MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kiedy remont schodów przy Chełmońskiego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 maja 2015, 7:37
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2015, 8:40
Autor: Angela
Fot. Paulina Drżał
– Od kilku lat mówimy o pilnej potrzebie wyremontowania schodów prowadzących z ul. Chełmońskiego do parku na Wzgórzu Kościuszki i cały czas słyszymy, że nie ma na to pieniędzy – skarżą się jeleniogórzanie. – Czy ktoś musi połamać sobie tu nogi, żeby w końcu potraktowano nas poważnie? – dodają. Problem w tym, że nikt z mieszkańców nie złożył pisma w tej sprawie, przez co zadanie nie zostało uwzględnione w tegorocznym budżecie miasta.

Zdaniem mieszkańców sprawa pokruszonych schodów była poruszana wielokrotnie podczas spotkań z władzami miasta. – Strach po tych stopniach chodzić – mówi Bolesław Osipik, który w tym roku zapowiedział, że tematu nie odpuści, dopóki remont nie zostanie zrobiony. – Czy ktoś w końcu musi sobie tu połamać nogi, żeby potraktowano nas poważnie? Ile razy mamy się z tym problemem zwracać i jak mamy prosić, by nas wysłuchano – pytają inni mieszkańcy korzystający ze stromego zejścia.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze przyznaje, że sprawa jest znana wydziałowi, ale potrzeba remontu schodów nie została oficjalnie zgłoszona przez mieszkańców, dlatego nie znalazła się w budżecie miasta na rok bieżący.

– Wykonaliśmy już w tym roku kilka remontów schodów w mieście, bo podobnych problemów jest naprawdę wiele, dlatego w pierwszej kolejności realizowane są wnioski mieszkańców. Szacowany koszt remontu to około 30 – 40 tys. zł, więc nie jesteśmy w stanie wykonać napraw z pieniędzy przeznaczonych na bieżące utrzymanie – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Do działu obsługi mieszkańca musi więc trafić pismo z wezwaniem odpowiednich służb do zaplanowania remontu schodów przy ul. Chełmońskiego w wydatkach budżetowych, a następnie wykonania prac. Ale to nie jedyny problem mieszkańców tej ulicy.

- Mimo zamontowanych progów spowalniających, kierowcy jeżdżą tu jak szaleni. Podejrzewamy, że te progi są po prostu zbyt płaskie i dlatego nie spełniają swojego zadania. Na zakręcie nie ma też żadnego lustra, więc piesi schodzący z parku nie widzą jadących samochodów, a zmotoryzowani nie widzą pieszych – wymieniają nasi Czytelnicy.

I w tej sprawie – jak podpowiadają pracownicy zarządu dróg i mostów – również mieszkańcy powinni złożyć pismo. – Wówczas będziemy mieli podstawę, by pojechać na miejsce, zmierzyć progi spowalniające i odpowiedzieć czy ich wysokość jest zgodna ze standardami czy nie – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Most do rozbiórki

