MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kierowca tico uderzył w autobus z dziećmi

Wiadomości: Region
Czwartek, 14 czerwca 2012, 12:09
Aktualizacja: Piątek, 15 czerwca 2012, 8:37
Autor: Angela
Fot. Agrafka
Przez nierozwagę 75–letniego kierowcy daewoo tico ze Szklarskiej Poręby mogły ucierpieć dzieci jadące z Lubina na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Dzisiaj (14.06) około godz. 11.30 na krajowej "trójce" w Piechowicach kierowca tico próbował wyprzedzić auta jadące przed nim, jednak nie zdążył i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus, w którym było 27 dzieci.

Obrażenia odniósł tylko kierowca daewoo, który ze złamaniami trafił do szpitala. Dzieciom i kierowcy autobusu na szczęście nic się nie stało. Na miejsce podstawiono autobus, który odwiózł wycieczkowiczów do Transgranicznego Centrum Ewakuacji i Pomocy Ludności w Piechowicach, gdzie opiekunowie oraz panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowały im zajęcia oraz słodki poczęstunek. Obecnie zablokowana została krajowa trójka. Zorganizowano objazdy przez ul. Żymierskiego w Piechowicach. Około 13.00 do Piechowic dojechał autobus zastępczy, który ma dowieźć wycieczkowiczów do Szklarskiej Poręby.
Fotogaleria wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zwycięstwo PiS (aktualizacja)

Kolizja trzech aut

Pożar jaguara przy ul. Kadetów

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~Gość 14-06-2012 13:31
W ogóle Tico to jest jakaś porażka. Jak można dać 10 000 zł za żelazko podczas, gdy można za te same pieniądze mieć Audi A4, o Mercedesie 190 nie wspominając? Kto to kupował nowe w salonie za 30 000 zł? Masakra, co za ludzie... A prawo jazdy to chyba na Ukrainie kupił...
~do 13:31 14-06-2012 13:47
Każdy jeździ tym na co go stać, a może pochwalisz się czym Ty jeździsz?
~sbjksdbfksa 14-06-2012 13:54
lata na miotle
~do 13:31 14-06-2012 13:58
Tico za 10 tys ? Durny jesteś
~xxx 14-06-2012 14:13
75 latek za kierownicą. Porażka i zagrożenie dla pozostałych kierujących..
~/ 14-06-2012 14:20
Tico za 10 tys ale znawca kup sobie autogielde specu
~~~ 14-06-2012 14:20
Ticuś ładnie skasowany. Ludzie po 70 nie powinni wsiadać za kierownice!
~Tomek87 14-06-2012 14:22
Ja latam BMW 520 za 300-tys a tico można kupic za 500zl ale to jest jeżdżąca trumna..:P
~diablojg 14-06-2012 14:24
tYKO NIE tICO, TO ATRAPA SAMOCHODU, ALE SIĘ POSKŁADAŁ
~ 14-06-2012 14:40
prawdziwym problemem jest to ze kierowca tico po pierwsze jest juz wiekowy, a co za tym idzie ocena sytuacji i refleks ma raczej niski, na dodatek wyprzedzanie Tickiem to juz zakrawa na wyczyn kaskaderski. Niestety wiele takich starszych osob siedzi za kółkiem i najgorsze jest to że część z nich ma prawko wydane np 10-15 lat temu jako bezterminowe i nie musi przechodzić żadnych badań itp. wsiada za kólko i potem są efekty.
~MM 14-06-2012 14:48
Też będziecie starzy. Prędzej niż wam się wydaje. Pod warunkiem, że dożyjecie, a młodzi wówczas będą jeszcze bardziej bezczelni.
~al 14-06-2012 14:52
7lat i prowadzi auto??!!!!!!!śmierc za kółkiem!!!!
~motorniczy 14-06-2012 15:04
a co uważacie o Mazda 323 ?
~ja 14-06-2012 15:09
tacy ludzie powinni mieć badania co roku są ślepi głusi i jeżdą na pałę sam jestem poszkodowany przez taką osobę
~kokospokko 14-06-2012 15:22
Jezdzic Tico to ryzyko.
ciotkaz 14-06-2012 15:33
Zdjęcie # 15 powiększę i przykleję na tył mojego samochodu !!! Może ostudzę zapały oszołomów!
~aaa 14-06-2012 16:16
Co ma auto do tego . Powinno się zabierać prawo jazdy ludziom w "pewnym wieku" . To nie jedyny wypadek w ostatnim czasie spowodowany przez dojrzałego wiekiem kierowcę
~ 14-06-2012 17:02
Lepiej przywalić mazda 323 z konca lat 90 niz nowym tico
~do 13:31 14-06-2012 17:20
Za 10 tys. to bym kupił z 5 sztuk tego wynalazku.
~ 14-06-2012 17:24
Osadzcie sami.
