MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiermaszowa „Majówka” w świątecznych klimatach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 grudnia 2011, 14:53
Aktualizacja: 14:53
Autor: RED
Kiermasz świąteczny pod koniec lat 70. XX wieku. Ulica 1 Maja
Fot. Archiwum
Kilka stylizowanych straganików stanęło dziś przy ulicy 1 Maja nieopodal Galerii Karkonoskiej.

Wszystko w ramach kiermaszu świątecznego zorganizowanego przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Przed świętami będzie się tam można zaopatrzyć zarówno w wiktuały jak i inne okolicznościowe produkty pochodzące od regionalnych wytwórców.

Część straganów stanęła tam, gdzie zgodnie z zapowiedziami powinna już trwać budowa Galerii Handlowej Focus Mall. Na terenie byłego targowiska Kiliński nic się jednak nie dzieje, a kiermasz świąteczny „wniósł” nieco świątecznego klimatu w pustkę tego miejsca.

Wielu jeleniogórzan ma zapewne w pamięci „kiermasze” świąteczne urządzane w dawnych latach, kiedy jeszcze handel w znacznej większość był uspołeczniony, a brak towaru stanowił normę. Wówczas w drewnianych straganikach ustawianych przed świętami przed sklepami można było nabyć, między innymi, deficytowe owoce cytrusowe lub… zająca na pasztet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porozmawiaj z notariuszem

Warsztaty modelarskie

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 16-12-2011 15:34
a do kiedy ten kiermasz ? zero plakatów żadnych informacji.Jak zawsze brak wszystkiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jelonka12 16-12-2011 17:32
niech te straganiki zostaną a niech znikną te paskudne budy z okolic bramy Wojanowskiej oraz to co teraz się wyprawia za ta bramą, ludzie powinni mieć prawo dorabiać ze sprzedaży regionalnych wyrobów, ale niech to będzie z zachowaniem estetyki, te nowe stragany zakryły też śmietnisko za rozsypującym się płotem, zatem jestem ZAAAAA
~seee 16-12-2011 20:24
Te stare kiermasze miały niezapomniany klimat :)
~lidzia 16-12-2011 21:11
I nic się nie będzie działo na terenie targowiska " Kilińskiego", bo firma Parkridge - inwestor budowy galerii - już nie istnieje!
~dojelonka12 17-12-2011 8:38
JESTEM ZA paskudne namioty szpeca miasto
~ 17-12-2011 9:25
Fajnie, tak powinno być co roku, a nie tylko kiermasze we Wrocku. Tylko lichy ten kiermasz.
~x 17-12-2011 13:43
swieta BN tak piekne, tradycyjne. moc zyczen, reklam, ozdob i neonow. Drodzy Chrzescijanie, smutne ze brakuje w tym kolorowym swiecie podloza tych swiat, mam na mysli stajenki, wizerunkow dzieciatka. czy o tym zrudle tych swiat reklamy zapomnialy? ba choinka, prezenty, potrawy wigilijne... a gdzie symbole powstania tych swiat? czy to wstydliwy temat?nawet za komuny w TV mowiono o szopkach, pasoralkach, tradycjach wiary,dzisiaj tylko zostaly przyjemnosci i wystawnosc ale zapomniano na czesc czyja ta pompa i szalone maniackie zkupy, prezenty...gdzie tutaj polskosc z tak twardymi zasadami wiary i tradycji. rozpamietujemy krzywdy narodowe,trwamy w snobizmie jakosci swiatecznych uciech dla ciala,gdzie wspomnienie dzieciatka, ego narodzin,matki i Jozefa. CO PIEKNE ZATRACA SIE WRAZ Z MAGIA SWIAT.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieczór wspomnień

Pożegnali Słońce

Sentymentalny powrót Watry

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
100
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%