MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Kierowcy: Strefa parkowania to zdzierstwo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 sierpnia 2014, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 7 sierpnia 2014, 9:08
Autor: Angela
Fot. Angela
– Jeleniogórska strefa płatnego parkowania to okradanie ludzi w biały dzień – mówi Andrzej Chlebny z Jeleniej Góry, który wczoraj (5.08) zapłacił karę w wysokości 35 zł, bo nie zdążył przy ul. Muzealnej na czas rozmienić pieniędzy. W biurze obsługi strefy płatnego parkowania spotkał dwoje innych ukaranych tą samą kwotą. Mieszkańcy Kamiennej Góry nie znaleźli parkomatu, który – ich zdaniem – zasłaniają rusztowania remontowanego budynku przy ul. Piłsudskiego. I mimo że przetarg na nowego obsługującego strefę parkowania już został rozstrzygnięty, nic nie zapowiada zmian.

Andrzej Chlebny zaparkował przed południem przy ul. Muzealnej w Jeleniej Górze. Nie miał przy sobie drobnych pieniędzy. – Pobiegłem do prokuratury by rozmienić, bo przecież nasze parkomaty nie wydają reszty – opowiada. – Kiedy wróciłem, za szybą znalazłem karteczkę z informacją o karze. Pojechałem do biura obsługi klienta, gdzie siedziały dwie rozbawione panie. Próbowałem tłumaczyć im całą sytuację, ale kazano mi zapłacić 35 zł i koniec. Za co, pytam? Za dwie minuty postoju? - dodaje oburzony jeleniogórzanin.

W biurze pan Andrzej zastał dwoje innych ukaranych kierowców, którzy przyjechali do stolicy Karkonoszy z Kamiennej Góry. – Mieliśmy wizytę u lekarza – opowiadają. Zaparkowaliśmy przy ul. Piłsudskiego, ale nigdzie nie było parkomatu. Nie mogliśmy biegać po Jeleniej Górze i go szukać, bo lekarz na nas by nie czekał. Kiedy wróciliśmy, mandat był za szybą samochodu. Odszukaliśmy biuro obsługi, próbowaliśmy tłumaczyć, że nigdzie nie było parkomatu. Pani wskazała nam parkomat osłonięty rusztowaniem remontowanego budynku. Zgadzamy się, że powinniśmy zapłacić za czas postoju, ale nie 35 zł – dodają.

- Byliśmy u wiceprzewodniczącego rady Józefa Sarzyńskiego, ale usłyszeliśmy, że on nic nie może zrobić – mówi Andrzej Chlebny. – Pani z biura tłumaczy, że zasady funkcjonowania określa rada. Więc ja pytam – kto w końcu jest odpowiedzialny za to złodziejstwo? – wybucha jeleniogórzanin.

Joanna Szołdruk z Biura Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze tłumaczy, że parkomat przy ul. Piłsudskiego mimo prac remontowych prowadzonych na budynku, jest widoczny i w pełni dostępny dla klientów (dodatkowo nasi pracownicy umieszczali na rusztowaniu remontowanej elewacji budynku dodatkową informację o umiejscowieniu parkomatu). Jeśli nawet ktoś by go nie zauważył, kolejny parkomat jest po drugiej stronie ulicy i można z niego korzystać - mówi Joanna Szołdruk, z-ca kierownika biura SPP w Jeleniej Górze. - Prawo o ruchu drogowym wyraźnie mówi, że jeśli ulica jest oznaczona jako ulica płatna w strefie płatnego parkowania, zostawienie przy niej samochodu bez opłaty jest zabronione. Co do mężczyzny, który otrzymał wezwanie przy ul. Muzealnej, otrzymaliśmy z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów pisemną zgodę na pięć minut tolerancji. Każdy kierowca ma obowiązek wykupić bilet niezwłocznie po zaparkowaniu, więc pięć minut na wykupienie biletu moim zdaniem jest to czas wystarczający, bo faktycznie wypisanie wezwania, zrobienie zdjęć i wprowadzenie danych do systemu przez kontrolera trwa ok. 2-3 min. Jeśli czas od daty wystawienia wezwania do kupna biletu jest krótszy, wezwania są anulowane. Reszty natomiast nie wydają parkomaty niemal w całej Polsce. Wyjątkiem są urządzenia na parkingach w dużych galeriach handlowych, ale to są zupełnie innego typu urządzenia. Przetarg na obsługę strefy został już rozstrzygnięty i wygrała go inna firma, ale na obecną chwilę miasto nie przewidziało zmiany parkomatów na inny typ (np. na parkomaty wydające resztę). Nie zmienią się też zasady funkcjonowania strefy, o których decyduje Rada Miasta Jeleniej Góry - dodaje Joanna Szołdruk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~ 6-08-2014 8:05
Tylko GLUPI nie odgadnie sedna i istoty tego problemu. Okradanie ludzi w majestacie prawa. Tak dzialaja rzady PO, tak dziala sposow na braki finansowe kasy miast, dolozyc nalezy foto-lapacz przy d Aniluxsie i foto radary. Krawatom zyc nie umierac, patrza na naplyw LEWEJ kasy- ludzka krzywda i biurokratyczne chamstwo PO.
