszystkich. Premiery zupełnie niedograne, problemy z mikroportami, dźwiękiem. Przecież nie chodzi o ilość premier ale o ich jakość!! A już zupełnie nie rozumiem, dlaczego pan Klemm chce zwolnić Jacka Grondowego i Tadeusza Wnuka??? Uważam i nie tylko ja, że są oni świetnymi aktorami, postaci przez nich grane długo zostają w pamięci. Przemawia za nimi również popularność wśród widzów, to bywalcy teatru przyznają srebrne kluczyki, a takie otrzymali obaj panowie. Zawsze jest tak, że jak przychodzi ktoś nowy, to chce się wykazać...tylko dlaczego kosztem innych???Uważam, że zwolnienie dwóch najlepszych aktorów przyniesie teatrowi wiele szkody!!Dlaczego w teatrze nie gra sie Testosteronu???Byłam na tym przedstawieniu 3 razy i poszłabym jeszcze nie raz,sztuka jest świetna, nie ma nawet porównania z filmem, każdy kto widział przedstawienie i film tak twierdzi. Tyle dobrych sztuk zeszło z afiszy, czy tylko dlatego, że były zrobione przed nastaniem pana Klemma??? A atmosfera ciągłych konfliktów w teatrze dobrze wpływa na widza? W tabloidach powinno sie pisać o sztuce a nie o waśniach personalnych....Szkoda bardzo, a był w Jeleniej Górze dobry teatr.........i
~widz 8-04-2008 17:10
to skandal, jestem zniesmaczony. Kto jak kto ale Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk. Wara od dobrych aktorów. A swoje rozgrywki kadrowe niech sobie pan Klemm przeniesie do Berlin. Pozdawiam
~widz 8-04-2008 17:27
Gratuluje odwagi decyzji! Dzięki Klemmowi o sukcesie Norwida głośno w całej Polsce, miasto ma się czymś szczyścić i wreszcie daje się oglądać przedstawienia - nowy zespół jest super. Oby tak dalej
~mocno wkurzony 8-04-2008 17:42
Panowie Wnuk i Grondowy sa za dobrzy dla Klemma.Mam na mysli ich profesjonalizm,kreatywnosc i popularnosc.A nuz mieliby cos do powiedzenia w sprawie "repertuaru",ktory zaproponowal nam artysta z Berlina.I jeszcze jedno;pan Klemm probuje zbic swoj kapital wmawiajac jeleniogorzanom antysemityzm,szantazuje tym spolecznosc.Otoz panie Wojtku Klemm- do czasu pana pojawienia w Jelonce nic takiego nie mialo miejsca pan wmusza w ludzi takie przekonania i ew poczucie winy.Nie lubimy pana za pyche,skandaliczny repertuar,lekcewazenie aktorow brak pojecia co to jest teatr a nie za to,ze podaje pan swoje pochodzenie.
~cukierek 8-04-2008 17:46
Ee tam jakie z nich asy. nikt o nich poza jelenia gora nie slyszal. wielka mi strata. "nie zaluje, przeciwnie, bardzo ci dziekuje." ten transatlantyk to tandeta, szkoda slow.
~Młody Widz 8-04-2008 17:50
SKANDAL !! Odwołać Klemmana. Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk to dobrzy aktorzy muszą zostać.
~super! 8-04-2008 17:52
Dyrektor artystyczny jest od tego artystycznym, żeby móc kształtować repertuar i zespół, i wizję teatru. A w którym teatrze w Polsce nie ma zwolnień? W Wałbrzychu właśnie się pozwalniały etaty. Ludzie szukają pracy po całym kraju a nie siedzą na ciepłych etatkach nie grając. I nie ma w tym nic dziwnego. Jak normalny człowiek może wyjechać za chlebem do Anglii, to aktor może pojechać do innego miasta w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~komediant 8-04-2008 17:55
W Teatrze zatrudnieni są młodzi aktorzy, którzy pracują na cały teatr na pół etatu. A pan Wnuk nie gra i bierze pieniądze. Dlaczego nikt się na to nie oburza?? A widział ktoś pana Wnuka na gali wczoraj w poniedziałek?... No i co? Żeby tak mówić wierszyki, to aktorem być nie trzeba, oj nie... Byłem totalnie rozczarowany i nie mam zamiaru go żałować.
~teatromanka 8-04-2008 17:59
Ja wolę, żeby przyjeżdżali do Jeleniej Góry znani w Polsce reżyserzy, niż żeby miała mi starczyć nikomu nieznanych aktorów. Wnuka widziałam w Karierze Artura Ui w tym roku. Od pierwszej sceny miałam wrażenie, że mu się nie chce grać, że ostentacyjnie demonstruje, że łaskawie wszedł na scenę, ale kręci nosem. Widać ROLA BYŁA MU ZA MAŁA!
~do lu.ka 8-04-2008 18:06
nie oszukuj się ten teatr był dobry tylko za Obidniak....
~hura hura hura 8-04-2008 18:06
O Boze, ze Jelenia Gora deczekala tej szczesliwej chwili!!!!!!!!!!!!!!!! Wreszcie sie cos ruszylo i moze prowincja przestanie byc prowincja. Pan Wnuk byl (!) aktorem tego teatru Z NADANIA POPRZEDNICH WLADZ i zasiedzial sie tak jak pan Nauka. Obaj panowie szarogesili sie ile wlezie. Wnuk kiedys byl nawet niezlym aktorem ale z 10 lat temu zasiad na laurach i skonczylo sie. Bo co tu sie wysilac, jak etat jest i wiecej niz statutowo wymagane robic nie trzeba. Nauka to samo, osiem lat na stanowisku przesiedziane, calkowicie bez pomyslu i konkretnego planu, co tu z tym teatrem mozna byc robic... No ale skonczylo sie, przyszla kryska na matyska i doooooooobrze. szkoda ze tak pozno!
~akustyk 8-04-2008 18:12
Witam, jestem bylym akustykiem teatru. Muszę powiedzieć, że pan Wnuk jest najbardziej zrzędliwym aktorem, z jakim kiedykolwiek spotkałem się w pracy. Praca z tym człowiekiem to była męka, psucie nerwów i marnowanie czasu. Panu WNukowi wydawało się zawsze, że pozjadał wszystkie rozumy na świecie, jeśli chodzi o muzykę. Nie dziwię się, że nowy dyrektor nie życzy sobie z nim pracować. Brawo
~ 8-04-2008 18:14
"– Chcemy kontynuować linię programową, przyjętą w tym sezonie – mówi Wojtek Klemm zapytany o plany na przyszłość" niestety :((((((((((((((((((((((((
~widzowie z poznania 8-04-2008 18:14
bardzo czesto (od lat) odwiedzalismy i staramy sie odwiedzac teatr jeleniogorski ,natomiast musimy z gorycza przyznac iz wybor a co za tym idze poziom artystyczny nowych spektakli leci na leb i szyje ... co ma na pewno wplyw na kondycje finansowa teatru ! moze wiec pora najwyzsza zastanowic sie nad nowym dr artystycznym ! z ubolewaniem dla prawdziwej sztuki i rozrywki ,a nie niespelnionych ambicji wierni widzowie
~do wnuka 8-04-2008 18:19
Wnuk mówi, że nie otrzymywał propozycji od Klemma, ale to nie Klemm, ale reżyserzy skladają propozycje i warunki kogo chcą mieć. A Pan Wnuk był zapraszany jak każdy inny aktor w zespole na casting do danej roli. I niech nie obwinia innych za to ze brakuje mu talentu do czegos wiecej niz ten nieszczesny Gonzalo.
~do widz 8-04-2008 18:26
jak jest taki muzykalny to do opery niech idzie śpiewać pan Wnuk, bo on chyba nie aktor tylko wokalista po szkole muzycznej a nie po teatralnej, prawda???
~widz 8-04-2008 18:26
Tak sie sklada, ze tak wybitne przedstawienia jak Elektra czy Smierc Czlowieka Wiewiorki DALO SIE ZROBIC I ZEBRAC LAURY I SUPER RECENZJE BEZ UDZIALU TYCH DWOCH "ASOW".... he he he. Dalo sie, czyli nie sa nie do zastapienia!!!!!!!!!!!!!!!
~bra 8-04-2008 18:39
jestem za Klemmem, ale na temat tych zwolnień nie mam zdania
~skandal? 8-04-2008 18:44
Klemm ma prawo zwolnić aktorów, którzy sabotują mu pracę
~jakich asów 8-04-2008 18:51
widzieliście ich "role" w ui- asem jest Babińska i ją Klemm obsadza.... czy to nie dziwne... może ma dobry ma gust?
~a pamiętacie 8-04-2008 18:54
jak Wnuk był kierownikiem, jaki był obciach i jak kazał nazywać się dyrektorem, i jak mówił wagima(!) ech....
~ty, masz rację 8-04-2008 18:55
Wnuk jest po muzycznej nie po teatralnej....
~do lu.ka 8-04-2008 19:04
problemy z mikroportami wytapily RAZ, tj. 1 grudnia 2007 na premierze Klatwy. Jakbys chodzila do teatru rzeyczywiscie - to bys wiedziala. poza tym za stan techniczny jest odpowidzialny nie klemm, tylko, jak dobrze wiesz, twoj pracodawca, pan NAUKA, dyrektor NACZELNY. co ma klemm do mikroportow? a ze ktos tam dostal kluczyki? i co z tego, co roku ktos inny dostaje, nie boj sie, w i tym roku tez beda rozdane. i ani grondowy ani wnuk ich nie dostana. a testosteron jest przedstawieniem dla gawiedzi, i to tez wiesz. i byl zagrany ponad 200 razy wiec juz moze dosc oglupiania publicznosci. a jesli smiesza cie niewybredne szowinistyczne zarciki, to przykro mi, gratuluje gusciku.
~z tym transatlantykiem... 8-04-2008 19:08
pani Basia, "dobra dusza " tego teatru( myślę ,że jej komentarze zdobią wszystkie artykuły o Klemmie ;) chciała to to ,sprzedawać- zaplanowane było ," się nie sprzedało"- trzeba było odwołać- taki to dobry spektakl był... potem wmawia się jeleniogórzanom, że Klemma repertuaru sprzedać się nie da!!!! NIC SIę NIE DA- BO JEST NAUKA !!!
~do lu.ka 8-04-2008 19:08
Ha ha, ale elaborat na czesc Nauki. Zamowil u ciebie czy co? tylko ciekawe kto jest odpowiedzialny za ciagle konflikty w teatrze, hehe. jesli sa one teraz, i byly za bogajewskiej, to chyba... narzuca sie nieodparcie mysl, oj narzucia... pan naczelny...
~nie wytrzymam:)))) 8-04-2008 19:11
IKONY!!!! NIE ZAłAMUJCIE MNIE.....
