MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiepski system informacji miejskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 listopada 2007, 10:05
Aktualizacja: 10:08
Autor: carioca
Fot. carioca
Puste miejsca po tabliczkach z nazwami ulic widnieją na kilku kamienicach, choćby w jednym z najbardziej zaniedbanych zakątków śródmieścia – ulicy Mrocznej. To kłopot dla przyjezdnych i nieładny wizerunek stolicy Karkonoszy.

Czy tabliczki ktoś kradnie? Nie wiadomo. Być może na pamiątkę zabierają je ci sami wandale, którzy niszczą bazgrołami farbą w spreju mury pobliskich kamienic.

Z kolei w innych punktach miasta są miejsca, gdzie tabliczek jest w nadmiarze. Na przykład ulica Zamenhofa u wlotu w Matejki. Tam przybysz aż dwukrotnie dowie się, do jakiego traktu dotarł.

Zdaniem wielu, istniejący od kilku lat system informacji miejskiej jest słaby. Tabliczki są za małe i mało czytelne. Na pewno pomagają poruszać się po mieście turystom, ale mogłyby być także bardziej funkcjonalne i ładniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Wirtuozi jazzu

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

PrYk 8-11-2007 10:13
problem wandalizmu jest niestety dosc "seroki". Potem Ci wandale jak beda starsi beda marudzic jakie to miasto zniszczone, sami sie do tego przyczyniajac... Czasami zastanawiam sie czy rosnie im ego jak sobie pobazgraja po scianach bo sztuka tego nazwac nie mozna. Ciekawe jak by sie poczuli gdyby im sciany w mieszkaniach wymalowac albo sciany domow w ktorych mieszkaja :)
~Dominik 8-11-2007 14:52
moze w koncu ktos by pomyslal nad porzadnym monitoringiem....
zloty666 8-11-2007 17:51
Ludzie w końcu powinni zgłaszać zauważone akty wandalizmu, a SM i KMP reagować natychamist na takie informacje. Po kilku akcjach w końcu byśmy osaczyli wandali i wyrzucili z miasta.
PrYk 9-11-2007 6:55
zloty666 problem jest w tym ze SM czesto ma gdzies zgloszenia a od tego powinno sie zaczac. Boja sie albo nie chca reagowac na podobne przypadki... Wola czasami pare blokad zalozyc na uboczu a sprawy powazniejsze poczekaja...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Filia biblioteki w Wojkowie

Spór o edukację seksualną

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Dyski do remontu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%