Środa, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 10606
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Sobota, 8 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant
Fot. WAC
Z prośbą o wyjaśnienie czy właściwe było zachowanie kierowcy autobusu MZK, w którym miał miejsce incydent z udziałem nietrzeźwego i agresywnego pasażera zwrócił się do nas pan Grzegorz.
Kilka dni temu około godziny 11.00 jechałem autobusem linii 7 w kierunku Sobieszowa – opowiada nasz Czytelnik. - Na jednym z przystanków do pojazdu tylnymi drzwiami wsiadł młody mężczyzna. Był bardzo pijany i ledwo trzymał się na nogach. Co chwilę chwiał się i wpadał na siedzących współpasażerów. To zdenerwowało innego z mężczyzn, który krzycząc aby natychmiast wysiadał uderzył nietrzeźwego młodzieńca w głowę. W autobusie zrobiło się zamieszanie ludzie zaczęli krzyczeć i pijany przeszedł na środek pojazdu. W kieszeni miał otwartą puszkę z piwem, które przy hamowaniu autobusu zaczęło wylewać się na podłogę pojazdu i osoby podróżujące autobusem. W pewnym momencie nietrzeźwy zaczął też być agresywny wobec mężczyzny stojącego przy automacie do sprzedaży biletów. To sprawiło, że większość pasażerów uciekła w popłochu do tyłu „siódemki”. W pobliżu Galerii Nowy Rynek młodzieniec uderzył ręką w jeden z kasowników krzycząc do kierowcy, aby go wypuścił. Gdy tak się nie stało, za moment wysiadł z pojazdu na przystanku „Podwale”. Opisane zdarzenia ze stoickim spokojem obserwował kierowca autobusu, który mimo wezwań pasażerów, aby wyprosił agresora lub też powiadomił policję w żaden sposób nie reagował. Czy takie zachowanie kierowcy jest właściwe? -pyta Czytelnik.
Kierowcy naszych autobusów nie są policjantami i w takich przypadkach mają zakaz opuszczania kabiny - mówi rzecznik prasowy MZK Zbigniew Rzońca. - Nie powinni też swoim zachowaniem pobudzać takie osoby do jeszcze większej agresji. W każdym autobusie znajduje się tzw. czerwony przycisk. Po jego wciśnięciu kierowca uzyskuje automatyczne połączenie z dyspozytorem, który podejmuje decyzję co należy zrobić w danej sytuacji. Jeśli konieczna jest interwencja policji, kierowca powinien zjechać na najbliższy przystanek i tam czekać na przyjazd mundurowych. Co istotne - w takiej sytuacji powinny być otwarte drzwi autobusu, aby umożliwić opuszczenie pojazdu pasażerom, a w osobie agresywnej nie wzbudzać poczucia zagrożenia. Nasze autobusy są monitorowane i jeśli nawet agresor wykorzysta to do ucieczki, nie będzie problemów z ustaleniem jego tożsamości.

Twoja reakcja na artykuł?

21
19%
Cieszy
21
19%
Hahaha
4
4%
Nudzi
5
5%
Smuci
20
18%
Złości
38
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
377
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
26%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Koniec CPK? Rząd ma „lepszy” plan!
 
Rozmowy Jelonki
Nie widzimy przeszkód do współpracy
 
Aktualności
Gratka dla fanów historii!
 
Aktualności
Wzruszenie łamało mu głos
 
Polityka
Piechowice – ślubowanie radnych i burmistrza
 
Polityka
Ślubowanie w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group