~do luka 8-04-2008 19:17
Daruj sobie ten zatroskany ton. Chyba tylko ty uwazasz, ze ci dwaj sa najlepszymi aktorami sceny dramatycznej. Niech sobie ich nauka wezmie do animacji, i cala rodzina bedzie w komplecie. jakos przedstawienia sie bez nich udaja i to jak! poczytaj sobie recenzje w ogolnopolskiej prasie fachowej i popularnej a potem bedziesz nas tu szantazowac jakims testosteronem dla ubogich; mnie nie interesuje przedstawienie w ktorym aktor dynda mi przed nosem swoim penisem. a jesli chodzisz na to przedsawienie zeby sobie "poogladac" to nie udawaj dobrej cioci teatru. Teatr Norwida ma juz wystarczajaco takich cioc na etacie i musi z nimi walczyc o kazda premiere. Poza tym jutro scena animacji serwuje ci nowy rarytas, premiera Porwania Kaczatek w rezyserii Bogdana Nauki. Ohhhh, juz pewnie czujesz dreszcz emocji. Idz, podziwiaj, i nie wypisuj glupot o jakosci przedstawien na scenie dramatycznej!
~do ciccio 8-04-2008 19:27
~O.o 8-04-2008 19:31
ja uważam że to coś nie tak jest z tym Klemmem... wyrzucać T. Wnuka i J. Grondowego??? A zostaną zatrudnieni jacys beznadziejni i niedouczeni nowi aktorzy. PARANOJA! Klemm i tak pewnie szybko spadnie ze stołka...
~widzowie z warszawy 8-04-2008 19:32
********Jelenia Góro, w tym roku macie fantastyczny teatr, fantastyczny repertuar, rezyserow i wybitnie zdolny zespol. W ciagu osmiu miesiecy was teatr osiagnal wiecej niz jakikolwiek inny w tym kraju. Macie z czego byc dumni! Tylko tak dalej! *********
~radna 8-04-2008 19:38
A moze w Jeleniej Gorze powinien zostac sformulowany nowy zapis prawny, ze zaden aktor nigdy przenigdy nie moze zostac zwolniony?... Co tam aktor, precz z wszelakimi zwolnieniami. Klemm zrobil dobry teatr w krotkim czasie? zrobil. Jest teraz o tym teatrze glosno w calej Polsce? jest. Mial powody zwolnic dwoch panow? mial. I dobrze. Gratuluje stanowczosci i bezkompromisowosci. DZIEKI ZA FAJNY TEATR. CHODZE NA WSZYSTKIE PREMIERY! I mam nadzieje ze Elektra dostanie Srebrnego Kluczyka!!! Powodzenia!!
~abc 8-04-2008 19:44
Jeśli ktoś chce się pozbyć J. Grondowego to niestety chyba jest idiotą bo jego role mówią same za siebie..."Testosteron", "Trans-Atlantyk,"Opowiści o zwyczajnym szaleństwie", "Honor samuraja", "Czerwone nosy"... mam wymieniać dalej??? a "cukierek" niech mi powie o których to aktorach (skoro nie o Grondowym i Wnuku) tak słychać poza Jelenią Górą... chyba sam nie wiesz :)))))))
~xyz 8-04-2008 19:50
a pan Klemm, skoro jest tak genialnym artystą, po jakiego grzyba z tego Berlina przyjechał do takiej mieściny jaką jest Jelenia??? chyba Berlin miał go najzwyczajniej w "czterech literach" a do Jeleniej przyjechał rozwalić teatr... co mu się udało... panie Wojtku... bardzo ładnie proszę... niech pan sobie wraca, Berlin na pana czeka... a my Jeleniogórzanie znowu z przyjemnością zaczniemy chodzić do teatru...
~fe.. 8-04-2008 19:57
DO POZNANSKICH WIDZOW: fe!... Znowu ktoś wyżej, no ale jaże intieligientnie, wyciąga argument o kondycji finansowej teatru... Drogi "poznański" widzu, zajmij się lepiej, teatrem w "Poznaniu", bo coś cienko przędzie. I mam nadzieję, że za pobytem w Jeleniej widziałeś już nowy baner sceny animacji koło dworca. Dziwne, no dziwne, no jakże dziwne, że pan Nauka nie pomyśli, że scenę dramatyczną należy także reklamować. No dziwne... A potem taki ktoś jak ty małymi, ale jakże prędkimi łapkami, stuka w klawiaturę komputera, o negatywnej kondycji finansów... Ach, co za zbieg okoliczności. Ale wzruszony jestem do łez, że "poznański" turysta tak przejmuje się jeleniogórskim teatrem. Napisałbym więcej, ale przepraszam, muszę lecieć się wypłakać ze wzruszenia...
~faworek 8-04-2008 20:21
Dyrektor ktory telerowalby w zespole takich aktorow bylby durniem. szerokiej drogi. nie zycze ich zadnemu teatrowi. Jak sa tacy swietni to niech znajda prace w Teatrze Narodowym w Warszawie albo Starym w Krakowie. COOOOOO, nie wezma ich tam na etat???? ciekawe dlaczego.
~do abc 8-04-2008 20:28
A zdajesz sobie sprawę, że reżyserzy których spektakle wymieniasz powiedzieli, że ich noga więcej w tym teatrze nie postanie tak długo jak dyrektorem będzie człowiek tak mały i niemający pojecia o teatrze jak pan Nauka. Nie Klemm rozwalil teatr tylko pan naczelny. a to co dzieje sie teraz to sa konsekwencje tego, ze miasto tolerowalo marazm... Bogajewska odeszla z Jeleniej bo nie miala juz sily walczyc z Nauka i niedzialającym marketingiem. Strzepka uciekla do walbrzycha i robi juz tam trzecie przedstawienie. o wyszomirskim slad zaginal. Zdajesz sobie z tego sprawe?????? WYMIEN MI JEDNGO REZYSERA KTORY CHCE TUTAJ WROCIC. A wtedy ja ci podam liste tych ktorzy chca tutaj przyjechac i pracowac na tej scenie POD WARUNKIEM ze dyrektorem artystycznym jest klemm. i zapewniam cie ze znajdziesz na tej liscie nazwiska wlasnie tych rezyserow ktorych przedstawienia tak wychwalasz. poza tym popatrz sobie w kalendarz zeszlych sezonow i zobaczysz ze pan nauka sciagal te twoje przedstawienia jedno po drugim. ile czerwone nosy byly grane? poza tym zdaje sie ze nie bym to bynajmniej hit wsrod jeleleniogorskiej publicznosci, co? no wiec nie manipuluj faktrami jak juz chezs sie wypowiadac na forum. dzieki
~czy to nie zastanawiające 8-04-2008 20:28
że krytyczne posty są prawie wszystkie z jg.vektranet.pl? czy to jedna tylko pani lub pan, zainteresowana\ny lub - tak gdybam sobie -może zwolniona\ny tak wypisuje swoje frustracje....
~do xyx 8-04-2008 20:35
i nie pisz per "my jeleniogorzanie" bo 3osobowa rodzina to jeszcze nei cala jelenia gora, ok?
~do xyz 8-04-2008 20:39
i nie nazywaj jeleniej miesciną. jeśli to dla ciebie jest mieścina, to pewnie tak samo uważasz że teatr jest teatrzykiem a aktor aktorkiem. wyjedź i zostaw nas w spokoju. zabierz laptopa i idź szczuć na inne teatry. jeśli będziesz miał odrobine szczęścia to trafisz na teatr narodowy i, oby, pan grondowy i pan wnuk będą tam na etacie. wtedy się uściskacie i powspominacie straszne czasy w jeleniej górze. a słońce będzie zachodzić za oknami waszej utopii.
kazimierzp 8-04-2008 20:42
Kiedyś zawód aktora był uważany za "wolny"! Od czasu kiedy są na stałych etatach to przestali być pan(i)ami siebie! Tak jak w zakładzie produkcyjnym: jeżeli pasują do procesu produkcyjnego, to mają pracę! Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk - dwóch aktorów bez których wielu nie wyobraża sobie teatru jeleniogórskiego. Ja tez do nich należę, ale!!! Jeżeli jest, ma to być placówka artystyczna która ma mieć wyraźną linię programową, a za którą odpowiada dyrektor artystyczny (w fabryce dyrektor d/s produkcji) to on decyduje, tak długo jak długo jemu te sprawy podlegają. Bardzo cenię obydwu aktorów, bardzo prywatnie lubię Jacka Grondowego, ale to nie ja odpowiadam za "sprawy produkcyjne" w Teatrze!!! Tak jak nie odpowiadają wszyscy wypowiadający się na tym i innych forach! Oby po tych wszystkich szokujących dla nas zmianach Teatr im. Kamila Cypriana Norwida nie stał się teatrem dobrych recencji - ale bez widza! A ta placówka ma przyciagac i gościć widza, bo bez niego nie będzie już teatrem!
~do xyz 8-04-2008 20:42
O WLASNIE, JESZCZE PARAFRAZUJĄC TO COŚ NAPISAŁ, MĄDRALO: jeśli pan Wnuk jest tak genialnym artystą to może niech porzuci Jelenią dla La Scali. A my wtedy wyjdziemy na idiotów, którzy go nie do końca doceniają. Ale i tak wolę to niż oglądać go na scenie w niedorobionych z lenistwa rolach.
~do XYZ 8-04-2008 20:46
Jesli chcesz wiedziec, to pan WNuk na scenie dramatycznej jest bardziej znany z picia kawa w dziale marketingu, ktory w tym czasie powinien pracowac i odbierac telefony i organizowac promocje spektakli, oraz ze snucia niekonczacych sie intryg teatralnych: a to na skutek pourazowego szoku jaki doznal w momencie, gdy pare lat temu odwolano go z fukcji kierownika artystycznego teatru. jego kierowania trwalo pol roku i wystarczylo zenady. Z tego wlasnie pan Wnuk jest znany i pamietany bardziej niz z dyscypliny i pracy nad rola. W kazdym normalnie fukcjonujacym teatrze, firmie, placowce kulturalnej - wylecialby z hukiem juz dawno temu. Lepiej pozno niz wcale.
~aaa 8-04-2008 20:51
Klemem i jego teamem zafascynowana jest tylko "Wybiorcza" Michnika, i jaka z tego płynie nauka?
~do kogos wyzej 8-04-2008 20:51
A ASEM teatru norwida to moze byc nazwana jego legenda czyli irmina BABINSKA. to na przyklad. a nie jakis tam wnuk i grondowy. ludzie opamietajcie sie, to sa najzwyklejsi, przecietni aktorzy a nie jakies osobosci aktorskie o ktore warto drzec koty. Poprzewracalo im sie w glowach podczas gdy rezyserzy ktorzy z nimi pracowali maja na ich temat zdanie bardzo, bardzo przecietne. Szkoda na nich etatow. A juz na pewno szkoda jak je maja brac i nie grac. Niech ich przejmie teatr w POLCZYNIE ZDROJU albo ZLOCIENCU. Sa wolne etaty. I okolice ladne.
