MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kilkanaście wyremontowanych jeleniogórskich ulic do poprawki

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 20 listopada 2012, 7:24
Aktualizacja: Środa, 21 listopada 2012, 9:37
Autor: Angela
Fot. Angela
W lipcu przyszłego roku kończy się pięcioletni okres gwarancyjny 19. ulic w Jeleniej Górze, Cieplicach i Sobieszowie, wyremontowanych w ramach unijnego projektu przez konsorcjum Heilit + Woerner. Okazuje się, że większość z nich wymaga poprawek, bo wykonano je niechlujnie. Przykładem jest ul. Lubańska, przy której chodnik zapadł się niemal na całej długości. Obecnie trwają tam poprawki.

- Od kilku dni poprawiamy chodniki na całej długości tej jezdni, ale to nie jedyna ulica do poprawek. Takich dróg mamy około 20 – powiedział nam na ul. Lubańskiej jeden z pracowników wykonujących poprawki.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze potwierdza, że po przeglądzie okazało się, że wiele z remontowanych ulic wymaga napraw.

- W najgorszym stanie jest ul. Lubańska, na której przede wszystkim zapadł się wąski chodnik, pod którym osunęła się skarpa. Fragmentami pozapadał się również asfalt na jezdni, szczególnie przy giełdzie – mówił wiceszef zarządu dróg i mostów Jerzy Bigus. Solidnych poprawek wymaga również ulica Karkonoska, gdzie przede wszystkim poprawiana będzie nawierzchnia jezdni. Poprawki będą prowadzone na wielu, ale nie wszystkich ulicach remontowanych przez tę firmę i na większości będą to raczej drobne prace. Nie zdążymy wszystkiego zrobić w tym roku, ale firma będzie musiała się z tym uporać do lipca 2013 r., czyli do czasu kiedy upływa okres gwarancyjny – dodaje.

Które z ulic były remontowane przez konsorcjum Heilit + Woerner i gdzie mieszkańcy oraz kierowcy mogą spodziewać się ekip remontowych? Przy ulicach: Dworcowej, Sobieszowskiej, Kolejowej, Chopina, Bronka Czecha, Ceglanej, Romera, Źródlanej, na Placu Zdrojowyo oraz na ulicach: Cervii, Jagielońskiej, Cieplickiej, Staromiejskiej, Michałowickiej, Podgórzyńskiej czy Marysieńki Sobieskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Dyski do remontu

