MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Kek Fest 2 – działo się!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 października 2017, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 października 2017, 5:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami drugi, a zarazem ostatni dzień Europejskich Spotkań Mocnego Grania, czyli Kek Fest. Impreza odbywała się w Miejskim Domu Kultury "Muflon" w Sobieszowie i zgromadziła zarówno muzyków z różnych krajów Europy, jak i fanów wszelkich rodzajów muzyki od rocka po metal.

W sumie, w ciągu dwóch dni zaprezentowało się 10 zespołów. Oprócz lokalnych kapel byli też przedstawiciele ciężkiego brzmienia z Węgier, Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Była to doskonała okazja do zapoznania się z muzyka rockową z różnych stron Europy i taki właśnie cel przyświecał organizatorom. Jak zapowiada Andrzej Jagielski, w przyszłym roku pojawią się prawdopodobnie jeszcze bardziej znane w środowisku kapele i festiwal z roku na rok będzie się rozkręcał.

Na scenie w MDK "Muflon" zaprezentowali się:
Obsydian – progressive metal (Gryfów, Polska)
Łącznik miedzy światem eterycznym a rzeczywistością. Zrodzony w 2012 roku przedstawia instrumentalny progresywny metal. Grupa inspiruje się chęcią wywołania emocji odbiorcy. Na koncie mają demo oraz kilka koncertów w kameralnym gronie.

Korpis Karmel – rapcore (Kamienna Góra, Polska)
Powstali w 2012 roku. Muzyka, którą tworzą to szeroko pojęty biesiadny rapcore. Szeroko pojęty, bo zespół złożony jest z wielu różnych gości, którzy mają różne gusta muzyczne. Grają regularne koncerty, biorą udział w konkursach, festiwalach i przeglądach. Kapela opisuje bieżącą rzeczywistość w kraju i jest laureatem Jeleniogórskiej Ligi Rocka 2016.

Apathy Again – thrash core (Opava, Czechy)
thrashowa petarda. Ich muzyka jest szybka i bezkompromisowa. Zapewniają doskonałą zabawę i zmęczenie, ponieważ podczas ich występu nikt nie usiedzi spokojnie. Często do swoich koncertów dodają szczyptę komizmu.

All Friends Dead – synth/ metalcore (Turnov, Czechy)
Grają mieszankę psychobilly z mathcore’owymi, brzmieniami oraz elektroniczną muzyką z lat 80. Występowali na wielu festiwalach, między innymi Emergenza Festival czy czeska Skuteczna Liga. Na koncertach grają na klasycznych syntezatorach, w każdy występ wkładają 200 procent energii.

Immortal Machinery - gothic hard rock (Londyn, Wielka Brytania)
Hardrockowe trio, które gra w gotyckich klimatach, powstali w 2013 roku, napędza ich pragnienie tworzenia muzyki ciężkiej i melodyjnej. Gitarzysta i wokalista, Steph K., splata brzmienia Danzig, Type O Negative i Misfits, z jazzową wrażliwością basisty Mata G., i ciężko brzmiącą perkusją Petera S. Na swoim koncie mają dwie trasy po Wielkiej Brytanii oraz występy w całej Europie.

Ogłoszenia

Czytaj również

26. edycja "Prezentacji"

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~serio? 29-10-2017 9:44
Nie wierzę, w to, co czytam... Przecieram oczy- festiwal w październiku? W sobieszowskim Muflonie? Takie straszliwe hardkorowe kapele z Czech i takie słynne zespoły polskie, które na koncie mają kilka kameralnych koncertów? To jakiś prima-aprilis, żart redakcji?
~serio? 29-10-2017 10:47
Nie wierzę, w to, co czytam... Przecieram oczy- festiwal w październiku? W sobieszowskim Muflonie? Takie straszliwe hardkorowe kapele z Czech i takie słynne zespoły polskie, które na koncie mają kilka kameralnych koncertów? To jakiś prima-aprilis, żart redakcji?
~ja! 29-10-2017 11:18
Obsydian! Co za brzmienie, super świetna kapela 😁
~Swój 29-10-2017 14:08
Obsydian, Obsydian i jeszcze raz Obsydian ! Najlepszy zespół festiwalu, mega brzmienie, klimat rodem z filmów Sci Fi, ta muza zabiera w inny wymiar, czekam z niecierpliwością na płytę, bo z taką muzą to wróże im światowy sukces.
~Sobieszanin 29-10-2017 19:46
Obsydian, czapki z głów, muzyczne arcydzieło.
~ja 31-10-2017 8:03
Cieszę, się, że nie tylko ja "odkryłam" Obsydian!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Soboty z artystami

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Zaczytaj się z Jelonką.com

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
299
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%