~don cicio 8-04-2008 21:04
***Gdyby Klemm podziekowal za prace jakiemus zdolnemu aktoromi ktory nie ma WTYK W MIESCIE to w ogole nie byloby szumu. wiec dzieki, chlopaki, za te burze w szklance wody, ze niby chodzi o genialnych artystow ale prawda taka ze jakas zona zadzwonila do pewnej dziennikarki ktora zadzwonila do swego meza a on do pewnego radnego ktory zrobil wielkie oczy. *** Jesli chcemy zeby w naszym miescie istnial profesjonalny teatr to pozwolmy zeby byl zarzadzany profesjonalnie tak jak to robi Klemm i nie uginajmy sie pod presja ukladow i tego ze nie bedzie sobie jak popatrzec w oczy na niedzielnej mszy. Jakby taka Meissner albo Grabowski mieli sie bac, co na proponowane przez nich zmiany powie pani Basia, Beatka, Irenka, Matylda i pan Mietek to nigdy zadna zmiana w instutycji kultury nie bylaby mozliwa. Dyrektor jest od dyrektorowania, planowania repertuaru, dobierania zespolu. Aktor jest od grania, i czesc.
~mlody widz 8-04-2008 21:22
O NIE! O NIE! BASTA! Jestem młodym widzem i cieszę się, że w tym sezonie są w teatrze młodzi aktorzy. Dlaczego mam oglądać cały czas dziadków? Tadzio Wnuk przebrany za homo w czerwonej sukience budzi we mnie ODRAZĘ. Tyle w tym aktorskiego polotu co w tancbudzie. TEATR JEST TAKŻE DLA MŁODYCH a nie dla wykapeluszowanych matron, które walą na TIESTOSTIERON zaraz po sumie. NIKT Z MOICH RÓWIEŚNIKÓW, ZNAJOMYCH TEGO NIE OGLĄDA, BO JESZCZE CZEGO... Nie grajcie już tego, bo się zęby trzonowe od tego psują. O starsze pani się nie martwcie, TVN wypuści zaraz nowe transze ich ukochanych seriali. Wzruszą się, popłaczą, pośmieją.... A one i tak mają protezy, więc ich zęby na tych teatralnych pierdach dla gawiedzi nie bolą. A może teatr ma podpisał jakąś sekretną umowę z jeleniogórskimi dentystami i daje im zarabiać? :))))))))))
~ 8-04-2008 21:42
a moze zaczniemy sie podpisywac za nim kogos naobrażamy..
~lu.ka do komentujących 8-04-2008 21:46
Chodzę do teatru, obejrzałam przez 5 lat prawie wszystkie wystawiane sztuki. A właśnie 1 grudnia była premiera Klątwy, tak nieudana, że nie było sensu iść na nią jeszcze raz, żeby przekonać się czy jest tak samo. Ktoś komentujący nie wiem dlaczego myśli, że pracuję w teatrze a Nauka jest moim pracodawcą. Coś sie pomylił, każdy ma prawo do napisania swojego zdania i wyrażenia swojej opinii. Bardzo się cieszę, że będzie w tym roku rozdanie srebrnych kluczyków, mam również nadzieję, że widzowie wybiorą najlepszych!!A gdyby testosteron nie był dobry to nie byłby grany tyle razy przy pełnej widowni...Każdy ogląda to co lubi, ciekawe co lubi ta osoba, która tak to skrytykowała??? A może lubi tylko siebie i swoje występy?? Coś mi się wydaje, że właśnie ta osoba pracuje w teatrze i tak broni swojego idola, pana Klemma??? Będzie komentarz? Niech sobie dokładnie poczyta komentarze innych, nie tylko ja uważam, ze zwolnienie dwóch dobrych aktorów jest po prostu głupotą, nie obchodzi mnie jacy oni są prywatnie, patrzymy na ich grę..
~zaciekawiona Gosia 8-04-2008 21:52
jestem okropnie ciekawa ile z postow napisali pracownicy teatru podszywajac sie pod "zwyklych" widzow Jasne jest,ze te wypowiedzi zalatwiaja jakies prywatne animozje aktorow Grondowy,Wnuk i paru innych duzo gralo a halabardy nie, teraz swoj znalazl swego halabardy sie odgrywaja i huzia na jozia a wlasciwie na dobrych docenionych aktorow Fuj! dobrze,ze pracuje w miejscu gdzie zawisc jest jednak prawie niezauwazalna...wyrazy wspolczucia dla wymienionych z nazwiska ludzi i ich rodzin granica dobrego smaku zostala przekroczona
~buczer 8-04-2008 22:11
No, IKONY to może z nich sa...ale W ORTODOKSYJNYM KOSCIELE WYZNAWCOW SWIETEGO NAUKI OD SABOTAZU PRACY ARTYSTYCZNEJ (patrz tekst na Jelonce: Na noze w teatrze)... No ale nie oni jedni. Ale ikony teatru?.... eee, to nie moze nie byc ironiczne, nie?.... Przeciez Wnuk to takie aktorskie DREWNO ze mozna nim w kominie palic!!! HA-HAHAHA-HHAHA Minal sie z powolaniem: zamiast aktorem powinien byc LESNICZYM. Drzewom czytalby te swoje wiersze, ktorymi uraczyl nas w trakcie poniedzialkowego koncertu w Norwidzie. BUA HAHAHAHA. jak slysze ten sztucznie ustawiony "aktorski" glos rodem z przedwojennego teatru (ja tu naturalnie mowie o I Wojnie Swiatowej...) to mam wrazenie ze czas pedzi wstecz. OOO STOOOP, ZATRZYMAAAAJ SIE, NIIIIEEE, JUZ DAAALEJ NIEEEE..... O i masz, JEZU....KRZYZACY!!!!
~eda 8-04-2008 22:19
znam teatr od dzieciństwa... wiem jak było wcześniej bez Klemma... Zniszczył wszystko!! Dobre stosunki między pracownikami, w teatrze panuje haos, niemiła atmosfera... Panie puknij się w głowe, zrezygnij z tej posady bo zniszczysz doszczędnie wszystko co kiedys było! To juz nie to samo, nie ma spokoju a to jest smutne!!!
~fu 8-04-2008 22:20
Wnuk to as jeleniogórskiej sceny? Jest miły, pachnący, niby szarmancki, zawsze w marynarce i tylko za to go wszytskie księgowe i panie nauczycielki lubią bo ma ten... niby szyk . ale aktorsko koszmar, masakra i ciagle to samo. I nie mówmy o tej edukacji teatralnej prowadzonej dla młodych ludzi przez tego aktora bo pan Paruszyński robi dużo więcej a efektów pracy Wnuka jakoś... nikt nie widzi. Chyba jest to na mkasa offowe i awangardowe i podziemne wręcz.
~dziubas 8-04-2008 22:24
Etaty nie są dożywotnie. Zwlaszcza w tym fachu. Sa nieźli, znajdą sobie pracę gdzie indziej.
~Krzysiek Wilk 8-04-2008 22:37
Ja się mogę podpisać. To ja napisałem, że jako młody widz mam prawo wymagać, że jedyny teatr w mieście zaserwuje mi przedstawienie o tematyce, która mnie interesuje i w której będą grali moi rówieśnicy a nie "starsi państwo" przebrani za młodych, którzy o moich problemach słyszeli 20 lat temu... I nie wstydzę się mojego zdania. W tym teatrze do tej tego sezony byli świetni aktorzy na role (dużo) starszych braci, sióstr, matek i ojców. A młode pokolenie? Ja mam 25 lat i dziękuję temu teatrowi, że w tym roku uszanował we mnie młodego widza. I nie zgadzam się z nikim kto nadaje, że teatr obniżył loty. Trudno mi też uwierzyć, że nic się państwu nie podoba, ani Elektra, ani Wiewiórka, ani Klątwa, ani Podróż poślubna ani Gog i Magog. Dla mnie naprawdę jest to wielki skok w porównaniu z menu z zeszłego roku. I jeśli ceną za utrzymanie takiego repertuaru jest to, że il directore wyśle na zieloną trawkę tych dwóch panów, to ma on moje błogosławieństwo. A jeśli poprosicie mnie państwo o komentarz odnośnie wymienianych przez państwo przedstawień (tj. Trans.. Samuraj, Testosteron), to muszę powiedzieć, że nie podobały mi się i uważam je za wulgarne w treści, w formie i stylu. Np. dekoracja do Trans... jest po prostu smuuutna... a generalny ton śmichuchichu dopijają jeszcze aktorskie piruety na oleju Gonzala, czyli Wnuka. Nie będę wiecej sie rozpisywać, bo nie chodzi tu o pisanie recenzji. Wydaje mi się, że wyrażam się na tyle koherentnie, że mogą państwo podjąć ze mną dialog, nie obrażając mnie ani nie wyśmiewając. Dlatego podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Krzysztof Wilk, student. PS Tylko proszę nie pisać, że jestem jeszcze młody i tata albo mama płacą za moje bilety bo tak nie jest. Studiuję i pracuję a do teatru chodzę w weekendy.
~ciekawe 8-04-2008 22:39
XYZ moze sie przedstwisz?
~do zaciekawionej gosi 8-04-2008 22:46
Daj spokoj, nie wiem jak inni,a le ja nie jestem pracownikiem teatru i w przeciwienstwie do ciebie nie ciekawi mnie ile osob za i przeciw jest bezposrednio zwiazanych z teatrem a ile nie. ludzie maja chyba swoje zdanie i pisza, i dobrze. a pisza fajnie i duzo. a co do przekroczenia dobrego smaku, to sorry, ale chyba moge napisac w poscie ze aktor jest drewnem, jesli uwazam go za drewno i ze tym samym nie moge nie popierac decyzji o zwolnieniu go i wyrazac,swoja nadzieje ze nie tylko nie odbnizy to ale podwyzszy poziom spektakli - jesli na jego miejsce pojawi sie ktos utalentowany. A dlaczego nei wstawisz sie za Klemmem, gdy jakis koles pisze wyzej ze jedyne dobre recenzje jakie teatr dostal sa od wyborczej i tutaj... majestatycznie zawiesza glos. dla mnie to jest obrzydliwe. w dodatku sa to insynuacje, bo nie wiem czy czytasz DIDASKALIA, TEATR, POLITYKE, NEWSWEEKA, ale akurat recenzje ktore tam sie pojawily sa entuzjastyczne. no wiec o czym my w ogole mowimy. ja sie ciesze ze w jeleniej sa teraz takie miejsca jak FILHARMONIA, BWA I NORWID. i tyle :))) pozdrawiam.
pulpet 8-04-2008 23:05
Takie to smutne, po co robić wielką aferę i szukać wsparcia wśród internautów i widowni teatralnej, która uważa się za fanów prawdziwego teatru, wychwalając Transatlantyk(państwo aktorstwo niech się wstydzi a reżyser zakopie) i testosteron(wyszłam w przerwie, a nigdy tego staram sie nie robić). Drodzy państwo, nie pieklijcie się tak, bo wam laptopy śliną przesiąkną i nie będzie z czego robić sobie pożywki. A bez waszych niezwykle błyskotliwych i głębokich postów Pan W. i G. moga poczuć sie niedowartościowani i opuszczeni przez fanów.