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~**chipo 20-11-2012 7:59
hmmm a teraz porównajcie sobie wykonaną 30 lat temu obwodnicę na odcinku od Grabarowa do estakady... Jak pamięcią sięgnę, nie przypominam sobie by była kiedykolwiek od nowości remontowana, a w jakim jest stanie dzisiaj? moim zdaniem trzyma się dużo lepiej niż remontowana wielokrotnie od 1975 roku ulica Wolności... czy choćby wspomniane w artykule ulice.
~łubudubutoja 20-11-2012 8:27
Panie Bigus nie zapomnij pan o odprowadzeniu wody z ulic kratki są wyżej od asfalty nieraz 5 cm.
~Ryś z Klanu 20-11-2012 8:28
A kto robił odbiór ul. Lubańskiej?Kto nadzorował?Przecież ktoś się pod tym podpisał.Dlaczego nie ma odpowiedzialności urzędnika?
~ 20-11-2012 8:42
Rys z Klanu,masz racje z tym podpisem! Urzednik zlozyl podpis, ale na liscie plac!!! Nadzor prac robil z za biurka, gdyz na drodze wialo wialo, brudzily sie buty i nie dawali kawki. GDZIE FACHOWCY Z TAMTYCH LAT? Pracowali dobrze i solidnie znali robote.Dzisiaj ochleje zbierani pod pijalniami piwska do prac drogowych robia na j...bal pies bez nadzoru i fachu.Jaki pan taki kram, jak Nas widza tak Nas pisza.
~ 20-11-2012 8:46
Za takie fuszery albo nowa ulica jest rozkopywana bo później ktoś ma kabelek kłaść. Wypie...... bym od urzędnika po tego marnotrawiącego pieniądze prezydęcine
~dj.stinka 20-11-2012 9:05
Takich mamy ZAJ.... Fachowców żeby tanio i szybko efekt się nie liczy ... a ty człowieku cierp bo niema jak normalnie przejść. Takie rzeczy to Tylko w POLSCE !!!
~abser 20-11-2012 9:07
A prosz.e popatrzeć na fuszerki wykonywane przez Kołko Rolnicze z Siedlecina.Na te fuszerki to noz sie otwiera bo strata czasu i pieniędzy ale nikogo to nie interesuje- vide Zabobrze!!!
Nοstradamus 20-11-2012 9:13
BEZCZELNOŚĆ!!! Ten chodnik na Lubańskiej odebrał INSPEKTOR BUDOWLANY, nadzorował KIEROWNIK BUDOWY ... CI ludzie popełnili PRZESTĘPSTWO! To nie jest kwestia złej roboty, TO JEST ZWYCZAJNE NIECHLUJSTWO które powinno nie tylko zostać poprawione ale również UKARANE! Żądam publicznego podania nazwisk INSPEKTORA i KIEROWNIKA którzy odbierali prace przy np. chodniku na Lubańskiej!
~ 20-11-2012 9:23
Poprawki w zimie co za idiota to wymyslił. A tych z Siedlencina wywalić na zbity pysk z roboty nic nie robia tylko łatki wstawiaja .
~rumcajs54 20-11-2012 9:28
A co z ul. Wrocławską? Zapadnięte studzienki, można mieć duże problemy z zawieszeniem.
~leonzawodowi 20-11-2012 9:37
Witam-ja trochę z innej beczki, otóż koło mojego bloku strzeliła rura-jest 7-dmiu pracowników z Wodnika, z tym że jeden lub maksymalnie dwóch coś w ogóle robi, reszta bierze pensję; pracowałem w lesie i były u nas stacje uzdatniania wody w chlor i wiecie nierzadko przyjeżdżali w piątkę i to z jakąś babką z biura i co? godzinę lub dwie popalili papierosy lub patrzyli się w strumień jak woda leci a nam co roku podwyższają rachunki za wodę; ludzie obudźmy się; Wodnik to banda!!! A te g... z ratusza same upychają w takich spółkach swoich kolesiów i rodziny. Taka jest cudowna Polska!!!
~leonzawodowi 20-11-2012 9:41
Witam-ja trochę z innej beczki, otóż koło mojego bloku strzeliła rura-jest 7-dmiu pracowników z Wodnika, z tym że jeden lub maksymalnie dwóch coś w ogóle robi, reszta bierze pensję; pracowałem w lesie i były u nas stacje uzdatniania wody w chlor i wiecie nierzadko przyjeżdżali w piątkę i to z jakąś babką z biura i co? godzinę lub dwie popalili papierosy lub patrzyli się w strumień jak woda leci a nam co roku podwyższają rachunki za wodę; ludzie obudźmy się; Wodnik to banda!!! A te g... z ratusza same upychają w takich spółkach swoich kolesiów i rodziny. Taka jest cudowna Polska!!!
