MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiedy strażnicy miejscy zapukają do drzwi…

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 marca 2018, 12:28
Autor: UM (komunikat)
– Często spotykamy się z pytaniami: a co mi zrobią, jeśli nie wpuszczę Straży Miejskiej do swojego domu i nie pozwolę na sprawdzenie opału, jakim ogrzewam swoje przecież mieszkanie? – mówi rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

– Lokator jest zobowiązany prawem do udostępnienia mieszkania i stworzenia warunków do pobrania próbek resztek opału czy sadzy – usłyszeliśmy w jeleniogórskiej Straży Miejskiej. – Z reguły tak się właśnie dzieje i w dotychczasowych przypadkach nie mieliśmy z tym żadnych problemów. Albo weryfikujemy pozytywnie oświadczenie lokatora, który używa węgla czy koksu, albo lokator przyznaje, że palił odpadami z mebli czy plastykami i godzi się na przyjęcie mandatu. Wówczas sprawa się kończy – dodają miejscy strażnicy.

- Do rzadkości należą inne scenariusze, że pobieramy próbki, a z nich wynika spalanie odpadów. Wtedy nakładamy mandat w maksymalnej wysokości, albo też lokator nie godzi się na wpuszczenie patrolu do mieszkania. Wówczas odstępujemy od kontroli i kierujemy sprawę do sądu, który wymierza grzywnę, w wysokości kilkukrotnie wyższej, niż najwyższy mandat. Prawo bowiem uznaje, iż jeśli ktoś nie godzi się na kontrolę, to postępuje analogicznie, jak sprawca incydentu drogowego, uciekający z miejsca zdarzenia. W świetle prawa jest to, jakby przyznał się do winy – dodają funkcjonariusze SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszt za narkotyki

Bilety MZK też podrożeją?

Sudety w Gościńcu

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~koksiarz 27-03-2018 12:50
Kiedy zacznie ktoś kontrolować jakość opału na składach ???!!!!
~ 27-03-2018 13:28
Niedługo menel zapuka do drzwi i będzie sprawdzać czy butelki do segregacji są myte
~polak maly 27-03-2018 14:59
A jak w tym czasie uprawiam figo fago grupowe to mam ich wtedy wpuścić
~dość trucia ludzi 27-03-2018 15:35
A tymczasem przy lotnisku od lat z jednej z chałup kurzy się jak z komina Celwiskozy za komuny i typek czuje się bezkarnie.O d. rozbic te ich kontrole ,pic na wodę fotomontaż.
~ 27-03-2018 17:04
"Lokator jest zobowiązany prawem do udostępnienia mieszkania i stworzenia warunków do pobrania próbek resztek opału czy sadzy – usłyszeliśmy w jeleniogórskiej Straży Miejskiej" jest zobowiązany do udostępnienia ,ale czy Straży Miejskiej?
~drwety 27-03-2018 17:33
Nie otwieram nikomu kto nie byl umowiony albo choc uprzedzil o wizycie, inaczej traktuje to jako najscie ...
~sajmon 27-03-2018 19:02
A jak to się ma co do wtargnięcia służb bez mojej zgody co do paleniska i opału ? Zostaje odepchnięty i wchodzą jakieś typy do mojego mieszkania :( Na siłę zostaję zmuszony do podpisania protokołu grożąc mi konsekwencjami i pobiciem ? Czy to jest w porządku ? Chyba nikt się nie dziwi takim działaniom aparatu bezpośredniej agresji co do obywatela ? Jak tak to linki zamieszczę poniżej :)
rymcycymcy 27-03-2018 23:06
"...jeśli ktoś nie godzi się na kontrolę, to postępuje analogicznie, jak sprawca incydentu drogowego, uciekający z miejsca zdarzenia" ...a jak ktoś ucieka, to sąd traktuje go jak pod wpływem środków odurzających ! ...a zatem ..jak ktoś nie wpuszcza i sam pali, to jest odurzony !! :) ...i kolegów nie częstuje ! Kara się należy !! :)
~ 28-03-2018 8:49
Polecam SM kamienicę przy Cieplickiej: obok kościoła, okolice dawnego urzędu celnego, no i Sobieszów.
~**** P 28-03-2018 9:16
SM- polecam budynek ZIELENI MIEJSKIEJ przy ul. Mickiewicza- komin dymi 7 dni w tygodniu, strach wyjść na spacer z dziećmi do parku
~xx 28-03-2018 9:28
Strażnik miejski stwierdza ,że wystawia mandat za spalanie odpadów z mebli. Mam meble dębowe i wg. stwierdzenia straży miejskiej za spalanie tych odpadów jest zabronione absurd. przecież do rozpałki w piecu węglowym każdy używa drewna. Mając na uwadze wypowiedź pożal się Boże strażnika każdy lub prawie każdy u którego pali się w piecu powinien zapłacić mandat.
~na składach !!! 28-03-2018 14:50
Dokładnie na składach nie kontrolują ja ostatnio ze składu z węglem dostałem gratis w postaci grubych pasków z gumy ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznali wyniki rekrutacji

Częste wizyty Wodnika przy Transportowej  

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Dużo drożej za śmieci

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
119
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%