~Adam 8-04-2008 23:09
Wyborcza = głos ludu, nie narzekać!!!!!!!!!
~Zbigniew L. 8-04-2008 23:27
A ja bym zamknął teatr, jak długo żyję nigdy tam nie byłem a idą na to moje podatki. To jest złodziejstwo, ta instytucja nie jest nikomu w mieście potrzebna. Zupełnie tego nie rozumiem, taki ładny budynek w centrum miasta - idealny na biura, sklepy albo restaurację. To zwyczajne marnowanie dobra wspólnego!!! O co chodzi z ta całą "kulturą", po co to komu? dla kogo to wszystko? Chodzi o promocję miasta w świecie? Trzeba zamknąć teatr, biblioteki, galerie i przede wszystkim te nie odwiedzane przez nikogo muzea z ptakami. Sam nie chodzę, nigdy tam swoich dzieci nie posyłam. Chcesz książkę to ją sobie kup, ja nie czytam i też żyję, i denerwuje mnie, ze inni czytają w bibliotekach za moje pieniądze, bohomazów też nie oglądam i jest mi dobrze, po co malować skoro można zrobić zdjęcie????? Swoim dzieciom też zakazuję teatru i tych wszystkich bzdur, książek, filmów w kinach. To jest chore, cała ta "kultura", w szkole też mieszają w głowach. Fach trzeba w ręku mieć, trzeba zarabiać pieniądze, "kultura" jest zbędna - to pomysł zniewieściałych artystów i ich nienormalnych kobiet, które bronią się przed rodzeniem dzieci. Nie chodzę do księgarni, nie kupuję nawet czasopism z płytami, za to wszystko wolę dobrze zjeść a synów wysłać na dyskoteki. Życia nie nauczą się z książek ani z teatru Norwida a przynajmniej sie wyżyją i jest w domu spokój
~cukierek do zaciekawionej gosi 9-04-2008 0:00
Czy moglaby Pani wskazac jakichkolwiek aktorow ktorzy nie grali a teraz graja duzo? I w dodatku nie zasluguja na pani uznanie? Bo jesli pani nie potrafi, to pani wypowiedz, przykro mi, jest tylko pomowieniem i insynuacja. No i rzecz jasna, proszę "nie przekraczac granicy dobrego smaku"
piipi 9-04-2008 0:06
...do - [~Zbigniewa L..]....Smutny czlowieku....poslij do teatru swoich synow.~Tam mozna tez...."wyzyc sie"..~INTELEKTUALNIE !!.
~Marianowicz 9-04-2008 0:06
Uwazam, ze pan KazimierzP ma tak szeroka wiedze, iz powienien znacznie obszerniej wypowiedziec sie w tym temaci. To czlowiek wielu talentow i umiejetnosci. Z pewnoscia doskonale zastapilby pana Rawskiego oraz swietnie wypadlby na spotkaniu klasowym
~Dagmara 9-04-2008 0:29
No pięknie, pięknie! Dotychczas popierałam poczynania p. Klemma, ale takie pomysły to pa-ra-no-ja! W takim wypadku panowie aktorzy zostają, a dyrektor artystyczny niech wraca skąd przylazł.
~Obserwator II 9-04-2008 6:44
To dobrze, że rozmawiamy o naszym teatrze. Jeleniogórska scena potrzebuje przebojowości i niekonwencjonalnych działań.Czy dwa wymieniane nazwiska to gwarantują? Nie wiem. O sukcesie decydują widzowie. Czy dyrektor artystyczny zdaje sobie z tego sprawę. Dzisiaj, jak myślę-nie!! Pozdrawiam wszystkich, którzy marzę o Teatrze naszych marzeń, w Jeleniej Górze, to możliwe. Czy wie o tym, na przykład Marek Obrębalski?
~fiedia 9-04-2008 8:08
Od tego sezonu WRESZCIE SIE DAJE CHODZIC DO TEGO TEATRU! tego klemmowi odmowic nie mozna ze repertuar ciekawszy, wiecej sie dzieje, zespol tez gra ponadprzecietnie dobrze. Do Grondowego nic nie mam, ani mnie ziebi ani grzeje, zly aktor to to nie jest, ale tez chyba nie porywajaca osobowosc.
~do obserwatoraII 9-04-2008 8:11
Ci dwaj panowie na pewno nie gwarantuja sukcesu kasowego... A artystyczny wie ze trzeba walczyc o publicznosc. Ale dlaczego pan Nauka, naczelny, wywiesza kolo dworca baner scena animacji a nie sceny dramatycznej??? Czy Marek Obrębalski O TYM WIE?
~teatroman 9-04-2008 8:17
TYLKO dwoch wywalil? EE to o co caly szum. Brzoza w Lodzi zwolnil wlasnie 14 aktorow (czternastu!!!!!!!!!!!!!!!). a pansto by chcieli miec na prowincji nieprowincjonalny teatr tylko ciekawe jak to zrobic - !
~talia 9-04-2008 8:24
ha ha sprostowanie: ktos kto napisal ten artykul powinin sobie zdawac sobie sprawe, ze pierwotnie AS w talii kart oznaczal NAJNIZSZA KARTE.... W przypadku teatru jeleniogorskiego jest podobnie - na prowincji kazda miernota z ukladami w ciagu jednego sezonu zostanie gwiazda i asem, vide wnuk i grondowy. Rola ojca w Samuraju... Myslalem ze padne jak zobaczylem. Tak, ja tez potrafie siedziec na kanapie ze spuszczonym spodniami i udawac ze ... I to sie nazywa ROLA...!!! TransAtlantyk w ogole jest zenada. Zaru w tym tyle co w zarowce 20Wattowej
~do dagmary 9-04-2008 8:30
Pani Dagmaro, ale przeciez w wywiadze jest powiedziane, ze rezyserze chca z kim innym pracowac. Wiec uwaza pani, ze lepiej bedzie, jesli ci panowie zostana i beda zbijac baki?!!!!!!!!!!!!!!
~1964 9-04-2008 8:37
Swietnie, jak dyrektor artystyczny wie, czego chce i nie boi sie opinii publicznej to znaczy, ze zmiany ida na lepsze. Przeczytalam posty wyzej i naprawde innego wniosku nie mozna wyciagnac: WIECEJ SZTUKI, MNIEJ UKLADOW, oto moja recepta na poczynania kulturalne. Bedzie dobrze
~elizium 9-04-2008 8:41
e to weźcie zamknijcie ten przybytek niezgody :) dajcie całą kasę np. na JCK :P robią duże imprezy, sprowadzają gwiazdy i nie mają wpadek akustycznych i przede wszystkim się nie kłócą :)
~do p. OBREBALSKIEGO 9-04-2008 8:54
<i>regulamin złamany</i>
~Do moderatorów i czytelmników 9-04-2008 8:58
Sprawdzźcie numery Ip komputerów z których pisane są komentarze. przecież na litość boską to jakaś paranoja. 90 procent komentarzy pochodzi z dwóch może trzech komputerów. "widzowie z Poznania", widzowie z warszawy" Krzysiek Wilk :-). Dajcie spokój bo można dostać schizofreni od wmawiania, że czarne jest białe. Proponuję Jelonce (wzrośnie czytalność :-) zróbcie plebiscyt na forum: kto za pozostaniem w/w aktorów, kto za odejsciem. Głosować można raz (serwer czyta numer Ip komputera) i będzie jakaś jasność. p.s. ładnie by było gdyby trzeba się było podpisać.
liczyrzepa 9-04-2008 8:58
wszystkiemu winna ta piekna rzeźba z kurzego guana stojaca przed naszym teatrem.. no i zakład pogrzebowy trzy kroki od. A po za tem to wszystko bez znaczenia, liczą sie tylko teatry uliczne bo są za darmo i można pić piwo oglądając.
~teatromann 9-04-2008 8:58
Jeleniogórzanie! !!złóżmy się na terapeutę dla p. dyr. Klemma, niech tam leczy swoje kompleksy, a nie poprzez wystawianie destrukcyjnych spektakli. Teatr to miejsce na wzruszenia, pozytywne przeżycia, uśmiech, rozrywkę .Dlaczego z ogromnego repertuaru światowego i plskiego wybierane są totalnie smutne dzieła? Dość dołowania jeleniogórzan i okolicy. Zimenić dyrektora. Na co czeka Rada Miejska i reszta włodarzy?!
~lobby Nauki 9-04-2008 9:10
<i>regulamin złamany</i>
~widz_ka 9-04-2008 9:16
Problem w tym, że sztuki przygotowane przez W. Klemma są "świetne", recenzje zbierają znakomite, tylko widzów na widowni nie widać Teatr jeleniogórski utrzymywany jest przez mieszkańców z Jeleniej Góry i z ich podatków, a chwalony przez zblazowanych recenzentów z Warszawy. Jesli W. Klemm jest tak świetny i tak znakomicie organizuje życie artystyczne, to niech sam finansuje swoje spektakle i zbija majątek. A teraz zbija majątek w postaci recenzji za nasze pieniądze, a wystawia sztuki nie do oglądania. A jesli ktoś mu to powie w oczy - to wylatuje z roboty... Aktorzy popierający go powinni się ocknąć, ich kolej na wylot nadejdzie niebawem, jak już się W. Klemm pozbędzie J. Grondowego, T. Wnuka, a potem I. Babińskiej (bo za stara), M. Osiej-Gadziny (bo zbyt wyzywająca), M. Kuźniewskiej (bo jedyne, co umie, to rzucać głową i podrzucać włosy oraz chodzić w krótkich kieckach), A. Kęmpińskiego (bo umie tylko trzymać halabardę, i to niedużą), ... i in. Zostanie z młodym "narybkiem", który mu będzie stawiał piwo w restauracji i dla którego będzie skończonym autorytetem ;)
~Tarkwiniusz 9-04-2008 9:41
Lokalne celebrities... asy... śmieeech. Zastanawiam się, czy takich postów nie piszą przypadkiem przyjaciele i znajomi tych dwóch panów... Bo nikogo innego oni AŻ TAK nie obchodzą. A tu proszę... bo wam się superlatywy skończą.:))))))))))))))
~elektryk 9-04-2008 9:50
Ale ściema znowu w tym teatrze. Wojtuś zwalnia ludzi bo nie postawili sie za nim....ZENADA!!!!! wszyscy dobrze wiedzą ze słabi i nieudolni aktorzy postawili sie za Wojtusiem, bo dobrze wiedzą ze popierając wojtusia tak łatwo ciepłej posadki nie stracą,... a zwalnianie lepszych aktorów którzy nie popierają tego co robi wojtuś jest bezzasadne./ Pozdro dla bohatera całej afery i jego pięknego przyjaciela;D elo!
