Świat: KKK na skandynawskich wodach

Środa, 11 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2007, 12:48
Jeleniogórscy kajakarze w pierwszej dziesiątce Pucharu Europy

W dniach 4.07-8.07.2007 polska ekipa kajakarzy górskich, w której skład weszli reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego „ KKK Jelenia Góra” wystartowała w drugich zawodach z cyklu Pucharu Europy we Freestyle’u Kajakowym
„Trollforsarna Whitewater Challenge”. Zawody odbyły się na rzece Pitealven koło miejscowości Moskosel, około 70 km od koła podbiegunowego, na północy Szwecji.

Jeleniogórzanie Tomasz Czaplicki i Michał Wrzal zanotowali kolejny udany start w zawodach tak wysokiej rangi. Po zaciętej walce ze światowej klasy zawodnikami, takimi jak: Peter Csonka, Jon Best, Tuomas Kuronnen czy Jan Spindler Tomek Czaplicki ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Michał Wrzal, który reprezentował nasz klub w kategorii juniorów, ocierając się o ścisły finał zajął wysokie szóste miejsce.

Trener i manager grupy Krzysztof Czaplicki uważa występ za bardzo udany. Założenie utrzymania się w dzesiątce najlepszych seniorów Europy zostało wykonane, a szóste miejsce Michała w kategorii juniorów jest wielkim sukcesem młodego zawodnika. - Kiedy na ulicy pojawiły się łosie i renifery, ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że jesteśmy w Laponii - mówi K. Czaplicki. Brak nocy i surowe warunki klimatyczne wpłynęły na nasz cykl treningowy. Mimo to miejscowi kajakarze ze zdziwieniem obserwowali przejazdy naszych reprezentantów, którzy pomimo braku odpowiedniego sprzętu umożliwiającego pływanie w tak niesprzyjających warunkach, jak niska temperatura, silny wiatr potęgujący uczucie zimna i lodowata woda zajęli czołowe miejsca. Rywalizacja odbywała się w bardzo miłej atmosferze. Warto to podkreślić, ponieważ nawet zawodnicy bezpośrednio rywalizujący ze sobą wymieniali się doświadczeniami i nawzajem się dopingowali.