MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiedy strażnicy miejscy zapukają do drzwi…

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 marca 2018, 12:28
Autor: UM (komunikat)
– Często spotykamy się z pytaniami: a co mi zrobią, jeśli nie wpuszczę Straży Miejskiej do swojego domu i nie pozwolę na sprawdzenie opału, jakim ogrzewam swoje przecież mieszkanie? – mówi rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

– Lokator jest zobowiązany prawem do udostępnienia mieszkania i stworzenia warunków do pobrania próbek resztek opału czy sadzy – usłyszeliśmy w jeleniogórskiej Straży Miejskiej. – Z reguły tak się właśnie dzieje i w dotychczasowych przypadkach nie mieliśmy z tym żadnych problemów. Albo weryfikujemy pozytywnie oświadczenie lokatora, który używa węgla czy koksu, albo lokator przyznaje, że palił odpadami z mebli czy plastykami i godzi się na przyjęcie mandatu. Wówczas sprawa się kończy – dodają miejscy strażnicy.

- Do rzadkości należą inne scenariusze, że pobieramy próbki, a z nich wynika spalanie odpadów. Wtedy nakładamy mandat w maksymalnej wysokości, albo też lokator nie godzi się na wpuszczenie patrolu do mieszkania. Wówczas odstępujemy od kontroli i kierujemy sprawę do sądu, który wymierza grzywnę, w wysokości kilkukrotnie wyższej, niż najwyższy mandat. Prawo bowiem uznaje, iż jeśli ktoś nie godzi się na kontrolę, to postępuje analogicznie, jak sprawca incydentu drogowego, uciekający z miejsca zdarzenia. W świetle prawa jest to, jakby przyznał się do winy – dodają funkcjonariusze SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Trudny dojazd do SP 3

Nowa sygnalizacja świetlna  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~koksiarz 27-03-2018 12:50
Kiedy zacznie ktoś kontrolować jakość opału na składach ???!!!!
~ 27-03-2018 13:28
Niedługo menel zapuka do drzwi i będzie sprawdzać czy butelki do segregacji są myte
~polak maly 27-03-2018 14:59
A jak w tym czasie uprawiam figo fago grupowe to mam ich wtedy wpuścić
~dość trucia ludzi 27-03-2018 15:35
A tymczasem przy lotnisku od lat z jednej z chałup kurzy się jak z komina Celwiskozy za komuny i typek czuje się bezkarnie.O d. rozbic te ich kontrole ,pic na wodę fotomontaż.
~ 27-03-2018 17:04
"Lokator jest zobowiązany prawem do udostępnienia mieszkania i stworzenia warunków do pobrania próbek resztek opału czy sadzy – usłyszeliśmy w jeleniogórskiej Straży Miejskiej" jest zobowiązany do udostępnienia ,ale czy Straży Miejskiej?
~drwety 27-03-2018 17:33
Nie otwieram nikomu kto nie byl umowiony albo choc uprzedzil o wizycie, inaczej traktuje to jako najscie ...
~sajmon 27-03-2018 19:02
A jak to się ma co do wtargnięcia służb bez mojej zgody co do paleniska i opału ? Zostaje odepchnięty i wchodzą jakieś typy do mojego mieszkania :( Na siłę zostaję zmuszony do podpisania protokołu grożąc mi konsekwencjami i pobiciem ? Czy to jest w porządku ? Chyba nikt się nie dziwi takim działaniom aparatu bezpośredniej agresji co do obywatela ? Jak tak to linki zamieszczę poniżej :)
rymcycymcy 27-03-2018 23:06
"...jeśli ktoś nie godzi się na kontrolę, to postępuje analogicznie, jak sprawca incydentu drogowego, uciekający z miejsca zdarzenia" ...a jak ktoś ucieka, to sąd traktuje go jak pod wpływem środków odurzających ! ...a zatem ..jak ktoś nie wpuszcza i sam pali, to jest odurzony !! :) ...i kolegów nie częstuje ! Kara się należy !! :)
~ 28-03-2018 8:49
Polecam SM kamienicę przy Cieplickiej: obok kościoła, okolice dawnego urzędu celnego, no i Sobieszów.
~**** P 28-03-2018 9:16
SM- polecam budynek ZIELENI MIEJSKIEJ przy ul. Mickiewicza- komin dymi 7 dni w tygodniu, strach wyjść na spacer z dziećmi do parku
~xx 28-03-2018 9:28
Strażnik miejski stwierdza ,że wystawia mandat za spalanie odpadów z mebli. Mam meble dębowe i wg. stwierdzenia straży miejskiej za spalanie tych odpadów jest zabronione absurd. przecież do rozpałki w piecu węglowym każdy używa drewna. Mając na uwadze wypowiedź pożal się Boże strażnika każdy lub prawie każdy u którego pali się w piecu powinien zapłacić mandat.
~na składach !!! 28-03-2018 14:50
Dokładnie na składach nie kontrolują ja ostatnio ze składu z węglem dostałem gratis w postaci grubych pasków z gumy ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Kontrole palenisk

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Wirtuozi jazzu

Równowaga między kulturą a naturą

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
769
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%