MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Kika słów o komforcie i bezpieczeństwie w Termach

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 sierpnia 2015, 8:07
Aktualizacja: Niedziela, 2 sierpnia 2015, 7:49
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum
Zostaliśmy poinformowani przez naszą Czytelniczkę o niedogodnościach, jakie spotykają przychodzących przed godziną 10.00 do Term Cieplickich. Chodzi o to, że basen sezonowy otwierany jest dopiero o 10.00, a wcześniej ludzie nie mogą nawet skorzystać ze stojących wokół leżaków.

Termy Cieplickie generalnie czynne są codziennie od godziny 6.00 d0 23.00, jednak godziny te nie odnoszą się do wszystkich basenów. Basen zewnętrzny, otwierany jest o godzinie 10.00 a zamykany o 20.00.
W upały mieszkańcy i turyści przychodzą na basen już w godzinach porannych. Bywa tłoczno, a nie mogą skorzystać z odkrytego akwenu. - Zmiana godzin otwarcia basenu sezonowego to także zmiana harmonogramu pracy obsługi, a przede wszystkim wydłużenie czasu pracy ratowników, którzy są zatrudniani przez zewnętrzną firmę. Wiąże się to także z dodatkowymi kosztami – wyjaśniał pracownik działu sprzedaży i marketingu Term Cieplickich.

- W upalny dzień każdy marzy o zanurzeniu się w chłodnej wodzie, niestety trzeba wziąć pod uwagę, że polskie lato jest kapryśne, dlatego jednego dnia termometr może wskazywać ponad 30 stopni, a już następnego w granicach 20-tu. Otwarcie codziennie od porannych godzin sezonowego basenu jest nierentowne, a grafiku pracy ratowników nie można zmieniać z dnia na dzień - usłyszeliśmy.
Czytelniczkę oburzyło też, że musiała opuścić leżak przy nieczynnym basenie zewnętrznym i o tę sprawę także zapytaliśmy.

- Istotnie, do momentu otwarcia basenu zewnętrznego i tym samym objęcia stanowiska pracy prze ratownika, obsługa Term prosi gości o niezajmowanie leżaków. Związane jest to przede wszystkim z troską o bezpieczeństwo naszych klientów, którzy w tym momencie mogą leżeć na leżaku, a za chwilę na dnie basenu – kontynuował pracownik Term.

- Trzeba też pamiętać, że przed otwarciem sezonowego akwenu pracują tam osoby sprzątające i konserwatorzy, którzy muszą wykonać swoją pracę, aby wizyta w Termach była dla gości jak najbardziej komfortowa – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z dużą ilością nakrętek?

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~anonim777 1-08-2015 8:27
Konserwację iprzeglądy robi się w nocy aby rano było sprawne. Ale co się dziwić jak obsady kierownictw to obsady partyjne.
~Le1Kiepury 1-08-2015 8:44
Nie ma to jak zadowolony klient ale co tam
~ 1-08-2015 9:38
Nikt nigdy rano tam nie sprzątał ani nic z rana wiec niech nie kłamią ! A czemu ktoś kto leży na leżaku ma się zaraz utopić ?! Totalna bzdura
~Error 1-08-2015 9:38
"Zmiana godzin otwarcia basenu sezonowego to także zmiana harmonogramu pracy obsługi, a przede wszystkim wydłużenie czasu pracy ratowników, którzy są zatrudniani przez zewnętrzną firmę. Wiąże się to także z dodatkowymi kosztami – wyjaśniał pracownik działu sprzedaży i marketingu Term Cieplickich". Proponuje zamknąć jeszcze jeden z basenów np. do godz.12, wtedy koszty zatrudniania ratowników jeszcze bardziej spadną.
~Le1Kiepury 1-08-2015 9:42
Ja proponuję zaorac na amen to koszty spadna do zera...
