MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

KKS drugi podczas białoruskiego turnieju

Wiadomości: Białoruś
Poniedziałek, 21 października 2013, 20:28
Aktualizacja: 20:42
Autor: MDvR
Fot. A. Szustak
W dniach 17–20 października drużyna KKS–u/Gimnazjum 4 Jelenia Góra, złożona z uczniów klas sportowych ID i IE Gimnazjum nr 4 pod opieką trenera Leszka Harapina, wzięła udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej na Białorusi – Stolbcy Cup 2013.

Uczestnikami turnieju byli zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi. Po trwającej 18 godzin podróży drużyna dotarła na miejsce do hotelu „Wysoki Brzeg”. Po zakwaterowaniu udała się na zwiedzanie okolicy i spacer brzegiem najbardziej
polskiej rzeki na Białorusi – Niemnu. Od czwartku drużyna przystąpiła do zmagań sportowych z drużynami z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

Plan gier wyglądał następująco:
17.10. – KKS – FK „Torpedo” Władimir
18.10. – KKS – FK „Arsenal” Kijów
19.10. – KKS – DJUSZ Stolbcy
20.10. – KKS – FK „Orbita” Mińsk

W pierwszym dniu turnieju Stolbcy Cup 2013 drużyna KKS-u/Gimnazjum 4 Jelenia Góra spotkała się z drużyną z Rosji Torpedo Władimir. Jako ciekawostkę należy przypomnieć, że miasta Jelenia Góra i Władimir są miastami partnerskimi. Drużyna rosyjska bardzo wysoko postawiła poprzeczkę naszym zawodnikom. Po meczu walki nasz zespół ostatecznie wygrał 5:4 (1:1) po bramkach Żukiewicza, Sadkowskiego, Wilka (2) oraz Smagur. Drużyna Torpedo nie wykorzystała dwóch rzutów karnych. Pierwszego wykonali nieskutecznie, zaś drugi obronił najlepszy zawodnik tego spotkania Przemek Rak. Z bardzo dobrej strony pokazała się Angelika Smagur, której akcje ofensywne siały popłoch i zdziwienie wśród zawodników drużyny przeciwnej.

Po południu wspólnie z naszymi rywalami z boiska KKS wyruszył do miejscowości Nieswisz, aby zwiedzić pałac Radziwiłłów. Podczas wspólnej wycieczki zawodnicy obu drużyn nawiązali przyjacielskie kontakty, które być może zaowocują. Trzeciego dnia pobytu na Białorusi nasz zespół spotkał się z faworytem turnieju drużyną Arsenał Kijów, którego pierwszy zespół występuje w ekstraklasie Ukrainy. Po jednostronnym spotkaniu nasi przeciwnicy zwyciężyli 6:0 (5:0). Mecz przebiegał pod dyktando naszych przeciwników, którzy pozwolili nam tylko na kilka akcji ofensywnych. Szkoda, że jedna z nich nie zakończyła się zdobyciem honorowej bramki. Wieczorem wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju wzięły udział we wspólnym grillu integracyjnym.

W sobotę, trzeciego dnia turnieju, drużyna KKS-u/Gimnazjum 4 Jelenia Góra spotkała się z gospodarzami turnieju drużyną DJUSZ Stolbcy. Mecz zakończył się wynikiem 8:2 (3:0). Wysokie zwycięstwo było zasługą bardzo dobrej gry bloku ofensywnego. Niestety błędy obrońców spowodowały, że straciliśmy 2 bramki. Bramki zdobywali: Pająk, Sadkowski (2), Żukiewicz, Zawadzki, Smagur, Pisarek, Wilk. Po południu razem z drużyną Arsenał Kijów jeleniogórzanie zwiedzili centrum sportowe w Mińsku oraz poszli na zakupy.

W ostatni dzień turnieju drużyna KKS-u/Gimnazjum 4 Jelenia Góra spotkała się z białoruskim zespołem Orbita Mińsk. Mecz stojący na wyrównanym poziomie zakończył się zasłużonym remisem 0:0. Rozegrany przez nas mecz był ostatnim w turnieju.

Kolejność końcowa:
1. Arsenał Kijów (Ukraina)
2. KKS/Gimnazjum 4 Jelenia Góra
3. Torpedo Władimir (Rosja)
4. DJUSZ Stolbcy (Białoruś)
5. Orbita Mińsk (Białoruś)

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Przemysława Raka, a najlepszym pomocnikiem
Angelikę Smagur.

Skład ekipy jeleniogórskiej: P. Rak, T. Pisarek, A. Sadkowski, E. Ostrowska, J. Zawadzki, K. Kołkiewicz, G. Żukiewicz, B. Gliwa, A. Smagur, A. Ramos Barrios, M. Wilk, D. Marcinika, D. Leśnikowski, D. Żołopa, O. Aleksiejew, G. Pająk, S. Czajkowski, D. Żołopa, O. Rosiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Terminarz jeleniogórskiej A–klasy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kibic 22-10-2013 13:13
kuncewicz czekam na ciebie
~gość II 25-10-2013 16:10
Lepszy wynik niż oczekiwania

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozgrywki pucharowe bez Lotnika

Orkan pokonany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
200
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%