MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Kiedy poznamy nowych dyrektorów szkół i teatru?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 marca 2016, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Kończy się cykl konkursów na dyrektorów jeleniogórskich placówek oświatowych i szkół. – Wynik konkursu nie oznacza jednak, że osoba, która zrobiła najlepsze wrażenie na członkach komisji zostaje automatycznie dyrektorem szkoły – wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze. – Decyzję ostateczną zatwierdzającą (lub nie) stanowisko komisji podejmuje Prezydent Miasta – dodaje C. Wiklik. Nazwiska nowych dyrektorów poznamy w pierwszych dniach kwietnia.

Jak już pisaliśmy, kadencje dyrektorów kończą się w aż siedmiu jeleniogórskich placówkach oświatowych. Dotyczy to: Miejskiego Przedszkola nr 4, SP nr 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz ZST „Mechanik” i ZS Licealnych i Zawodowych nr 2, a także Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Publicznej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej.

Obecnie trwa też zbieranie ofert w kolejnym konkursie - na stanowisko dyrektora Teatru im. C.K. Norwida, kończy się bowiem kadencja obecnie pełniącego tę funkcję Piotra Jędrzejasa. Kto będzie rywalizował o to stanowisko, przekonamy się 18 kwietnia, bowiem do tego dnia można składać aplikacje.

- Jest to bardzo ważny konkurs, ponieważ rocznie Teatr C. K. Norwida otrzymuje z budżetu miasta około 4 mln zł czyli 1 procent całego budżetu Jeleniej Góry – komentuje C. Wiklik. – Ponadto w tym roku teatr przejdzie gruntowną rewitalizację, która pochłonie około 20 mln zł. Przed nowym szefem tej instytucji stoją więc wielkie wyzwania – dodaje C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Rusza przebudowa ulicy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ika 26-03-2016 15:19
Mam nadzieję, że Dyrektor Pan Jędrzejas zostanie wybrany kolejny raz. To bardzo otwarty i sympatyczny człowiek."Robi bardzo dobry i charakterystyczny teatr"
~MiK 26-03-2016 19:22
No i pierwszy owsik już się zameldował.
~ 26-03-2016 23:25
a kiedy powrócą obiecane 8-letnie podstawówki ??? ze o obniżeniu wieku emerytalnego nie wspomniawszy ???? no bo na razie nowy rząd to tylko pigułę "po" przywrócił tylko na receptę czyli nic dobrego dla narodu, chyba są tyle samo warci co poprzedni rząd
~Widz 27-03-2016 9:37
Tylko i oby Piotr Jędrzejas!
~MiK 28-03-2016 22:08
Jak wiadomo owsiki pasożytują grupowo, tak więc i jest drugi.
~DM 29-03-2016 8:25
Ja również mam nadzieję, że Pan Jędrzejas zostanie wybrany. Za jego kadencji nie tylko teatr odżył ...Miedzianka również dostała kolejne życie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje światłowód

Ćwierć wieku Teatru Maska

40 lat pracy S. Firszta

O bezpieczeństwie

Znaleziono niewybuch

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
285
Tak
41%
Nie
48%
Nie wiem
11%