MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Kiermasz w SP nr 11

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:21
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:22
Autor: WAC
Fot. SP nr 11
Wielkim zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się wczoraj (5.12) w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Świąteczne ozdoby oraz wypieki błyskawicznie znalazły nabywców

Od wczesnych godzin rannych rodzice uczniów klas 1-3 razem z nauczycielami przygotowywali świąteczne stoiska w budynku B szkoły przy ul. Karłowicza 33. Przygotowania do szkolnego święta rozpoczęły się jednak znacznie wcześniej. Od przeszło dwóch tygodni rodzice razem z dziećmi robili piękne świąteczne stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i wypiekali apetyczne pierniki. Wszystkie zaprezentowane prace cechowała niezwykła staranność wykonania.

Dwa dni przed kiermaszem rodzice dokonali wyceny przeznaczonych do sprzedaży artykułów. Nie zapomniano o słodkościach. Piernikowe choinki, serniki, makowce, jabłeczniki i bogaty wybór ciast drożdżowych cieszyły się uznaniem smakoszy. Bardzo ciekawą i atrakcyjnie cenową ofertę przedstawiła biblioteka szkolna. Świąteczne wydawnictwa znanych autorów szybko znalazły nabywców.

- Pierwsi klienci pojawili się już o godz. 7.30 – mówi dyrektor SP nr 11 Eugeniusz Sroka. - O  godzinie 10.00 praktycznie na stołach pozostały już tylko końcówki ciast. Prawie wszystko sprzedano. Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej szkole był pięknym wprowadzeniem w nadchodzący okres świąteczny, uroczystym i spontanicznym spotkaniem integracyjnym rodziców, uczniów i nauczycieli. Obok wartości duchowych i radości dzieci, na konto Rady Rodziców wpłynie znacząca kwota pieniędzy, która zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia kącików zabaw na korytarzach szkolnych, które umilą dzieciom pobyt w szkole.

Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje Radzie Rodziców SP11, rodzicom dzieci za bezinteresowną  pomoc, pyszne wypieki, piękne ozdoby, prowadzenie stoisk  oraz nauczycielkom SP11 za wielkie zaangażowanie i wystrój miejsca kiermaszu. Koordynatorem kiermaszu z ramienia dyrekcji szkoły była wicedyrektor - Grażyna Golisz.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Patrole w Kamiennej Górze

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~miki 6-12-2018 10:21
A wiecie na czym polega taki kiermasz? Rodzice z dziećmi robią różne ozdoby świąteczne i pieką ciasta, a następnie sami to kupują żeby zeszło. Nie ma to sensu, bo równie dobrze mogliby złożyć się po 20zł .
~ 6-12-2018 10:54
do: ~miki (10:21)
Dokładnie tak. Mam już dość tych kiermaszy. I nie tylko ja. Co z tego, skoro dzieci dostają punkty dodanie z zachowania jeśli biorą (czytaj rodzice pieką i kupują) w tym udział. Myślę, że nauczycielom też się to już dawno znudziło. Kiedy wreszcie "bańka" pęknie? Oczywiście można nie brać udziału - przymusu nie ma. Ale powiedzcie dziecku, że mamusia nie upiecze. Na marginesie: zawsze mnie zastanawia kwestia sanitarna. Może tzw. SANEPID by się zainteresował w jakich warunkach są przechowywane ciasta itp i czy osoby je piekące mają odowiednie badania.
~Miś 6-12-2018 11:56
Super,wesoła zabawa !!!😊A maruda zawsze jakaś się znajdzie wiecznie wiatr w oczy.... nikt nikogo nie zmusza do udziału ani rodziców ani dzieci! Smutne życie "narzekaczy"...
~bzzzdura 6-12-2018 13:21
do: ~Miś (11:56)
Super wesoła zabawa to chyba dla Pani Pani Grażynko, Marzenko, Joasiu czy jak tam Pani. Ja musiałam 2 godziny babrać się w kuchni bo by mi córka się zapłakała, że inne mamusie pieką a ja nie. Infantylne i tyle.Skupcie się na nauczaniu i wychowaniu a nie na bzdurach
~Miś 6-12-2018 15:43
Ale wydaje mi się że nie było przymusu babrania się w kuchni przecież rodzice dobrowolnie zgłaszali chęć pieczenia czy robienia ozdób...szkoda tylko dzieci ,że sfrustrowana Mamusia musiała piec ciasto. Trzeba było wprost powiedzieć w szkole że to głupie i nie brać w tym udziału! A za wychowanie dzieci odpowiedzialni są Rodzice😁
~Gość 6-12-2018 16:58
Współczuję takiej mamuśki w klasie. Brrrff. Bardzo nieszczera postać.
~jajaja 7-12-2018 21:38
A Pani koordynatorka Grażynka też coś wypiekła ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje w Złotoryi

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
302
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%