~Wiem 6-08-2014 8:07
To prawda ,że to zdzierstwo i rozbój. W cywilizowanych miastach płatne parkingi wprowadzono po to żeby upłynnić ruch w centrum miast. Przyjechałeś załatwić sprawę załatw to jak najszybciej i zrób miejsce innym. Dlatego pierwsze 15 minut jest bezpłatne. W naszym mieście niestety chyba jeszcze cywilizacja nie dotarła i odbywają się polowania na kierowców. Polowanie nawet z nagonką SM. Pamiętajcie na wyborach kto to nam zorganizował.
~Ryś z Klanu 6-08-2014 8:08
Maniuś,przecież to Republika Bananowa.Sprawiedliwości możesz szukać jedynie w burdelu, tam ile zapłacisz tyle dostaniesz jak chcesz,żeby ktoś Cię "puknął", idź do urzędu a najlepiej do Sądu. P.s. W końcu zgoliłeś brodę ;-)
~~~ 6-08-2014 8:49
Może pan Andrzej komuś wisi kasę to z tym do sądu,ale poruszył bardzo istotny problem.Dotyczy on wszystkich kierowców w Jeleniej Górze a zwłaszcza mieszkańców.Dlaczego parując pod domem muszę płacić za parking,dodam,że na podwórku jest to niemożliwe (zbyt małe,jeden samochód się mieści). Widok drepcącego z laską niepełnosprawnego po bilet,bo zajęte miejsca z kopertą jest żenujący,czy taki człowiek zdąży w pięć minut,żeby rozmienić kasę-absurd !!!!!!!!!
~luis 6-08-2014 8:49
gonić tych pazernych nie douczonych RADNYCH bo oni nie są za ludzmi tylko przeciwko a szczególnie przeciwko niepełnosprawnym kierowcą ........zapamiętamy przy następnych wyborach
~ 6-08-2014 8:57
Dlatego nie parkuje w J G.. Nie płacić nie biegać kartki wyrzucać
~ 6-08-2014 8:57
Jedzie jeden z drugim do miasta. jak byk ma oznakowanie o tym, że postój jest płatny. Parkuje. A potem..... zdziwiony! Typowe podejście polaczka. Może się uda. Nie masz drobnych nie parkuj! Widziały gały znaki? Ja tego problemu nie mam. Zresztą, prawie każdy ma komórę z netem. Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację i płacić komórą bez konieczności rozmieniania pieniędzy. Żałosne.
~AD966 6-08-2014 9:00
Złodziejskie miasto. Mamy prezydenta PO Katolickim Uniwersytecie w Lublinie,to tak PO katolicku strzyże się łowiecki. w ościennych panstwach nie znając tubylczego języka człek stoi przed aftomatem i ma czas na zrozumienie funkcjonowania machiny. Jest czas 15 minut nawet na to aby wejść do sklepu i coś tam kupić i mieć drobna . A tak w ogólnie jest coś pozytywnie wykonanego w Jeleniej oprocz obstawianie etatów swoimi.
