MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiermasz w SP nr 11

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:21
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:22
Autor: WAC
Fot. SP nr 11
Wielkim zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się wczoraj (5.12) w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Świąteczne ozdoby oraz wypieki błyskawicznie znalazły nabywców

Od wczesnych godzin rannych rodzice uczniów klas 1-3 razem z nauczycielami przygotowywali świąteczne stoiska w budynku B szkoły przy ul. Karłowicza 33. Przygotowania do szkolnego święta rozpoczęły się jednak znacznie wcześniej. Od przeszło dwóch tygodni rodzice razem z dziećmi robili piękne świąteczne stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i wypiekali apetyczne pierniki. Wszystkie zaprezentowane prace cechowała niezwykła staranność wykonania.

Dwa dni przed kiermaszem rodzice dokonali wyceny przeznaczonych do sprzedaży artykułów. Nie zapomniano o słodkościach. Piernikowe choinki, serniki, makowce, jabłeczniki i bogaty wybór ciast drożdżowych cieszyły się uznaniem smakoszy. Bardzo ciekawą i atrakcyjnie cenową ofertę przedstawiła biblioteka szkolna. Świąteczne wydawnictwa znanych autorów szybko znalazły nabywców.

- Pierwsi klienci pojawili się już o godz. 7.30 – mówi dyrektor SP nr 11 Eugeniusz Sroka. - O  godzinie 10.00 praktycznie na stołach pozostały już tylko końcówki ciast. Prawie wszystko sprzedano. Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej szkole był pięknym wprowadzeniem w nadchodzący okres świąteczny, uroczystym i spontanicznym spotkaniem integracyjnym rodziców, uczniów i nauczycieli. Obok wartości duchowych i radości dzieci, na konto Rady Rodziców wpłynie znacząca kwota pieniędzy, która zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia kącików zabaw na korytarzach szkolnych, które umilą dzieciom pobyt w szkole.

Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje Radzie Rodziców SP11, rodzicom dzieci za bezinteresowną  pomoc, pyszne wypieki, piękne ozdoby, prowadzenie stoisk  oraz nauczycielkom SP11 za wielkie zaangażowanie i wystrój miejsca kiermaszu. Koordynatorem kiermaszu z ramienia dyrekcji szkoły była wicedyrektor - Grażyna Golisz.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Suplementacja witaminą D

Spór o edukację seksualną

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~miki 6-12-2018 10:21
A wiecie na czym polega taki kiermasz? Rodzice z dziećmi robią różne ozdoby świąteczne i pieką ciasta, a następnie sami to kupują żeby zeszło. Nie ma to sensu, bo równie dobrze mogliby złożyć się po 20zł .
~ 6-12-2018 10:54
do: ~miki (10:21)
Dokładnie tak. Mam już dość tych kiermaszy. I nie tylko ja. Co z tego, skoro dzieci dostają punkty dodanie z zachowania jeśli biorą (czytaj rodzice pieką i kupują) w tym udział. Myślę, że nauczycielom też się to już dawno znudziło. Kiedy wreszcie "bańka" pęknie? Oczywiście można nie brać udziału - przymusu nie ma. Ale powiedzcie dziecku, że mamusia nie upiecze. Na marginesie: zawsze mnie zastanawia kwestia sanitarna. Może tzw. SANEPID by się zainteresował w jakich warunkach są przechowywane ciasta itp i czy osoby je piekące mają odowiednie badania.
~Miś 6-12-2018 11:56
Super,wesoła zabawa !!!😊A maruda zawsze jakaś się znajdzie wiecznie wiatr w oczy.... nikt nikogo nie zmusza do udziału ani rodziców ani dzieci! Smutne życie "narzekaczy"...
~bzzzdura 6-12-2018 13:21
do: ~Miś (11:56)
Super wesoła zabawa to chyba dla Pani Pani Grażynko, Marzenko, Joasiu czy jak tam Pani. Ja musiałam 2 godziny babrać się w kuchni bo by mi córka się zapłakała, że inne mamusie pieką a ja nie. Infantylne i tyle.Skupcie się na nauczaniu i wychowaniu a nie na bzdurach
~Miś 6-12-2018 15:43
Ale wydaje mi się że nie było przymusu babrania się w kuchni przecież rodzice dobrowolnie zgłaszali chęć pieczenia czy robienia ozdób...szkoda tylko dzieci ,że sfrustrowana Mamusia musiała piec ciasto. Trzeba było wprost powiedzieć w szkole że to głupie i nie brać w tym udziału! A za wychowanie dzieci odpowiedzialni są Rodzice😁
~Gość 6-12-2018 16:58
Współczuję takiej mamuśki w klasie. Brrrff. Bardzo nieszczera postać.
~jajaja 7-12-2018 21:38
A Pani koordynatorka Grażynka też coś wypiekła ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyski do remontu

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Święto województwa  

Chcą odwołania przewodniczącej

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
730
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%