~... 1-08-2015 9:51
Termy JG: 1. FATALNE miejsce 2. Bardziej niecka a nie termy (liczyłem na choćby 1/3 tego co jest na Węgrzech. Nie dostałem nawet 1/20 3. Zimą - zamknięta część deszczownic i tych biczów wodnych, czy jak to się nazywa. Zamknięty duży basen, zamknięte zjeżdżalnie 4. Latem - zamknięta część basenu ze względu na "koszta" 5. Ceny oczywiście nie idą w dół - zamknięta część basenu (duży zewnętrzny) i część deszczownic ale o tym nie poinformują klienta, a klient płaci cenę normalną, mimo iż część atrakcji jest zamknięta. 6. Jacuzzi w termach to chyba żart - to nawet nie niecka, to nie wiadomo co... 7. Kto wymyślił tak ŚLISKIE płytki? Powinien normalnie za to odpowiedzieć. Byłem w termach kilka razy i widziałem 2 osoby, które zrobiły sobie kuku na tych płytkach-poobijały się co prawda, no ale...
~... 1-08-2015 9:54
cd. Pomysł term jest sam w sobie bardzo dobry. Miejscowość turystyczna, Karpacz, Szklarska, granice blisko - będzie dużo gości. Ale dlaczego nie zbudowano choćby w 1/3 tego co jest na Węgrzech? Dlaczego nie ma dużego (ogromnego) otwartego basenu? Dlaczego jest tak mało atrakcji, sauny i inne rzeczy dodatkowo płatne (i nie można wejść nago)? Aż się prosi (skoro pod całą JG są wody termalne), aby zbudować TERMY z prawdziwego zdarzenia. Już Uniejów jest ładniejszy niż nasza niecka. Zepsuli projekt term koncertowo.
~aaa 1-08-2015 10:07
Problemem jest też basen dla małych dzieci. dlaczego wszystkie baseny są na równi z podłogą a ten dla dzieci położony jest 20cm wyżej? do tego jeszcze te śliskie płytki i o wypadek nie trudno
~ed 1-08-2015 10:57
termy są do d.... ale i tak walą tam tłumy. To typowy monopolista który nie przejmuje się klientem. Nie ten to przyjdzie następny. Nie liczyłbym na jakies zmiany. A niedociągnięć jest dużo. Poza opisanymi dodam jeszcze tego wielkiego dmuchańca który zajmuje 3/4 basenu pływackiego. Dla chcących popływać zostaje jeden tor - szkoda czasu na komentarz. Jak zapytalem ratownika czy można pływać na tych torach obok to mało mnie nie zabił wzrokiem. I w ogóle co to za pomysł żeby ratownicy a więc podstawowy personel takiej firmy byli zatrudniani przez firmę zewnętrzną. Śliskie płytki to skandal - jakaś "mądra głowa" chyba nie przewidziała że będą one non stop mokre a więc nie do chodzenia. Ciekawe jak wygląda odpowiedzialność cywilna za wypadki - pewnie w reg. jest napisanie że nie odpowiadają.
~ktosik 1-08-2015 10:57
W godzinach od 6 do 9 z term korzystają przeważnie emeryci i osoby niepełnosprawne, dlatego też kierownictwo term uznało, że w celu zapewnienia im bezpieczeństwa ma być 1 ratownik i wyłączone wszystkie masażery
~Kaya 1-08-2015 11:08
Przecież to nie są żadne wody termalne,tylko zwykłe wody z rur,a termami to nazwali,żeby dostać dotację z unii,i podciągnąć pod uzdrowisko,oj naiwni:)
~Hmm... 1-08-2015 11:12
Nie pierwszy raz słyszę o tych śliskich płytkach. Mnie upadek grozi poważnymi konsekwencjami, z przykuciem do łóżka na resztę życiorysu włącznie, więc śliskie podłoże i tłum to nie dla mnie. Przypuszczam, że nie jestem jedyna taka... Jednocześnie jedyną naprawdę skuteczną rehabilitacją mojej niepełnosprawności jest pływanie. Więc pewnie znowu pojadę gdzieś daleko, żeby popływać bezpiecznie, a tak się cieszyłam, gdy budowano Termy... Porażka. :(
~termalny 1-08-2015 11:41
Śliskie płytki to SKANDAL!!!!! Ktoś powinien za to beknąć! Jak klient kiedyś złamie kark albo połamie miednicę to wtedy będą myśleć co z tym klopsem zrobić... Z sufitu kasetony lecą na łeb na szyje, szyby ubrudzone, nie licząc tej która jest pęknięta i jeszcze nie wymienionona - musi wpaść do środka i poranić ludzi. W szatni zegar bije choć nie korzystam z basenu - zdzierstwo!!! Nie ma podziału na szatnię damską i męską, Zmieszanie i zarzenowanie -bezcenne.( Do Gościa co chcał nago chodzić -W DOMU SOBIE CHODŹ Z FAJFUSEM NA WIERZCHU-Zboku jeden....)
