MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

“Kilka Autoportretów Emocjonalnych” Beaty Stankiewicz–Szczerbik

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 13 listopada 2014, 8:51
Aktualizacja: 8:58
Autor: Manu
Fot. Organizator
Jutro (w piątek, 14 listopada) o godz. 17.00 w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie (przy ul. 11–go Listopada 23) odbędzie się wernisaż wystawy unikatowych szklanych instalacji i rzeźb autorstwa Beaty Stankiewicz–Szczerbik zatytułowanej “Kilka Autoportretów Emocjonalnych”. Wystawa inauguruje otwarcie Domu Hauptmannów po remoncie.

Beata Stankiewicz-Szczerbik w 1996 roku otrzymała dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W swoich pracach zajmuje się: tworzeniem unikatów ze szkła: rzeźb, reliefów, witraży, kafli, mis, figurek, aniołów, prezentów, portretów. Projektuję i realizuję szkło w architekturze, czego przykładem są witraże w gotyckim kościele p.w. Św. Macieja we Wrocławiu.

Stosuje wiele technik szklarskich: szkło wypalane w formach: zamkniętych i otwartych, pate de verre, fusing , witraż i związane z nim malarstwo na szkle: kontur, patyna i emalia. Stosuje też szklarskie techniki malarskie na bryłach i kaflach, złocenia utrwalane termicznie i piaskowanie. Dzieła są niepowtarzalne i wykończone ręcznie szlifem i polerowaniem.

Brała udział w jedenastu wystawach indywidualnych i ok. dwudziestu zbiorowych, m.in. w wystawie New Glass Review 20 w Corning Museum of Glass w Corning w Stanach Zjednoczonych (1999) oraz Międzynarodowej Wystawie Szkła Kanazawa w Kanazawie w Japonii (2007).

Jej prace unikatowe znajdują się w zbiorach muzeów państwowych: Muzeum Narodowe we Wrocławiu (witraż gabinetowy “Jednorożec i Dziewczyna”), Muzeum Narodowe w Poznaniu (obraz szklany “Kobieta z misą”), Muzeum Miejskie w Jeleniej Górze (witraż artystyczny “Dziewczyna z sercem”, witraż artystyczny „Śpiąca z kręgosłupem”, rzeźba szklana “Panna Nadzieja”), Muzeum Polskiego Szkła Współczesnego w Sosnowcu (kafel “Dziewczyna z Różą”), Muzeum Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (witraż “Człowiek, rower i okulary słoneczne” 1996). Unikaty szklane w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Artystyczny Flowland

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Artur 13-11-2014 23:42
Widziałem instalacje tej pani i nic szczególnego. Dzisiaj każdy kto skończy szkołę artystyczną uważa się za artystę, a tak niestety nie jest. Trzeba jeszcze mieć coś do przekazania. Wrocławskie szkoły gotowania na gazie zamieniły się w supermarkety z dyplomami, a do szkół artystycznych trafiają jeszcze najsłabsi. Głównie ci, którzy do żadnej poważnej szkoły by się nie dostali. Nikomu nie polecam tej wystawy, szkoda czasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Wieczór z akordeonem

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Zagra Sonori Ensemble

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%