~KRECIK 6-08-2014 9:12
Dlaczego misto dzieli sie zyskami z niemieckim właścicielem 50/50? Może dlatego wciskaja tyle mandatów bo wtedy kasa dla nich.
AnonimGall 6-08-2014 9:16
Wszędzie się płaci za parkowanie w centrum i nieważne czy Prezydent takiego miasta jest po KUL-u czy Instytucie Marksizmu Leninizmu ;) Problemem jest właśnie brak jakiejkolwiek tolerancji czasowej dla parkujących. W Szklarskiej Porębie nie wsuwają za wycieraczkę mandatu tylko informację, że trzeba dopłacić a bilet wrzucić do skrzyneczki. Można? Można! A kierowcom proponuję sprawdzony sposób - w aucie trzymamy zapas dwuzłotówek ;)
~hallo 6-08-2014 9:28
nie rozumiem jak moze byc na drodze pobliczne płatny parking moze wreszcie ludzie ruszą tym złodzieją do gardeł mafia w białych kołnierzykach
~ 6-08-2014 9:30
Jestem z JG i nigdy nie parkuje w centrum, nie daje zarobić tym złodziejom z ratusza itd
~Rico 6-08-2014 9:41
Właśnie zawsze się zastanawiam jak te 5 min tolerancji na zapłacenie biletu jest identyfikowane,skąd osoba sprawdzająca wie od kiedy auto stoi na parkingu jak kierowca biega za monetami po okolicy????????????
~.kierowca 6-08-2014 9:47
a ja parkuję tam gdzie jest za free,nawet jeżeli czasem trzeba podejść kawałek dalej i wbijam w ich płatne strefy,złamanego grosza nie dostaną ode mnie nigdy.
~ 6-08-2014 10:13
zlodziejstwo totalne!!!miasto dorabia sie na ludziach i to bez zadnych zahamowan. Wielka metropolia kazda najmniejsza uliczke zrobila platna , wiekszych mistach istnieje wieksza tolerncja i mnijesze zdzierstwo!!!!
~anonim1 6-08-2014 10:17
He, he... a ja parkuję i nigdy nie płacę, bo jest ciekawy patent, tylko trzeba pomyśleć...a tym, co dali kary po te 35zł radzę nie płacić!Niech kierują sprawę do sądu...
~AD966 6-08-2014 10:19
Czy ty widzisz galu że ludzie mają problem wówczas jak muszą nagle ,już ,pilnie wjechać w opłotki miasta ,może myślą o tych sprawach co ich nurtuje, sam dostałem tel .z KCMu o wizycie za 1/2 h /widocznie ktośwypadł z kolejki/ czas czekania 1 rok więc jadę i są problemy z parkowaniem pod KCM więc ulica ,brak drobnych ,sklep 10 dkg. kiełbasy taniej ,i dalej. Wszędzie się placi ale uczciwie się podchodzi do ludzi a MZ nie ma wpływu bo już stracil sterowność,i dryfuje na skaly jak cała PO.
~... 6-08-2014 10:31
Strefa parkowania w ścisłym centrum jest od 1993 roku i wtedy pierwsze pół godziny były bezpłatne!Potem radni (za prezydenta Kusiaka, nie za Zawiły) rozszerzyli strefę płatnego parkowania i zlikwidowali bezpłaten pierwsze pół godziny. Strefa płatengo parkowania była wprowadzona po to aby rotacja samochodów była większa, aby nie było blokowania na całe dnie miejsc.
~taka prawda 6-08-2014 10:36
Ja zawsze płacę z nadmiarem. Jak kogoś niestać to niech w ogóle nie parkuje i niech nie jeździ autem. To nie jest przymus.
~gosciu z jg 6-08-2014 10:39
A czemu nie ma Parkomatu pod RATUSZEM ???? Święte krowy ??? Oni dojeżdzaja do pracy i my. Absurd. Parkomat pod Ratuszem !!!!! Kto jest za ????