~bary co? 9-04-2008 9:52
Wnuk jest po wydziale wokalnym??? Spiewa cos tam w Karierze, ale nie slychac, zeby glos mial jakos specjalnie ksztalcony. To chyba jakas mega marketingowa wydumana plota. wszystko na wyrost... jak byl taki swietny to dlaczego go "Mazowsze" nie wzielo?:))))))))))))))))))))))))))
~wróżka 9-04-2008 10:22
teatr dostanie 30.000 zł,biblioteka 238.ooo zł co wy na to?kto czyta książki a kto woli sztukę?ZAPYTAJCIE PREZYDENTA OBRĘBALSKIEGO TO ON PODZIELIŁ DODATKOWE 448.000 ZŁ NA 900 LECIE JELENIEJ GÓRY. WSZĘDZIE LICZY SIE TYLKO KASA.OJ MARNOŚCI,MARNOŚCI NAD MARNOŚCIAMI.
~do komentujacych 9-04-2008 10:40
To ze ci dwa dostali kluczyki wynika z tego ze przedstawienia w jakich zagrali to byly KOMEDIE/FARSY SAMOGRAJE. wiec na kogo ludzie mieli wysylac te kupony jak nie na jedyne przedstawienie na jakie ruszyli sie z domu porzucajac na poltorej godziny swoje ukochane odbiorniki, i twarz borysa szyca i artura zmijewskiego i madame foremniak. A feeee :-)))
~?? 9-04-2008 11:09
OJEJ, TO ZNACZY, ZE NAJWIEKSZY GABINET W MIESCIE (PO WNUKU) BEDZIE WOLNY?... W GLOWACH IM SIE POPRZEWRACALO... W KTORYM TEATRZE W POLSCE AKTORZY MAJA SWOJE GABINETY???????
~DYRDYMALY 9-04-2008 11:28
Ale wypisujecie dyrdymaly... Wnuk sam mowi ze juz dawno przeczul ze Klemm nie bedzie chcial z nim pracowac, wiec jasne ze go nie popieral i wstawil sie za Nauka bo tylko Nauka moglby zablokowac jego zwolnienie. A nie ze Klemm kogos zwalnia przez zemste, jak sugeruje naglowek artykulu. Internauci, rozsadku!
~a TEATR stoi cierpliwie 9-04-2008 11:45
Nie ma żadnego konkretnego powodu, aby widz miał interesować się sferą wewnętrznych przemian w Teatrze Jeleniogórskim. Struktura kierownictwa i poszczególni Dyrektorzy od wielu lat zmieniają się - ze stratą dla Teatru - na coraz mniej ciekawe jednostki bez większej ambicji na rzecz sztuki i z osobowością przyczyniającą się do pewnego upadku tego miejsca. Taki Dyrektor, mający wizję idei, kształt i drogę, prowadzącą do spełnienia jej, był jedyną wśród Nich Kobietą. Pani ta wiedziała i ciągle wie, co tu jest WAŻNE i cenne w miejscu, jakim jest Teatr (i sądzę, że największym problemem wg Pani Dyrektor nie jest pozbycie się naszych dwóch Aktorów...). Największym problemem wg mnie są ciągłe gierki osób panoszących się w gabinetach Dyrektorów, nie wiedzieć czemu - i chyba ładnie mówiąc "z przypadku", przytulających się do tego miejsca. Każdy z 2 Panów tu ma zaszczyt, ale czy ambicję być Dyrektorem Teatru. Oceniam to raczej jako rozgrywki. A Teatr jeszcze stoi i czeka cierpliwie - na choćby czułe zerknięcie ze współczuciem ze strony Pani Dyrektor Aliny Obidniak.
~podpisuje się ... Beata 9-04-2008 12:35
<i> regulamin złamany</i>
~czujny widz 9-04-2008 13:37
<i>regulamin złamany</i>
~Sarna 9-04-2008 15:16
Ludzie wstydzcie się. Co Wy wypisujecie. Repertuar teatru jest taki, jaki mu nada dyrektor artystyczny. Pan Klemm sądząc z repertuaru jest smutasem. Sądzę, że mamy bardzo "ciężkie czasy". Ludzie mają mnóstwo problemów /biegają za pracą, pieniędzmi, więc idąc do teatru chcą się oderwać od problemów, rozerwać się, a nie oglądać same smutne/ciężkie/ sztuki. Chociaż jedna mogłaby być komedia. Tego niestety nierozumie p. Klemm. Stąd też niechęć widzów do pójścia do teatru /lub powtórnego/.Jak widz zobaczył "Klatwę", to nie ma ochoty oglądać następnej sztuki. Natomiast jeśli chodzi o recenzje, to najlepszym recenzentem jest widz, który płaci za bilet i wymaga. Jeżeli nie ma go w teatrze to znaczy, że repertuar jest nietrafiony. Inna sprawą jest widoczny konflikt w teatrze. On był już wcześniej ale teraz "znalazł poddatny grunt". Jest to niewątpliwą zasługą p.Klemma. Dał się wciągnąć w gierki niektórych osób. Dlatego też teraz widzimy panie grające główne role: Lach /niesprawdziła się w "Elektrze"/, Osiej-Gadzina /w"Okrutnych i czułych" również się niesprawdziła/, jak również Kuźniewska. Dwie ostatnie Panie zawsze chętnie odsłaniają swoje wdzięki /chwała im za to, bo jest na co popatrzeć/, ale chyba nie o to tylko chodzi w teatrze. Gra jeszcze p. Kuźniewskiej mąż /też słabo/ Za to inni aktorzy zeszli ze sceny. Nie dam się przekonać, że p. Grondowy jest złym aktorem. Wprost przeciwnie. Wszystkie jego role są dobre. Nie gustuję osobiście w sztuce "Honor Samuraja", ale uważam, że wszystkim czterem aktorom należą się brawa. Bo sztuka jest zagrać w tego typu sztuce. Dlatego nie rozumiem, dlaczego Grondowy był zły, a Gadzina dobra. Obydwoje grali b. dobrze. Grondowy w "Czerwonych nosach" również był bardzo dobry. Dlatego uważam, że jak komuś się nie podoba dyr. naczelny, to niech idzie z tym do właściwych instytucji, a nie kopie kolegów, zwłaszcza lepszych od siebie. To jest zwykła zawiść.
~mini zilla 9-04-2008 19:15
Każdy kto podejmuje RYZYKO ARTYSTYCZNE zawsze spotyka się z przeszkodami! Wojtek Klemm podjął takie wyzwanie na początku sezonu i teraz ma rzucane pod nogi same kłody!!!! Wprowadził do życia nową, ambitną i interesującą linię repertuarową! Zmienił teatr! Jelenia Góra powinna być dumna, że o Norwidzie głośno jest w całej Polsce! O Scenie Dramatycznej mówi się i pisze w samych superlatywach!!!! Gratulacje!!! Ile jest w tej chwili teatrów w Polsce, które proponują tak bogatą linię repertuarową? myślę, że można je wymienić na palcach jednej ręki! Czy Pan Bogdan Nauka, jeszcze przed pojawieniem się Klemma w Jeleniej, próbował podjąć RYZYKO ARTYSTYCZNE? NIE SłYSZAłEM....
~mini zilla 9-04-2008 19:23
Każdy kto podejmuje RYZYKO ARTYSTYCZNE zawsze spotyka się z przeszkodami! Wojtek Klemm podjął takie wyzwanie na początku sezonu i teraz ma rzucane pod nogi same kłody!!!! Wprowadził do życia nową, ambitną i interesującą linię repertuarową! Zmienił teatr! Jelenia Góra powinna być dumna, że o Norwidzie głośno jest w całej Polsce! O Scenie Dramatycznej mówi się i pisze w samych superlatywach!!!! Gratulacje!!! Ile jest w tej chwili teatrów w Polsce, które proponują tak bogatą linię repertuarową? myślę, że można je wymienić na palcach jednej ręki! Czy Pan Bogdan Nauka, jeszcze przed pojawieniem się Klemma w Jeleniej, próbował podjąć RYZYKO ARTYSTYCZNE? NIE SłYSZAłEM....
~widz TN 9-04-2008 19:26
pan Wnuk i pan Grondowy są jednymi z najwartościowszych aktorów w JG. Pierwszy raz od początku kariery pana Klemma zawiódł mnie na całej linii. Jak można wyrzucać wizytówki naszego teatru?
~do sarny 9-04-2008 20:07
Człowieku, wstydź się za te pomówienia... Poza tym jeśli poza Klątwą nie widzisz, że repertuar jest ŚMIESZNY (Elektra!, Podróż!, Śmierć!) i "wesołe" znaczy dla ciebie tylko głupie i ordynarne komedia slapstickowe - to błagam cię, szanuję twój gust, bo jaki masz mieć, jeśli ukształtował go Testosteron i Trans, ale nie wciskaj chociaż internautom ciemnoty, że repertuar jest jednolity.
~Mietek.Ba 9-04-2008 20:12
Dobre zmiany, dobre, WOW! To moze jeszcze niech wywala te oblesna niby-rzezbe co stoi przed teatrem, te jelenie na rykowisku. Wyglada jak zab trzonowy dinozaura. Odstrasza - - -
~co do wizytówek 9-04-2008 20:32
~teatromanka 9-04-2008 20:40
To nie AKTORÓW trzeba się pozbyć, ale dyrektorów. Proponuję małą zbiórkę pod teatrem z transparentami popierającymi pana Grondowego. Nie zmienia się tego co dobre, ale wymienia to co złe !!!
~ 9-04-2008 20:46
Ludzie, opamiętajcie się z ą zawiścią. Połowa tych postów jest pisana za pieniądze podatników w gabinecie pana Wnuka.
~do widza TN 9-04-2008 21:10
Przepraszam, ale w ogole sie z toba nie zgadzam, zeby ci dwaj byli czegokolwiek wizytowkami. Nie przesadzaj.
~Dagmara 9-04-2008 21:29
Taaa... Ale może wyższa od Klemma instancja czytaj dyr. Nauka będzie rozsądniejszy i nie dopuści do wywalenia największych osobowości w tym teatrze, na co zresztą bardzo liczę. Zresztą, sądzę, że gdyby Klemm dopiął swego, lud wywiózłby go na taczkach :)
~co do wizytówek2 9-04-2008 22:04
czy problem alkoholizmu jest tematem tabu, nie miało się takiego wrażenia w teatrze...
~Sarna 9-04-2008 22:51
Do kogoś,kto się nie podpisał z godz. 20,07 Ja nikogo nie pomawiam. Po pierwsze, jeżeli uważasz, że Elektra jest śmieszna, to nie mamy o czym gadać. Po drugie, widz po to przychodzi do teatru, aby coś z niego wynieś /np. rozrywkę, wzruszenie, czy też wiedzę/. Co wyniesie widz z teatru, jeżeli nie słyszy co aktor mówi? A tak jest niestety ostatnio. Chyba, że zaczniemy chodzić do teatru z książka, aby się dowiedzieć co np. szeptał Orestes. To nie były pojedyńcze słowa, ale całe kwestie. Dlaczego jedni aktorzy mogą /np.p.I.Babińska, I.Lach/, a inni nie mogą? Może na to powinien zwrócić uwagę dyrektor artystyczny, bo chyba bywał na próbach. Po trzecie, w moich uwagach, odniosłam się jedynie do "ponurego" repertuaru, bo taki jest . Nie ma w nim żadnej komedii np. Fredry.
