MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kino Lot zaprasza

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 czerwca 2020, 13:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 14:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od soboty (6.06) Kino Lot zaprasza w swoje progi po przerwie spowodowanej rządowymi zakazami. Tym bardziej warto, bowiem wnętrze obiektu przy ul. Pocztowej zmieniło się!
Za nami pierwszy etap remontu, który był zaplanowany w większym zakresie, ale w związku z pandemią i trudną sytuacją finansową musimy poczekać z kolejnymi etapami - powiedział Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego, które jest właścicielem Kina Lot w Jeleniej Górze. - Jesienią będziemy wiedzieć jaka jest nasza sytuacja finansowa i remont fasady to raczej kwestia przyszłego roku. W tamtym roku udało nam się sprzedać budynek po dawnym Kinie Lwów we Wrocławiu i dzięki tym środkom zdołaliśmy przetrwać trzy miesiące pandemii.

Przedstawiciel DCF zachęca do odwiedzin kina już od najbliższej soboty (6 czerwca).

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort - jesteśmy przygotowani na otwarcie. Kwestie programowe to było również wyzwanie, bo cała branża była wstrzymana na 3 miesiące, więc czekamy na nowe tytuły. Pierwsze dwa tygodnie będą bardzo atrakcyjne - pokazy przedpremierowe "Zdrajcy" oraz "Tu i teraz". Wracamy też do tytułów, które nie zostały wyeksploatowane, a warto je obejrzeć: "Hejter" J. Komasy czy islandzki dramat "Biały, biały dzień". Będziemy też szukać powrotów do klasyki - specjalne pokazy filmów Davida Lyncha - dodał J. Perduta.

W dalszych planach DCF-u jest również wymiana projektora, ekranu, a może i foteli. Dolnośląskie Centrum Filmowe zarządza kinami w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu, Lubaniu, w Żarach oraz czterosalowym we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

24
92%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Zaczytaj się z Jelonką.com

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 5-06-2020 15:39
Obowiązkowo to raz w miesiącu najlepiej 10go każdego miesiąca, powinna się odbywać projekcja filmu SMOLEŃSK. Tylko w ten sposób możemy okazać szacunek ofiarom tego bestialskiego zamachu!! Musimy pamiętać co się wtedy stało!! Nie było żadnego błędu pilota!! Na pokładzie TU101 doszło do EKSPLOZJI!!
~ 7-06-2020 9:22
do: ~Człowiek koń (15:39)
Przecie wszyscy świadomie i samodzielnie myslacy wiedzą że była to robota Amerykanów którzy do dziś dnia nie chcą ujawnić zdjęć i filmów że swoich szpiegowskich satelit
~~Człowiek koń 6-06-2020 12:39
Tak tak to ja wasz troll . Znowu leków nie brałem bo i tak nie pomagają
~ 28-06-2020 9:41
do: ~~Człowiek koń (12:39)
Bardzo rozsadnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Od niedzieli w Jeleniej Górze "Skok w blok"

Dachowanie w Radomierzu

W poszukiwaniu mandragory

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
11
Tak
36%
Nie
55%
Nie wiem
9%