MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Kilkanaście świątecznych interwencji straży miejskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 grudnia 2012, 7:36
Aktualizacja: 8:14
Autor: SM
Przez okres świąt jeleniogórska straż miejska była wzywana przez mieszkańców kilkanaście razy. Drugie tyle interwencji strażnicy podjęli sami. Wyjeżdżano głównie z powodu zakłócania spokoju przez nietrzeźwych, aktów wandalizmu, ale nie tylko.

Na placu Kościuszki oraz przy al. Jana Pawła II (stacja "Lukoil") strażnicy interweniowali wraz z policjantami w stosunku do grup nietrzeźwej młodzieży zakłócającej ład i porządek publiczny oraz ciszę nocną.

Do policyjnej izby zatrzymań strażnicy dowieźli pięć osób w stanie głębokiego upojenia alkoholowego w tym dwie kobiety.

Przy ulicy Sudeckiej nieznani sprawcy wywrócili kilka znaków drogowych. Informację przekazano do firmy zajmującej się oznakowaniem ulic.

Przy ulicy Hallerczyków strażnicy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz udzielali asysty straży pożarnej w trakcie akcji gaszenia pomieszczeń gospodarczych.

Interweniowali również, po zgłoszeniu mieszkańca, w sprawie rannego łabędzia, który leżał w okolicy rzeki Bóbr (Obrońców Westerplatte). Ptak nie mógł się poruszać. Został odwieziony do schroniska dla małych zwierząt.

W środę (26.12) natomiast patrol straży otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Konopnickiej 2 leży kobieta.

- Na miejscu strażnicy zastali leżącą kobietę pomiędzy donicami z tujami, a ścianą budynku. Kobietę dobudzono, wyciągnięto zza donicy, a następnie ustalono tożsamość - informuje Artur Wilimek, rzecznik straży miejskiej w Jeleniej Górze. Według oświadczenia nie spożywała alkoholu. Gdy ponownie usnęła i próby dobudzenia nie przynosiły rezultatu, strażnicy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. W trakcie prowadzonych czynności przez zespół pogotowia lekarz stwierdził nagłe zatrzymanie oddechu kobiety i przystąpiono do reanimacji. Reanimacja nie przyniosła skutku i lekarz stwierdził zgon kobiety. Do czasu przyjazdu policji strażnicy zabezpieczali miejsce zdarzenia – dodaje Artur Wilimek. (o tym zdarzeniu pisaliśmy już wczoraj w artykule „Tajemnicza śmierć kobiety w centrum miasta”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Czad na Kiepury

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Złodziej zatrzymany

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~jacha 28-12-2012 8:58
interwencje polegały na założeniu kilkunastu blokad i zrobieniu kilkudziesieciu zdjęć na sobieskiego a nastepnie ustalenie tych kierowców- do likwidacji te słuzby.
~xxx 28-12-2012 9:55
chwała dzielnym strażnikom :D bez nich nie było by jelonki :D
~darojg 28-12-2012 10:21
Drodzy internauci zauważyliście,że żadem z miejskich notabli nie złożył życzeń mieszkańcom na święta. Olali, czy bali się komentarzy po uchwaleniu nowych stawek za śmieci. Ciągnijmyy temat bo od lipca się finansowo niepozbieramy
~Mieszkaniec 28-12-2012 12:32
Nikt nie chwali SM to sami muszą czymś się pochwalić. Jednak ich działania to nic wielkiego. Całą robotę wykonuje przeważnie Straż Pożarna albo Policja Oni SM jedynie asystują. Tytle z nich pożytku co i beż nich. Co zaś się tyczy miejskich notabli to pewnie otrzymają to na co sobie zapracowali. Gwizdy i możne parę jajek na pl Ratuszowym w sylwestra. To na początek
~ 28-12-2012 12:48
brzmi jak opowiadanie szóstoklasisty w szkole. bravo jelonka za profesjonalizm
~ 28-12-2012 13:00
ciekawe gdzie teraz są SM -scy ,w Cieplicach banda d...li ... z petard
rymcycymcy 28-12-2012 21:07
I to wszystko działo się ...wśród nocnej ciszy ?? :) ...o zgroza ! :)
~... 28-12-2012 21:20
Teraz będą pisać o nich, co takiego wielkiego nie zrobili... Prawda jest taka, że są całkowicie zbyteczni...
~@ 28-12-2012 21:45
Święta = żniwa "służb"... Ale tak to już jest: "piłeś - nie jedź, nie piłeś - wypij!"
~:) 29-12-2012 17:36
Ciekawe gdzie byli kiedy w wigilię kilka osób ratowało życie starszemu człowiekowi pod starym cmentarzem , czekając na karetkę prawie 25 minut ???. Bałagan na przejściu dla pieszych , bałagan na drodze , gapie . To cud ,że nie doszło do kolejnego nieszczęścia . A
~Lech 29-12-2012 21:41
Panowie ze Straży Miejskiej, miejcie gdzieś bzdurne wpisy ludzi mających problemy z samym sobą i piszących bzdety... dopóty dopóki nie bedą potrzebowali pomocy z Waszej strony... !!! (kwestia czasu) Życzę Wam Spokojnego Sylwestra i Wszystkiego Dobrego na Nowy Rok !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%