MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiedyś strzelanie, teraz inwestycje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 21 października 2008, 8:39
Aktualizacja: 9:16
Autor: Ania
Niebawem w sąsiedztwie tej ścieżki rowerowej powstaną osiedla domków jednorodzinnych.
Fot. TEJO
Poligon po byłej jednostce wojskowej, ciągnący się od ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze aż do Mysłakowic, stwarza ogromne możliwości inwestycyjne. Według planów powstaną tam domy mieszkalne, hotele, usługi rekreacji i sportu, oraz stacje benzynowe przy przebiegającej przez ten obszar, projektowanej obwodnicy południowej miasta.

– W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano szeroki zakres zagospodarowania tego obszaru. Co prawda większa jego część jest chroniona przyrodniczo, ale w wydzielonych enklawach, mogą powstać domy mieszkalne, pensjonaty, czy inne nieuciążliwe obiekty usługowe wraz z terenowymi urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi – mówi Magdalena Kwasiuk, naczelnik Wydziału Architektury, Urbanistyki i Budownictwa w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze.

Ostateczna decyzja dotycząca powstania nowych obiektów należy do właściciela, którym jest firma obrotu nieruchomościami Bracco. Jej plany przestrzenne pokrywają się z tymi, które proponuje miasto.

– Na dzień dzisiejszy planujemy na tych terenach wybudować jednorodzinne domy mieszkalne, ale nie wykluczamy również powstanie obiektów usługowych, w tym hoteli. Wiemy już, jak powinna wyglądać zabudowa, żeby nie kolidowała z częścią chronioną przyrodniczo. Mamy również wytyczne, co do wykorzystania fragmentów terenów leśnych – mówi Magdalena Skurniak, dyrektor administracyjny nieruchomości Bracco.

Tereny te znajdują się blisko miasta, ale jednocześnie w miejscu cichym i spokojnym i na pewno będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Czy zagospodarowanie tego terenu nie będzie przeszkadzało spacerowiczom i biegaczom, którzy upodobali sobie ten teren? Pokaże przyszłość. Z całą pewnością przyszłych lokatorów mogą drażnić crossowcy, którzy uwielbiają ostrą jazdę po poligonowych traktach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wreszcie dobra droga

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Lamia 21-10-2008 9:22
Mieszkanie przy obwodnicy musi być zaiste interesujące:D
~Różyczka 21-10-2008 11:29
Tereny ladne i urocze , ale czy interesujace do zamieszkania ? - bo w pobliżu są dwa cmentarze z mozliwościa rozbudowy, są już galerie pomników nagrobnych ,ma ponoć powstać w tym regionie nowoczesne krematorium, dobrze ze jest juz tam hotel FAN - czyli dom ostatnich schadzek i stypy, widać też że sie rozbudowuje bo ma perspektywy w świetle wielu uroczystości pogrzebowych.
~vw 21-10-2008 12:33
Zostawcie te tereny w spokoju zróbcie tor dal sportowców niech szaleją tam na quadach oraz crossach niech miasto zrobi takie miejsce gdzie będzie o nim głośno na całą Polskę bo takich akurat brakuję... Sportowcy będą mogli ćwiczyć na i tak już zniszczonych poligonach a nie będą niszczyć pobliskich lasów.... To jest potrzebne a nie kolejne Hotele..
~Trzy grosze... 21-10-2008 15:50
Oprocz wyzej wymienionych inwestycji czy mozliwa i przewidziana jest tam trasa rowerowa...?
~popo 21-10-2008 17:39
to idealne miejsce na halę sportową dobry dojazd z miasta planowana obwodnica lepszej lokalizacji nie ma szkoda tylko że teren trafił w takie ręce
~HETERA 21-10-2008 18:11
HOTEL LUB PENSJONAT hmm..rzeczywiscie "malo uciazliwe punkty uslugowe".....
~sarny z enklawy 29-10-2014 15:43
No i co? Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Sarny z enklawy pozdrawiają ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie H. Tomaszewskiego

Jest nowy skwerek

Niebezpieczne wyzwania

Bulwar Cieplicki otwarty!

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
307
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%