~ 6-08-2014 10:39
Ja sie wziąłem na sposób i nie płacę za parkowanie,a kartki za wycieraczek wyrzucam za siebie...nigdy nic mi nie przyszło ,z rozliczenia w skarbowym potrącają mi tylko za mandaty wystawione przez policję,więc z tymi karami po 35 zeta to jakaś ściema
~Anonim2 6-08-2014 10:41
A wystarczyło by wprowadzenie pierwszych 15 minut bezpłatnych - no ale to rozwiązanie przekracza wszelkie poziomy rozumowania decydentów... A tak, jedynie wkurzamy i odstraszamy turystów, brawo!
~antyradny 6-08-2014 10:41
Biedny ten radny, co nic nie może. Co mówić o powaznych sprawach dla miasta, skoro taki bzdet jest nie do załatwienia.
~szofer 6-08-2014 10:47
II punkt ;kiedy będą sekundniki przy światłach?;;;Takie proste ale lud trzeba ujajić.
~sowa 6-08-2014 10:49
Do anonim1 szkoda ze nie pochwalisz sie innymi przekretmi to nie jest ani wesole ani imponujace.Sama kilka razy zaplacilam bo zaapomnialam ,ale na calym swiecie placi sie za parkoweanie i to bardzo drogo,do tgo sa czesto oplaty za wjazd do miasta ,takze do tego trzeba sie przyzwyczaic i zaakceptowac .Lepsza mozliwoscia byloby placenie specjalna karta dopasowana do krajowych automatow ,i ktora mozemy po prostu dopelnic jak karty telefoniczne .To jest utrudnienie ze czesto nie ma sie drobnych pieniedzy.Ale uwazamytak czy inaczej ze jestesmy bardzo madrzy a zamiast pracoeac na nowoczesnych automatach parkingowych pracujmy na nowosciach przestarzalych ,al o to chyba chodzi by je za kilka lat zmienic.Tu widze paranoje ze nie a...lizuje sie jakosciowo do potrzeb takich urzadzen.
AnonimGall 6-08-2014 10:58
~AD966, no pewnie, że widzę. Rozglądanie się za parkometrem mnie wkurza... a wiesz, że kiedyś pani "tropiąca" chciała mi wlepić mandat, bo bilet leżał po prawej a nie lewej stronie??? @@ Tym niemniej zawsze mam zapas dwójeczek i przynajmniej to mnie nie zaskakuje ;)
~szofer 6-08-2014 11:04
Gdzie jest paragraf że ma być po prawej stronie? Zawsze kladę tam gzie siedzi kierowca.
~ 6-08-2014 11:05
Rozumiem rozgoryczenie p.Andrzeja,chciał zapłacić polazł rozmienić kasę, chce uregulować a tu mandat.I po co postępować uczciwie,zablokować parkomat guzikiem czy innym dziadostwem -wtedy będę wiedział za co mandat dostanę.
~Jelonekowaty 6-08-2014 11:46
Pamiętajcie ze to, Złodzieje z ratusza zorganizowali nam takie zdzierstwo!! Mało tego nic z tym nie robią bo dla nich to chleb powszedni by dołożyć innym i się nachapać czyimś kosztem. To co oni wyprawiają to jakiś kompletny absurd.
~simatic 6-08-2014 12:16
PARKOMAT pod Ratusz !!!! Oni są z innej gliny ulepieni ???
~Andrzej6 6-08-2014 12:20
Miałem podobna sytuację na ul. 1-go Maja przy Domu Kultury. Tablica głosi że parkomat jest przy ul. Kubsza. Przeleciałem całą ulicę i nie ma. Okazało się, że parkomat owszem jest na ul. 1-go Maja na przeciwko ul. Kubsza. Kiedy pobrałem bilet i przyszedłem do samochodu aby włożyć go za szybę ( trwało to ok. 4 min.) Pani ze Straży Miejskiej z wielkim zapałem spisywała moje tablice rejestracyjne szykując mi mandat. Prośba do stróżów prawa - miejcie więcej szacunku i zaufania do kierowców. To co robicie jest chamstwem, bo uważacie, że każdy potencjalny kierowca jest złodziejem.
