MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Kiermasz świąteczny w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 11:51
Aktualizacja: 15:47
Autor: AP
Fot. AP
W rodzinnej atmosferze w miniony weekend, odbył się kiermasz świąteczny, przygotowany przez dzieci i rodziców z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Można było na nim obejrzeć i kupić przepiękne ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, choinkowe, stroiki, wypieki oraz świąteczne potrawy.

Jak co roku zgromadził wielu mieszkańców Sobieszowa i okolic. Na kiermaszu uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, teatralne i muzyczne.

Oddział przedszkolny pod kierunkiem Zdzisławy Kościukiewicz przygotował kolędy, pastorałki zaś Monika Stradomska i Lucyna Górawska wraz z uczniami z klasy I b i III przygotowały jasełka. Swój talent muzyczny zaprezentowali: uczennice i uczniowie starszych klas: B.Gydała, A.Staworzyński, E.Skoczeń, E.Rudowicz, A. i M. Gębickie. Podczas kiermaszu zostały wręczone również nagrody w konkursach na Stroik Bożonarodzeniowy i Miniaturową Szopkę Bożonarodzeniową.

W konkursie na „Stroik Świąteczny” nagrodzeni zostali: A.Rusnak, G. Żabierek, M Sadowska , J.Staworzyński i A.Giza. W konkursie na „Szopkę Bożonarodzeniową” nagrodzeni zostali: O.Łozowiecki, A.Staworzyński, P.Suboczewska, W.Nowak, J.Kriger K.Gedyga, G.Krynicka. Goście opuszczali imprezę przesiąknięci atmosferą świąt i pod urokiem prezentacji, które zobaczyli i usłyszeli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Inna 16-12-2013 12:04
Śliczne szopki.Maluchy biorące udział w jasełkach....Brawo dla nauczycieli, rodziców i samych wykonawców.
~:) 16-12-2013 16:06
Co roku czekam na te szkolne kiermasze, zawsze coś interesującego i taniego kupię, a przy okazji skosztuję smacznych wypieków:). Szopki w tym roku były przepiękne, brawa należą się dzieciom za piękne występy.
Piipi Jelonkowa 16-12-2013 16:55
..do - [~Inna ] .. dzieci jeszcze *tego nie wiedza ! .. bo Jezus pewnego dnia wypedzil handlarzy ze Swiatyni,ale ..potem handlarze zmadrzeli i przydziali szaty .. kaplanskie ! /..czytalam /
~Inna 16-12-2013 17:50
Piipi , dzięki za "Koło......"- w ogóle to po ekstra literaturę sięgasz! W tej chwili z zainteresowaniem czytam najnowszą książkę H. i P."Wszystko w porządku.Układamy sobie życie"- pozdrawiam.
Nοstradamus 16-12-2013 18:14
@Piipi Jelonkowa - ... ależ Ty lewakami zajeżdżasz. Cieszy że w Sobieszowie mieszka takie prawicowe środowisko nie widzące problemu w wystawianiu Jasełek w szkole podstawowej. Ty jak widzę chętnie widziałabyś odczyty "tęczowych bojowników", ale takie imprezy to sio! ... na Zabobrze.
Piipi Jelonkowa 16-12-2013 21:35
.. do - [~Inna] .. FAJNIE ! .. jestes znowu z nami ! ..rowniez pozdrawiam i ~Wiesz ? "Kolo" jest piekne,gdyz ma w sobie prawdziwe ludzkie .. oddechy z zycia ~Obecnie ..wpadla mi troche "obca" lektura to: "Wielki Boj" Ellena G.Whitea
~Inna 17-12-2013 11:47
Jestem cały czas.,,,,,ale grudzień to pracowity miesiąc .....moi wolontariusze dają z siebie maksa, więc i mi nie wypada od nich odbiegać....szkoda tylko,że w przyszłym roku się z nimi pożegnam.A książkę tej autorki ( o innym tytule)czytałam....kupiłam na ulicy w Jeleniej tuż obok "mojego" kościoła i ...nawet w pracy bardzo mi się przydała i nie tylko, gdyż ciekawie pisała o rodzinie.A fragment tej ,którą czytasz już mam na kompie.Miłego dnia....i owocnych przygotowań do świąt(rodzicom wiele dają obecne rekolekcje).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1066
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%