MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

KCM i KSON na Dni Seniorów – zbadaj się

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 października 2014, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: KSON
Już po raz trzeci Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Karkonoskie Centrum Medyczne wychodzą z inicjatywą przeprowadzenia badań profilaktycznych w kierunku przeciwdziałania nowotworom, głównie dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

To także - mówi dr Monika Pasler - wkład naszej kliniki w troskę o zdrowie głównie ludzi trzeciego wieku, którym tak trudno dostać się do lekarza. Tymczasem jak się okazuje nowotwory pośród tej grupy kobiet i mężczyzn, zbierają coraz częściej swoje tragiczne żniwa.

W okresie od 6 do 31 października lekarze specjaliści z zakresu: proktologii, chirurgii ogólnej, ginekologii i laryngologii będą przyjmowali bezpłatnie w KCM przy ulicy Bankowej 5-7. Skierowania do lekarzy specjalistów nie są wymagane, choć lepiej je mieć w przypadku gdy zajdą okoliczności medyczne, wskazujące na konieczność dalszych badań specjalistycznych (kolonoskopia, tomograf, gastroskopia).

- Radzimy zaopatrzyć się w takie skierowanie u lekarza pierwszego kontaktu -mówi Adela Ladzińska z KSON-u. Zapisy do lekarzy przyjmuje rejestracja KCM nr tel. 75-64 52 000 w godzinach od 7:30 do 21;00. A szczegółowe informacje w tej sprawie zainteresowani mogą także uzyskać w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych pod numerem bezpłatnej infolinii 800-700-025.

Przypomnijmy, że w latach 2012-2013 takimi badaniami obejmowano rocznie średnio po 400 mieszkańców naszego regionu. Lepiej przeciwdziałać niż się leczyć. Prawie 1000 przebadanych w latach 2012-2013 seniorów i osób niepełnosprawnych przekonało się o słuszności tej idei. Dzięki tym badaniom wielu trafiło jeszcze w dobrym czasie na skuteczną drogę leczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Drastyczne billboardy

Działania proekologiczne

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~alojzy 4-10-2014 21:38
Brawo. Pod warunkiem ze KSON robi to całkiem za darmo . Choć NFZ jest od tego więc po co dublować ich.
~XxX 4-10-2014 23:13
Dziękuję za prace... powaleni pacjenci przychodzą wkurzeni na NFZ, więcej takich akcji!!! PissOFF

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Trwa rozbudowa SOSW

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Dla odnowy wsi

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1360
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%