MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Kierunek Wrocław

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:26
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Z ponad rocznym poślizgiem zakończył się remont drogi wyjazdowej z Jeleniej Góry do Wrocławia. Odbiór techniczny nowej nawierzchni ulicy Wrocławskiej zaplanowano za tydzień.

W szczycie ruchu ulicą Wrocławską przejeżdża 600 samochodów na godzinę. W ciągu doby jest ich ponad pięć tysięcy. Przez wiele miesięcy mieszkańcy i kierowcy wjeżdżający lub wyjeżdżający z Jeleniej Góry narzekali na korki, wyboje, kurz i hałas.
- Cieszę się, że w końcu skończyli, bo ostatnio mieszkanie tutaj było bardzo uciążliwe - mówi Ewelina Stumirska z ulicy Wrocławskiej.
- Najgorzej było w nocy, gdy jechały ciężkie tiry. Wyboje powodowały nie tylko trudny do zniesienia hałas, ale też drgania. Pękały mury, nawet zegar spadł mi ze ściany - skarży się Danuta Gawryszewska.

Prace budowlane przy drodze zakończono, pozostały jedynie drobne poprawki.
W niektórych miejscach trzeba ustawić znaki drogowe. Remont ulicy kosztował ok. 5 mln zł.
- Jest to droga krajowa, więc pieniądze dostaliśmy z Ministerstwa Infrastruktury - mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Według niego, powodów opóźnienia jest kilka. Spowodowały je protesty firm startujących w przetargu na wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pod ulicą. Prace rozpoczęły się z kilkumiesięcznym poślizgiem. Opóźnienie spowodowało też wycofanie się placu budowy wykonawcy remontu drogi. Trzeba było zorganizować nowy przetarg. Jak się dowiedzieliśmy, powodem rezygnacji była zmiana stawki podatku VAT na materiały budowlane z 7 na 22 proc. Ostatecznie wykonania drogi podjęło się Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Zakończono też prace przy budowie wiaduktu. Ułożono już na nową nawierzchnię i wymalowano pasy. Otwarcie nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. Nowa konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza od poprzedniej. Wiadukt nie ma ograniczeń wagowych i mogą przejeżdżać po nim nawet najcięższe pojazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Kampania ławkowa

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~morele_baks 4-11-2005 18:58
Brawo, brawo, niesamowity wyczyn. Inne miasta poszerzają drogi, a nasi w ra(u)tszu podjęli błyskotliwą, decyzję, żeby główną wylotową drogę zwęzić. Proponuje za to nominację do nagrody wielkiego budowniczego M. Pola.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wytną drzewa

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
66
Tak
38%
Nie
53%
Nie wiem
9%