MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Klaster Edukacyjny na rzecz regionu

Wiadomości: Region
Środa, 30 stycznia 2019, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 31 stycznia 2019, 6:22
Autor: Wanda Kozyra, Paweł Domagała
Fot. Użyczone
W siedzibie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej Strefowego Klastra Edukacyjnego.

Tadeusz Rycharski, prezes Strefy, powitał zebranych oraz przedstawił nowe przepisy prawa dotyczące funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce oraz zadania zarządzającego obszarem gospodarczym KSSEMP.

Kierownik Klastra Wanda Kozyra Klastra przedstawiła wnioski, wynikające z dotychczasowej realizacji planu pracy w roku 2018, wyniki raportu badania ankietowego, które miało na celu zdiagnozowanie oraz prognozowanie potrzeb pracodawców strefowych odnośnie kwalifikacji i umiejętności w kontekście prowadzonej (planowanej) przez nich polityki zatrudnienia.

Następnie Dagmara Gęborys - wiceprezes Strefy przedstawiła propozycję nowego Regulaminu Strefowego Klastra Edukacyjnego wraz z planem pracy przyjętym do realizacji w 2019 r. W trakcie obrad toczyła się dyskusja dotycząca współpracy, realizacji nowych projektów, promowania szkół zawodowych i firm strefowych. Jedną z propozycji, było skierowanie zaproszenia przez Pawła Domagałę – naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM w Jeleniej Górze - przedstawicieli KSSEMP do aktywnego włączenia się w realizację „Gry miejskiej”, mającej na celu promowanie jeleniogórskich placówek oświatowych, w tym ponadgimnazjalnych szkół zawodowych.

Zaproszeni do współpracy członkowie Strefowego Klastra Edukacyjnego otrzymali akty powołania do Rady Programowej. W trakcie podsumowania obrad przyjęte zostały wnioski dotyczące dalszej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Mazolewski show!

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jak 30-01-2019 17:20
Ale, że co...tylko tak KONKRETNIE. Normalnie nowomowa🤣
~mietal walus 30-01-2019 18:50
ooo na drugim zdj. Pani dyrektor Wanda z Mechanika, za moich czasów. Fajna Kobieta z klasą:) pozdrawiam
~` 30-01-2019 21:21
Trzeba szkolic kadre pod niemieckie kolchozy bo helmut wolic placic 400 euro niz 1600 proste nie?. A jeszcze nie musi helmut placic podatkow bo to strefa ekonomiczna. Helmut zadowolony odpali nam troche i powie ze to unia daje nam pieniadze ( no da 30% reszte trzeba kredytowac w niemieckim banku ) zloty interes. A moze to nie helmut tylko jakis Mosze?
~Kormoran 31-01-2019 7:17
Strasznie dęte działania pozorne. Z tego nic realnego nie będzie. Gra pozorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczcili Dzień Turystyki

Sprawdzian w górach

Mundurowi w kolejnej szkole o bezpieczeństwie

Integracja na Słowacji

Sprzątali szlaki

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
138
Tak
60%
Nie
35%
Nie wiem
5%