~Dagmara 10-04-2008 0:22
do teatromanki - Daj znać, przyjdę :)
~Radek 10-04-2008 0:49
Nie wiem po co ta cała dyskusja... czasami mam nawet wrażenie, że w ratowanie ww. aktorów (ich etatów) zaangażowali się ich wszyscy krewni, przerzucając się bardzo wątłymi argumentami. Co do Teatru w Jeleniej Górze, to mówi się o nim w całej Polsce, i mówi się dobrze. Ostatnio w Poznaniu zaczepił mnie znajomy, który ubolewał, że Poznań nie leży bliżej Jeleniej Góry. Moi drodzy to coś znaczy. Ja nie znam się na dyrektorach, poza tym uważam skromnie, że to nie nasza sprawa. A teraz do tych z Państwa, którzy którzy każdego popołudnia siadają wygodnie w fotelu i zapominają o swoim smutnym życiu, wpatrując się w niebieskie kineskopy telewizorów, pasjonując się "mydlanymi operami". Otóż uważam osobiście, że teatr powinien mieć misję. Byłem na wielokrotnie wymienianym testosteronie i co? pośmiałem się, i następnego dnia nic nie pamiętałem. Nie próbujmy sprowadzić teatru do poziomu poniżej przeciętnego, bo to żenujące i źle o Państwu świadczy. Pozdrawiam wszystkch
~taczki 10-04-2008 8:31
DAGMARA, daj spokój... Jak nikt nie wywiózł na TACZKACH, jak piszesz, pana Nauki, to znaczy, że ludzi w tym mieście teatr w ogóle mało obchodzi. SARNO, jeśli nie widzisz w Orestesie nic więcej poza tym, że nie dosłyszałes kwestii, to przykro mi. Ja byłem na Elektrze dwa razy i bynajmniej nie siedziałem w pierwszym rzędzie i jakoś wszystko słyszałem. Może za bardzo przyzwyczaiłeś się do rozkręconego na maxa odbiornika telewizyjnego, z którego wali Klan? Poza ty, jeśli jesteśmy jeszcze przy Orestesie, to na przestrzeni dwóch przedstawień, które widziałem, ten Zurawski rozwinal sie bardziej niz pan Wnuk w ciagu 5 lat. I do jest wlansie smutne. Dlatego popieram decyzje Klemma, ktory stawia na tworcze osobowosci i ciezka prace, a nie na laury. O wyimpostowany glos pana Wnuka nie bede sie klocic, ale wyobrazni i osobowosci to u niego nei za wiele. i prosze cie, mozez mnie obrazac, ale w tym nie mozesz sie ze mna nie zgodzic. ale wnuk sam ma co chcial, przez lata zamiast koncentrowac sie na pracy na scenie, cala energie wsadzal w bycie jakims tam fikcyjnym delegatem ZASP i zajmowanie sie pierdolami a nie scena. dlatego role ktore gral, gonzalo jest swietnym przykladem, to piruety na oleju a pod spodem pustka i zero inwencji i wyobrazni. zeby zagrac taka parodie homoseksualisty, czerwona suknia, cekina i ronia, to naprawde ... Ja naprawde nie chce nikogo obrazac, ale ROZUMIEM DECYZJE KLEMMA. PYTAM SIE RAZ JESZCZE, UDALO MU SIE ZROBIC WYJATKOWY SEZON? udalo.
~TEATROMANKA!! 10-04-2008 9:48
<i>regulamin złamany</i>
~Marko 10-04-2008 11:55
Ten teatr ma piekna fasade, a w srodku robactwo. Tam przecie seketara znaczy wiecej niz dyr artystyczny i jeszcze obsztorcowuje wszystkich ze sie nie zwracaja do niej per 'PANI ASYSTENTKO', ZASPowiec ma gigantyczny gabinet wiekszy od biura dyrekora naczlenego i artystycznego razem i okna na 3 strony jeleniej gory, a pani z marketingu nie roznosi ulotek bo jej sie nie chce.... Obraz prowincji rodem z Martwych Dusz Gogola, swiat na glowie. Ale zatrwazajace jest to i trzeba bic na alarm, ze to wygladalo juz tak za BOGAJEWSKIEJ! Uwazam, ze ta cala wojna w obronie dwoch aktorow, to jest po prostu PRZYKRYWKA I ZASLONA DYMNA A CHODZI O KORYTA. WITAMY W JELENIEJ....
~odpowiedź dla taczki 10-04-2008 12:10
Udało! Udało mu się zrobić sztukę i atmosferę wokół niej, ze mi się odechciało chodzić do teatru. To się udało.
~stary teatroman 10-04-2008 13:06
Kocham Teatr,kocham aktorów,kocham swoje miasto najpiękniejsze na świecie,czyli Jelenią Górę.I życzę aby wszyscy się Kochali i tak będzie najlepiej dla wszystkich!
~stary teatroman 10-04-2008 13:18
Kocham Teatr,kocham aktorów,kocham swoje miasto najpiękniejsze na świecie,czyli Jelenią Górę.I życzę aby wszyscy się Kochali i tak będzie najlepiej dla wszystkich!
~TEATRO _ MANKA!! 10-04-2008 14:57
WIELKA OSOBOWOSC TEATRU? PAN WNUK, no blagam WAS ludzie, nie rozsmieszajcie mnie, bo zaraz skonam ze smiechu..... łahahahhaha, WNUK asem, łahahahaha Przepraszam bardzo, ale wydaje mi sie ze aktor powinien sie rozwiajac, a nie stac w miejscu, a w JEGO wypadku jest tak, ze STOI, a nawet sie cofa, wielki spiewak, łahahahahahaha hahaha, moze spiewac z tym panem co na 1 maja gra na gitarze, swietny stworzyli by duet! A jak gra to nawet mi sie gadac nie chce, łahahahaha haha Cos bełoczke nadumany, nie dosc, ze nie mozna go zrozumiec to i patrzec sie nie chce..... A PAN KLEMM sie wkoncu poznal na nim i doskonale, ze chce go zwolnic, WIWAT Dla NIEGO!! teraz bedzie porzadny sklad. a spektakle sie genialne: 1.ŚMIERC CZLOWIEKA WIEWIORKI- rez Natalia Korczakowska moim zdaniem to najlepszy spekatkl w sezonie, gdzie aktorzy sa doskonale poprowadzeni rezysersko, swietnie i madrze zrealizowany, wiele mozna sie nauczyc. 2. ELEKTRA- rez. N.Korczakowska, kolejna znakomita wspolczesna sztuka 3. KLATWA- rez. ŁUKASZ KOS, doskonale, w bardzo ciekawy sposob zrobiona sztuka Wyspianskiego, klasyka, ktora chce sie ogladac. 4.ORUTNE I CZULE- rez. R.Brzyk wspaniala sztuka, bardzo madra. 5. KARIERA ARTURA UI- tez fajny spekatkl, w rez. W.Klemma, wiec nie macie powodow do narzekania i marudzenia, otworzcie oczy, co to za aktor ten pan wnuk!? Ten sklad, ktory jest w tych spekatklach jest bardzo dobry, inaczej teatr norwida, scena dramtyczna nie odnosila by takich sukcesow jak donosi, nie zostala by zapraszana na festiwale, nie pisali by o tym w didaskaliach, w dailogu, w teatrze i innych czasopismach teatralnych, szkoda z Wami dyskutowac na tym forum. nie umiecie docenic tego co daje nam Klemm i co stwarza... pfff ;/
~Dagmara 10-04-2008 18:50
Do TEATRO_MANKA - a kto niby jest osobowością? Niemirska, która jak gada na scenie, to tak, że jej nikt nie może zrozumieć? Do taczki - tak, wyjątkowy. Wyjątkowe natężenie współczesnego, ubabranego bluzgami teatru... Nie umniejszam jakości "Śmierci Człowieka-Wiewiórki", ale skoro do "linii programowej teatru" potrzeba wywalania ludzi, dla których dobry dyr. art. na pewno by znalazł robotę. A tak w ogóle nie każdy, komu się wizja Klemma nie podoba, musi być widzem seriali. Jeśli tak uważasz, to wyrazy współczucia. P.S. Zastanawia mnie tylko, dlaczego moderator przepuścił tu już przynajmniej z 5 czy 6 postów łamiących regulamin... <br><br> <i> Jeżeli uznają Państwo, że któreś posty łamią Pańswa zdaniem regulamin, proszę o wskazanie ich za pomocą znaczka u góry komentarza. Dziękuję, TEJO </i>
~rozsądku!!! 10-04-2008 23:15
i po co te bluzgi???? myślę, że sprawa prosta- dramatyczna jedzie w kwietniu na festiwal do Krakowa, w maju do trójmiasta,też na festiwal, dostali zaproszenie na festiwal do Nitry może z Wnukiem spektakle nie były tak dobre, bo jakoś nigdzie nie jeździli- ot co;)
~Konrad G. 11-04-2008 9:21
Proszę państwa, ci, którzy nie rozumieją, że zespół aktorski nie przejmuje się jak spadek po dziadku tylko kształtuje, powinni przeczytać sobie wywiad z wielkim człowiekiem teatru, reżyserem Izabellą Cywińską w Polityce (wywiad z Anetą Kyzioł): tutaj tylko fragment dla Państwa:************ "I wtedy postanowiłam, że dłużej tego nie wytrzymam i wezmę teatr". Był 1970 r., 35-letnia Cywińska do Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu przyszła z własnym zespołem. "Teraz nie byłoby mnie stać na tak brutalną rzecz, jaką tam zrobiłam: zwolnienie całego zespołu (na swoje usprawiedliwienie dodam, że wszystkim załatwiłam pracę w innych teatrach). Ale to był harcerski okres w moim życiu. Uważałam, że można stworzyć zespół, który ma podobne poglądy na sztukę i na rzeczywistość. Tworzyliśmy rodzaj komuny artystycznej."******** TEATROWI NA PEWNO TO WYSZLO NA DOBRE. Pozdrawiam
~Jaculo 11-04-2008 9:28
Dagmaro, co ty gadasz... Przecież Niemirska jest nie tylko PIĘKNA, ale mega zdolna. I co jak co, ale dykcje i głos to dziewczyna ma jak trza. I właśnie szkoda, że Klemm jej więcej nie obsadza! Jeśli z jednej strony prawisz nam, że ujmujesz sie za niesprawiedliwie traktowanymi aktorami a potem wytaczasz dziala i jako cel bierzesz... NIEMIRSKA... to sorry, ale tak pudlujesz, ze nie sposop wyrazic watpliwosci, czy ty w ogole ogladasz te przedstawienia.
