MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kiedy obiecany remont ulicy Grottgera?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 października 2016, 7:33
Aktualizacja: Środa, 12 października 2016, 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Zapewniano nas, że jesienią 2016 roku będziemy jeździć ulicą Grottgera po nowej nawierzchni, a tymczasem jest dziura na dziurze – pisze nasza Czytelniczka Bożena. – Codziennie przejeżdżam tą droga do pracy, tak jak wielu innych jeleniogórzan. Z tej drogi korzystają nie tylko pobliscy mieszkańcy, ale też petenci przychodni, sądu, przedszkola i turyści odwiedzający Wzgórze Kościuszki – dodaje Czytelniczka.

Jak mówi pani Bożena, mieszkańcom od lat obiecywano gruntowny remont tej ulicy, ale skończyło się na planach i obietnicach.

- Nikt nie obiecywał remontu ulicy Grottgera w tym roku, bo nie ma na to pieniędzy – odpowiada Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Owszem, zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej remontu tej drogi, ale projektant nie wywiązuje się z zadania tak, jak powinien. Póki co, przekazał nam plan przebudowy oświetlenia ulicznego i dostał od nas poprawki. Teraz zastanawiamy się, czy rozwiążemy z nim umowę i poszukamy nowego wykonawcy, czy nałożymy kary na obecnego za niedotrzymanie terminów – dodaje Czesław Wandzel.

Szef jeleniogórskiego zarządu dróg zapewnia, że gruntowna przebudowa ulicy Grottgera (z wymianą nawierzchni drogi i chodników, nowym odwodnieniem i oświetleniem) zostanie zgłoszona do projektu przyszłorocznego budżetu, ale…

- Dwa lata temu dokonaliśmy przeglądu jeleniogórskich ulic i o ile główne trakty są utrzymywane w stanie zadawalającym, to około 40- 50 procent ulic gminnych w Jeleniej Górze, nie zaliczanych do dróg podstawowych, wymaga pilnie gruntownej przebudowy – mówi dyrektor Czesław Wandzel. – Dlatego radni i władze miasta będą musieli zdecydować, czy ulica Grottgera będzie w przyszłym roku remontowana, czy nie – dodaje szef zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Jazda z Mikołajem