~fd 14-06-2012 17:31
Wyprzedzał a może kierowca który był wyprzedzany widząc że wyprzedza go tico przyspieszył i oto skutki. Często spotykane na tej trasie żółwie które nie umieją jeździć po zakrętach wleką się kilometrami w swoich vw bmw oraz innych hamując do 20 km/h przed każdym zakrętem po czym przyspieszają do normalnej prędkości i uważając że jadą bardzo bezpieczne. Nic dziwnego że ludzi szlak trafia i wyprzedzają.
~ 14-06-2012 17:32
Dziadek mial wizje ze jedzie bryka z powerem. rozczarowal sie gdy te jeszcze pare zywych lecz herlawych konikow nie dalo rady bujnac Chevroleta -Daaewo ,braklo wiele mocy i.... nie wydalo. Sen prysnal ! zostalo Tico Daaewo-Chevrolet i to polamane.
~jool 14-06-2012 17:37
Najgorsze co można spotkać na drodze to dziadek w kapeluszu w Tico, w dodatku z babką w płaszczu z kołnierzem z lisów, pachnącym naftaliną.
~Magdalenaa 14-06-2012 17:53
Tragedia jak to dzisiaj jezdzi sie na drogach ! Strach czasem wręcz wyjść na ulicę. Życzę temu dziadkowi żeby zmarł po tym wypadku - może wtedy nauczy się jak nalezy jeździć samochodem !
~darojg 14-06-2012 17:59
Skąd w was tyle jadu. w kazdym wieku może kierowcy zdarzyć się wypadek. a z tego co wiem to kierowcy do 30-tki powodują ich kilkakrotnie więcej niż ci po 60-tce
~Do Tomek 87 14-06-2012 18:06
Warto mieć Marzenia :)
~kiki 70 14-06-2012 18:08
Dziakek myślał ze ma Ferrarę i zdąży któ go wpóścił za stery Takiego Potworza bez głupotę mógł doprowadzić do katastrofy
~diablo 14-06-2012 18:15
tico to super autko nie znacie się he he
~X 14-06-2012 18:19
WYPADEK BYŁ O10.30 TO PO PIERWSZE A PO DRUGIE DZIECI PRZEWOZIŁA STRAŻ POŻARNA DO PIECHOWIC A NIE AUTOBUS. A TAKIE SĄ SKUTKI JAK SIĘ MYŚLI ŻE SIĘ ZDĄŻY WIDZĄC JADĄCE NAPRZECIW AUTA I WYPRZEDZAJĄC KILKA INNYCH PRZY OKAZJI. STARY A GŁUPI ...SZKODA TYLKO TYCH DZIECI KTÓRE OKROPNIE KRZYCZAŁY Z PRZERAŻENIA. SZACUNEK DLA KIEROWCY AUTOBUSU KTÓRY PERFEKCYJNIE WYPROWADZIŁ SWÓJ POJAZD BO WYGLĄDAŁO TO TRAGICZNIE.....
~... 14-06-2012 18:20
~Magdalenaa TOBIE RÓWNIEŻ ŻYCZĘ ŚMIERCI KOGOŚ BLISKIEGO ZOBACZYMY CZY WTEDY TEŻ BĘDZIESZ TAKA MĄDRA... wypadki zdarzają się każdemu, ale życzenie komuś śmierci to chyba jednak lekka przesada.
~kubica 14-06-2012 18:22
bo to było tico WRC (warcy, rycy, cescy) - 7 sec do 20km/h
~jac 14-06-2012 18:35
stary grzyb i jeszcze jeżdzi?Ku...wa stare pierdziele badania co 1 rok.Stwarzają mega zagrożenie dla innych zero refleksu,zero koncentracji.
~Dana 14-06-2012 18:51
Do ~Magdalenaa mam wrazenie ze tobie to nawet psychiatra nie pomoze,jak mozna zyczyc komus smierci????
~Jedza 14-06-2012 18:53
Czy to prawda,że ten Pan nie przeżył tego wypadku?
~takaona 14-06-2012 19:06
tico jak tico, ale tego, że 2 razy starszym od ticolca ogórkiem, na drugi koniec polski dzieci wysyłają to tego nikt nie widzi!
~Gość 14-06-2012 19:22
No tak, napisałem że 10 000 zł musiał dać jak to KUPOWAŁ, czyli ładnych parę lat temu. Komentarz pod moim jest absolutnie bez sensu, bo napisałem, że za te same pieniądze (a nawet za 1000 zł!) można mieć choćby Audi A4 i takie są fakty. A co do dziadka to zabrać mu prawo jazdy i tyle.
~iwes 14-06-2012 19:42
Przykro, ale niektóre Wasze komentarze są żałosne.
