MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kiedy będzie bezpieczniej przy „Ósemce”?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 maja 2015, 7:40
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2015, 7:34
Autor: Angela
Fot. Angela
Po długim weekendzie poznamy wykonawcę dokumentacji projektowej modernizacji istniejącego oraz budowy nowego ciągu pieszo–jezdnego w obrębie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Zadanie zostanie wykonane z pieniędzy tegorocznego budżetu obywatelskiego. Przebudowa tego traktu ma poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Realizacja wniosku, który złożył Mariusz Synówka, ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich dzieci, ale szczególnie niepełnosprawnych. Wnioskodawca proponuje, by na terenie byłego ogródka szkolnego wymienić nawierzchnię na kostkę brukową, zrobić nowy wjazd na teren szkoły oraz wybudować nowy trakt i połączyć go z już istniejącym. Do tego mają powstać miejsca postojowe dla rodziców dowożących dzieci.

- Po połączeniu nowego ciągu z placem, który obecnie służy do wysadzania dzieci, szkoła będzie miała odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną, na której będzie można wytyczyć kierunki jazdy i wprowadzić nową organizację ruchu – wyjaśniał M. Synówka. – Chcemy, by powstało tam kilka miejsc czasowego zatrzymania pojazdów dla osób dowożących dzieci do placówki. Rodzice lub opiekunowie będą mogli bezpiecznie (i nie stwarzając zagrożenia dla innych) wysadzić dzieci z pojazdu i doprowadzić je na zajęcia. W ramach tego zadania chcemy również. by wymieniona została część 45-letniej nawierzchni przed wejściem do budynku szkolnego - dodał M. Synówka.

Projekt ma być gotowy w ciągu czterech tygodni od podpisania umowy. Wtedy też poznamy rzeczywisty koszt zadania i termin realizacji. Wnioskodawca szacował, że przebudowa traktu to koszt około 115 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ab+ 1-05-2015 8:15
Projekt prosty,klarowny ,sensowny,ob nie został spartolony jak plac przy os. XXlecia.
~tez.rodzic 1-05-2015 9:13
Czy aby napewno potrzeba podjezdzac i parkowac pod sama szkołą nr 8 ? Wygodnictwo i brak rozumu. A moze zrobic podjazdy dla aut pod same drzwi klasowe ???? Paranoja !
~do też rodzić 1-05-2015 9:28
Czasami to lepiej się nie odzywać bo można obnażyć swój poziom intelgencji i argoancji. Czy Pan/i był/a kiedyż przy tej szkole i widziała jak kosmiczne problemy mają rodzice usiłujący dowieźć dzieci do szkoły? Ale oczywiście pewnie sprawa Pana/i nie dotyczy a głos zabiera. Po co tu trolujesz głąbie?
~rez.rodzic 1-05-2015 9:47
Tak sie sklada ze mam niepelnosprawne dziecko i karte do parkowania na kopertach dla niepelnosprawnych jako rodzic. Zrobic kilka kopert dla rodzicow dzieci niepelnosprawnych a nie dla wszystkich. Chodzi o bezpieczenstwo dzieci. Kostki przed szkołą popekane przez auta stojace tam. Po drugie jak rodzic przywiezie dziecko to je zostawia tam na czas nauki a auta stoja tam cały czas.
~do też rodzić 1-05-2015 10:00
Więc chyba lepiej jak przed szkołą, zgodnie z projektem obywatelskim, będzie duży parking dla wszystkich, zarówno dla niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych, wówczas nikt nikomu nie będzie blokował miejsca, będzie porządek i wygoda dla wszystkich.
~Ja też rodzic, mama 1-05-2015 17:49
Problem leży w wygodnictwie rodziców. Należałoby więc tak udogodnić dojazd do szkoły aby nie było możliwości dłuższego tam parkowania, bo w końcu projekt ma zakładać ułatwienie dowozu dzieci do szkoły a nie utworzenie darmowych miejsc parkingowych.
~m= 1-05-2015 19:01
Fajnie, że coś zbudują. Może dzięki temu poluzuje się na ulicy Paderewskiego, gdzie obecnie też parkują osoby odbierające/przywożące dzieci. Ciekawe kiedy ruszy projekt promenady bobru :)
~ 1-05-2015 23:16
Do 01-05-2015 09:47 | ~rez.rodzic | Kostka popękała przez moje auto,ale tak się składa ,że ucząc Twoje dziecko muszę także gdzieś zaparkować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Weekend w Bukowcu

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Jan Sopata na emeryturze

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
572
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%