MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KKS na Mini Mundialu w Opolu

Wiadomości: Opole
Sobota, 5 lipca 2014, 11:27
Aktualizacja: 11:35
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Niespodziewane zaproszenie na Mini Mundial do Opola zakończyło sezon orlików 2013/2014. W imprezie rozgrywanej na wzór mundialu w Brazylii wzięły udział 32 drużyny złożone z zawodników z rocznika 2001 i młodsi. Zasady gry jak na mundialu w Brazylii, boiska typu Golbox w grze 3 x 3. KKS Jelenia Góra wystawił do gry zespół składający się z orlików (rocznik 2003 i młodsi) – wyróżniających się zawodników podczas zakończonego niedawno sezonu.

Nie wszyscy, którzy na to zasłużyli mogli wystąpić w tym turnieju ze względu na okres wakacyjny oraz małą ilość grających zawodników (łącznie 6 bez bramkarza). - Wystartowaliśmy jako reprezentacja Belgii i wypadliśmy gorzej niż prawdziwa reprezentacja, która gra obecnie o półfinał mistrzostw świata. Ostatecznie po dobrej grze skończyliśmy mundial na fazie grupowej. Mimo gry ze starszymi zawodnikami piłkarsko zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dwie porażki i jedna wygrana nie dały awansu do dalszych gier, ale sam udział w takich zawodach był dla młodych KKS-iaków dobrą nauką na przyszłość. Bardzo dobre opinie o grze naszej drużyny zaowocowały zaproszeniem na przyszłoroczny turniej, na który z pewnością się wybierzemy - wyznaje trener Grzegorz Królikowski.

- Świetna organizacja dwudniowej imprezy połączona z wieloma konkursami piłkarskimi napewno pozwoliła naszej drużynie świetnie spędzić początek wakacji. Jednak największą atrakcją dla wszystkich uczestników imprezy była obecność jednego ze sponsorów imprezy Jakuba Błaszczykowskiego i kolegi z Borussii Dortmund Łukasza Piszczka. Rozmowy, autografy i wspólne zdjęcia to dla wszystkich uczestników impuls i wiara, że także i oni mogą w przyszłości stanowić o sile polskiej i międzynarodowej piłki - dodaje Grzegorz Królikowski.

KKS Jelenia Góra w Opolu reprezentowali: Jakub Eszrych, Jakub Firmanty, Dawid Gil, Gabriela Sowa, Jakub Niewiadomski, Dawid Zientek.
Trener: Grzegorz Królikowski
Kierownik drużyny: Andrzej Sowa

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

40 lat Liceum Plastycznego

Na pożegnanie rozbili rezerwy Śląska

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Parkingi: ważne plany

Rewanż opolskiej Unii

Myślami byli już przy barażu

Pachnące warsztaty

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1026
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%