~leonzawodowi 20-11-2012 10:02
Żadnej władzy w Polsce, na żadnym szczeblu nie zależy, aby w końcu zapanował w Polsce ład, porządek i sprawiedliwość. Dla większości z nich liczy się ich tylko własny interes. Większość pieniędzy z projektów unijnych została zmarnotrawiona i powiem więcej, jak ktoś w końcu się pofatyguję z Brukseli jak w terenie wyglądają inwestycję i w jakim są stanie, to tak nam dopieprzą że się nie pozbieramy.Ale co to ich obchodzi, podniesiemy podatki, akcyzę na fajki, paliwa, wodę, postawimy milion fotoradarów i się pieniądze znajdą; a propos Pan Prezydent tak ładnie mówił, że kamery koło aniluxu nie trzeba traktować jako maszynkę do zarabiania pieniędzy-a jak? Radzę przeczytać odpowiednie przepisy Panu Prezydentowi. I czy Pan prezydent sam nie przejeżdża na czerwonym na zakorkowanych skrzyżowaniach
~ 20-11-2012 10:09
kurna jakie poprawki na Jagielońskiej ???? cała rozkopana bo są tam prowadzone roboty ,jakaś masakra taki syf to tylko u nas
Nοstradamus 20-11-2012 10:16
~leonzawodowi - Gdy przyjrzeć się tej CZERWONEJ DOLINIE to łatwo można zauważyć że tutaj rządzą głownie PREZESI SPÓŁEK KOMUNALNYCH.
~józef 20-11-2012 10:40
Szanowni Państwo - Drodzy Jeleniogórzanie ! Wszystkich zaineresowanych szczegółami sprawy, odsyłam do strony www.jozefgajewski.com.pl Pozdrawiam serdecznie: Józef Gajewski - Radny Rady Miejskiej .
~Marcin 73 20-11-2012 10:49
Większość wyremontowanych ulic nadaje się do ponownego remontu. A remont drogi wykonany w Cieplicach przed położeniem kanalizacji to czyste kuriozum. Teraz ponownie będzie lany asfalt na załatane dziury nad kanałami. A cały czas na "schowanie" pod ziemię czeka sieć energetyczna. Założę się że nasi dzielni radni - w tym Pan Gajewski - na spotkaniu wyjazdowym, sfinasowanym przez nas - podatników (około 20 tyś zł), nie znaleźli czasu żeby omówić planowanie remontów i przebudów w sposób zgodny ze zdrowym rozsądkiem. Wkurzony brakiem profesjonalizmu naszych władz - Marcin Kaflik.
~ 20-11-2012 10:53
jak widać spece z siedlęcina dają radę
~anta 20-11-2012 11:09
Na naszej ulicy chodnik kładli z Siedlęcina dwa lata temu i jest ok. Następny odcinek robi inna firma ,to jest dopiero partactwo i wyrzucanie pieniędzy.i nie ma bata.Tak sie przez bylejakie przetargi wydaje publiczne pieniądze.
~fuszerki 20-11-2012 11:11
Coz sie dziwic...Redakcja tez odwala ortograficzna fuszerke: napisali: Stowarzyszeniu Jeleniogórskiej Młodzierzy... przez RZ......kazdy..." oze, jak morze" w tej Polsce.....
~ 20-11-2012 11:13
A Wrocławska??? Zapadnięte studzienki wiecznie remontowane. Jakis baran zamiast zaprojektować je tak aby były po środku pasa jezdni ( auta na nie by nie najeżdzały, byłyby miedzy kołami ) to teraz aby nie rozwalić zawieszenia jeżdzi sie slalomem. To jest BEZMÓZGOWIE !!!
~Stasiek 20-11-2012 11:38
Polak potrafi . Najlepiej to wy do kosciola chodzicie . Co za narod ?
~Gość 20-11-2012 11:43
No i mamy te straszne coda swiata które nam serwują POpaprańcy z PO samozadowolenia ,szwytko za co się wzieli to jeden wielki chłam i szmelc nie tylko drogi ale też Termy Cieplickie i te ścieżki rowerowe to wszystko to tylko na pokaz i dla propagandy sukcesu ,a teraz przez lata bedą remontować ,co za straszna kara nas spotyka ze taich durni wybierają durnie Żenada.
~Tromk 20-11-2012 11:46
oalicja rządząca przegłosowała 9 listopada 2012 r. w ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie
~ander 20-11-2012 11:54
do kogo wy macie pretensje przecież to wszystko robili Polacy więc my nasz Naród więc miejcie pretensje do siebie że z nas tacy partacze z nas z polaków
~atam atam 20-11-2012 12:45