Kolejne roje pszczół

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 22-05-2015 7:57
Po co komu schody lepiej 100kola dac na plac zabaw na jakims zadupiu i przed kazdym blokiem silownie zrobic(sarkazm).
~luk 22-05-2015 7:58
Panie Bigus ,a bez PISMA nie można ruszyć czterech liter z za biurka i pojechać na miejsce ? Musi być pismo .Najlepiej grzać stołek w gabinecie i żłopać kawkę .....To można robić bez pisma........
~anonim777 22-05-2015 8:21
Kiedy odpowiednie służby od SM do iinspektora bubowlanego WYMUSZĄ ,DOPILNUJĄ remont schodów na GIEŁDZIE ? co niedziela ktoś spada ,potyka się ,a kładki zgnite zagrażają życiu .Co dalej z tym syfem gnijącym w rowie ,idzie lato zgnilizna teżzagraża. Walczycie o czystość wysypisk a tu w centrum jest wylęgarnia zarazków. Pani Alicja radna widzi i jest bezradna.a
~alf 22-05-2015 8:26
Banda slozbistow do wymiany.
~a 22-05-2015 8:29
Typowe myślenie urzędnika!!!!!
~Anonim2 22-05-2015 9:02
"Problem w tym, że nikt z mieszkańców nie złożył pisma w tej sprawie" - służba odpowiedzialna za stan infrastruktury miasta, czeka na PISEMNY "donos" o stanie któregoś z obiektów? Za co Ci tam pracujący "urzędnicy" (pożal się Boże) biorą wcale nie małe pensje,i 13 i nagrody? Mieszkańcy Jeleniej Góry, piszcie pisma o każdej nierówności na KAŻDEJ ulicy, jak już zostaną zasypani górą papierów, to po oddaniu jej do skupu będą pieniądze na remonty!!!
~Gosć 22-05-2015 9:23
Chyba po to jest wydział, żeby ludzie nie musieli pisać. Co za banda ....
~anonim777 22-05-2015 10:33
Anonimie 2 .Przecież istnieje skrzynka do prezydenta Zawiły ,można pisać jak na przysłowiowy Berdyczów. Tylko wymiana zasiedziałych "kolesi" może ruszyć TO miasto.
~iga 22-05-2015 10:38
Praktycznie mało kto korzysta z tych schodków, niedaleko są nowe wyremontowane obok muzeum. Rozebrać trawkę posiać i gotowe.
~Bystry 22-05-2015 10:38
Tak wyremontują jak zameczek na Zabobrzu....drugi rok mija jak wzięli się za wymianę dachówek !!! Ciekawe kto zgarnął stare i kto odpowiada za ten remont !!! Takich mamy baranów w UM.
~ 22-05-2015 13:14
Schody - schodami, ale jest i dobra wiadomość: jutro już Duda nie będzie straszył po otwarciu "Jelonki". Miejmy nadzieję, że i przez następne pięć lat też nie będzie straszyć...
~lobek 22-05-2015 15:06
Polecam sie z tad wyprowadzic walczymy o wszystko nie ma pieniedzy je...
~Stow.SAWPJG 22-05-2015 17:44
Stow. Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Gurze ,,SAWPJG"informowało meilami o zagrożeniach dla życia i zdrowia spowodowanych złym stanem schodów od str. muzeum i od str. ul. Chełmońskiego. Byli w tej sprawie poinformowani radni do RM , Straż Miejska ,ZDiM. Czyli wniosek taki : Musi być czarno na białym tzn oficjalny papier na biurko aby sprawa nabrała urzędowego ,,KROKU". Dopowiem jeszcze ,że nawet przemili radni PiS-u ocenili ,że to sprawa za małego kalibru dla nich.
~tp 22-05-2015 20:10
Gdybyśmy zaczeli mówić w czasie kampani wyborczej - to pismo by nie było potrzebne.Przecież jeżeli wszyscy o tym wiedzą - to chyba wystarczy zrobić notatkę - protokół i można działać.Tylko chodzi chyba o to ,że nikomu się nie chce ruszyś ...tyłka.A pieniądze to się bierze i to za aktywność...to może p.Biegus nie dostanie premii i wtedy będzie bardziej aktywny.A lustra to na tej ulicy ,aż się proszą ,bo ktoś "mądry" tak pozmieniał zasady ruchu ,że tylko czekać na bum ,bo pisk opon to słychać codziennie .Przy ul.Krasickiego /przedszkole/bardzo często.I jak zawsze u nas trzeba nieszczęścia by coś zrobić , a może radni z naszej dzielnicy /bez wzg na opcję/ pomyślą o swoich wyborcach ? zobaczymy czy teraz wywiążą się ze zobowiązań ...czekamy
~do Bolka O... 22-05-2015 20:26
Bolek . Ta przerwa w leżącym policjancie to przecież specjalnie dla Ciebie. Mogłeś zrobić Foto z Twojego okna. Nie musiałeś fatygować się specjalnie i ryzykować bez lustra

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2197
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%