~waw 6-08-2014 12:22
Niebawem wybory trzeba podziękować władzy bo to tylko ona odpowiada za ten stan.
~kielon 6-08-2014 12:46
Bez przesady. Płacić należy. Ja parkuję w centrum i płacę. Jak czytam te piski to mi się mdło robi. A jeśli kogoś nie stać to autobus i per pedes. Potem narzekanie, że złodziejstwo i zdzierstwo. Wjeżdżasz do centrum? stajesz? płać. Pięć minut dłużej i biadolenie? A jak w sklepie taki pożal się Boże sklepikarz 5 deko cukierków więcej zważy to darmo odda? Niektórym komunizm wyżarł mózg.
~kielon 6-08-2014 13:07
I jeszcze chciałem dodać, że mnie stać i na cukierki i na busa. Kupuję cuksy, wsuwam i jadę , proste? Proste!
~enibeigrekte 6-08-2014 14:35
polecam aplikacje na androida MOBILET
~taaa 6-08-2014 14:35
Jaka władza takie łupienie.
HankaOdRumcajsa 6-08-2014 14:58
Na dole przy ka...le Młynówka jest dużo miejsca za free. Pewnie tam też coś wymyślą, żeby nie parkować bezpłatnie, albo wcale, ale jak narazie polecam - i do miasta niedaleko.
~Yacek Placek 6-08-2014 16:34
To, co ma miejsce na płatnych parkingach to istny sajgon. Ci ludzie nie chcą zrozumieć człowieka. Gdyby istniała możliwość pobrania biletu 15 minutowego, wówczas Pan z Kamiennej Góry bez problemu udałby się rozmienić pieniążki i wykupił bilet na dłuższy postój, ale ... Wolę parkować w Jeleniej tylko na płatnym prywatnym parkingu, bo wygodnie zapłacę po powrocie bez obawy, ze dostanę mandat. Tak staję w Jeleniej vis a vis baszty lub koło hotelu Europa. Problem tych parkingów to również to, że nie zawsze człowiek może się "urwać", aby dokupić kolejny bilet, tym bardziej, gdy załatwia sprawę w urzędzie, w salonach operatorów sieci komórkowych itp., u lekarza...W Zielonej Górze pracownik czekał, aż minie godzina, do której bilet był ważny i wypisywał mandat. Nie ma zmiłuj się. Płać i płacz!!!
~Yacek Placek 6-08-2014 16:50
06-08-2014 12:46 | ~kielon | Czy Ty w ogóle rozumiesz, że tu nikt nie użala się, że płaci? W cywilizowanych krajach dopuszcza się tolerancję i lekkie spóźnienie. Stworzono także możliwość pobrania biletu 15 minutowego, co uchroniło by tego Pana z Kamiennej Góry przed zapłatą mandatu. Życzę Ci, abyś potrafił co do joty obliczyć, ile czasu zajmie Ci wizyta u lekarza łącznie z czekaniem na wejście, w urzędzie, w salonie, kiedy podpisujesz np. nową umowę i musisz ustalić jej szczegóły...Jeśli towarzyszy nam druga osoba, nie ma sprawy, bo dokupi bilet. Gdy jesteśmy sami, można nie zdążyć, a "łapiduchy" już czyhają.