~@ 1-08-2015 12:04
Basen do rehabilitacji to się chyba znajdzie w uzdrowisku. Ja cudów na kiju nie oczekuję, dobrze, ze jest w ogóle gdzieś popływać, a jak teraz basen zrobił się dostępny dla starszych dzieci to dla mnie ok. Termy są dla gości uzdrowiska i mieszkańców, ja pracuję i wystarczy mi samo pływanie, reszta to zbędny luksus, choć kogo stać niech korzysta. A jeśli chodzi o płytki, to pewno dobre klapki są niezbędne. trzeba się zaopatrzyć.
~cieplicc 1-08-2015 13:23
Termy się przydają jest gdzie kolesi partyjnych na stołkach usadzać jak nie jak tak ! :)
~Uśpiony 1-08-2015 13:31
Termy to typowa spółka miejska gdzie zamiast fachowców upycha sie partyjnych kolesi bez pojęcia i pomysłu, to samo z wiekszością pracownikow którzy albo są byłymi pracownikami posłów, znajomymi radnych i tak dalej, nowy prezes to już wogole szczyt wsadzenia na stołek kogoś nie mającego pojęcia o tym co ma robić. Imprezy w termach to dopiero śmiech na sali , 4 w ciągu całych wakacji na które przychodzi garstka ludzi. Ręce opadają w tym mieście , najgorsze jest to ze ludzie jak barany ciągle głosują na ten sam układ.
~Z JELENIEJ 1-08-2015 13:32
PŁYTKI w termach to normalna KOSTUCHA , masakra. Zaoszczędzili na wszystkim, bo wydali pewnie na ubezpieczenie od wypadków.
~ 1-08-2015 15:39
Też poczułem się oszukany i złożę skargę do biura spraw konsumentów, oszukują wszyscy na każdym kroku, rzygać się chce od tego syfu
~t-tryk 1-08-2015 15:44
Sami malkontenci, przecież pseudo termy , są dla stołków swoich ludzi, a nie wydumanych potrzeb mieszkańców i turystów. vide "logiczne " tłumaczenie niby rzecznika.
~Pływaczka 1-08-2015 16:51
"Obskoczyłam" wszystkie baseny w promieniu 30 km od Jeleniej Góry i naprawdę nigdzie nie ma tak śliskich płytek jak w Termach. Byłam świadkiem jak malutki chłopczyk upadł i leciała krew z głowy.
~tała bywalczyni 1-08-2015 17:20
Nikt nikogo nie zmusza do kąpieli w niecce! Komu się nie podoba - niech w domu zostanie i w fotelu pod nosem pomarudzi! Jestem stałą bywalczynią i cieszę się, pomimo wielu mankamentów w tym obiekcie, że coś takiego w Cieplicach powstało. Aby nie zarzucono mi stronniczości - ratownicy, którzy przez większość swoich dyżurów konwersują ze swoimi kolegami i koleżankami podczas pracy to niebezpieczeństwo dla wszystkich. Warto by ktoś kompetentny przyjrzał się ich pracy! Stała bywalczyni :-)
~. 1-08-2015 17:28
Nic w grafikach ratowników nie trzeba zmieniać, tylko zamiast stać po dwóch czy trzech przy jednym baseniku (i gadać) trzeba jednego oddelegować na zewnątrz.
~bul DÓpy 1-08-2015 17:58
cieszcie się cebulaki że wchodząc na Termy o 7:55 płaci się najniższą stawkę za zwykły basen, a korzysta się ze wszystkich niecek które "odpalane" są o 8:00. w innych miastach które mają podobny system, po najniższej cenie wchodzi się przez pierwsze 30-60min od otwarcia
~źle,brzydko,słabo,mało 1-08-2015 18:25
dzień bez narzekania na Jelonce,dzień stracony:)Pozdrawiam wszystkich normalnych.