~ 14-06-2012 19:43
Ludzie w pewnym wieku powinni przechodzić od nowa badania na prawo jazdy :/ Bo coraz częściej sie słyszy,że starsi ludzie powodują wypadki,gdzie przecież mogli/mogą zginąć niewinni ludzie :/ W tym przypadku dzieci :/
~chriss 14-06-2012 20:10
Zawsze się dziwiłem, kto był taki mądry i wymalował na tym łuku drogi przerywaną linię.
~wnw 14-06-2012 20:14
W tekscie i komentarzu widze bledy: 1. Jadac tikiem nie zagraza sie zadnym innym pojazdom, nigdy, to tak samo jak ze smartem i 126p 2. Tico kosztuje 1000zl max a nie 10000zl Moj wlasny komentarz: dziadek ma takie padlo i wyprzedza jeszcze nim, ehhh brak slow.
~Killer ! 14-06-2012 20:36
DZIECI NIE POTRZEBNE W POLSCE, W OGÓLE NIE POTRZEBNE ......STANDARD ŻYCIA WAŻŃIEJSZY OD ILOŚCI DZIECI. ... SZKODA DZIADKÓW
~koniec 14-06-2012 20:39
Na jeden wypadek dziadka przypada 100 wypadków z ofiarami w ludziach spowodowanych przez oszołomów po zawodowkach w wieku 18-20 lat. Dziadek przydzwonił, polamał się i juz wie, że jest żadnym kierowcą i wiecej za kierownicę nie wsiadzie, sam nikogo nie uszkodził, odebrał nauczkę, że nie nadaje sie do jazdy.
~Woj. 14-06-2012 20:58
Nie ma złamań!! Rana otwarta kolana tylko i już jest w domku :))))))
~ 14-06-2012 21:18
tico wyprzedzało inne auta i na koniec opla,które nagle gdy zauważył gość z opla że tico go wyprzedza dał gazu i nie dał się tico wyprzedzić,za oplem jechały następne auta i tico nie zdązyło się schować i wjechać na swój pas i zderzyło sie w ten oto sposób z autokarem jadącym z naprzeciwka.Ciekawe czy zdążylibyście wykonać jakiś manewr jakbyście byli w takiej sytuacji co ten pan.
~ 14-06-2012 21:34
ludzie w tym wieku nie powinni wogóle poruszać się autami
~xd 14-06-2012 21:42
ale jesno co trzeba podkreslic ze kierowca jest doświadczony bo juz 55 lat za kółkiem ;)
~~~ 14-06-2012 21:42
~Jak ktos jezdzi majacpo siedemdziesiatce to nie ma prawka 10-15 lat a na pewno 50 lat!!!
~3d 14-06-2012 21:44
Ludzie po 60-tce powinni przechodzic okresowe badania czy wogole moga siadac za kolkiem bo to juz nie chodzi ze dostanie zawalu podczas prowadzenia auta ale zagraza zyciu innym uczestnikom ruchu przez swoj spowolniony refleks i ograniczona sprawnoscia
~do Magdalena 14-06-2012 21:55
Piszesz Głupoty jak umrze to jak sie naucz? a po drugie nie zycz tego komu co tobie nie miłe-a czy wiesz ,ze bumerang wraca?a ponad to klatwa zucona do kogos wraca z powrotem z dwojona siła-mysl co wypowiadasz-zyczylas komus smierci??? ty glupia szara gasko to najgorsze co mozna zyczyc.Dziadek bedzie zyl a klatwa Ciebie dogoni.Jesli jestes bogata/a tylko snobka mogla wyrzec te slowa/zostaniesz sie biedna jak mysz koscielna,...jezeli masz chlopaka ktorego kochasz to on Ciebie porzuci, jesli masz prace to ja stracisz...,koleznki sie od Ciebie odwroca...A MOZE ZDECHNIE cI PIES,KTOREGO KUPILAS ZA 5000ZL/...SZKODA PIESKA/
Vikusia z Niemiec 14-06-2012 21:57
Mieszkacie w bardzo smutnym kraju, który się nazywa polska.
~do M-a 14-06-2012 21:58
.....I NIE PISZ,ZE ROBIE BLEDY,wole robic bledy na" papierze" a nizeli pisac glupoty
~~~ 14-06-2012 22:04
badani? oczywiscie po p 50-tce co piec lat,po 70--co dwa,po 80-tce co rok a po 90-zaraz prowadzenia wszelkich pojazdów!!!
~kbk 14-06-2012 22:09
Co za ofiary losu jeżdżą po drogach jeżeli 75 letni dziadek w Tico nie wytrzymuje i je wyprzedza ????? Policja powinna karać za zbyt wolną jazdę i utrudnianie ruchu
~ciach ciach 14-06-2012 22:27
75-latek w tico wyprzedza - jak to się może skończyć...
