MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Kiedy otworzą orliki? Co ze stadionem?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 maja 2020, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2020, 21:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od 4 maja rząd dopuścił (w ograniczonym stopniu) możliwość korzystania z obiektów sportowych "pod chmurką", jednak w Jeleniej Górze sportowcy nadal czekają na otwarcie boisk. Kiedy będzie można wrócić do treningów?
Chcemy uruchomić orliki od poniedziałku - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Sprawa otwarcia stadionu przy ul. Złotniczej nie wygląda już tak optymistycznie. Powodem są... pieniądze.

Tam jest większy problem, bo same Termy Cieplickie są na postojowym i gdybyśmy mieli upoważnić któregoś z pracowników, żeby tam pracował, to mogłoby dojść do sytuacji, że cała spółka by straciła dofinansowanie postojowe - wyjaśnił J. Łużniak.

Miłośnicy biegania - poza ścieżkami pieszo-rowerowymi - mają też do dyspozycji stadion przy ul. Lubańskiej, gdzie Międzyszkolny Ośrodek Sportu pozwala na korzystanie z bieżni (murawa przechodzi zabiegi pielęgnacyjne po remoncie).

Z bieżni można korzystać. Jeśli chodzi o murawę, to musimy się wstrzymać. To świeża murawa i musi się ona zakorzenić. Z informacji uzyskanych od osoby, która zajmuje się murawą - wynika, że od jesieni będzie można korzystać z murawy - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
50%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Prawdziwe święto młodych szachistów

Odór przy ulicy Polnej

Kosić czy nie kosić?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~prawnik 11-05-2020 13:56
Termy Cieplickie są na postojowym , ale stadion jest własnością miasta wybudowanym z funduszy Unijnych , Ministerstwa sportu i zgodnie z rozporządzeniem Rządu oraz Ministerstwa sportu powinien być udostępniony sportowcom od 04.05.2020. Koszty związane z funkcjonowaniem stadionu ponosi miasto , nie Termy Cieplickie , jakim prawem teraz postojowe ma być płacone z budżetu państwa ? , dlatego zamknięto stadion ? Kombinacje prezesa do sprawdzenia przez odpowiednie instytucje, działanie zgodne z prawem ? sprawdzimy.
~ 11-05-2020 14:16
Termy na ,,postojowym" , ale stadion powinien normalnie funkcjonować zgodnie z zarządzeniem Rządu i Ministerstwa sportu. Pracowników zatrudnionych bezpośrednio przy obsłudze boisk opłaca miasto. Płyta główna jest konserwowana przez pracowników zatrudnionych na stadionie , / pomimo postoju / płyta sztuczna tego nie wymaga. Koszt treningów na stadionie to opłata jednego gospodarza przez miasto. WSTYD !!!!!!
~logika 11-05-2020 17:48
Jak pracownik pracuje do południa to spółka nie straci postojowego , jak pracownik po południu otworzy i zamknie bramę na stadion to spółka straci postojowe. Gdzie sens i logika Panie Prezydencie ?
~Kor 11-05-2020 22:54
Radzę dokładnie zapoznać się z Specustawą COVID-19 oraz ART.81 Kodeksu Pracy celem dokładnego zrozumienia co kryje się pod pojęciem ,,postój ekonomiczny" w ramach Tarczy Antykryzysowej.
~lolo2 13-05-2020 9:09
Przez Łużniaka młodzi zawodnicy też czekali o tydzień dłużej żeby grać na przyszkolnych boiskach bo się jemu wydawało że Sanepid ma coś do tego - a nie ma nic! Bałagan jakich mało!
~Lolo 3 13-05-2020 14:31
Kolejny raz Pan Prezydent został wypuszczony w maliny, przez basenowego , czas z tym skończyć , wstydu oszczędzić.
~Lolo 4 13-05-2020 20:48
Czy Pan Prezydent i basenowy zapoznali się z dzisiejszą decyzja Rządu RP odnośnie stadionów ?
~45 14-05-2020 7:29
Kiedy baseny otworzą?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kasia wystartuje w międzynarodowym turnieju

Jak dojechać na Czarne?

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
739
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%