MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kierowca pod gazem chciał wieźć młodzież do Pragi

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Czwartek, 5 czerwca 2008, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Policjanci udaremnili wyjazd na wycieczkę do stolicy Czech autokaru z młodzieżą, którego kierowca był nietrzeźwy. Policja została zaalarmowana przez jednego z rodziców.

W czwartek rano oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Karpaczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego z rodziców prośbą sprawdzenie trzeźwości kierowcy autokaru, który ma wyjechać z gimnazjalistami z Puław na wycieczkę do Pragi.

50-cio osobowa grupa gimnazjalistów przebywała w jednym z pensjonatów w Karpaczu na dwudniowej wycieczce. Dzisiaj rano zaplanowano wyjazd do Pragi.

– Jeden z rodziców podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Kiedy podjechali funkcjonariusze, 33-letni mężczyzna szedł w kierunku autokaru. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało 0,8 promila – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze pouczyli kierowcę o konsekwencjach prawnych wynikających z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a organizatora wycieczki o możliwości dochodzenia swoich roszczeń na drodze cywilno-prawej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Międzynarodowe warsztaty seniorów

Szkolny konkurs piosenki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy___ 5-06-2008 14:38
Bardzo dobrze mu zrobili !!! Ma nauczkę, że ho, ho. Policja jest bardzo sprytna i wie jak dowalić żeby poszło w pięty. Czy chłop się wogóle podniesie po takiej karze ? Ja mu współczuję, bo jak ktoś ma takiego doła to potem wódeczka nie wchodzi i trzeba podwójnie zapijać !
piipi 5-06-2008 14:41
..0,8 Promilla alkoholu,to jest tylko herbata+rum.Czuje,ze to Pani Tesciowa ..mu na sniadanie,tan "trunek"podala. "OSOBA ziecia jest kolumna,na ktorej sie wspiera SERCE tesciowej".
~Zocha 5-06-2008 15:50
"Funkcjonariusze pouczyli kierowcę o konsekwencjach prawnych wynikających z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości..." To jakiś żart???
~misio 5-06-2008 20:46
Redakcjo: mówi się "na gazie" a nie "pod gazem" - ewentualnie "na bani". :) "Pod gazem"? - dziwne określenie! Może być "na podwójnym gazie"! "Pod..." to może być lokomotywa - wówczas będzie "pod parą". Pozdrawiam - miłośnik języka polskiego. ;)
HankaOdRumcajsa 5-06-2008 21:46
To sie chłop załamał..... Taka kara....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Milion z PFRON–u

Prezes DIOZ za kratkami

Pożegnanie Ojca Jerzego Górala SP

200 pieczątek w 24 godziny

Nadchodzą burze, może też mocno padać

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
655
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%