Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: KKS rozbity 14:0!

Środa, 29 lipca 2020, 9:36
Aktualizacja: 10:49
Juniorzy starsi Karkonoszy niskim nakładem sił rozgromili w miejskich derbach ekipę KKS-u 14:0. Podopieczni Jacka Kołodziejczyka wywalczyli awans do pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski.

W rundzie wstępnej okręgowego Pucharu Polski los skojarzył dwa jeleniogórskie zespoły. Mecz miał się odbyć na stadionie przy ul. Złotniczej, jednak kluby porozumiały się, aby rozegrać spotkanie w innym terminie, na boisku w Parku Paulinum. Formalnie gospodarzem były Karkonosze i to ekipa biało-niebieskich bez względu na miejsce rozgrywania meczu była zdecydowanym faworytem. Potwierdziło się to na boisku, gdzie podopieczni Jacka Kołodziejczyka dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. W sumie KKS stworzył sobie trzy dogodne sytuacje (jedną w pierwszej połowie i dwie w drugiej), jednak konto Mieszały pozostało czyste. Przy niewielkim nakładzie sił i wielu strzałach z dystansu juniorzy starsi Karkonoszy zdołali zaaplikować rywalom na ich boisku 14 bramek.

Karkonosze Jelenia Góra (js) – KKS Jelenia Góra 14:0 (6:0)

Gole: 1:0 Firmanty 2', 2:0 Milewski 22', 3:0 Tokarz 27', 4:0 Gil 34', 5:0 Ryfa 38', 6:0 Kułakowski 42', 7:0 Kułakowski 47', 8:0 Gil 65', 9:0 Gil 65', 10:0 Ranecki 71', 11:0 Engler 74', 12:0 Ranecki 78', 13:0 Engler 80', 14:0 Milewski 83'.

Karkonosze: Mieszała – Juszczyk, Galos (55' Respondek), Ryfa (55' Frankiewicz), Tokarz (55' Ranecki), Milewski, Kułakowski, Gil, Firmanty, Engler, Ciepiela (55' Kania).
KKS: Ławicki (80' Andrzejewski) - Szyszka, Mazurkiewicz (47' Łuczywo), Busłowicz, Wilk (85' Urbanek), Andruszkiewicz, Hutek, Magierowski (47' Raźniewski), Wojno (47' Świesiulski), Niewiadomski, Szwejk.

W pierwszej rundzie okręgowego pucharu juniorzy starsi Karkonoszy przy Złotniczej zmierzą się z innym jeleniogórskim zespołem - Pub Golem (A-klasa). Mecz odbędzie się w niedzielę (2.08) o godz. 18:00.