~Berzoni 14-06-2012 23:22
Tico nadaje sie do wyprzedzania
~do magdalena 14-06-2012 23:26
Jak można życzyć komuś śmierci za to ze sie pomylił i tylko on odniósł obrażenia ,nie zrobil tego specjalnie ciekawe czego życzysz komuś kto spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym brak słów...
~Dorka 14-06-2012 23:26
Do Magdalenaa~jak można komuś życzyć śmierci? Masakra... : ( Co za i.....a! Dziadka szkoda, bo raczej nie zaplanował, że dzisiaj wyjedzie i o 10 rano walnie w autobus z dziećmi. Mój dziadek też długo nie chciał "oddać" kierownicy... Trudno człowiekowi przyznać się nawet przed sobą samym do tego, że nie jest się już tak młodym, sprawnym i bystrym, jak 50 lat temu, kiedy zdobyło się prawko... Dlatego powinny być badania okresowe dla starszych kierowców - po 70-tce co dwa lata minimum.
~ 14-06-2012 23:27
w Kostrzycy też ładny dzwon dzis był
~do| ~kbk 14-06-2012 23:30
To prawda karac baranow za zbyt wolna jazde czesto jezdze do Wrocka dwa razy dziennie jedzie taki osiol 40 na godzine a za nim caly sznur pojazdow ciezko barana wyprzedzic czesto linia ciagla wtedy jest problem zamiast taki baran zjechac na jakis moment i przeuscic wszystkie pojazdy i dalej kontynuowac nie wiem czy mozna to nazwac jazdą
~ 15-06-2012 1:26
tico? tiko do domu nigdzie więcej :)
~maczek 15-06-2012 2:25
vikusia ty spadaj do tych swoich Niemiec i tam narzekaj nikt po tobie płakać nie będzie smutno to jest u Ciebie a raczej tam gdzie się pojawisz
~właściciel t 15-06-2012 5:25
Tico to rodzinne auto! Sam mam takie i muszę przyznać, że w żadnym innym rodzina nie siedzi tak blisko siebie! :)
~starszy pan 15-06-2012 7:40
a może opowiecie młodzieńcy jak to wam tatuś kupił autko na zachodzie i potraficie poszpanować a o wieku nie muwcie bo nie wiecie jak to z wami będzie z całym szacunkiem zobaczcie ilu młodych kierowców tarasuje drogi a każdy jeżdzi tym na co go stać
~Arno 15-06-2012 9:54
Komentarz z lubością usuwany...
~jgk 15-06-2012 10:17
Wie ktoś może co stało się wczoraj ok 18 miedzy Kostrzycą a Kowarami?
~uwaga 15-06-2012 11:21
http://nasygnale.pl/gid,14576181,img,14576715,title,Czolowe-zderzenie-na-krajowej-trojce,galeria.html
~golumi 15-06-2012 18:04
Mam Ticusia teraz ma już 14 lat, a kupiłam go w salonie. Już wszyscy warczą? Jest to drugi samochód w mojej rodzince (drugie auto to nie tico), a kupiony był z kilku prostych powodów. Jest to auto małe, ekonomiczne, oj da się nim wyprzedzić i pogonić do 150, a parkowanie to bajka :D Wiem co mówię jestem "kierowniczką" ze stażem hym mniejszym od tego gościa z wypadku, ale jednak długoletnim. Mieszkałam we Wrocławiu i jako miejskie auto sprawdził się w 100%, a ile zdołałam nim przewieźć... Mechanicznie jest zaje... 120tys. przebiegu tylko taki :D delikatny na zewnątrz. Przypomnijcie sobie z jakim rozrzewnieniem wspomina się malucha, te wypady za miasto to był wozik :) Nie spinajcie się tak więcej luzu, a na drodze główka pracuje ;)
~Lio 17-06-2012 11:32
Jeżdżąc Tico, pmożna wyprzedzić, ew. starego malucha! inaczej grozi to niestety wypadkiem !!!
~sri lanka 19-06-2012 14:47
A ty Vikusia mieszkasz w nazistowskiej krainie która ten smutny kraj chciała zawładnąć jesteś żałosna !!!!!!!
~ira 21-06-2012 23:25
Konieczne są badania obowiązkowe badania kierowców ni ważne w jakim wieku. Absurdem jest, że jestem jeszcze w sile wieku, ale noszę okulary -2 dioptrie. Oczywiśnie prowadzę w okularach. Ale niestety prawo jazdy mam na czas kreślony i muszę powtarzać badania. A dziadek który zrobił prawo jazdy w latach 50-tych jeździ do dziś. Bez badań, bezterminowo i może być nawet ślepy. Jak zawsze nie trybi w systemie. A ludziom dajmy spokój. Postępują tak, jak pozawala im prawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

19–latek ukradł dwa rowery – stanie przed sądem

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Festyn dla Matki

Rekordowy zlot

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
524
Tak
31%
Nie
65%
Nie mam zdania
5%