~MRf 1-08-2015 18:31
Ta inwestycja to był przekręt od wyboru poronionego miejsca przez projekt na wykonaniu skończywszy .... wiec co się dziwić A że ludzi kupa ... to spowodowane tym nadmiarem basenów w JG ...
~Witek58 1-08-2015 20:00
Jestem z Jeleniej i niestety wolę pojechać kilkanaście kilometrów do Karpacza i skorzystać z Gołębiewskiego. Niestety fakt jest taki że w Jeleniej wszystko co powstaje jest z góry mniejsze, mniej atrakcyjne niż inne obiekty w okolicy. Dlaczego ? Na myśl nasuwa mi się jedno to korzyści finansowe wąskiego grona osób a nikogo nie interesuje rozwój miasta.
~Witek58 1-08-2015 20:04
cd ... dlatego pomimo hucznych otwarć , budowaniu nowych obiektów Jelenia dalej jest w ciemnej d...
~klient 1-08-2015 21:47
wczoraj tj 31.07 byłem na termach do godziny 23 to znaczy miałem być ale wyszedłem bo panowie ratownicy o godz 22:20 powyłączali wszystkie urządzenia nawet te na dworze co cie okazało ratownicy wyszli z już z pracz juz 0 22:40
~Dr Watson 1-08-2015 22:09
Jak już zdecydowano się na budowę i otwarcie takiego skansenu i grajdoła, który przez niedouczonych i niedokształconych w tym temacie włodarzy miasta szumnie nazywany jest termami, to niech do cholery chociaż wszystkie "atrakcje" tego miejsca będą dostępne od rana do wieczora. Chodzę na te nieszczęsne termy zawsze przed 9-tą i niestety, ale korzystać z zewnętrznych niecek czy też nocników nie można. Dopiero od 10-tej. Czyli jedna wielka chała i dziadostwo. Ale tak jest tylko w zapadłej Jeleniej Górze. A tłumaczenie przedstawiciela tego grajdoła jest tak żenujące i śmieszne, że dziwię się że nie objęto tego cenzurą.
~ 1-08-2015 23:40
ale o co pretensje, informacja ze basen zewnetrzny jest czynny od 10 jest, to skad pretensje? "Mam pretensje o to ze basen nie jest czynny od tej o ktorej przyszedlem tylko od tej o ktorej pracownicy przyjda" ...
~bywalec 2-08-2015 7:29
SAUNA PAROWA jest nieczynna od wiosny i nie wiadomo czy i kiedy będzie czynna, skandal!!!
~ 2-08-2015 8:31
małe, syfiaste, ciasne ale własne... wolę jechać do konkurencji a szkoda, bo odwiedzałłbym regularnie kilka dni w tygodniu
~prawdaw oczy 2-08-2015 9:36
A kto odbierał obiekt Sanepid ! A kto go kontroluje sanepid! A jak często bada wodę w basenie raz -2razy w roku przed i po sezonie !Tak to jest Jak prezydent miasta powołuje powiatowego inspektora sanitarnego i prezesa spółki termy . Paranoja Jeśli obiekt stwarza niebezpieczeństwo patrz płytki itd to dlaczego nie działają z urzędu właściwe służby kontrolne ? Woda termalna kpina raczej woda z wodnika prawda. Rada Miejska ubiegłej kadencji zdecydowała że sprawę inwestycji zbada NIK I co z tym zrobiono. Zrobiono ludzi w balona jednym słowem
~ 2-08-2015 10:04
grafiku nie można zmieniać z dnia na dzień ??? frimy z sektora prywatnego nie mają z tym problemów,,,,,,, wiąże się z dodatkowymi kosztami ?? a zludzi to zdzierają za wejście bajońskie sumy , po za tym przestańcie się bawić w zatrudnianie zewnętrznych firm skoro ratownicy i reszta pracowników jest potrzebna cały czas
~ 2-08-2015 10:19
a ja juz tam nigdy nie pojde- male ciasne i obsluga niemila- bezpieczenstwo? zadne!!!!!!!!!!!!!!