~cukierek 11-04-2008 9:44
Do Dagmary: a wiesz, ze Niemirska ktorej sie czepiasz zdecydowala sie spakowac roczne dziecko i manatki i przyjsc do Jeleniej zeby pracowac tu na POL ETATU (500 na reke), podobnie jak uczynili ZURAWSKI, MANIA, DZIEDZIC, STAM, LUDWICKA, PEMPUS?... I uczestnicza w probach od rana do nocy i nie marudza. Bo liczy sie dla nich sztuka i mozliwosc pracy w fajnym zespole. tymczasem pan WNUK... pobiera z teatru pensje za etat aktorski, enigmatyczny dodatek za opieke nad mlodzieza i efekt taki ze aktor ktory nie gra i siedzi na pupie przez caly sezon ma najwyzsza pensje w teatrze - wyzsza od takich weteranow tego teatru jak pan KRZACZKOWSKI... Wydaje mi sie ze jakies minimum przyzwoitosci powinno obowiazywac i placa powinna chociaz w malym stopniu odzwierciedlac wklad w prace na scenie - w koncu jest to teatr a nie dom starcow... Nie wiem dlaczego pansto nie protestuja, ze w teatrze obdywa sie wyzysk mlodych ludzi, ze pracuja wiecej a pensje maja o polowe nizsze od najnizszego (!), tj. podstawowego etatu, bez wyslugi lat. jak bym byl na miejscu tych mlodych, to bym dal dyrekcji ultimatum - albo im dadza caly etat, albo czesc i pa. A poczekajcie tylko niech mlodzi strzela pare rol w serialach i kinie, bo juz maja propozycje... to bedziecie opowiadac swoim znajomym, ze w jeleniogorskim teatrze debiutowali i byli swietni... Tymczasem teraz na nich plujecie i nie robicie nic, zeby ich wesprzec, tylko wojny w obronie jakiegos jednego i drugiego kolesia rozpetujecie. Ciekawe, ze milosnicy tego teatru jakos nie protestuja ze pani Hamerska Kijanska nie wchodzi od roku na scene, albo ze nie ma juz tu Lackiej i Sobocinskiego.... A moze panstwo tak sa przywiazani do swoich jeleniogorskich "asow", ze nawet nie zauwazyli panstwo ze ich na scenie nie ma... Takie to osobowosci aktorskie... Grondowego na prawde NIE uwazam za masakrycznie zlego aktora, czy cos, ale OSOBOWOSC na scenie z niego zadna. Jakie role on moze grac? Na intelektualiste sie nie nadaje, na gorącego kochanka tez nie, na zlego zboja/gangstera tez nie.. Zostaje pijany ojciec samuraja...
~do cukierek, Konrad G, taczki i inni. 11-04-2008 11:40
(IP:*-go2.aster.pl RZĄDZI) :-). Stary!!! Zmień chociaż komputer :-).
~czujny widz 12-04-2008 14:42
A cóż to za poświęcenie szaleńcze!!!! NIEMIRSKA wzięła w tobolek dziecko i przyjechała nam maluczkim pokazać prawdziwe aktorstwo! I to za pół etatu! Nieopierzona aktorsko, droga p. Niemirsko- z jakiego to powodu krzyczy pani o więcej? Czyżby za panią szły jakieś dokonania wybitne? W firmach o wiele lepiej notowanych finansowo w Jeleniej, mlody pracownik dostaje na poczatek trzymiesięczną umowę albo możliwość ewentualnego stażu bez gwarancjii tej "marnej" połówki etatu. Chyba ma pani mocno przewrócone w głowie - ma pani możliwość mieszkania w hotelowym, teatralnym mieszkaniu, stałą gażę i dodatkowe wynagrodzenie za każdy zagrany spektakl. Swojego dziecka proszę nie wystawiać na sztandarze poświęcenia bo to pani osobisty wybór. Pokolenia aktorek " za starych" pani los dawno przerobiły. A mimo to trwają w tetrze jeeniogórskim od kilkudziesieciu lat.Czyżby w szkole tetralnej wykładowcy nie mówili pani, że aktorstwo to zawód wymagający bezwarunkowego poświęcenia? Szczególnie gdy się gra w teatrze? Jak znamy życie mloda ekipa poduczy się w Jeleniej zawodu i urażona prowincją pójdzie szukać szczęścia na castingach do seraiali. Powodzenia w tym ostatnim. No to cześć i pa!!
~widz123 13-04-2008 10:22
mam jakieś takie przeświadczenie że to długo nie potrwa - w końcu władze miasta muszą wiedzieć że teatr robi się dla ludz, a ci do Norwida w jego obecnej postaci nie chodzą. Teatr nie istniej bez widza, a aktor który mówi że widz niedouczony , testosteron woli lub klan jest po prostu idiotą który musi ratować jakos swoje ego ale nie wioerzę , że w głębi duszy czuje sie po prostu niepotrzebny , odrzucony, niezaleznie ile własnoręczniepostów na tym forum napisze, że klemm wielki i że sukces to gdzies tam musi zakorzeniać sie przeczucie, że własnie ten pan pozbawia go tego co w teatrze istotne spotkania z widzem i kiedy opadnie adrenalina szukania dodatkowych wrogów, kiedy juz pozbęda sie wszytskich którzy nie spiewaja zgodnym chórem o sukcesie, wywalą navzelnego, portierów ,marketing, sekretarke i wszystkich dookoła to na placu boju pozostaną sami otoczeni niechęcią zażenowanych wizów i wtedy przyjdzie czas żeby znienawidzić klemma i ten odejdzie rozśiewając plotki o politycznej aferze , budując własny mit niczym brzyk z powszechnego- zakrywając tym samym nieudolnośc i artystyczne wypalenie, a aktorzy pozostaną tu sami skłóceni z kolegami i z widzami, latami będa odbudowaywac to co teraz niszczą. mimo wszystko powodzenia dla teatru.
~do widzenia 13-04-2008 10:43
niech zyje teatr bez wnuka! o tak!
~widzówka 13-04-2008 20:19
Panie Kępiński wstydź sie pan - bo chodzą słuchy,że to pana robota - no cóż zawiść niejedno ma imię
~ale jaja 14-04-2008 11:18
<i> regulamin złamany </i>
~cizia 14-04-2008 11:25
A jaka to szkoda dla pana Wnuka? Przeciez ma jeszcze etat na zajecia teatralne w wiezieniu i caly czas prowadzi koncerty i inne chaltury. Poza tym glosno perorowal na raucie w BWA, ze dopoki Klemm jest artystycznym to on nie wejdzie na scene. Uwazam ze jak aktor powaznie mysli o swoim zawodzie, to powinien szukac takiego teatru, gdzie jego talent i zdolnosci moga byc najlepiej wykorzystane. A ten w zadnym innym teatrze nie pracowal i od 15 lat traktuje ten teatr jak ciepla posade, a na boku chalturzy. GRANDA. Niech go Teatr Narodowy przyjmie jak jest taaaki dobry i wszechstronny.
~paszkwil 14-04-2008 11:30
Niech Klemm rozpędzi wreszcie te grandę mizernych aktorzyn, księgowych i sekretarek i niech teatr zacznie normalnie pracować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~czester 14-04-2008 11:31
A jakież to wielkie zasługi dla teatru ma pan Wnuk w porównianiu z Niemirską: bo chyba nie tych parę żałosnych rólel. Chyba organizowanie negatywnego PR. W tym jest świetny.
~bu 14-04-2008 11:31
~mili 14-04-2008 12:06
CZY TO PRAWDA ZE NAUKA PODAŁ SIĘ DO DYMISJI ZE SKÓTKIE NATYCHMIASTOWYM?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mili 14-04-2008 12:08
Proszę, kochana Jelonko, sprawdź to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do widzówki 14-04-2008 12:43
~ludzie 14-04-2008 13:42
~gwiazdy 14-04-2008 13:47
Takie z wnuka i grondowego asy i gwiazdy, tak jasnieja, ze teatr powienien rozdawac okulary przeciwsloneczne na widowni, bo mozna stracic wzrok od tego niby-blasku!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~taczki 14-04-2008 13:56
Teatr = STAJNIA AUGIASZA. Klemm, bierz pan szlauch i wpusc strumien wody w te bude. plesn sie rozrosla i sama sie nie ruszy. moze ludzie zrozumieja, ze to jednak nie jest normalne, ze serkretarka uwaza sie za KROLOWA WSZECHSWIATA. jak czlowiek uwaza sie za napoleona to sie go bierze do lekarza.
~REMINISCENCJE 14-04-2008 14:21
Dziwne... W materialach festiwalu REMINISCENCJE w krakowie napisali wlasnie: "Elektra" [na zdjęciu] z jeleniogórskiego Teatru im C. K. Norwida, w reżyserii Natalii Korczakowskiej. To już drugi zrealizowany w tym teatrze spektakl (po głośnej "Śmierci Człowieka-Wiewiórki") młodej i bardzo utalentowanej reżyserki. Mądry i przemyślany teatr Korczakowskiej jest z pewnością jednym z najciekawszych obecnie zjawisk na polskich scenach." Ojej, to znaczy, ze moze tam ktos w Polsce zna sie LEPIEJ na teatrze niz pan mietek i pan blazej i pani haneczka z jeleniej gory, pani mariola z kuczkow gornych i pan ferdynand z kobzikowa??????!!!!!!!!!! NIESAMOWITE.********************
~Dagmara 15-04-2008 0:39
A ja zaczynam mieć wrażenie, że dyskusja zeszła na wonty pomiędzy internautami - i poniżej poziomu. Może zamiast doszukiwać się, kto co pisze, wymyślilibyście i zaproponowalibyście jak na intelektualistów przystało (przecież nimi jesteście, skoro chodzicie do teatru, czyż nie?), co powinno się zrobić? Dlaczego mają odejść albo mają zostać? A tak poza tym komentarze z atakami personalnymi na konkretne osoby powinny zostać w trymiga usunięte. I swoją drogą - jaśnie panie Naczelny, żeby zgłosić post, trzeba najpierw mieć konto, a żeby mieć konto na Jelonce, trzeba najpierw mocno powazelinować.
~roman 16-04-2008 15:26
jakiś albo jakaś straszna furiatka komentuje na tym forum! Skąd taka nienawiść do ludzi? Trwa jakaś dziwna wojna między dyrektorami teatru i jak w każdej wojnie chodzi jak zawsze o kasę !!! Na pewno ambicji panu Klemmowi nie brakuje. Panowie Dyr spuszczają na forum swoje psy, które wiernie obszczekują się na wzajem. To żalosne. Słychac o Jeleniogórskim teatrze w Polsce nie z powodu poziomu artystycznego ale z powodu ZADYMY !!! I taka jest smutna prawda. Wystarczyło posłuchać Programu 3 pewnej niedzieli. A widzów już się o zdanie nie pyta ... zwolnić wszystkich i otworzyć impresariat i o wyborze obsady będzie decydował reżyser a nie dyrektor (no chyba że reżyser jest też pieskiem dyrektora, heheh)
~roman 16-04-2008 15:45
acha, uważam ze Testosteron to bardzo dobra komedia, która odniosła sukces nie tylko w Jeleniej ale także w całej Polsce, została też sfilmowana, i nazywanie jej "przedstawieniem dla gawiedzi" i "niewybrednym szowinistycznym żarcikiem" jest nad wyraz subiektywne - o gustach się niedyskutuje! A dodam tu, więc też bardzo subiektywnie, że kobiety urażone żartami z Testosteronu powinny zająć sie raczej sprawami przyziemnymi, bo nie znając życia i postawowych relacji męsko-damskich nigdy nie zrozumieją, że właśnie one są głównym motorem napędowym sztuki w szeroko rozumianych ramach.