~j23 6-08-2014 16:55
w Jeleniej Górze nie tylko to jest nienormalne...mamy policję, straż miejska od zakładania blokad i te drogowe sępy. A płatny parking przed szpitalem ( skandal), a dziury w drogach, a tiry pędzące przez centrum ( niedopuszczalne w normalnym mieście gdzie kamienice rozpadają się od drgań). asfaltowanie chodników. Fatalnie zarządzane jest miasto, jedynie mieszkańcy sami za własne pieniądze ratują wizerunek JG. A wybudowany nikomu niepotrzebny parking przy ul. Sobieszowskiej za kwotę 30 mln zł....za tę kwotę można wyremontować całe centrum.....o
~Yacek Placek 6-08-2014 16:57
Te dwie minuty, o których mowa musiałby zostać w ogóle przekroczone, inaczej nie ma mowy o postoju, a o zatrzymaniu zgodnie z kodeksem ruchu drogowego. Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze jedna kwestia. Jak potraktowaliby sprawę zarządzający tym bałaganem, gdyby parkujący samochód kierowca udał się zapłacić za postój i okazałoby się, że najbliższy automat jest nieczynny? Przykładowy kierowca udaje się do innego automatu, wykupuje bilet i wróciwszy do pojazdu zastaje mandat za szybą. Należy mu się mandat? Dlaczego personel wystawiający mandat nie bierze pod uwagę, że kierowca w danym momencie udał się wykupić bilet, rozmienić pieniądze? Przecież ten Pan, o którym tu mowa postąpił zgodnie z prawem, poszedł zapłacić za postój.
~ 6-08-2014 17:06
Absurd z parkingami, goni absurd, ja kiedyś biegałam za czynnym parkomatem , ponieważ na ul. Grodzkiej był nieczynny , musiałam znaleźć czynny i wrócić do auta i zamieścić karteczkę ,że opłaciłam, jak wróciłam to Ci z obsługi byli szybsi i włożyli mi karteczkę z mandatem , nie miałam wytłumaczenia ,że biegałam szukać czynnego parkomat. A może mieli rację i powinnam jechać autem szukać czynnego parkomatu?
~ 6-08-2014 17:06
Absurd z parkingami, goni absurd, ja kiedyś biegałam za czynnym parkomatem , ponieważ na ul. Grodzkiej był nieczynny , musiałam znaleźć czynny i wrócić do auta i zamieścić karteczkę ,że opłaciłam, jak wróciłam to Ci z obsługi byli szybsi i włożyli mi karteczkę z mandatem , nie miałam wytłumaczenia ,że biegałam szukać czynnego parkomat. A może mieli rację i powinnam jechać autem szukać czynnego parkomatu?
~Wies 6-08-2014 17:09
BYLI inkasenci i tez bylo wam zle
~Tadeusz B. 6-08-2014 17:13
W maju 2014 r. do Przewodn. Rady Miasta Wrotniewskiego skierowano wezwanie do usnięcia naruszenia prawa. Na podstawie art.101 ust.1 Ustawy z dnia 8.03.1990 r. /jednolity tekst Dz.U. z 2001 r. nr 142 poz 1591 ze zmianami/ Rada Miasta w Jeleniej Górze została wezwana do: 1/ usunięcia naruszenia prawa po przez zmianę uchwały nr 555/LXVI/2010 RM J.G. z dnia 30.03.2010 w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania, 2/ zawieszenie stosowania w/w uchwały do czasu wprowadzenia unormowań, uniemożliwiających dowolną interpretację zapisów tej uchwały. Niezależnie od Wrotniewskiego do radnych Sajnoga i Chadżego zwrócono się z prośbą o zainteresowanie sprawą i pomoc w jej załatwieniu. Od ponad 2 miesięcy radni nie wykazali zainteresowania sprawą. E-mail: tadbor47@gmail.com
rymcycymcy 6-08-2014 17:17
14:58 | HankaOdRumcajsa | ...gdzie na dole Hanko ? :) ...tak centralnie ...w wodzie ? ...czy jakoś nad rzeczką, opodal krzaczka ? :)
~vb 6-08-2014 17:27
facet zajechał na muzealną i akurat do prokuratury poleciał rozmienić zamiast do sklepu na wojska...pewnie liczył, że mu prokurator z portfela sypnie monet za banknot
kazimierzp 6-08-2014 18:06
Andrzej C...! Były pracownik (przed laty) Urzędu Miasta, mieszkaniec Sobieszowa. Nie będę pisał dlaczego już tu nie pracuje, ale nie dziwię się, że ma problemy z lokalnym prawem.
