MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Kilkadziesiąt fotografii na jubileusz

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 lipca 2017, 10:10
Aktualizacja: 10:16
Autor: Org
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
Wystawa przygotowana została z okazji 40–lecia pracy twórczej Janusza Moniatowicza oraz nadania artyście Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wernisaż odbędzie się 28 lipca w cieplickim Muzeum Przyrodniczym o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Prezentowana wystawa stanowi autorski wybór prac Janusza Moniatowicza z różnych lat i okresów działalności fotograficznej. Fotografie pochodzą z cyklów zatytułowanych: „Nieborów”, „W ciszy atelier Josefa Sudka”, „Grabarka”. Artysta prezentuje także pejzaże, fotografie portretowe, martwe natury oraz zdjęcia obiektów ceramicznych. Zdjęcia powstały na przestrzeni lat 1985-2016.

Janusz Moniatowicz pochodzi z Bolesławca, urodził się w 1958 roku. Jest uznanym artystą fotografikiem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, kierownikiem karkonoskiego oddziału ZPAF. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze, gdzie ukończył Wydział Fotografii Artystycznej u prof. Jana Šmoka. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych a także albumów i publikacji.Jego prace znajdują się w zbiorach: Victoria & Albert Museum (Wielka Brytania), UMPRUM Muzeum w Pradze (Czechy), Muzeum Spisza w Lewoczy (Słowacja), Galerii Artystów w Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja), Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w kolekcjach prywatnych. Mieszka w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

Fajfy cieplickie i rodzinne warsztaty z Przystanią Twórczą

47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Senator zachęca do głosowania na maszty

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Dzisiaj premiera Malali!

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
860
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%