MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kit od cudzoziemców

Wiadomości: REGION
Czwartek, 6 sierpnia 2009, 15:20
Aktualizacja: 15:21
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Strażnicy graniczni znaleźli w samochodzie, którym podróżowali Bułgarzy, odzież i obuwie noszące podrobione znaki znanych firm. Goście z południa Europy często oszukują nie tylko w handlu galanterią.

Do zdarzenia doszło w Zgorzelcu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili w samochodzie odzież oraz obuwie noszące podrobione znaki towarowe znanych firm, produkujących markową odzież sportową. – Zatrzymane osoby - dwaj mężczyźni oraz kobieta – podejrzane są o popełnienie przestępstwa z art. 305 ust 1 Ustawy o własności przemysłowej – dokonanie obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Wartość ujawnionych podróbek oszacowano na ponad 10 000 zł – mówi kpt. Joanna Woźniak, oficer prasowy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku łużyccy strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami firmowymi ( odzież, kosmetyki oraz elektronarzędzia) o wartości ponad 60 000 zł.

To nie jedyne „grzechy” cudzoziemców, pochodzących zwłaszcza z południa Europy. Kilka dni temu policja prowadziła obławę na Rumunów, którzy wciskali osobom w zatrzymanych samochodach różne „trefne” towary, w tym podróbki pierścionków z tombaku tłumacząc, że sprzedają złoto. Poszukiwane były też osoby narodowości romskiej handlujące fałszywymi euro. Jak się okazuje, wśród naszych rodaków naiwnych nie brakuje, skoro zagranicznym gościom udaje się wciskać kit.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyrzucił przez okno butelkę, uszkodził auto

O samorządności

Wsparcie strajkujących

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~nokia 6-08-2009 16:49
nie są groźni , na giełdzie chodzą sympatyczni z torbami oferując "panie markowe perfumy" chociaż wiem ze to podróby to i tak czasem kupie bo są w bardzo przystępnej cenie a i jakosciowo naprawde niewiele gorsze :) ostatnio próbowali pchnąć mi "panie a może kamera cyfrowa" ;) nie są szkodliwi niech sobie handlują.
~ 6-08-2009 17:11
Głupoty wypisujesz Nokia, gdybyś Ty coś wymyślił i ktoś to podrabiał, i sprzedawał, to co byś powiedział? Poza tym nie dość, że oszukują właściciela znaku firmowego, to jeszcze potencjalnych klientów. Nie każdy zna się na wszystkim, i ta niewiedza zostaje wykorzystana przez tych cwaniaków.
~Maślana 6-08-2009 17:32
wszystkich "obcych" deportować !!!!!!!!!!!!!! (w najlepszym wypadku).
~z 6-08-2009 21:51
A ja mam gdzieś wielkie firmy i korporacje , chcę taniej kupić bo na orginały mnie nie stać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Protest oświaty

Smutny finał akcji sprzątania wsi

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Palił się samochód

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
64
Tak
78%
Nie
20%
Nie wiem
2%