~bok 2-08-2015 11:17
Bardzo dużo negatywnych ocen nt. działalności Term spowodowana jest tym, że obsługa i zastosowane rozwiązania nie dorosły do współczesnych oczekiwań. Poważne zastrzeżenia budzą klasykiem zwane tzw. oszczędności, które nikomu nie przynoszą korzyści, bo przecież po to zorganizowana została ta forma wypoczynku i relaksu aby pełnić wszystkie funkcje w godzinach otwarcia. Teraz prześcigają się różne formy oszczędności, a to jeden ratownik, a to część zamknięta, a to dodatkowe opłaty, pytanie po co, a gdzie marketing? Dlaczego jest przyzwolenie na byle jakość i marność usług. Odpowiedź jest tylko jedna, przyjęto bowiem kierunek na prywatyzację, na późniejsze korzyści dla wybranej grupy decydentów.......
~jęczenie 2-08-2015 12:36
Typowy jeleniogórski hejt się odezwał. Szkoda na ten temat gadać, sami specjaliści się odezwali.
~iras 2-08-2015 12:42
Napuścić wodę do dawnych niecek za pałacem na błoniach i Termy latem bankrutują.
~ 2-08-2015 12:50
Zwykle nie marudze na otaczajacy swiat ale jesli chodzi o jedna pania ratowniczke /wlosy blond/ ktora kompletnie nie ma podejscia do dzieci ktore ucza sie plywac w roku szkolnym w Termach to po prostu faky niezaprzeczalny.Skargi od dzieci sa co raz czestsze.Dzieci nie chca do niej isc .ktos taki nie powinien tam pracowac .
~Witek58 2-08-2015 12:52
A gdzie te błonie w Jeleniej ? Tam gdzie kiedyś krowy się pasły przy Grzybku ?
~abc 2-08-2015 13:12
Praktycznie napisano tu już wszystko , jednak w ostatnim czasie zauważyłem ,że część pracowników jest opryskliwa , szczególnie Panie " tańczące " z mopami , robią łaskę ,że pracują , jak im nie pasuje to do pośredniaka , strasznie opryskliwe , część ratowników w ogóle nie jest zainteresowana ochroną klientów , tylko pogaduchami z kolegami i koleżankami . Wczoraj , w godzinach popołudniowych , momentami nikt nie pilnował zjeżdżalni obok cebuli , wirówki to w ogóle nikt nie pilnuje i bachory robią co im się żywnie podoba , tylko wszedłem i zaraz wyszedłem z guzem na czole . Porażka .
~ 2-08-2015 13:24
Ja nie rozumiem, dlaczego dyrekcja Term jest zatrudniona przez Termy, a ratownicy i inni pracownicy są z zewnętrznej firmy. Płacąc pracownikom zewnętrznym Termy płacą również tzw. czapie - właścicielom firm zewnętrznych, którzy palcem nie kiwną w termach, a biorą zysk z tego, że udostępniają pracowników, płacąc im po odjęciu tego właśnie zysku. Czy Termy nie mogą zatrudnić własnych pracowników na różnych stanowiskach pracy lecz muszą płacić obcym firmom za korzystanie z ich pracowników, więc płacą podwójnie, bo zapłata składa się z wynagrodzenia pracowników i zysku właścicieli zewnętrznych firm? Czy to nie jest pójście na łatwiznę kosztem wzrostu ceny za wstęp? I proszę nie pisać o unikaniu płacenia w ten sposób składek ZUS, bo obce firmy też muszą ponosić koszty ZUS na pracowników.
~ 2-08-2015 13:33
@ Witek58 - pewnie chodzi o łąkę w Parku Zdrojowym między pałacem Schaffgotschów a Zdrojowym Teatrem Animacji, po stronie pałacu. Niecki wypełnione wodą zawsze były za siatką przy drodze prowadzącej w głąb parku. Tam faktycznie była woda termalna, bo ciepła, a w niektórych miejscach gorąca, i nikomu nie przeszkadzało stężenie wody termalnej bo ona w 100% była termalna. Kąpali się tam dorośli i dzieci bez ograniczeń w tej części, gdzie woda była chłodniejsza i nikt nie mówił, że stężenie tej wody jest szkodliwe dla zdrowia. Jak ktoś miał dość bycia w tej wodzie, to po prostu z niej wychodził.
