MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kibice Olimpii na sesji Rady Miasta: co ze stadionem?

Wiadomości: Kowary
Piątek, 7 czerwca 2013, 11:05
Aktualizacja: 0:28
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
Beniaminek z Kowar szturmuje IV–ligę i jest coraz bliżej bram do wyższej klasy rozgrywkowej. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta kibice postanowili zapytać władze czy dotrzymają obietnic związanych z remontem stadionu.

W porządku obrad 52. sesji RM nie było spraw związanych z sekcją piłkarską Olimpii Kowary, ale kibice postanowili wziąć udział w zebraniu, by na dwa dni przed arcyważnym meczem z Piastem Żmigród uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Sprawę poruszono w ostatnim punkcie obrad - w sprawach różnych.

Obecnie stadion przy ul. Karkonoskiej nie spełnia wymogów licencyjnych na grę w III-lidze, ale władze miasta złożyły do Ministerstwa Sportu projekt obejmujący budowę trybuny, ogrodzenia, sektoru gości z osobnym wejściem oraz bieżni. Budowa miałaby się odbyć przy 50% udziale finansowym Miasta, drugą połowę ma sfinansować Ministerstwo. Wniosek złożono na początku maja, a na odpowiedź trzeba czekać do 3 miesięcy.

Awans drużyny będącej obecnie najlepszą wizytówką promocyjną Kowar jest na wyciągnięcie "ręki", kibice chcieli usłyszeć zapewnienia burmistrza Mirosława Góreckiego czy, w razie braku dofinansowania z Warszawy, Miasto zdecyduje się na niezbędną dla zespołu inwestycję. W odpowiedzi burmistrz rozwijał się o swoim zamiłowaniu do siatkówki, mówił również, że piłka nożna/ sport nie jest jedyną dziedziną, w którą miasto musi inwestować i nie jest w stanie sfinansować remontu samodzielnie, ale wierzy, że otrzymają pomoc od ministry Muchy.

- Będzie nam wstyd jak w sobotę przyjadą kibice gości i będą musieli stać w błocie. Są zwierzęta, które lubią taplać się w błocie - mówił jeden z kibiców.

- Są to odpowiedzi wystarczające na ten czas. Czekamy na decyzję Ministerstwa Sportu, ale zaraz te pytania były po to, żeby uzyskać deklarację od pana burmistrza, że w momencie kiedy nie dostaniemy tych 50% dotacji z ministerstwa, to stadion będzie wybudowany za mniejsze pieniądze i będzie spełniać wymogi licencyjne - podsumował radny, Artur Wrona.

Już w sobotę, 8.czerwca o godz. 17:00 liderująca w tabeli Olimpia podejmie wicelidera Piasta Żmigród. Już teraz zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Karkonoskiej oraz na nasz portal, gdzie przeprowadzimy relację tekstową "na żywo".

Ogłoszenia

Czytaj również

UKS Pieńsk z pucharem Sport Evo

Poodpieczni Wichowskiego znowu lepsi

Kontrowersje wokół przetargu

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~18 sqandal 7-06-2013 11:55
panie burmistrzu , staraj się pan , niedlugo wybory więc należy zadbac o glosy a budowa stadionu napewno panu da potrzebną ilośc glosów na następna kadencje
~eh 7-06-2013 12:27
on nie spełnia warunkó na IV ligę, a co dopiero na III...
~Oli 7-06-2013 12:29
Ja myślę że nas, kibiców, w mieście jest tylu że przy niespełnionej obietnicy wystarczy by obalić Góreckiego w następnych wyborach i wybrać na to stanowisko jakiegoś piłkarza a nie siatkarza. Jak pokazuje nasz sobotni rywal ze Żmigrodu człowiek z pasją na stanowisku potrafi zdziałać cuda przy wsparciu UE i jak na 6-cio tysięczne miasto stadion mają na prawdę rewelacyjny. Musimy to ruszyć!
~kibic 7-06-2013 13:41
następne wybory MY kibice wygramy i zamienimy się miejscami przy stole zostawimy tylko tego jednego z 20 zdjęcia! hej
hassassyn 7-06-2013 14:15
Dzięki, że przyszliście na sesję. Pozdrawiam. Widzimy się w sobotę.
~ 7-06-2013 14:25
CHYBA OLIMPIA JAK AWANSUJE BĘDZIE GRAĆ W JELENIEJ GÓRZE NA ZŁOTNICZEJ
~fret 7-06-2013 23:03
tyle mamy kibiców w Kowarach , widać to na meczach , a na to spotkanie przyszło parę osób . Czyżby nie byli zainteresowani tym że by ten stadion był taki jak powinien , sam Arczi wszystkiego nie załatwi .......... SIARA !!! a tak ładnie krzyczycie na meczach , a w Urzędzie Miasta nie było komu !!!!
~do freta 7-06-2013 23:57
a moze sie pracuje madralo i nie mozna podejsc!!
~Kowarzanka 8-06-2013 11:23
Całą tą klikę powinni zmienić,ja na załatwienie mojej sprawy czekam od 6 m-cy.Jedni odsyłają do drugich a rączka rączkę myje.Śmiechu warte i żenujące,brak słów na ich opieszałość
~ja 8-06-2013 13:50
on by dał,ale cyganom....w następnych wyborach niema szans bo teraz wygra ktoś z cyganów
~kocur 8-06-2013 16:08
przemalowac kazdego z naszych graczy czarna pasta do butow to zbuduje nam old trafort!!!
~kibic 8-06-2013 21:26
Sprawa jest oczywista dla mnie , ale nie dla urzędasów - Olimpia gra mecze w Jeleniej Górze na ul. Złotniczej na zmianę z Karkonoszami. Stadion spełnia wymogi i będzie żył a nie umierał. A może by tak pójść na bardziej odważną współpracę klubów i samorządów dla dobra regionalnej piłki !!! Polacy dogadajcie się !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spalał części samochodowe

Victoria coraz lepiej

Łomnica gładko z Wleniem

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Turniej żaków dla żółtych

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1112
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%