MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiermasz na "szóstkę"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 grudnia 2018, 15:01
Aktualizacja: Środa, 19 grudnia 2018, 14:46
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. AP
Już po raz dwudziesty uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze – Sobieszowie zorganizowali wyjątkowy Kiermasz Świąteczny. Było tu wszystko czego potrzeba, by poczuć magię zbliżających się świąt. Stoiska z ręcznie "wyprodukowanymi" ozdobami, świątecznymi ciastami i potrawami przyciągnęły wielu nabywców.

Pieniądze ze sprzedaży wszystkich produktów, które pojawiły się na kiermaszu, przeznaczone zostały na potrzeby poszczególnych klas z „Piętnastki”, a każdy przyniósł to, co miał najlepszego.

Czas urozmaicały przybyłym występy uczniów oraz zespołu ludowego "Karkonosze". W sali kominkowej odbywały się warsztaty świąteczne, podczas których każdy mógł własnoręcznie przygotować kartkę świąteczną, zrobić bombkę, łańcuch na choinkę czy udekorować pierniczki przygotowane przez panie Lucynę i Lidię.

Podczas kiermaszu ogłoszono także wyniki konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i najpiękniejszy Stroik. Pierwsze miejsce za szopkę zdobyła Klaudia Watkowska z SP 15, drugie miejsce zdobył Julian Kula z SP 11, a trzecie miejsce - Zofia Juszczyk z SP 11. Za stroik - pierwsze miejsce zdobył Przemysław Mazepa z SP 11, drugie Weronika Jarzembowska z SP 15, trzecie Blanka Krynicka z SP 15.

W trakcie kiermaszu tradycyjnie przeprowadzono bieg na nartach, w którym nie było wygranych i przegranych. Wszyscy biorący udział otrzymali nagrody, wręczane przez św. Mikołaja. Było też ognisko, przy którym można był się ogrzać i upiec kiełbaski.

Na tym jednak nie koniec. Zastępca prezydenta Janusz Łyczko dokonał oficjalnego otwarcia placu zabaw i siłowni pod chmurką.

- Taki kiermasz to wspaniała inicjatywa, którą w przyszłym roku chcemy zainicjować na jeleniogórskim Rynku - mówił wiceszef miasta Janusz Łuczko.

Kiermasz okazał się kolejnym wspaniałym wydarzeniem w Sobieszowie, a szczęśliwi uczniowie i rodzice zapewnili, że w przyszłym roku przygotują jeszcze więcej atrakcji.

- Zawsze marzyłam, żeby w Sobieszowie był kiermasz bożonarodzeniowy - mówi Zbigniew Stępień, dyrektor Szkoły SP 15. – Chciałem, żebyśmy z naszymi atrakcjami wyszli z murów szkoły i w tym roku nam się to udało. Teraz wystawiamy się dla mieszkańców Sobieszowa, Jeleniej Góry i jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Dziękuję właścicielom Stajni Rybnica AGROPOL i Robertowi Obazowi za nieodpłatne wypożyczenie straganów – dodał dyrektor.

Imprezę udało się zorganizować dzięki temu, że ogromnym zaangażowaniem wykazali się: Konrad Brodacki, Ryszard Kaczmarek, Tomasz Laszczyk, Janusz Wojtas, Artur Krysiak oraz nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i przede wszystkim rodzice.

- Dzięki tym ludziom kiermasz odbył się w cudownej i przyjaznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy – dodała koordynatorka kiermaszu Zdzisława Kościukiewicz - Pilarek.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Próbują rozwiązać problem ze ściekami  

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Zlot Klasyków w Kowarach  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Czyste powietrze 18-12-2018 19:44
Byłem, ale szybko zakończyłem wizytę na tym kiermaszu. Chciałem zrobić sobie fotkę, a jakieś przekwitła wystawczyni zabroniła zrobienia zdjęcia mimo, że mówiłem iż jej na tym zdjęciu nie będzie. Nie pomogło. Zapytalem, czy ma coś do ukrycia. Nastąpiła cisza... Wyszedłem! Cudowny kiermasz. Polecam heh 👍
~xsd 19-12-2018 8:26
a co robił tam ... ze złomowiska z karola miarki ?
~lizbijka 19-12-2018 10:15
I znowu kupowali to ci co zrobili?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Listy eurokandydatów

Jubileusz koła PTTK

Kolarski „Góral” już w sobotę!

KSWiK bez prezesa

30 wydarzeń na 30–lecie wolności

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
372
Tak
34%
Nie
60%
Nie mam zdania
6%