~ 2-08-2015 13:38
A tak w ogóle to dobrze, że te Termy są w Cieplicach, bo w końcu udało się je wybudować, po 25 latach od czasów komuny. Tutaj trzeba przyznać, że jest to zasługa poprzedniego prezydenta, bo to on zdecydował się je wybudować. Poprzednicy tylko obiecywali, a nic nie robili w tym kierunku.
~do 12:36 2-08-2015 13:47
czyżbyś był 1 tych co są odpowiedzialni za te wszystkie niedogodności ???? Co prawda kole w oczy ??? Gdy ludzie otwarcie mówią co jest źle zrobione to najlepiej nazwać to hejtem
~do 9:54 2-08-2015 13:51
sobie w domu przed lustrem paraduj nago ekshibicjonisto jeden !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Tuiteraz 2-08-2015 14:25
Czasami mam wrażenie,że to klienci są dla Term a nie na odwrót.
~` 2-08-2015 15:28
Co się denerwujecie Polska to postsowiecka patologia słów, myślenia i działania a im bardziej na górze tym bardziej taki człowiek tej patologii się oddaje.
~raf 2-08-2015 15:41
skoro od 9 placę pełną stawke za wjazd to chciałbym korzystać ze wszystkich urządzeń,a nie żę jeszcze trzeba prosić jasnie pana ratownika o włączenie tego czy tamtego może jeszcze powinienem podejść i w podziękowaniu w pierscień go całować. to samo z basenem zewnętrznym niech otworzą od 13 do 16 i spoko ratownicy zadowoleni bo nie musząsiedziec na wygnaniu na zewnętrznej i panie sprzątające bo kibli na dworze nie muszą sprzątac a klient? on musi byc zadowolony i ch....
~Lio 2-08-2015 16:13
Zeby mogli to by przychodzili 0 3.00 w nocy..., Jeleniogórskie dziwadła. Moim zdaniem szefostwo term nie powinno sie przejmować co niektórymi dziwolągami.
~Lio 2-08-2015 16:32
Zeby mogli to by przychodzili 0 3.00 w nocy..., Jeleniogórskie dziwadła. Moim zdaniem szefostwo term nie powinno sie przejmować co niektórymi dziwolągami.
~ 2-08-2015 21:09
Widocznie w termach jest za duży tłok, do tego stopnia, że ludzie przychodziliby nawet w nocy, aby skorzystać z basenu bez tłumu. Może gdyby zatrudniano tylko własnych pracowników i godziwie im za to płacono, to możliwe byłoby otwarcie basenu od 6:00 do 23:00 z wszystkimi udogodnieniami (bicze). Gdyby pracownicy byli zatrudniani przez TERMY, a nie przez zewnętrzne firmy, to identyfikowaliby się ze swoją firmą czyli Termami, i byli zainteresowani tym, aby klienci byli zadowoleni. Jeśli pracownicy i ratownicy to ludzie z obcej firmy, to nic dziwnego, że pracę odbębniają. Jaka płaca, taka praca, bo pewnie niewiele zarabiają w tych obcych zewnętrznych firmach. Do Lio - spójrz w lustro - sam jesteś dziwadłem.
~Jeb 3-08-2015 1:47
Biadolenie jakby ktos wam kazal tam przychodzic. Nie podoba sie to nie korzystac, a nie "skandal, srandal", ale przychodzi prowincjusz i smrodzi. Ja pier...