A tam zaraz partacze. Spokojne goscie pracuja w Polsce przy naprawie ulic. Trzech stoi opartych o lopaty, a jeden pracuje. Taki obrazek widzialam w pazdzierniku br. kolo cmentarza w Cieplicach. Casz nasz nie goni... (=tak ma byc!). Trzeba piwka sie napic, pogawedzic...robota nie zajac.
~Ryś z Klanu 20-11-2012 12:46
Do 08:42.To wcale nie jest tak,że odbiór odbywał się zza biurka bo wiało.Odbywał się zza biurka tylko i wyłącznie dlatego,że jak się wzięło co się "należało", to nie trzeba już było wyruszać w teren!
~lolob 20-11-2012 14:00
@chipo - obwodnica była remontowana i to przynajmniej kilka razy przez te 30 lat - ostatni taz po powodzi w 97 roku - bodajrze w 99 roku. Tak samo od ślimaka do Różyckiego jakieś 10 lat temu a od Różyckiego do samej estakady 2 lata temu a więc pamięć krótka.
~zewsii 20-11-2012 14:51
...bo wszyscy fachowcy doskonale wiedza, ze asfalt robi się z piasku i psiego g.wna! I wystarczy przyklepać łopatą. Grubość warstwy ścieralnej jest też dowolna, a warstwa nośna to przecież abstrakcja, bo jej i tak nie widać. To wszystko wina cholernego Niemca, bo zbudował ulice z kostki granitowej. Teraz jak posmaruje się bruk ową mieszaniną to nijak nie chce on udźwignąć współczesnego natężenia ruchu. Rozmach budowlany rozp.eprzył cały system odwodnieniowy pod ciągami komunikacyjnymi i woda opadowa wymywa spod ulic ziemię i studzienki są z tego powodu niestabilne. Nie ma ani jednej w Jeleniej Dziurze prawidłowo obsadzonej.... ale są za to oszczędności. Do podziału. Tylko jeden problem spędza sen z powiek naszych fachowców. To proporcje w jakich miesza sie piasek z g.wnem.
~obywatel 20-11-2012 15:22
nie wiem jak wogule można mówić opolskich pracownikach skoro już prawie rok jest coś robione na ulicy Zjednoczenia Narodowego i nie widać kiedy zostaną tam prace zakończone
~Volo 20-11-2012 19:20
czy to prawda,że dzisiaj ITD wyeliminowała 12 autobusów MZK, ze względu na niesprawnosc.
~ 20-11-2012 19:38
nie ma to jak fachowa robota, czy kiedyś coś w tym kraju zrobią co by już na samym początku nie było totalną porażką
~ 20-11-2012 20:12
kto wymaga aby robic dobrz? nalezy robic tanio bo najtanszy wygrywa.
~anekCH 20-11-2012 20:47
na temat tej firmy lepiej się nie wypowiadać. Banda sprzedawczyków i złodziei!!!Więc jak tu ma wyjść coś dobrego... Mógłby w końcu ktoś się przyjrzeć bliżej tej firmie
~danka1 20-11-2012 20:54
na Osiedlu Głowackiego kółko z Siedlęcina połatało miesiąc temu dziury a teraz wielka ekipa robi chodnik- tylko po co ten chodnik,jak po nim nikt i tak nie będzie chodził
~Olo 20-11-2012 22:17
A po co komu ten chodnik ( i to po obu stronach jezdni !!!) na całej długości ulicy Lubańskiej ? Proponuję zamontować tam licznik , który będzie liczył ilość osób korzystających z tego chodnika. Z pewnością okarze się, że to jest najwyżej kilka osób na miesiąc !!! Gdyby nie giełda niedzielna to prawdopodobnie nikt by tam nie chodził !!! A tymczasem ludzie w Dziwiszowie od co najmniej kilku lat nie mogą sie doczekać wykonania takiego chodnika chociaż po jednej stronie jezdni . (ze względu na bezpieczeństwo pieszych !) . I gdzie tu logika i normalne myślenie u władz ???
~Och... 20-11-2012 23:48
Dobrze by było, aby wykonujące te roboty dogadali się co do ulicy Karkonoskiej, gdyż od kwietnia do października będzie tu kładziona kanaliza . Aby nie okazało się , że jeden położy asfalt drugi mu go zerwie :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Poświst na "góralu"

Powstanie ścieżka edukacyjna

Park już gotowy

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
744
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%