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 11-10-2016 8:00
na Kasprowicza jest większa sieczkarnia
~piękny lolo 11-10-2016 8:01
A kto tak zdewastował tą drogę??? Mieszkańcy Grottgera ją tak załatwili jeżdżąc swoimi 25 letnimi autkami po byle pretekstem ,zamiast przejść się na piechotę ...ulica nie wytrzymała wożenia 100 kilogramowych d.....
~ 11-10-2016 8:02
Na Wyczółkowskiego w ogóle już prawie nie ma asfaltu,tylko jedna wielka r..pierducha...
~ 11-10-2016 8:29
projektant nie wywiązuje się z zadania tak, jak powinien. Takiego wykonawcę wybrał urząd, więc ?????
~zdruzgotana80 11-10-2016 9:37
Nigdy !!! Som bardziej potszebne inwestycje w mieście np. Rondo na Jana Pawła i na Lubańskiej . Oś.Łomnickie tszeba jaknajszybciej wyremontować . A nie p..rdołami si,ę zajmujecie . Jakaś Grotgera kawałek drogi .Stanowczo jestem za przesunięciem tych prac na kolejne lata !!!
~Tip 11-10-2016 11:32
Cóż za nowa polszczyzna tu się wkradla....
~JFK 11-10-2016 11:33
A jaka to musi być gruba inwestycja?,nam mieszkańcom wystarczy poprawic nawierzchnię,połatac dziury a nie trele -morele urzędu .
~zdruzgotana80 11-10-2016 11:53
Chcem równiesz wpomnieć o skrzyżowaniu w Sobieszowie Romera-Cieplicka wylot na Piechowice i Pakoszuf . Ta krzyżuwka jest straszna,tam w pierwszej kolejności powinno powstać rondo . Ale nasze władze nie widzom problemów z cieszkimi krzyżuwkami w naszym mieście. Szkoda , inne miasta rozwijają się bardzo szypko a u nas dalej komuna !!!!!!!!!!!!!!!
~do filozofow 11-10-2016 13:16
A zwłaszcza do ~pięknego lolo :Odezwał się filozof !!! Samochody są po to,żeby nimi jeżdzić. A może to ciężarowe samochody co dojeżdżały do sądu ,czy muzeum jak był remont miały po 25 lat nie wiem,ale na pewno przyczyniły się do zniszczenia drogi (całej drogi nie tylko ulicy) . Fakt jest oczywisty, a niebezpieczeństwo również dla pieszych. Ponad to w godzinach szczytu ulica Grottgera jest doskonałym skrótem dla kierowców,nie tylko okolicznych mieszkańców,czy to jadą do Karpacza, czy na Zabobrze, czy na Czarne ,czy odwrotnie. A może by tak w przyszłym roku puścić jakiś rajd rowerowy przez Grottgera to od razu dziury znikną :)
~ 11-10-2016 13:22
ciongle brak pinindzy w tym jeleniogurskim grajdole
~ 11-10-2016 13:27
Niepotrzebny by był remont ulicy gdyby nie budowa nowego sądu. Przez 2 lata jeżdżące ciężarówki wywożące ziemię z wykopów,dostarczające materjały budowlane i jeszcze teraz tranzyt z Wjska Polskiego na Karpacz. Do chudzielca z 8:01 jak nie wiesz co p..rd...isz to nie pier...ol
~mieszkanka 11-10-2016 13:59
ważne, że parkujący tam kierowcy swoimi autami kilka dziur przykryją, a i kaska wpadnie - wszak to płatny odcinek
~ino 11-10-2016 14:08
naprawy będą przed wyborami i nowe obietnice też
~Zbigniew W. 11-10-2016 16:44
Szanowna redakcjo Jelonki, Czy mógłbym prosić o poruszenie na łamach serwisu - remontu bądź przynajmniej załatania dziur na ulicy Mickiewicza ?? Jak powiedział Pan Wandzel główne trakty są utrzymywane w stanie zadawalającym, co jest całkowitą nie prawdą bo na ulicy Mickiewicza są duże ubytki asfaltu. Nie było łatania dziur po zimie, tylko malowanie pasów, Dziury zamalowano i uznano że problemu nie ma. Ulica ta należy raczej to jednej z głównych dróg.
~ala 11-10-2016 17:22
Pewnikiem zaczną łatać dziury gdy będzie padał deszcz bądź gdy będzie mróz bo po co było to robić gdy była ładna słoneczna pogoda? Takie łatanie było w lutym bądź marcu tego roku a efekty są na nawierzchni......tak to w naszej Polsce!!!!!!!! Ulica nie będzie zrobiona jak należy bo przecież tu nie mieszka nikt kto siedzi przy korycie w Ratuszu. ......wiec dalej niszczyć się bedą nasze amortyzatory a przy okazji mocno trzymajmy szczęki i zęby gdy nią będziemy przejezdzać.....
~do art. 11-10-2016 17:46
Panie Wadzel : Remont oświetlenia już się odbył i jest OK. Tylko po co postawiono te PANCERNE słupy oświetleniowe.??? Tą ulicą raczej czołgi nie jeżdżą tylko osobówki a od czasu do czasu kurierzy buso -dostawczakami.
~empe 11-10-2016 19:40
ul. Wiłkomirskiego także miała być remontowana w sierpniu. to ogłosił mieszkańcom prezes JSM ale to było przed walnym a teraz jest już po walnym to po co mu remont tej ulicy. kiedyś w administracji pracował ważny gość, chodził z głową wysoko, nosił kapelusz, teraz już go nie ma, pewnie wzięli go do zarządu albo jakiegoś zjednoczenia wysłali
~tuwim 11-10-2016 20:45
Z tego co mi wiadomo to ulica Grottgera była remontowana a dokładnie był kładziony asfalt w latach 60 XX wieku to już chyba miała prawo się zużyć. To już jedna z niewielu ulic która posiada taki asfalt, przynajmniej jego resztki.
~Jel.. 11-10-2016 20:51
lepiej niech taka zostanie ,mniej jest uczęszczana a tak będą parkować gdzie chcą byle by nie korzystać z parkomatu
~DarthAsarath 12-10-2016 7:42
Widzę że do wielu ludzi nie dociera że ta ulica mogłaby odciążyć wojska polskiego, jadąc z sudeckiej można tamtędy wracać, ja przynajmniej tak robię, ale dziury których łatanie przynosi efekt na max kilka miesięcy skutecznie zniechęcają do jej używania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Nauczyciele dzieciom

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Droga po remoncie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%