~Gość 6-08-2014 18:39
Jelania Gora to najdroższe miasto w Polsce i do tego rządzone nieudolnie .bo jak nazwać To ze mamy tu najdroższa wodę najdroższe śmieci ,a i najniższe zarobki ,to co opowiada Zawiła to stek bzdur i obłuda jakie zarobki są w Zorce ,czy tez w innych tych sławetnych fabrykach pseudo to my mieszkańcy wiemy więcej jak 1600 zeta nie wyciągniesz na produkcji no chyba ze majster czy tez inny szpicel dyrekcji to ci zarabiają ale nie uczciwy i nie donoszący robotnik ,a Zawiły chwali sie byle powodem ,coz panie prezydencie zapraszam do pracy na produkcji tylko nie po znajomosci tylko na tych umowach smieciowych co to polowa zalogi ma i mysle ze turysci powinni omijac to miasto szerokim lukiem ale oni tylko na weekend przyjezdzaja wiec i tak za parkowanie nie placa ,to my jestesmy dojeni tu .
~kanar 6-08-2014 18:49
ludzie placcie i koniec wszystko tylko za darmo cwaniaczki przyezdzaja i chcieli by za free ja tam zawsze mam kase na takie wydatki
~Oscypków Fan 6-08-2014 19:24
Jakie Prawo LUDZIE! Ja podczas parkowania musiałem lecieć do drugiego parkometru bo ten blisko mojego auta nie chciał drobnych (10-20 gr) po czym poszedłem oddać dokumenty do pracodawcy. Mandat już był więc zadzwoniłem do biura obsługi podałem numer biletu itd ale Pani powiedziała że muszę się stawić osobiście i pokazać bilet. Pokazałem i Pani co prawda anulowała mandat ale na pytanie kto mi teraz przedłuży za mój stracony czas-bilet usłyszałem: "Idź pan do parkometru i tam pan sobie opłać" Ja się pytam kto tam pracuje. Kto dopuścił tych ludzi do pracy z klientem! Buraki tylko potrafią sie tak zachować. DLACZEGO NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPŁACIĆ ZA TYLE CZASU ILE SIĘ MA AKURAT DROBNYCH PRZY SOBIE A NIE MIN. 30MIN. JAKIM PRAWEM POBIERA PAN PREZYDENT OPŁATĘ ZA 30 MINUT, A NIE TYLE ILE SIĘ NALEŻY!!!
~Gość 6-08-2014 19:59
W Niemczech wystarczy położyć za szybę karteczkę z informacją, że najbliższy parkometr jest uszkodzony. To zwalnia z płacenia mandatu, ale tylko wtedy, gdy kolejny jest znacznie oddalony. Poza tym wystawiane mandaty są rejestrowane, widnieje godzina i data. Tamten Pan mógł udać się na Piłsudskiego z biletem i żądać anulowania mandatu.
~ina 6-08-2014 20:20
sama płacę w ratach karę za niewidoczny parkomat , tylko nie wiem dlaczego naliczono mi 50,- a innym 35,- złodzieje naliczają jak chcą
~borys1 6-08-2014 21:47
kazimierzp tak jest andrzej ch. to niech lepiej siebie pilnuje bo za swoimi brudnymi pazurami ma troche nasrane no ale i tak ręka sprawiedliwości go dosięgnie hahaha
~pozor ! 6-08-2014 21:52
Uwaga na trolla (AnonimGall) !!
~ 6-08-2014 22:34
przerabiałem podobny temat - miałem bilet ale stracił ważność bo nie zdążyłem na czas - w urzędzie byłem obsługiwany dłużej i ciężko Pani urzędnicze powiedzieć że muszę lecieć za parking dopłacić - i 8minut przekroczenia 10zł mnie kosztowało, a zachowanie obsługi w biurze - bez komentarza. Po prostu my tak mamy - jak możemy komuś "po bratersku" dołożyć do dołożymy, bo przecież przepisy, a człowiek co tam... i nie chodzi tu o te 10 zł czy 35 ale o zasady i jakieś odruchy ludzkie których coraz mniej...