~Infomacja 3-08-2015 11:14
Szanowni Państwo - jeśli redakcja Jelonki pozwoli i wydrukuje nasze wyjaśnienie, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie wątpliwości wraz z argumentacją, zwłaszcza, że wiele zarzutów jest po porostu nieprawdziwych, wiele rozwiązań wynika z zasad bezpieczeństwa, ekonomii i zdrowego rozsądku. Wiele rozwiązań jest praktykowanych na całym świecie, my także poznaliśmy wszystkie obiekty tego typu w Polsce, i na prawdę nie mamy w Cieplicach się czego wstydzić. Ale w skrócie: 1. Zawsze można narzekać, ze jest ślisko, ale zapewniam nikt z z pracowników Term nie wybierał kafelków, ani nie ustalał kryteriów atestów. 2. Na pewnym basenie w jeleniej zatrudnieni są ratownicy na etatach - dwóch się przeziębiło i basen został zamknięty na 2 tygodnie - (gdyby mieli outsourcing,nigdy do tego by nie doszło)
~Informacja 3-08-2015 11:30
3. Większość basenów otwierana jest o 8.00 lub 9.00 rano - Termy Cieplickie od 6.00 aby np. dać możliwość "popływania przed pracą". Zrozumiałe więc, że cena wówczas jest dużo niższa (14zł zamiast 25), więc i nie wszystkie atrakcje są dostępne. Na liczne prośby emerytów, pracowników jeleniogórskich firm, rodziców dzieci (ale również kuracjuszy) przedłużyliśmy ten tani czas o godzinę - czyli do 9.00. Jest taniej, bo nie wszystkie atrakcje są włączone. 4.Panią, która narzekała, że została wyproszona z nieczynnej strefy zewnętrznej, zamkniętej do g. 9.00 proszę o informację, którędy się na nią dostała, skoro nie zauważyła "łańcuszka" i kilku tabliczek informujących o zamknięciu tej części. Gdyby jej dziecko utonęło, czy kto byłby winny: Termy, czy łamiąca wraz z dzieckiem przepisy- mama?
~Informacja 3-08-2015 11:48
5. Pana, który narzeka na działającą saunę parową informujemy - działa! Jeśli przy okazji, ma Pan pomysł na to, jak rozpoznać wandali i/lub idiotów, którzy notorycznie ją psują, będę wdzięczny za dobrą radę. 6. Ceny poza sezonem "nie lecą w dół" - tak. Pewnie dlatego, że nie zostały podniesione "na sezon". 6. Ceny w TC są najniższe w Polsce wśród obiektów Termalnych. 7. TC wykorzystują wodę termalną (z tego samego ujęcia co Uzdrowisko. 8. O stężeniu minerałów w wodzie decyduje Polska Norma, która jest identyczna dla wszystkich obiektów w Polsce. 9. Firma zatrudniająca ratowników została wyłoniona w przetargu -jak inaczej mogłaby być legalnie wyłoniona? Kto zabronił jeleniogórskim ratownikom się dogadać i złożyć ofertę? Uprzejmie zapraszamy do przetargu za rok- zatrudnimy najlepszych.
~Informacja 3-08-2015 12:42
10. Firma sprzątająca pracuje 24 godziny na dobę. Niecki basenowe, mogą być czyszczone (przez naszych pracowników obsługi technicznej) wyłącznie kiedy nie ma w nich osób się kąpiących. W nocy sprzątane są hale basenowe, wcześnie rano dna niecek. 11. Spółka Termy Cieplickie administruje obiektem OD DNIA zakończenia budowy. Nie mieliśmy wpływu ani na jego lokalizację,, ani na projekt, ani na rozwiązania budowlano-funkcjonalne. 12. Nigdy nie wypowiadamy się krytycznie na temat innych obiektów, a szczególnie hotelowych basenów i aquaparków w najbliższej okolicy. Bardzo je szanujemy, uważamy, że wspólnie z nimi podnosimy atrakcyjność turystyczną regionu i serdecznie pozdrawiamy ich pracowników.
~Informacja 3-08-2015 13:06
13. Z radością powiększylibyśmy nasze Termy, dobudowalibyśmy baseny zewnętrzne, pływackie, strefy i restauracje. Niestety trudną decyzję o wycięciu części Parku Zdrojowego lub przesunięciu rzeki Wrzosówki pozostawmy wizjonerom. 14. Informacje o tym, że o jakiejkolwiek godzinie dyżur pełni jeden ratownik ("ktosik") jest kłamstwem. W sądzie jesteśmy w stanie udowodnić to zapisem monitoringu, zatem zapraszamy "ktosika" do ujawnienia danych kontaktowych. 15. Jakość wody w basenach jest monitorowana 24h/na dobę. Nigdy nie zdarzyło się przekroczenie którejkolwiek z norm. Jeśli ktoś ma dowód niewłaściwej pracy Term lub Sanepidu - zachęcamy do publikacji. 16. Pomysł napuszczania jakiejkolwiek wody do jakichkolwiek niecek sprzed półwiecza (w Parku) powinien być kierowany do innych instytucji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minka na sobotni wieczór

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Czytelniczka: drogo i brudno

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
248
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%