~smutas 17-04-2008 9:18
wiecie co jest najgorsze - to że tutaj bardzo mało głosów widzów - a o kolegach piszą ich koledzy - zawiść sięgnęła szczytów- już choćby to pokazuje ze ten zespol w swoim kształcie ie ma sensu i należy go jak najszybciej rozwiązać - teatry rozdzielić a dyrektorów zwolnić - jednego za odcinanie się od problemów i barak erlementarnej umiejętności pracy z ludzmi a drugiego czyli klemma za doprowadzenie teatru do skandalicznie niskiuego poziomu- a co do elektry to poczekajmy co napisza po fetiwalu nieraz juz weieksze gowna rownie omylkowo zapraszane byly na festiwale po znajomy napisal swietna recenzje - za dwa lata nikt nie bedzie pamnietal kim jest ta pani rez-klemma trzeba tez wyrzucic za kolesiostwo - pankępi nski gra wiec jego zona i przyjaciolka zony i mlodzi przyjeci tworzą zwarte sazeregi za klemmem ale teatr jest nie po to tylko dla widzow - jakie to elementarne
~widz 17-04-2008 14:04
Zwolnić wszystkich, zacząć od nowa!!!
~do smutas 19-04-2008 23:57
najgorsze jest to, że nie ma tu głosu widzów a i ty smutas nim nie jesteś więc po co się podszywać na tym forum piszą tylko zorientowani tyle tylko, że w postach przeciwko nauce nie wymieniane są oplute nazwiska wszystkich popierających go pań, ich mężów też pracujących w teatrze i na odwrót a widz też widzem nie jest zawsze szum się robi kiedy święte krowy się rusza niech żaden "widz"temu się nie dziwi
~Kasandra 22-04-2008 14:03
Uwaga!!! WSZYSCY aktorzy "Klemmowi" i "Naukowi", dyrektorzy generalni, artystyczni i administracyjni,pracownicy techniczni i cały zespół teatru. Pragnę poinformować, że w związku z Waszą wyjątkową umiejętnością kształtowania PR-u instytucji , w której pracujecie, prowadzone są intensywne dyskusje i istnieje duże prawdopodobieństwo likwidacji etatowego teatru dramatycznego w Jeleniej Górze. Teatr impresaryjny nadchodzi. Miłego ujadania !!! Z życzeniami wielkich ról w Commedie Frances - Wasza Kasandra :-)
~do kasandry 23-04-2008 0:03
ja Wernyhora widzę przyszłość bez nauki, i nie tacy jak ty chcieli tu pieczarki hodować ale im nie wyszło, a ujadasz to ty i to chyba ze strachu... Kasandra źle skończyła...
~do Wernyhory 23-04-2008 9:27
Ale ja naprawdę nie pracuję w teatrze :-). I tu niespodzianka dla kolegi/koleżanki. I zupełnie nie znam się na hodowli czegokolwiek. Ale bywam w teatrze, jestem mieszkanką miasta, aktywną i w miarę świadomą i napisałam to co słyszę tu i ówdzie i czemu zawsze byłam przeciwna. Ale w takiej rozsypce w jakiej teatr jest obecnie (nie wiem może to zrobił dyr.Nauika - nie wnikam) to chyba rzeczywiście lepiej zrobić impresariat. Pozdrawiam: Kasandra
~a`~~~~ 23-04-2008 15:58
do wszystkich .....Jeśli chcemy mieć PROFESJONALNY TEATR to niech dyrekcja teatru pozwalnia wszystkich AKTORÓW!!!!! Ja bynajmniej już do teatru nie przyjde !!!! (a może dyrekcja stanie na deskach teatru i ZAGRA...;) ) Kurcze a ja myślałam że Teatr idzie w dobrym kierunku!!! W doborze repertuaru ,jak i aktorów.!!!A tu PLAMA na całego.Hm...podejrzewam że pewne ZMIANY o których mowa ,tj.zwolnienie aktorów -których prywatnie nie znam ,ale miałam przyjemnośc oglądać na scenie teatru ma jakiś cel?! .Tylko jaki .A może za dobrze nam się wiodło w Jel.Górce !!!! Znajomi moi zazdrościli mi że moge w każdej chwili wyskoczyć do Teatru na dobry repertuar ,a i aktorów niezłych mamy (mieliśmy). Co za idiotyzmy!!!! Przepraszam ale jestem jeleniogórzanką i wkurza mnie to że w tej Jelenie Dziurze niedługo nie bedzie co oglądać!!!!! niektórzy za pracą do Angliii ,a inni za teatralnymi-spektaklami - dobrymi to też moze do Anglii!!! Może Szekspirek...:)
~a`~~~~ 23-04-2008 16:40
ps.Panowie aktorzy i dyrektorzy kochać się nie musicie !!!Niech każdy robi swoje.Każdy pracuje na SWÓJ wizerunek. To jak zagracie zależy tylko od was (aktorzy) i nikt wam niczego nie może narzucić . Pamietajcie proszę że gdyby wasze obsady aktorskie NAM nie odpowiadały -to byśmy do TEATRU nie chodzili!!! Proszę aby cała dyrekcja i inni przestali się SZARPAĆ . Zapominacie o tym, że tatr jest dla widza i my powinniśmy o tym decydować kogo i kiedy chcemy OGLĄDAĆ!!!!!!!!! Obyście nie żałowali.
~mili państwo 25-04-2008 15:06
droga jelonko.com Troszkę mało znacie się na teatrze, podobnie jak wielu radnych, podobnie jak wielu "widzów-nie widzów"czyli najczęściej urzędników teatru Mam do państwa prośbę- ZAJMIJMY SIę SPRAWą OCZYSZCZALNI bo jak najobiektywniej możemy wszyscy zauważyć, że nadal śmierdzi O...I TO JEST PROBLEM dla jelonki.com
~do XYZ- nielubiąca jasełek 29-04-2008 7:46
La Scala to opera , a Teatr Jeleniogórski nie jest napewno budynkiem opery i osoba wykonujaca zawód aktora nie bedzie nigdy śpiewakiem operowym . Klemm winien być wywieziony na rekwizycie teatralnym zwanym TACZKĄ i to natychmiast. TO właśnie nadanie z klucza partyjnego lub politycznego. KOLESIE ach KOLESIE.
~taczka dla nauki! 29-04-2008 10:21
mili państwo OCZYSZCZALNIA śMIERDZI!!!! droga jelonko.com to jest temat dla was
~M 29-04-2008 12:45
Żeby nie było pomyłek- post napisany przez "byłego akustyka" nie jest moim dziełem. Pozdrawiam Tadka i Jacka- Maciek
~karolcia2801 3-05-2008 0:47
Tylko nie oni, tak wspaniali aktorzy, byłam na nie jednym przedstawieniu, w którym oni grali i jestem nimi zachwycona, a co do sciagniecia repertuaru to fakt, dawno nie było testosteronu grane dlaczego??? nikt mi nie powie, ze to nie przynosiło zysków....Dyrektor nie wie co robi, naprawde powinien sie zastanowić, bo może starcić bardzo dobrych aktorów...
rosa 3-05-2008 13:33
od razu przyznaje,ze nie czytalam wszystkich komentarzy, lecz napisze cos zwyczajnie od siebie. Obaj aktorzy sa tylko ludzmi i jeszeli ktos jest negatywnie do nich nastawiony z jakichs powodow to ma do tego prawo jak najbardziej, ale uwazam,ze jako aktorzy trzymali ten teatr na naprawde swietnym poziomie... ostatnie spektakle, w ktorych dwaj panowie nie zagrali, nie przyniosly "owacji" ani pozytywnych opinii... z reszta pan Wnuk niejednokrotnie wygrywal castingi np do serialu nagrywanego w naszych okolicach (niestety nie pamietam tytulu) i gral u boku tak znanych aktorow jak Malaszynski czy Zak oraz wielu innych. tak wiec to chyba nie bez powodu. pozdrawiam Wszystkich i uszanujmy prace tych panow, bo kazdy z nas mogl slyszec jakies PLOTKI ktore niekoniecznie sa prawda...
~i co z tą oczyszczalnią 5-05-2008 22:07
BO STRASZNIE śMIEERDZIIII
~piekne zdjęcie 5-05-2008 22:10
~do Pana Wnuka 5-05-2008 22:22
jak przygotować dobrą kawę latte? podobno pija ją Pan codziennie w biurze organizacji widowni?
~jelonko!!!!! 5-05-2008 22:24
i co z tą oczyszczalnią??????
~propaguję pomysł na serial 6-05-2008 16:09
ja mam pomysł na serial!!!! portal j.com zaprzyjaźniony jest z panią B., pani B. z panem .T.W, pan T.W z panem C.W a ten z panią B., wszyscy z wzajemnością kochają się w panu B.N, ale on ma problem- sam siebie nie może znieść bo wie, że jest mało zdolny....grają ich żony, mężowie i dzieci, również z B.N. związani emocjonalnie a i służbowo czasem.... wszyscy dniem i nocą stukają w klawiatury i tak tworzą swoją chorą pseudo rzeczywistość oglądamy ich dzień jak co dzień, nad wszystkim unosi się duch kapitana Waldena,reżyseruje BN- oczywiście,znakomity scenarzystą jest C.W. już on coś wymyśli. muzyka tradycyjna bo nie zapominajmy- rzecz dzieje się na wsi
~potwornie zniesmaczony 8-05-2008 10:36
Brawo dla aktorów i pracowników obu scen, no pięknie może się weżcie za robote zamiast wypisywać te bzdury na temat Klemma, Nauki, Wnuka , i Grondowego i innych nie macie co robić ?????? Moze sprawy kadrowe załatwiajcie w obrębie murów teatru a nie na internecie i w jeleniogórskich gazetach, o ile to sa tylko sprawy kadrowe a nie czysta zawiśc i chore ambicje ludzi którzy powinni współpracować żeby instytucja taka jak teatr mogła funkconować przynajmniej poprawnie a nie urzadzać sobie przepychanki. Narazie to robicie z teatru jeleniogórskiego pośmiewisko no nie wiem moze to pod wpływem polityków i tego co politycy zrobili z naszym krajem???? Taka integracja????? a moze to taki chwyt marketingowy? Pomyślcie troche i wźcie sie lepiej do pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie trzeba się bać defibrylatora

Zaklęcia Harmonii

Spór o edukację seksualną

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%