rymcycymcy 7-08-2014 1:05
Jeden taki, to wsadził do parkomatu gumę do żucia i ...nikt nie mógł już po nim skorzystać ! :) ...przez to trzeba było szukać innej maszynki do parkingowych biletów, a firma i miasto miało straty ! :) ...myślę, że zachowanie jednego takiego ...było niedopuszczalne ! ;)
~Ach... 7-08-2014 1:05
wiele osób tu piszących wygraża ,że wybory się zbliżają i niech panowie radni uważają... I co z tego, że sobie tak tu napiszecie jak od ponad 20 lat, prawie tych samych radnych mieszkańcy wybierają - strachy na lachy. Aby coś zmienić, trzeba iść na wybory i odpowiednio zagłosować.Jeśli nie zagłosujesz, to inni za ciebie to zrobią i wybiorą ... tych samych :(
~sumienie 7-08-2014 5:35
2234>>Poczekaj do 15 jak wszyscy delegaci dotrą na jasną górą i ich guru przemówi będziesz miał odpowiedź na pytanie;"" jakieś odruchy ludzkie których coraz mniej... ""
~Ryś z Klanu 7-08-2014 7:21
Do kazimierzp. To czy pracował w urzędzie i czy ma problemy z prawem nie jest tutaj przedmiotem sprawy.Zgadza się?
~darojg 7-08-2014 7:37
A w Oleśnicy mieszkańcy płacą 10zł na miesiąc!!!!!!!!!. Małe miasteczko a dbają o mieszkańców, żeby nie uciekali do Wrocławia
~Griszka;) 7-08-2014 8:41
Ludzie Jelenia Góra musi na czymś zarabiać Kasują Ludzi na Parkingach tak jak wspomniał kolega a druga rzecz to ŚWIATŁA KOŁO ANILUXU !!!!! Łatwiej byłoby na światłach umieścić odliczanie i jak ktoś przejedzie to juz na swoją odpowiedzialność!!!!!!!!
~kielon 7-08-2014 10:10
Domyślam się, że chodzi o to, że się nie chciało zapłacić. Nasz polski tumiwisizm i kręcenie bata z g...na. O tym jest ten artykuł. Ja mam inne doświadczenia. Wykupiłem bilecik na Wyszyńskiego przed bankiem. Później jak to bywa przegapiłem sprawę. Przyszedł Pancio i mnie tknęło. Wyleciałem z kolejki, przeprosiłem czekających, wszyscy zrozumieli, kiwnęli łbem i czekali. Ja podleciałem do Pańcia wyjaśniłem przyczynę zwłoki ten kiwnął główką i powiedział mi, że on z reguły robi zdjęcia podpadziochom, idzie na drugi parking i tam też robi zdjęcia podpadziochom, później wraca na poprzedni parking i wypisuje kwity. Z reguły zajmuje mu to około 20-25 minut. Ze spokojem pozwolił mi dokupić bilecik i pożegnaliśmy się. No uwierzcie trzeźwy byłem. Prawie pół godziny tolerancji??? Chyba, że nakłamał.
~kielon 7-08-2014 10:23
Druga wizyta na Kopernika. Wychodzę a tam biletomat nieczynny. Tym razem idzie Pańcia, zatrzymałem się bo z drugiej strony kiedyś Straż mnie zablokowała a za 100zł. to mam nauczkę,że oszczędniej na płatnym niż na zakazie. Pytam się Pańci. Chcę opłacić i nie mogę a drugi biletomat daleko, czy przyjmie kasę? Co robić? Pańcia powiedziała. Proszę stać bez obaw, zgłoszę awarię w biurze. No ludzie!!! To w Jeleniej Górze było!!! Ja byłem fer to i oni byli z ludzkim obliczem!!! Ale jak obejrzałem to zdjęcie nr 2 "pokrzywdzonych" toż to po minach i tym nadęciu od razu widać z czym mamy do czynienia!!! Wstyd, za takich. Słoma z butów wychodzi. Przypuszczam, że oni całe życie niewinni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przebudowa drogi nr 2273D

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%